Tyckin

okres Louny
asiofil od r. 2013; fanda "Božské" Son Ye-jin a kouzelné Miyazaki Aoi

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 27.7.2017  19:45

Tenhle kousek od Sona byl na můj vkus až příliš - moc násilí, brutality, sexu, perverzností zvráceností, nechutností, ulítlostí či hysterie. Mám smysl pro "divné" filmy, ale toto mi zkrátka nesedlo. Dobrou půlhodinku jsem se ukrutně nudil, prostředek lehce prozíval a ač závěr byl relativně solidní, tak celkový dojem zůstal negativní - 47%.

• 24.7.2017  18:41

Po pár letech na druhé zhlédnutí se můj názor nemění - jde o kvalitní kousek, ovšem řekl bych lehce nevyzrálý, prostě Goro na tatíka nemá :-) Zvolená tématika je zajímavá, ale propracovanost příběhu či dialogů už nedostahuje takových výšin jako nabízí Hayao, o hudbě platí to samé - solidní, ale méně nápaditá a výrazná, Hisaishi je jiný kalibr. Pokud jde o animaci, zde si není nač stěžovat, spokojenost i se závěrem, takže mám-li to celé uzavřít, vůbec bych se nezlobil, kdyby Goro svou dosavadní tvorbu zahrnující dva kvalitní kousky rozšířil o pár dalších.

• 17.7.2017  18:57

Občas celkem drsná podívaná zaobírající se temnou částí korejského národa v době okupace Japonskem resp. poslední korejskou princeznou. Kratší období jejího dospívání bylo zpracováno poutavě a dětské verze Son Ye-jin se jí co se týče podoby velmi povedly. Když jsem ji pak spatřil v bílém sedící u piána, zapomněl jsem i dýchat, takové má kouzlo i když k vám sedí zády. Nicméně film není rozhodně žádná idylka, spíše přehlídka utrpení, násilí, vyhnanství a korejského odboje kdy o napětí není nouze, hudba všemu hezky napomáhá. Ale i v té temnotě se najde trocha prostoru pro romantiku a dojemnost, zejména závěrečná scéna na letišti se mnou dokázala značně zacloumat. Božská Son Ye-jin odvádí tradičně výkon na jedničku s hvězdičku, zde není co dodat – úchvatná dáma i herečka jež prakticky nemá konkurenci.

• 15.7.2017  18:48
    Lásky čas (2013)

Očividně už jsem asi totálně ztratil smysl pro neasijské snímky, u tohoto dílka jsem se ukrutně nudil - po nedávno zhlédnutém podivném díle Bu San bez debat druhý nejnudnější snímek letos zhlédnutý. Potřebu neustále využívat komentář z pohledu "třetí" osoby bych ještě zvládnul, ovšem celkový obsah již nikoli. Nějak jsem nepochopil ten nadšený aplaus u té divadelní hry. Pokud jde o rozhovory, tak žvaní se tu neustále, ovšem jde jen o prázdné kecy a žvásty o ničem, vcelku tradičně se u toho všichni neustále ukrutně debilně usmívají. Hlavní téma není vůbec využito v žádném směru - ať již jde o děj, zábavnost či věcnost hovoru jež je s daným aktem spojen. Na sex po prvním rande už jsem si v asijských snímcích vážně odvykl, ostatně tam se občas mladík dostane na kobereček před tatíka i poté, co si dovolí slečně dát pusu před svatbou :-) Mám-li se zmínit o hudební složce, tak vlastně není o čem, žádnou jsem vlastně nezaregistroval. Snažil jsem se v tom téměř 2h díle najít nějaký větší obsah či děj, marně - pokus o jakési poselství či doják vážně nezabral, rovněž stejně zoufale a neúspěšně na mne působila snaha o vtipnost - průměrná korejská komedie mne pobaví mnohonásobně více a spotřebuje při tom 1/10 textu co tato slabota.

