Hanz_knife

2 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 23.7.2017  11:43
    Dunkerk (2017)

Jen Christopher Nolan dokáže natočit film u kterého napětím ani nedutáte i přesto, že stejně dávno víte, jak to dopadne. Naprosto perfekntí filmařina, ocenit se musí zejména kombinace kamery, střihu a "hudby nehudby" Hanse Zimmera. Dunkerk je prostě film o Dunkerku, žádné milostné drama se díkybohu nekoná, žádná dlouhá a zbytečná předehra se nekoná. Nekonají se ale ani zbytečné orgie patosu a "kůl" hollywoodských proslovů. Je to prostě řemeslně perfektně zvládnutý film o Dunkerku.

• 16.8.2016  23:35
    Clinton Cash (2016)

Jak by vypadal House of Cards natočený jako dokument? Asi takhle, leč Frank Underwood je svým zvráceným způsobem alespoň sympaťák.

• 16.8.2016  23:32

Jeden z nejlepších dokumentů o WW2, který jsem dosud viděl. Záběry ne moc (či spíše vůbec) viděné v jiných dokumentech, celkem detailně popsaný vývoj jejich vztahu. Musím se přiznat, že ač Mussolini nebyl rozhodně nějaký svatoušek, sakra, mě ho bylo fakt docela líto, protože ten přerod lva salónů v naprosto zničeného člověka byl v dokumentu krásně vidět. Pěkně jsem se také bavil u veřejných projevů Duceho, jak tam je úplně vidět ten "jsem borec, to jsem to suprově řekl no né?"

• 6.7.2016  19:48

Druhá vesmírná odysea je všechno, co první mohla být ale není. Do nebes vynášený Kubrick by se měl posadit na prdel do školní lavice a s otevřenou hubou zírat, jak se dělá kvalitní filmařina. Hodinu vřískající opice tu nahradil příběh, který krásně odsýpá, aniž by byl nějak zbytečně akční. Režisér tohoto dílka si také asi uvědomil, že lepší atmosféru udělá třeba děsivý znovuspuštěný HAL s dobrými dialogy, než půlhodinový průlet vesmírem na dva roky prošlém LSD.

• 6.7.2016  05:49
    Star Trek: Do temnoty (2013)

Space. The final frontier. Theese are the voyages of the starship Abrams. Its continuing mission: To explore strange new lens flare.. To seek out new universes to demolish. To boldly go where no one has gone before - do prdele! Tak mi zbývá už snad jen zpívat si tuhle odrhovačku enterprise, protože to je stále lepší než lens flarem do oka: "I've got strength of the soul No one's going to bend nor break me I can reach any star I've got faith"

• 26.6.2016  03:50
    Sunshine (2007)

Vejdou tři muži do baru. Jeden je magor vysazenej na epileptiky. Tak toho zaměstnáme jako kameramana. Druhý je retardovaný astrolog aka Vlasta Plamínek, takže o nějaké fyzice, hvězdách a takových prkotinách neví nic nebo mu to je jedno. To bude scénárista. Poslední je blázen jemuž je fuk že je film naprostá hovadina na entou, hlavně když tam je nějaký ten ňu ňu romantik okamžik že vám kápne slza. Producent či režisér, to je na vás. Aby to ti zmetci herci nějak nekazili dobrejma výkonama a tak, budou se celou dobu chovat jako naprostý kreténi a basta. Jé sluníčko, můžu si tě pohladit až tu spravím ten panel který kolega rozhodně ne asiat (ti umí matiku) posral. Aú, to slunce pálí, ale mě to je u spálenýho zadku, teď jsem hrdina a stvořil jsem další ňu ňu okamžik. Pojďme si všichni vypnout sluneční filtry ať na takový ptákoviny nemusíme koukat! Aha, teď mi to vlastně došlo, proto vznikl ten kult spálené sítnice!

• 26.6.2016  01:40
    Moon (2009)

U mně dobrý. Nezklamalo, trhák to taky není, prostě celkem slušná filmařina.

