Tyckin

asiofil od r. 2013; fanda "Božské" Son Ye-jin a kouzelné Miyazaki Aoi

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 10.12.2017  16:47
    Annabelle (2014)

Když se podivám na Annabelle, tak upřímně netuším, proč by někdo tak ošklivou panenku chtěl, ale budiž. Předně nedoporučuji při sledování příliš využívat šedou kůru mozkovou, logika musí jít stranou. Např. když se vedle u sousedů v noci děje něco podezřelého až nebezpečného, nenechám otevřené dveře do vlastního baráku. Množství prázdné konverzace netřeba komentovat, to je tradiční neduh americké produkce, o nezbytných scénách typu "Miluji tě" spojených s objímáním a pusinkováním si též myslím své - Asie se bez toho obejde a přitom to v jejich podání působí mnohem emotivněji a přirozeněji. Nicméně když se děj dal trochu do pohybu, sledovatelné to bylo, ale opravdu pitomej konec to úplně zabil. 55%

• 9.12.2017  19:46

Když se policistka ze Soulu octne po přeložení v podklidném městečku, způsobí tam poněkud rozruch zejména kvůli ochraně nevlastním otcem týrané dívenky Do-hee. Ovšem okolnosti nejsou úplně jednoduché a situace se začne postupně komplikovat. Působivé, dosti emotivní, lehce tísnivé až intimní drama jemuž vévodí dvě ústřední herečky.

• 8.12.2017  10:37
    Pevnost (2017)

Tohle nebyl můj šálek kávy. Bylo zcela jasné, že při stopáži 2:19 nemůže jít o akcí nabitý snímek, ale přesto byl pro mne poměr akce a politikaření příliš ve prospěch toho druhého. Značně rozvláčný úvod jsem neměl problém absorbovat, ale očekávaná akce se ne a ne dostavit. Ač jsou bojové scény a reálie velmi kvalitně zvládnuté (a na velkém plátně působivé), přeci jen těch scén není mnoho ani jejich rozsah rozhodně neomráčí. Převažuje spíše drama, napětí a nekonečné politikaření jak z bezvýchodné situace vyváznout stylem „aby se vlk nažral a koza zůstala celá“. Panovník je dlouhodobě postaven víceméně před dva protichůdné názory svých rádců, tedy zda se podvolit nepříteli či zvolit boj s čekáním na posily z jihu. Rozhodně film nemám v úmyslu nějak shazovat, jde o zdařilé dílo, ale záleží na tom, co od něho očekáváte – pokud více akce jako já, pak pro vás určen není. 67%

• 7.12.2017  14:27

Zdařilé zahájení letošní Filmasie - dostal jsem prakticky přesně co jsem očekával. Jelikož už jsem v minulosti zhlédl starší snímek May 18 jež se zabývá stejnou a drsnou tématikou korejské historie, obsah mne nijak zvlášť nepřekvapil. Ovšem Taxikář události prezentuje realističtější formou a způsob zpracování nelze než pochválit včetně hudby, dokonce se i přes drsné téma povedlo do filmu vmísit i solidní množství zdařilého humoru. Oproti tomu mnohé scény ve mně vyvolávaly silné emoce, bezmoc až vztek. Herecké kvality Song Kang-ho asi netřeba řešit, ačkoli spíše ho znám z vážnějších rolí. Nicméně dokonalý kousek Taxikář určitě není, tradičního patosu sice neobsahuje takové množství jako May 18, ale rozhodně nechybí :-) Najdou se zde hluchá místa a některé pasáže snažící se o humor či doják vyznívají naprázdno a jejich vypuštěním by se nic nezkazilo. Stejně tak závěrečných 5 minut. už bych úplně vynechal, resp. spíše podal formou textového dodatku před spuštěním závěrečných titulků.

• 1.12.2017  19:19
    Paprika (2006)

Psycho :-)

• 1.12.2017  19:18

Velmi nestandardní, depresivní a příliš dlouhý kousek o mládeži, šikaně, přátelství a hudbě.

• 26.11.2017  19:51

Opět žasnu nad korejskou kreativitou a nápaditostí, jak dokáží natočit pěkný film na takovém nápadu. Nebeský pošťák jež nabídne truchlící dívce jménem Hana brigádu obnášející čtení dopisů a následně i napravování vztahů mezi zemřelými a živými, a to dokonce i za použití lží a podvodů. Jenže občas se do toho přimotají i věci osobní a jak dojde i na lásku, začnou se věci vzhledem k okolnostem značně komplikovat. Han Hyo-joo je tradičně výborná, o emotivnost a procítěnost nouze rozhodně není, Korejci v tomhle vynikají a tenhle kousek, ač není úplně dokonalý, v žádném případě nezklame, i když hlavní hrdina byl herecky jaksi nevýrazný.