• 6.7.2017  19:07
    Heelreo (TV seriál) (2014)

Po seznamovacím začátku mne seriál opravdu velmi rychle chytl a zaujal, zejména co se týče příběhu to vypadalo opravdu poutavě. Herecké výkony kvalitní, postavy sympatické, akce nechybí, humor povedený, OST pro potřeby sledování naprosto postačující. Zcela na místě je zde jistá paralela se Supermanem – náš roztomilý Léčitel zde prožívá prakticky totožnou úlohu a situaci, snad jen s tím rozdílem, že nepochází z jiné planety :-) Bohužel někdy v třetince seriálu mnohé díly začnou postrádat spád, náboj a napětí, romantiky začne být trošku příliš a ani humorná část se nedostaví, zkrátka chybí poutavější obsah. Pak zase přijde díl jež zaujme, takže o nudě se rozhodně mluvit nedá. Po velmi slibném začátku jsem tedy doufal v trochu hutnější a špinavější pozadí příběhu, tohle dílo se v něm ale zase tak extrémně nevyžívá a nezřídka se od dané tématiky odpoutá k leckdy nudnější romantice a neatraktivním částem dění. Tudíž nedokázalo mne to zaujmout tolik jako třebas tématicky podobný seriál Sangeo (Shark) s neodolatelnou Son Ye-jin. 85%

• 5.7.2017  17:39
    Zuřivost (2016)

Vzhledem k zdravotním trablům mi shlédnutí tohoto snímku na velkém plátně v březnu nevyšlo, tudíž si v domácím prostředí musím vystačit s anglickými titulky - to ale žádný větší problém není, s průměrnou angličtinou se film dá bez problémů sledovat. Vzhledem ke stopáži je seznamovací začátek takový rozvláčnější a člověk dlouho příliš nechápe veškeré ty zdánlivě nesouvisející příběhy, ale ač to vypadá velmi komplikovaně, nakonec se vše hezky propojí a vysvětlí. Úplně slabým povahám bych sledování asi nedoporučil, přeci jen některé scény jsou poněkud drsnějšího rázu. Jak se události dávají do pohybu, atmosféra začne houstnout a kvalita filmu se průběžně zvyšuje, poslední hodinka už nabízí velmi působivou podívanou. Hudba se zdařila a po stránce hereckých výkonů absolutní spokojenost, má milovaná Aoi opět nezklamala - okouzlující v roli rozverné a poněkud zlobivé Aiko, ovšem naprosto exceluje v dramatických scénách.

• 27.5.2017  17:26
    O mé matce (2011)

S několikaletým odstupem si snímek pouštím znovu a lehce přehodnocuji, napodruhé už mne to oslovilo víc. Hezké drama o rodinných vztazích, zejména mezi odloženým synem a jeho stárnoucí matkou, ta je v závěru svou senilitou opravdu rozkošná a neskutečně zábavná, ač to samozřejmě není žádná komedie, spíše jde o úsměvné momenty, mnoho z nich ale vyzní hodně emotivně. Za zmínku rozhodně stojí závěrečná scéna na pláži, to vážně nemá chybu. Ještě si dobře vzpomínám, jak jsem před lety v tomhle snímku viděl pro mne ještě neznámou Aoi, už tady mne v té lehce vedlejší roli hodně upoutala - překvapivě :-) Její půvab, charisma i herecký výkon se zkrátka nedá minout, zde bylo navíc hezké pozorovat všechny její proměny - od školačky až po dospělou dámu - ve všech verzích jsem na ní mohl oči nechat. Titulková skladba rovněž stojí za zmínku. 73%

• 21.5.2017  19:23

Dost povedený a i díky mladým děvčatům pohodový sportovní kousek jenž rozhodně není pouze o napínavém přetahování lanem, dojemné okamžiky se najdou i mimo hlavní téma filmu. Dalo by se to celkem přirovnat k podobně laděnému snímku Koria, v mnohém by se našla shoda, jen ta nádherná učitelka zde je jaksi navíc :-) P.S. Festivalu tchajwanského filmu děkuji za inspiraci a bude-li se konat další ročník, tak pokud mi to okolnosti dovolí, určitě se pár snímků osobně zúčastním, slibuji :-) 83%

• 21.5.2017  11:10
    Neoui moksoriga deulleo (TV seriál) (2013)