• 26.6.2016  01:33
    Černé ovce (2006)

Řekněme si to na rovinu. Je to ptákovina. Naprostá ptákovina. Naprostá ptákovina natočená blbě. Je tu ale jedno velké ALE. Lidožroutské ovce, to je prostě kůl, ne přeci? Ne, tomuhle nejde dát odpad, nebo já to prostě neumím. Dokonce jsem se nudil. Proč teda utrousím tři hvězdy? Protože ovce! Protože lidožroutské ovce! Přestože mám v puse nechuť promarněného potenciálu, naprosto otravné ochránkyně přírody, stejně prostě dám tři hvězdy a stavějte se klidně na hlavu! Je pravda že ruka Petera Jacksona by to mohla vyšvihnout až ke hvězdám (pěti).

• 26.6.2016  01:23
    Ztraceni v Mnichově (2015)

Budu stručný, více slov si to nezaslouží. Takže: totální píčovina, další z řady rádobyuměleckejch hoven kde si režiser myslí jak krásně to vochcal ale namydlený hovno je furt hovno. Zhruba po čtvrthodině se celkem běžný film změní v rádobyhumorný a neskutečně nudný film o filmu, ve kterém ještě dostávají prostor naprosto dementní kosnpirační teorie o tom, kterak Beneš byl génius z Hry o Trůny a jen my naprosto vypatlaní čeští paštikáři to samozřejmě nechápem a měli bychom se stydět za vyrábění plecháčů pro němčoury. Samozřejmě srát na to že nějakých cirka třista tisíc kvůli skopcům dáchlo, na to sere pes to je collateral damage. Až tak mnoho slov jsem ztratil pro tak bezcenný brak? Heydrich to vem, smějící se bestije to musela vypustit aby se mohla bestiálně smát nad tím jak blbečci hledají něco tam kde nic není. Asi jako když koukají na lahváč kterej vožralá uklízečka upustila v muzeu moderního umění. Howg, primitiv over.

• 12.5.2016  13:30
    71 (2014)

To je takhle jedna blbá směna v práci a skončíte mezi kladivem a kovadlinou. Vítejte do světa intrik, politické špíny a boje každého s každým. Svírající atmosféra kde nelze nikomu věřit, ani vlastním dalo by se říct a v této změti frakcí a protichůdných proudů se osamoceně probíjí jeden voják. A není to žádný neohrožený hrdina, ale člověk co bojuje o svůj život.

• 12.5.2016  13:19
    11.22.63 (TV seriál) (2016)

Stejně jako je skvělá knižní předloha Kinga, stejně skvělý je i tento seriál. James Franco je prostě cool, celkově casting postav se ohromně povedl. Tolik akce, jak by někdo možná mohl čekat, v téhle mini sérii zase není, ale to vůbec není důležité, dialogy a atmosféra USA 60. let spolu s bezchybným obsazením prostě zabaví dostatečně. Navíc to má zhruba správný počet dílů, není to pohled z rychlovlaku, ale zase to není ani tak roztahané jako Ulice aby se nic nedělo. Příjemné překvapení!

• 12.5.2016  13:11
    The Last Kingdom (TV seriál) (2015)

No...nebylo to nejhorší, ale mám dvě zásadní výtky. Který blbec dělal casting? Hlavně ten hlavní hrdina byl šíleně nesympatický. Kterýho blba napadlo, že hlavní hrdina bude nosit meč na zádech? Navíc je to bohužel takové celé jak když se díváte z rychlíku, jednu babu hned vystřídá za druhou a druhou za třetí hned v následujícím díle. I přes to vše je to stále jeden z těch lepších seriálů, což je ale vlastně trochu smutné.