• 26.11.2017  19:21
    Timeline (2014)

Mladík Tan vyrostl bez otce jelikož ten brzy zemřel. Jeho matka doufá, že bude pokračovat v práci na jahodových plantážích, ovšem on se rozhodne jít na univerzitu do Bangkoku. Tam se začne rozvíjet jeho příběh nejen o vztahu se sympatickou June. Kámenem úrazu celého vcelku milého snímku je jeho značná předvídatelnost a že v daném žánru nepřináší vůbec nic nového. Tedy jednu událost jsem opravdu neočekával, ovšem právě zejména její realizace se vůbec nezdařila a jen mne ke konci sledování přesvědčila o tom, že 4* to zkrátka nebudou. 65%

• 25.11.2017  19:44
    Nakumonka (2009)

Značně neobvyklý kousek, dalo by se říci kombinace dosti prdlé komedie s dramatem na téma pravých i falešných bratrů, vztahů rodičů s dětmi i těch mezilidských, dále pak dojde i na komiky, řízečky, zdravou stravu či ekologii :-) Přesně jak píše David, tento snímek každý nestráví, já byl občas též rozpačitý, ale dohromady to celkem funguje a má oblíbená Yuko předvádí jako obvykle velmi kvalitní výkon. 73%

• 19.11.2017  19:27
    Dorihwaga (2015)

Pansori. Kdo by věřil, že snímek na toto téma může být tak zdařilý. Mimo krásnou přírodu i chrámy jednoznačně hrají prim herecké výkony, krásná hudba a příběhový zpěv. Dojde i na úsměvné chvilky, ačkoli nazvat pití vody z výkalů ve formě léku jako zábavné je trošku zvrhlé :-) Emotivní momenty nejsou ale rozhodně opomenuty, ono i napětí by se občas dalo doslova krájet. Absolutním bonbónkem je ale vystoupení na loďce, neskutečně působivá a dojemná chvíle kdy jsem měl slzy na krajíčku. Pochvalu si za hlavní roli určitě zaslouží Suzy, zejména zvládnout tento způsob zpěvu zajisté nebyla vůbec žádná legrace a ve filmu působí velmi přesvědčivě. Opomenout nelze ani Ainny jež se při překladu hádám pořádně zapotila a její skvěle citově zvládnuté titulky mají na celkovém požitku nemalý podíl. 85%

• 19.11.2017  19:01
    Dear Friends (2007)

Sice značně průhledný, ale i tak pěkný snímek pojednávající o životě, smrti, nemocech a významu přátelství. 77%

• 18.11.2017  19:49

Když mladá žena tragickým způsobem přijde o svého manžela i dítě, propadne zoufalství a depresím. Její matka se rozhodne, že jediným způsobem jak ji opět přivést k životu, je odchod do divočiny kde je nikdo neobjeví. Tudíž celý snímek vlastně pojednává pouze o těchto dvou postavách, jejich životě v pralese, prodělaném traumatu a minulosti. Gwei Lun-Mei mám opravdu moc rád a na tento snímek jsem se velmi těšil. Bohužel se dostavilo zklamání. Nedostal jsem působivé a hutné drama jak jsem předpokládal. Špatné to vysloveně není, hudba povedená, ale celkově to míjí cíl (a nebo nechápu režisérův záměr). Pozitivem jsou určitě mnohé krásné přírodní scenérie, ale ty si vzhledem k okolnostem nelze příliš vychutnat. Ani krásné záběry na půvabnou polonahou hlavní herečku mé hodnocení nezvednou, ačkoli tohle se vám asi jinde nepoštěstí :-) 60%

• 18.11.2017  19:35
    Futari (1991)