Po shlédnutí Secret garden zde trochu kuriózně potkávám „dvě hrdličky“ z tohoto seriálu, tedy Osku a paličatého gaye, zde ovšem v ústředních a zcela odlišných rolích. Seriál má neskutečný náboj už od prvního dílu a naprosto mne uhranula napínavá i dojemná hudební složka, vážně parádní OST – ač na samotný poslech neobstojí, do děje neskutečně sedne. I přes vážné téma je to celé dílo z velké části zábavné, příjemné a pohodové, svůj podíl na tom mají nejen hlavní postavy, nýbrž i ty vedlejší si povětšinou zaslouží obdiv. Navíc čtení myšlenek to celé bezvadně okořeňuje. Děj přináší krom jiného i tradiční dilemata či morální ponaučení, ale nepůsobí to nijak násilně. Romantická linka je opravdu netradiční, o to ale krásnější a působivější, některé momenty nelze vyhnat z hlavy. Jistou chvíli jsem sice postrádal zábavného Soo Ha, ale s tím se nedalo vzhledem k ději nic dělat. Nějaké mušky by se na seriálu samozřejmě najít daly, např. obhajovací zápletka v 8. části je opravdu příliš absurdní, ovšem na celkovém dojmu to nic nemění, ten dokázaly vylepšit i maličkosti typu nadávky „ty trávníková hlavo“ :-)

• 20.5.2017  17:34

Osobní účast na festivalu mi sice nevyšla, ale inspiroval jsem se a shlédnul tento dětský snímek. Místo konání okouzlí nádhernou přírodou, dědeček je docela tvrďák a dětičky, jak jinak, dosti zábavné. Jenže narozdíl třebas od thajského Fan chan či korejského Ahobsal insaeng tento snímek nedokáže příliš oslovit, zábavností či emočně zůstává dosti nevýrazný a jen tak bez většího zaujetí proběhl kolem mne. 65%

• 14.5.2017  16:32

Tohle má jeden obrovský nedostatek - spíše než o korejský se jedná o snímek americký, se všemi neduhy co k tomu patří, takže mé hodnocení nemůže vypadat jinak - během sledování jsem si stihl pročíst městský zpravodaj, připravil věci na kolo, kontroloval z okna počasí, nějaká ta svačinka apod., ale rozhodně způsob zpracování daného tématu šel naprosto mimo mne.

• 13.5.2017  19:24
    Fan chan (2003)

Veselá komedie s příměsí romantiky o dětských rošťárnách, problémech, dilematech (kluci vs. holky) a samozřejmě první lásce, Noi Nah byla opravdu roztomilá :-) Hudba provázející celý snímek všemu dávala tu správnou pohodovou a zábavnou atmosféru, "závodní" závěr pak připravil solidní doják.

• 8.5.2017  19:33
    Inu no eiga (2005)

Muzikálový a dosti prdlý úvod není vážně vypovídající o tom, kam se snímek bude ubírat. V hlavních rolích zde vystupují samozřejmě pejsánci (zejména ten s jménem Porgy) a poté klučina Yamada jež se v dospělosti živí tvorbou psích reklam. Film ale přináší více samostatných příběhů na téma psích i lidských lásek či dokonce překladače psí řeči :-) Všechny příběhy poskytují milou a převážně zábavnou formou pohodovou rodinnou podívanou o silném poutu mezi člověkem a jeho nejlepším přítelem. Kapitolou sama pro sebe je pak závěrečná a od ostatních příběhů zcela oddělená i charakterově naprosto odlišná epizoda o pejskovi Marimo a holčičce (slečně) jménem Mika – těchto závěrečných 10 minut s neskutečně působivou hudbou mne dokázalo položit doslova na lopatky, nádherné zpracování, tohle samotné je minimálně na 5*, absolutně mne to dostalo. No a jako bonus se zde konečně objeví kočka jménem Aoi – ač tu má opravdu hodně hodně málo prostoru, i tak dokonale v té scéně předvede své herecké kvality i půvab. Titulková skladba jen umocňuje silný prožitek ze shlédnutého snímku. 87%

• 8.5.2017  18:59
    Poslouchej (2009)

Milý, zábavný a díky používání znakové řeči rovněž dost neobvyklý a velmi tichý snímek o mladé lásce a nějakých těch starostech i radostech. Ač zápletka je malinko slabší, hlavní hrdina je ale sympaťák a ty dvě překrásné a miloučké dívky snad ani netřeba komentovat, těm by podlehnul asi každý :-) Střední pasáž filmu sice postrádala náboj a měla uvadající tempo, ale začátek i konec poskytují pohodovou a milou podívanou včetně patřičné dávky emocí. 75%