• 22.1.2016  14:30
    Zbrusu Nový zákon (2015)

Zbrusu Nový zákon je jako student filozofické fakulty. Tak dlouho čekáte jestli z něj vyleze kloudná myšlenka, až zjistíte že opravdu ne, nevyleze. Mám pocit že to je jeden z těch takových "kůl" filmů, který když nemáte rád, jste out, idiot, nechápete to, prostě jste iq tykve a já jsem ta vyšší vrstva schopná to pobrat. Asi jako když na Jirky Káry ožralej "umělec" při tůře k záchodové míse vyleje kýbl barvy na plátno a lidi se pak předhánějí v pření se a dohadování jaké myšlenky ten obraz vyjadřuje, co tím autor myslel a jaké to navozuje emoce. Nic, prostě se ožral a vyválel v barvě a teď se u bedny s whiskey tlemí jak krásně mu to lidi žerou. Tenhle film je stejný, po celou dobu se snaží navodit takovou nějakou atmosféru poetiky a to že se zabývá složitými myšlenkami, ale v důsledku to je jen velkej sranec z hlavy hipíka závislého na LSD. No tak hlavně si změnit pohlaví, zašukat s gorilou (vypadá že Svěrák přeci jen chytil správný vítr s pedofilním myslivcem), vyklátit všechny ženský světa protože prostě proto. A všichni můžem v klidu žít přikrytí kýčema retardované bohyně. Peace vole a na Uzbeky sere pes, tam si stejně boha nezasloužej že jo, takže do konce života prostě musí svině líný makat. Haha hi hi, fakt jsem se nasmál... Přitom podle traileru by člověk mohl soudit, že půjde o další z řady komedií se solidním francouzským humorem, ale opak je pravdou. Není to ani komedie, ani film s nějakou hlubší myšlenkou. Takový napudrovaný hovno, po kterým si budete chtít vydloubnout oči z důlků či vyprosit si nový déčkový film Uwe Bolla.

• 27.12.2015  21:11
    Nesmrtelný (2015)

Další z řady scifi, které nenadchne, ale ani neurazí. Asi škoda nevyužitého potenciálu, ten metrouš mě taky do děje moc nevtáhnul. Film na který za pár týdnů zcela zapomenu.

• 27.12.2015  21:04

Jako za mně dobrý, není to samozřejmě žádná extra bomba, ale solidní béčko s Arniem. Mně to na takový oddech stačilo, rozhodně lepší než ta minulá hovadina. Myslím, že se dá souhlasit s verbalem, je to píárko Arnieho, ale solidní píárko! Má tam spoustu světlých momentů a hlášek, takže proč ne?

• 27.12.2015  20:59

Jako vážně? Jako vážně musí Abrams prznit další universum? A to si myslím, že kdyby natočil konečně něco svého originálního, nemuselo by to být ani tak špatné, ale tohle špatné je. Máme tu jen něco, co už tu jednou bylo, postavy nemastné neslané, vůbec jsem si k tomu nedokázal utvořit vztah. Když někdo zemře či je zraněn, nechá mě to uplně chladným, bylo mi to fuk. Abrams to natočil tak aby nic nezkazil. Ano, v podstatě nic nezkazil, ale ani nepřinesl nic nového, něco po čem bych si mohl říct wow, bylo to fakt dobrý, půjdu na to znova. Viděl jsem jednou, vidět znova nepotřebuju

• 27.12.2015  20:50
    Marťan (2015)

Uvažoval jsem dokonce jen o třech hvězdách ale to by asi nebylo fér. Celkem se mi to líbilo, ne že ne, ale prostě mě iritovalo jak i když se vše podělalo, vlastně šlo všechno jako po drátkách, támhle pět minut a miliardy vyletí do vzduchu bez toho aniž by někdo musel lobbovat, támhle pět minut a číňani vyhodí miliardy do luftu, představoval jsem si že tam bude více o tom jeho přežívání, psychice, že třeba dostane menší infekci, otřes mozku nebo něco ale je to prostě střih a půl roku pryč. Nevím, moc mi to po pravdě nesedlo, třeba to je jen moje chyba ale přišlo mi to strašně zjednodušené a naivní, možná je to i cíl toho filmu ukázat jako že všechno je ve vesmíru možné i když vám neustále padají klacky pod nohy, ale na to já fakt nejsem.