Chizuko jakožto starší z dvojice sester byla vždy pro zakřiknutější Miko jakýmsi vzorem, průvodcem i ochráncem již od dětství. Jenže jednoho dne Chizuko tragicky zemře. Každý z členů rodiny se s tím vyrovnává po svém – matka se s její smrtí odmítá smířit, otec to řeší „alternativně“ a mladičká Miko si Chizuko stále představuje po svém boku, povídá si s ní a nechává si od ní radit v mnoha životních situacích. Snímek je na můj vkus trochu moc rozvláčný, nicméně postupně začne nabírat spád a zejména druhou půli jsem sledoval se zájmem. Najdou se zde sice nějaké nedostatky typu nepříliš dobře zvládnuté smrti Chizuko či chování matky (mluví a chová se vážně zvláštně), ale celkovou kvalitu to neshazuje, zejména v té dramatické oblasti film rozhodně svým pojetím a zpracováním vybočuje ze zaběhlého standardu. Velký podíl na celé atmosféře má mistrova hudba – Hisaishi Joe brilantně podkresluje mnohé scény skladbami hravými, dramatickými, napínavými či snad až někdy trochu tajemnými, výborná atmosféra tam kde má být, Joe zkrátka umí. Délkou a svým atypickým pojetím (i absencí českých titulků) možná mnohé jedince může film odradit, je to zkrátka otázka vkusu každého z nás. 75%

• 18.11.2017  11:31
    Deurim hai (TV seriál) (2011)

Ač nejsem fanda k-popu, seriál jsem si celkem užil. Začněme ale negativy. Předně úvodní zápletka působí značně absurdně. Co se týče vývoje děje, zde by opravdu scénář snesl trochu více propracovanosti, mnohé události posunující děj vyznívají stejně jako hlavní zápletka dost krkolomně a nereálně. Rovněž Suzy mne herecky vůbec nepřesvědčila, což je u hlavní role celkem zásadní nedostatek. Ač to částečně byl režisérský záměr, působila na mne příliš strnule a bez výrazu i ve scénách, kde již měla nějaké ty emoce projevit, zejména v těch dojemných momentech to bylo nejpatrnější. Z účinkujících děvčat nejlepší dojem (mimo učitelky) dělá jednoznačně IU, v té se herecké kvality opravdu nezapřou což později předvedla např. ve Scarlet Heart. A ač to bude od chlapa znít trošku divně, celkově mne herecky mnohem více zaujali místní pánové, většina z nich předvádí výborný výkon, zejména učitelská dvojka (Kang a „rybí čumák“) nemá chybu :-) Pokud jde o seriál jako takový, jedná se o pohodový zážitek kde se mísí humor, soutěživost, nezbytná romantika i drama a celé se to hezky prolíná s všudypřítomným tancem a písničkami což potěší zejména fandy k-popu, a ač mezi ně nepatřím, mnohé skladby i taneční scény rozhodně mají své kouzlo a užíval jsem si je. 85%

• 17.11.2017  20:00

Půvabná dívka, mladík vlkodlak, co tak myslíte, že se asi stane? Ne, nesežral ji, ale překvapivě se do sebe zamilovali :-) Pohoda a uvolněné tempo se line celým snímkem až do doby, kdy se začnou objevovat očekávané potíže jež komplikují život jedné rodinky a ne úplně normálního mladíka. Ze sledování jsem měl příjemný pocit, mnohdy se dobře bavil (psí tréning) a i přestože celý děj je značně předvídatelný, nudně to v žádném případě nepůsobí, těch 75% zde je odpovídajících, tudíž kdo má rád pohodovou romantiku s lehkou fantasy zápletkou, zklamán nebude.

• 12.11.2017  20:01

Tenhle film budiž nádherným příkladem mistrovství korejské kinematografie, nikdo jiný tohle zkrátka neumí! Když se to tak vezme, vlastně se jedná o jednoduchý snímek o čtyřech hercích. Ti hlavní dva mají na celkovém dojmu největší podíl, zejména Yoo Ji-tae je opravdu kouzelný a pokud jde o Yee Yeon-hee, ta byla jako středoškolačka opravdu rozkošná a ve svém pokročilejším věku bych jí asi těžko dokázal odolat :-) Ač snímek nic nového nepřináší, nabízí hromadu střípků jež ho pozdvihují téměř k dokonalosti, oba dva příběhy (ten hlavní především) působí nejen díky hercům moc zábavně, něžně, mile a příjemně, scénka s umělým sněhem skýtá neskutečný půvab, hudba dotváří atmosféru a závěr je již jen třešničkou na dortu. Vlastně jsem to celé od začátku do konce odkoukal s blaženým úsměvem na tváři - hledá-li někdo pohlazení na duši, tento kousek je vysloveně ideální.

• 12.11.2017  19:25
    Swiri (1999)

Solidně odvedená práce, ovšem mozek u toho musíte vypnout (logika příliš nefunguje) a pak je tu vcelku tradiční problém - děsně moc se tu střílí a nikdo nikoho netrefí resp. je nutno postavy rozdělit na netrefitelné a určené k postřílení :-)

• 11.11.2017  17:05

Nesympatická dáma v hlavní roli. A pak už jen tuna erotiky, nudných schůzek, nezajímavých řečí nejen o manželství a tak pořád dokola a dokola.