• 8.5.2017  11:10

Ano, pochopil jsem hlavní téma, ovšem způsob podání byl naprosto nezajímavý a často brutálně nelogický, tudíž vydržel jsem až do konce jen a jen díky té krásné přírodě. 45%

• 7.5.2017  19:16

Postarší muž žijící a farmařící v horách najde po nehodě automobilu přeživší děťátko a rozhodne se ho vychovat jako svou vnučku. Haruna vyroste do půbavné středoškolačky a žije spokojeně se svým "dědečkem". Do oblasti přijíždí chlápek z Tokya, který se rozhodne zde žít a farmařit, což mu zcela upřímně příliš nejde :-) A tak máme možnost sledovat osudy těchto i jiných jedinců, boj s přemnoženou zvěří (co baští jejich úrodu) či protesty místních proti stavbě tunelu jehož existence bude mít za následek poničení přírody v důsledku nárůstu turismu. Mám-li to shrnout, jde o tichý dramatický snímek o lidech, přírodě a trochu i ekologii - bohužel nemohu konstatovat, že by byl z mého pohledu zajímavý, ač příroda je zde opravdu nádherná.

• 6.5.2017  17:17

Tedy nechybělo málo a plácnul jsem tam o hvězdičku méně, dlouho mne tak korejský snímek nezklamal. Námět by nebyl vůbec špatný, ale celé je to jaksi nepropracované, jednotlivé úseky filmu naprosto neprovázané (náhlé skoky v čase), působí to tak nějak rozsekaně, nepřirozeně, bez nápaditosti a po emoční stránce mne veškeré ty okolnosti naprosto minuly, zejména závěr mi přišel hodně hloupý, přímo z něho cítím ten kalkul vymáčknout z nás nějakou tu slzu navíc, bez ohledu na logiku celé záležitosti. Většinu filmu jsem se bohužel relativně nudil, pokukoval po hodinách, vylézajícím sluníčku venku a říkal si: „Kdy už bude konec, abych mohl vyrazit na to kolo“. 55%

• 1.5.2017  19:19

Cha Tae-hyeon je na tyto role přímo stvořený a zde měl k dispozici i velmi kvalitní protějšek, takže o zábavu bylo vážně postaráno. A jak dobře poznamenal Jirka, ta nečekaná návštěva udělala nejen v jeho krásném bytečku pořádný rozvrat :-) Ale s komediální stránkou věci by si snímek po celou dobu nevystačil, takže věci se pochopitelně začnou kapánek komplikovat a dojde i na dost působivé a dojemné scénky vyplývající z okolností. Sečteno a podtrženo, velmi příjemný film s kvalitním obsazením, jen u toho není radno příliš přemýšlet, mnohému se prostě nedá věřit, mimo jiné třebas Cha Tae-hyeon na dědečka úplně nevypadá :-)

• 30.4.2017  19:22

I na druhé shlédnutí zůstává můj názor nezměněný - pěkný, poutavý a zábavný příběh jehož kvalita se v průběhu sledování neustále zvyšuje a vtahuje diváka více a více, na milou a dojemnou romanci zbylo prostoru víc než dost. Oproti tomu místní klubovna je vážně překrásně kouzelný bordel a její obyvatelé jsou ze značné části dokonalí pošuci :-) Animace občas nabízí opravdu krásné záběry a scenérie, studio Ghibli se prostě nezapře. Hudba ukazuje dvě stránky - ta instrumentální mne absolutně neoslovila (mistr Hisaishi to vážně není), ale zpívané skladby se velmi zdařily. Přes veškeré kvality tu ale chybí to něco nepopsatelného - to Goro nenabídne, Hayao je přecijen o trochu vyšší liga. 85%

• 30.4.2017  19:10

Ač jsem od tohoto snímku očekával něco malinko jiného a o chlup více, tak rozhodně nezklamal, jedná se o hezký film o životě, smrti, přátelství a lásce. Hodně k zamyšlení vede téma ďáblovy nabídky, který zde za každý den života navíc požaduje zmizení jednoho druhu věcí z celého světa (a tu si volí sám) - stojí ztráta něčeho (ne)hodnotného za jeden den na tomto světě navíc? Zejména když se ukáže, že zmizení oné věci znamená i zmizení veškerých souvislostí, událostí a vzpomínek, které se k ní váží. Pak vás totiž nepozná ani nejlepší přítel či bývalá láska. Hudba byla taková nenápadná (stejně jako víceméně celý film), ale líbila se a sedla k tématu, kočičky samozřejmě roztomilé a hlavní kočka (Aoi) ze všech nejkrásnější a nejroztomilejší, jsem zase padal na zadek :-) Ostatně poté co se Aoi objeví v příběhu, více mne to pohltilo. Dle okolností jsem očekával pořádný doják, v mém případě se ovšem nedostavil. Ale zase závěrečná skladba stála za to. 75%