• 27.12.2015  20:41
    Svatba Jiřího Káry (amatérský film) (2000)

Tohle je prostě perla vy kelti. Chápu i lidi, kteří tomu dávají odpad, ale já prostě musím dát plnej počet hvězd. To jak z obyčejného snímku svatby ihned vznikne kultovní záležitost s kvantem neotřelých hlášek. Je to snad ten nejpřirozenější vhled do kultury opilých bezdomovců, má to podle mně daleko větší vypovídající hodnotu než nějaké dokumenty snažící se přiblížit život opilců, feťáků a bezdomovců. A vůbec nejde o nějaké sympatie k vulgárním ušmudlancům jak se někdo snaží naznačit.

• 1.10.2015  21:54
    iZombie (TV seriál) (2015)

Tak je to taková teenager záležitost že jo. Byť už teenager nejsem, stejně se mi to docela líbilo, některé díly docela slabé, některé zase ale zábavné se zábavnými změnami osobnosti. Vše to vygradovalo skvělou poslední epizodou, i když to bylo drobet předvídatelné. Seriál si na nic nehraje a v tom je taky jeho kouzlo. Postavy jsou navíc různorodé a většinou sympatické, takže u mně dobrý!

• 1.10.2015  21:50
    Živí mrtví: Počátek konce (TV seriál) (2015)

Ještě to sleduju, ale.... Proč se sakra ve skoro každém seriálu chovají "hrdinové" jako naprostí vymaštěnci? Mám pocit že tý směsky by si "walkeři" vůbec nevšímali, mozky už jim dávno vyleptal toluen. Opravdu nejde udělat příběh bez toho, aniž by se každej choval jak naprostej retard? To že panika a bla bla prostě neberu, postavy uvěřitelný asi jako pohádka o Sněhurce.

• 14.9.2015  01:17
    Druhé já (1993)

Vezmete výbornou knihu Kinga, osekáte o nejlepší části protože si prostě myslíte že jste sežrali rozum světa který spisovateli chyběl, přidáte pár resp. pěknou řádku postav s charismatem umírající žirafy. Fakt nepochopím co je vedlo k tomu z nejnapínavějších a hutných "scén" udělat bezduchou brečku, film je asi jako kdyby scénář psal Beaumont, bez chuti, zápachu, ducha, napětí i atmosféry

• 29.8.2015  08:10

Blockbuster s koncem co je kýč jak bič, ale víte co? Výbornej film s výbornými odkazy na filmovou minulost! Seru na blockbuster a hollywoodskej kýč!

• 29.8.2015  08:07
    Rezistence (2015)

Ehm... ehm filmovoseriálovou hantýrkou... film užitečnej jako automat na kondomy ve Vatikánu.

• 29.8.2015  08:00
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Tak nevím. Asi jsem jeblej. Nebo za to je kámoš Parkinson či Alzheimer? Prostě "komornější" první sérii naprosto zbožňuji, druhá se mi taky líbí i když už s výhradami, ale u třetí už musím prostě zvedat pomyslný prst. Ne, takhle ne! Ty ty ty! Ještě jednu sérku plnou náboženských žvástů a kydů o tom schizofrením mnichoj a seberu rovnou dvě hvězdy naráz. Ha!

• 29.8.2015  07:55

Takže tu máme vikingy kteří si chtějí vydobýt místo ve Valhale masakrováním indiánů jednou za uherskej rok, neboť vetšího a majetnějšího nepřítele než jsou indiáni jakživ nespatřili. Aby toho nebylo málo, jejich jarl dostal nádor na mozku a proto sebou na výpravu bere fakana, který ještě neviděl krev. Ten je ale klasická černá ovce že, protože hrdina musí být i bez mladické poskvrny takže už od mládí je prostě fajn klučina se zásadama pevnějšíma než výraz šamana indiánů, kteří se ho ujali byť ho původně chtěli utratit jako méněcenou rasu. Ten se jim za to odvděčí zavedením vikingů na vysokou horu, kde všichni svorně proklínají našeho hrdinu a padají dolů stejně jako vy možná budete nejdříve proklínat mně za spoilery. Jednu hvězdu ale musím dát, byť jsou vikingové nereální asi jako kukuřice na jídelníčku Julia Caesara, vizuélně jsou prostě podmaniví a v nějakém hororu by se jistě vyjímali. Tohle bohužel není béčkový horor, ale déčková sračka rozměrů že by ani jeskynní medvěd nevysral.