• 5.11.2017  16:42

Vydržel jsem 45 minut....

• 4.11.2017  19:46

Drsné téma a člověk by skoro nevěřil, že v Korei se tyto věci stávají v takovém měřítku a zákon to nijak neřeší. Občas zde ale slušně klopýtá logika chování postav, takže mne to nedokázalo dostatečně pohltit, snad jen narozeninový dort se mnou pořádně zacloumal. 65%

• 3.11.2017  19:29
    Ki Hwanghoo (TV seriál) (2013)

Očekáváte stejně jako já vážné historické drama? To fakt ani náhodou. Po 5 dílech sledování ukončuji, tenhle styl mi opravdu vůbec nesedí. Celé je to takové unáhlené, zbrklé, událostí až moc, značně nerealistické, nelogické, akční scény slabé a hlavně to stylem konverzace připomíná frašku. Způsob jak spolu mluví nejvyšší představitelé, tzn. králové, princové, generálové popř. i co si k nim dovolí podřízení, to je opravdu zoufalé – aby při návštěvě generál cizí země místnímu králi nařizoval co má a nemá dělat, to opravdu do historického seriálu nepatří, vyznívá to vysloveně komediálně. Z historických seriálů je člověk zvyklý, že panovník je trochu jako Bůh a je mu prokazován absolutní respekt i úcta – dokonce i samotný princ svého otce na trůnu musí poslouchat na slovo, zde se nejen s králem komunikuje stylem jako by šlo o bezvýznamného úředníka. Navíc někteří vojáci soudě dle účesů jako by právě vylezli z moderního kadeřnického salónu :-) Sice jsem se těch 5 dílů nenudil, ale pro styl zpracování dalších 45h prostě nedám, ač nepochybuji, že seriál má určitě co nabídnout, tedy pokud akceptujete jistou lacinost a poněkud netradiční způsob pojetí historie zejména co se chování postav týče, já se přes to přenést nedokáži. A mimochodem - že Ha Ji-won není chlap musí každej poznat na první pohled popř. dotek :-)

• 29.10.2017  19:40

Pěkné, opravdu moc pěkné, asi každý se sklonem k hudbě a kdo rád děti musí být s tímto snímkem spokojen. Když jednoho dne do školy za těhotnou učitelku nastoupí jako náhrada její bývalá spolužačka, začnou se dít věci. Předně nastane radikální změna v dosud čistě dívčím dětském sboru, jelikož se mladíci při pohledu na půvabnou náhradnici vypočítavě ke sboru přihlásí. Jenže paní učitelka z počátku nejeví o žáky a sbor skoro žádný zájem na rozdíl od té předchozí. Film postupně rozkrývá všechny okolnosti a ukazuje, že mnozí si ze svého života nesou mnohé bolístky a nepochopení, včetně samotné paní učitelky. Ale i přes nějaké ty vážnější záležitosti působí snímek pohodovým dojmem a mnohokrát vám vykouzlí úsměv na tváři. Za objev tohoto filmu vlastně vděčím animáči Karafuru a jeho OST, tam právě zazní závěrečný song tohoto filmu a ten mne velmi zaujal. Nutno dodat, že zde v místním provedení zní neskutečně působivě a text opravdu chytne za srdce. To samé pak platí i pro hromadný zpěv pro autismem postiženého chlapce. A že si v titulcích ještě užijeme ústřední píseň v sólo verzi, to již jen umocňuje celkově pozitivní dojem z celého díla. 87%

• 28.10.2017  19:27
    Beck (2010)

Extrémní množství absolutně neposlouchatelné hudby, nadměrná délka filmu, slabá zápletka, vedlejší romantická linka a půvabná Kutsuna Shiori, ovšem ta je zde spíše jen na okrasu. Nicméně, dokázal jsem to celé nakonec i dokoukat, takže to vlastně jako celek není tak příšerné, jak by se mohlo zdát. 55%

• 28.10.2017  19:15

Celkově kapánek ujetá romantická komedie nabízející tři příběhy o lásce, bohužel z těch tří epizod mne dokázala oslovit pouze ta rozvíjejí se mezi okouzlující Lily a sympatickým popelářem - jednak to bylo opravdu nejzajímavější a pak Lily ztvárnila neodolatelná Gwei Lun-Mei, ostatně ta je i důvodem, proč jsem film zhlédnul. Upřímně jsem docela nerad když tuto půvabnou dívku a výbornou herečku vídám v takových slabších kouscích, ta si rozhodně zaslouží víc, zde nemá dost prostoru k předvedení svých neoddiskutovatelných kvalit.