• 29.4.2017  19:02

Opravdu nádherný pohádkový příběh - zábavné, plné něhy, pohody, krásné přírody (parádní animace), romantiky a lásky. Hotaru byla kouzelná jako malá dívenka i dospělá slečna, zejména když dostávala klackem po palici, hodně jsem se nasmál :-) Krása!

• 26.4.2017  18:52
    Ao to Shiro de Mizuiro (TV film) (2001)

Solidní a celkem depresivní kratší snímek nejen o školní šikaně. A jelikož v tom hraje Miyazaki Aoi, tak jsem to prostě musel vidět :-) 73%

• 17.4.2017  11:55
    Sikeurit gadeun (TV seriál) (2010)

Jedna zajímavá slečna a k tomu tři mužští nápadníci, z toho nekouká nic jiného než potíže :-) Nutno uznat, že Hyeon Bin a Ha Ji-won tu oba dva předvádějí opravdu parádní výkony a to jak si dávali vzájemně zabrat bylo velmi zábavné, zejména když Ha Ji-won tak paličatě veškeré to poněkud neobvyklé uhánění odmítala a pro nějaký ten kopanec si nešla daleko, zkrátka dost trhlá holka :-) Nespokojenost ale musím vyjádřit s realizací výměny jejich těl, celé to působí děsně krkolomně, uměle, tady si mohli tvůrci trošku více lámat hlavičku a provést to působivějším stylem, celý ten díl o událostech na ostrově byl děsně toporný. Rovněž nehoda při filmování je na tom obdobně – trocha fantazie by páni tvůrci nebyla? Šlo by to zařídit uvěřitelnějším způsobem. Relativně často jsem začal mít rovněž pocit, že se dívám tak trochu na telenovelu – neustálé zašmodrchávání vztahů, minium událostí a opravdového děje, z drtivé většiny seriál stál na nekonečném špičkování hlavní dvojky a už toho bylo na mne moc, prospělo by trochu více rozvést všechny ty dějové linky, které jsou tu spíše jen naznačeny. Z vedlejších postav zaujala opravdu nechutná zabedněná matka, roztomilá Ah Young či zábavný asistent Kim, nevyzrálý Oska a jeho kariéra i životní láska byl asi nejlepší. Od 15. části se ale kvalita pozvedla, takže celkově jde o kvalitní dílo, u kterého jsem se příjemně odreagoval. Ovšem „Božská“ Son Ye-jin se zde vyskytovala poněkud o mnoho méně než jsem tajně doufal :-( 77%

• 16.4.2017  17:10

Tak trochu životopisný snímek o režisérovi Kinoshita Keisuke jehož kariéru minimálně na čas ovlivnila právě probíhající 2. světová válka. Když byl nucen točit propagandistické filmy, skončil s filmováním a vzhledem k probíhajícím náletům se rozhodl přesunout svou nemocnou matku do bezpečí což znamenalo dlouhou a nesnadnou cestu přes hory do vzdálenější lokality. V průběhu cesty se ve filmu mihne i Miyazaki Aoi a ač zde má vlastně jen jeden záběr (plus obstarává komentář), pohled na ni se opravdu nezapomíná, jejímu půvabu může konkurovat snad jen nádherná hudba a příroda jež je v tomto pěkném snímku k slyšení a vidění. Film je vyjádřením odhodlání, oddanosti, lásky i rodinné soudržnosti a ač má vcelku prostou zápletku, příjemně se na to dívá a o dojemné momenty zde není nouze. Velmi povedený je pak samotný závěr kdy dojde za doprovodu krásné hudby na hezké neozvučené ukázky z Kinoshitaových filmů, krásná pocta režisérovi.