• 27.7.2015  20:24
    Big Lebowski (1998)

Geniální komedie o tom kterak takový looser může být vlastně hrozně cool. Co se může vyvinout z pochcaného tepichu? Komedie, ve které veterán z Vietnamu hrozí zbraní na bowlingu kvůli přešlapu, hlavní hrdinové demolují auto úplně cizímu člověku, vzduchem létají uši a popel mrtvého práší lidem do ksychtu... "Kde jsou ty prachy Lebowski? Ježiši, asi v tom hajzlu, ještě se tam podívám."

• 27.7.2015  20:14
    Lidice (2011)

Klasická česká tvorba poslední doby, bezduchá, snaha ždímat emoce za každou cenu, která vychází naprosto vyprádzněně. Scény obklíčení Lidic a následná likvidace mě tak nějak nechala v klidu. Třeba takové "jen tak mimochodem" postřílení rodiny v polském Městě 44 vě mě zanechalo stokrát větší dojem. Tenhle film je celý takový vyprázdněný, o ničem, k ničemu.I když radši koukám na filmy, kde jsou češi ti dobří, musím se přiznat že takový Habrmannův mlýn byl oproti této sračce stokrát lepším počinem.

• 27.7.2015  20:02
    Star Trek (TV seriál) (1966)

Trvalo mi než jsem si k tomu našel vztah. Jsem z mladší generace a epizody mi často přišli moc podobné jiným a nudné. Časem jsem ale změnil názor a to retro si v podstatě strašně oblíbil. Píp Píííp. Nemůžu zapomenout na někdy přelomové kostýmy (třeba krátké sukně žen v posádce), playboye Kirka, který je mi i blíže než pacifistický Picard. a hlášky. Damn it Jim, Iam a doctor, not a bricklayer! I am a doctor, not an escalator! Take a look. It's as good as new. Stokrát radši zkouknu znova všechny díly než se dívat na ty Abramsovy lens flare a boření výborně rozvinuté příběhové linie! A to nejsem hardcore trekkie.

• 27.7.2015  19:43
    Star Trek: Enterprise (TV seriál) (2001)

Považuju se za takového utralight trekieho, přesto se mi Enterprise strašně líbí. Děj krásně odsýpá, interiéry lodi jsou dobře udělané a postavy mi jsou sympatické. Někdy to má vtip, někdy napětí a hutnou atmosféru. S povděkem jsem taky přijal mnoho "vsuvek" do seriálu, které vysvětlují věci jako změna vzhledu klingonů, borgové, kontakt s romulany... Tenhle seriál se prostě snažil stavět další patra na již postaveném místo boření základů a myslím, že se to náramně povedlo.

• 27.7.2015  19:33
    Pod kupolí (TV seriál) (2013)

Knižní předlohu jsem zatím na rozdlí od jiných knížek Kinga nečetl, ale musím bohužel konstatovat, že postavy se chovají zase jako naprostí retardi. Rozhodně bych si dokázal předsavit větší problémy pod kupolí a radikálnější řešení, ale prostě mám nějak dojem že se postavy chovají nepřirozeně retardovaně, stejně jako třeba u The Walking Dead. Jeden den máme hipíka z rádia, druhý den je ten hipík polda co zabíjí na potkání bez skrupulí. Radní kterej zabíjí na potkání, pak se umoudří a pak zase zešílí, novinářka která chrápe klidně s vrahem svýho manžela... Žádné gradování není, je to jen taková telenovela kde občas někdo zařve, občas nějaký ten jakoby zvrat ale žádný skutečný vývoj vidět není. Vůbec to není uvěřitelné, první sezóna je asi nejlepší a pak to strmě klesá, člověk se ani nedočká takové té klasické kingovské šílenosti, nemá to prostě žádnýho ducha, žádnou hutnou atmosféru, nic. Jen další z řady pitomých seriálů.

<< předchozí 1 2 3 4