• 27.10.2017  19:40
    Gwaenchana, sarangiya (TV seriál) (2014)

Přiznávám, že z počátku se mi tohle dílo zdálo trochu moc ujeté, ale postupně jsem si přivykl a začal pomalu podléhat kouzlu příběhu. Ač mnozí tohle možná nepochopí, Hae Soo mne neuhranula na rozdíl od našeho milého spisovatele :-) Oproti tomu OST se zde vyjímá výtečně, pro samostatný poslech už to ale neplatí. Zhruba v půlce jsem začínal mít pocit obehrané písničky (ale zatraceně kvalitní), zde však přichází pomalu změna a posun k vážnější tématice charakteru nemocí a vraždy, ono vystačit si 16 dílů jen s romantickou zábavou by ani nešlo. Co je ale nutno vypíchnout, jsou opravdu super herecké výkony – marně v hlavě hledám něco, kde by mne dokázala skupinka hlavních herců tak globálně vysloveně nadchnout. Kouzelná hlavní dvojka komentář nepotřebuje, Seong Dong-il ve „vedlejší“ roli vysloveně září. Tedy zejména zásluhou úžasných herců je to za plný počet.

• 22.10.2017  20:02
    Calla (1999)

Krásná fantasy romance kde ani o napětí není nouze, láska může obnášet dosti zamotané cestičky jak se dostat jeden k druhému a někdy je třeba jí notně pomáhat i cestou ne zcela běžnou. Nějakou půlhodinku jsem se i trochu nudil, pak mne ale děj dokázal zcela pohltit, volba hudby též na pochvalu, pěkně obohacuje a podbarvuje mnohé scény. Hlavní hrdina se sice leckdy chová trochu jako blb - tedy nelogicky při řešení ústředního problému, tudíž nejen proto plné hodnocení udělit nemohu. Opravdu krásná dívka zde nechybí (já si jí na rozdíl od něho všiml hned :-)) a závěr byl přesně dle mých představ a přání – 85% . P.S. Song Seung-heon a lilie kala – kdo viděl seriál Summer Scent (2003) se Son Ye-jin, ví nač narážím...

• 22.10.2017  19:23

Zíza to celé myslím vystihla velmi dobře, z mého pohledu stručně řečeno nepříliš zajímavý snímek o těžkém životě japonských imigrantů v Kanadě v první půli 20. století a o podivném způsobu jak vyhrávat baseballové zápasy. Při pohledu na Aoi napadlo, jestli bych se jako její žák učil extra špatně či výborně. Hádám ale, že s takto půvabnou a okouzlující dámou u tabule bych se těžko soustředil na učení :-)

• 21.10.2017  20:07
    Gaeullo (2006)

Jestli si něco v tomto snímku zaslouží obdiv, pak jsou to opravdu nádherné (nejen) přírodní scenérie, zejména ty podzimní jsou vysloveně pastva pro oči. Jelikož jsem před zhlédnutím nečetl obsah, dosti mne zaskočil zlom v průběhu filmu, ale to jeho kvalitě nijak neubližuje, půbavná děvčata nechybí, hezky se zde mixuje romantika, drama a nádhernou přírodou i překrásnými chrámy podpořená poetika, hudba k tomu skvěle sedí, takže ač to může znít trošku paradoxně, i přes kruté hlavní téma pro mne tento snímek působil jako balzám na duši.

• 10.10.2017  19:17
    Korea z výšky (TV film) (2016)

Nádherný dokument - poutavé povídání, neskutečně působivé záběry, krásná hudba, měl jsem chuť sbalit si hned kufr a vyrazit na cestu - a kdybych ve Sportce vyhrál alespoň 50 mega, už bych se nevrátil :-D

• 8.10.2017  19:25

Pokračování povedeného dramatu z lékařského prostředí jež drží stejnou úroveň jako první díl. Na úvod rozhodně zaujme pohled na zdravotnictví - věta typu "Zdravotnictví není charita, zdravotnictví je byznys" vede k zamyšlení. Nicméně obsah filmu tohle příliš neřeší, spíše zajímavou a často i značně emotivní formou představuje danou oblast, poslání lékařů a předhazuje divákovi mnohé události a trable jež se těmto lidem mohou přihodit - ať už jde o vztahy rodinné i pracovní, děti, nemoci či práci samotnou. O mé milované Aoi nelze než prohlásit to samé jako vždy - kouzelná až to bolí a když je zde v jedné scéně označena jako "hime", nelze než pokývat hlavou :-)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10