• 2.4.2017  19:35

Moc krásný film na neobvyklé téma. Haneul byla sice mentálně zaostalá, ale i přesto (a nebo právě proto) byla tak ukrutně dětinsky rozkošná, romanticky vyhlížející a svým způsobem nádherná dívka, ač duševně na úrovni 6leté holčičky. Nutno tu vyseknout obrovskou poklonu herečce Jang Na-ra - jak dokázala ztvárnit roli Haneul je naprosto neskutečné, jeden by vážně věřil, že je mentálně na úrovni dítěte. A už vůbec bych nevěřil, že jí v době natáčení bylo 28 let – co dokáže herecký výkon, účes či šatečky je obdivuhodné, hádal bych jí tak 14 let :-) Jako víla žijící v říši pohádek byla kouzelná a moc jsem si užíval chvilky když zahrála na milované housle. Když do příběhu vstoupila sousedka Bada a následně i „pizza kamarád“, začíná zajímavá podívaná ohledně jejich vztahu s naprosto bezelstnou Haneul. A právě její upřímnost a dětské srdéčko způsobí, že se v nich hne svědomí a probudí se ta jejich lepší polovička. Našlo by se pár slabších míst, ale víceméně celý snímek byl zábavný, milý a dojemný, krásná byla scénka výletu v autě za podpory klasické hudby. Housle u hrobu rodičů a následná silně emotivní scéna pak musí rozplakat i ten největší studenej balvan. Naštěstí si Haneul nakonec dokáže s pomocí přátel najít své místo v komplikovaném světě dospělých, který vypadá v jejích dětských očích poněkud jinak než jej vnímáme my. P.S. Může to znít trošku úchylně, ale takovouhle Haneul bych si klidně pořídil i domu – ta její upřímná, přátelská a miloučká povaha by dokázala zahnat snad všechny deprese a problémy...

• 1.4.2017  17:10

Tohle je dost rozporuplný snímek – nejprve je totiž nutno se hodně dlouho prokousávat komediální stránkou věci a to není zrovna zábava, bohužel. Nápad není špatný, ale realizace se nevyvedla. Cha Tae-hyeon je sice můj oblíbenec a zde předvádí tradičně výborné výkony, ale komediální scénář je slabý a dosti jsem se nudil. Oproti tomu mne zaujal jeho vztah s půbavnou sestřičkou, to už je jiná káva. Jak se komediální část začíná vytrácet a přechází se k té vztahově-citové rovině, film mne začal upoutávat a když se přihodí i dramatická část (poslední třetinka), byl jsem spokojen, zejména závěr se hodně povedl. To ale celek samo o sobě už nezachrání a musím hodnotit tvrdě 3*, ač je to na hraně. 67%

• 26.3.2017  19:35
    Bakhasatang (1999)

Retrospektivně podaný příběh o jednom chlápkovi, jehož život nebyl zrovna peříčko. Divák vlastně až postupně zjistí všechny souvislosti a události, což je celkem zajímavé, ovšem na druhou stranu jsem se zhruba polovičku filmu celkem nudil. Troufl bych si tvrdit, že čím více do minulosti se příběh ponoří, tím je poutavější a zajímavější, po dramatické i romantické stránce. 65%

• 25.3.2017  19:16

Téma opovrhované dívky "Sadako" a pár citových záležitostí je trošku málo pro náplň více jak 2h snímku.

• 19.3.2017  16:44
    Nebe a země (1993)

Drsný film o hrůzách války z pohledu všech stran, nejvýrazněji té nejpostiženější. Bohužel, jak se v ději objeví Steve, kvalita jde kamsi do nehezkého místa a sledovatelnost padá hodně nízko. Čemu se ale musí vyseknout poklona, je hudba - že Kitaro umí krásné kousky už vím dávno, ale tady se opravdu vytáhl.

• 19.3.2017  16:38

Ještě že jsem na tohle do té Lucerny neměl tehdy energii vyrazit, krutě bych toho litoval, oproti tomu Půjčovna koček byla fajn. Tady se kočičího kouzla příliš nedočkáme a film jako takový vůbec nefunguje. Základním kámenem úrazu je přílišná snaha natočit to víceméně jako parodii - kdyby se to pojalo klasickým komediálním stylem, asi by to bylo zábavnější a sledovatelnější, takhle fakt ne. 45%

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8