Tyckin

asiofil od r. 2013; fanda "Božské" Son Ye-jin a kouzelné Miyazaki Aoi

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 24.3.2019  17:03
    Peulraenmaen (2013)

Značně povedený kousek jež jsem již nějakou dobu postrádal. Dokonce osobně znám člověka, jež má rovněž úklidovou úchylku, ač asi nezachází tak daleko jako hlavní hrdina :-) Nicméně právě díky ní je film tak zajímavý a zábavný, ovšem Han Ji-min je asi tím hlavním tahounem, její postava se neskutečně povedla a herecký výkon si zaslouží obdiv, milá, praštěná a bláznivá holka jak se sluší a patří. Navíc ty písničky... :-) Divák sice celou dobu tuší, kam to celé povede, ale to ničemu nevadí. I dva naprosto odlišné jedince může dostihnout nečekaná láska i jejich bolestivá minulost, což do tohoto převážně pohodového a zábavného snímku vnáší nemalou dávku dramatu.

• 24.3.2019  10:52

Velmi emotivní zážitek, ale divák je na vše předem připraven, takže žádné šoky se nekonají. Film už jsem viděl před lety a příliš si ho nevybavuji, ovšem forma seriálu je na toto téma určitě vhodnější, nabízí dostatek prostoru pro obě dějové linky. Haruka je nádherná a zábavná (dokud to jde) a celkově jde o milé a dost poetické pojednání i lásce, životě i smrti. Především ale pak o (ne)schopnosti zapomenout na minulost a žít současností či nabízející se budoucností. Některé city jsou však tak hluboké, že se nedají jen tak zahnat ani po mnoha letech. Ovšem ztráta může pro člověka znamenat i nález něčeho nového.

• 24.3.2019  10:47
    Dong Yi (TV seriál) (2010)

Tady těžko hledat slova. Bez debat nejlepší historický seriál co jsem kdy viděl a jeden z nejlepších obecně. Bál jsem se délky, ale paradoxně to není vůbec natahované a bezobsahové, ale přesně naopak. Nesmírně chytlavé od samého začátku a postupně se stoupající tendencí. Je až skoro k neuvěření, jaké zajímavé intrikaření, politikaření, zrady i problémy lze vymyslet v Paláci a jak skvěle s těmi tématy pracovat tak, aby se divák nenudil a vše intenzivně prožíval, nezbytná dávka romantiky pochopitelně nemůže chybět. Nutno zmínit, že má oblíbená Han Hyo-joo s králem jsou úžasná dvojka, páreček k pohledání, Dong Yi dávala králi co proto :-) Ale i většina ostatních herců si zaslouží jen pochvalu. Seriál samotný pak skýtá bohaté a pestré pokoukání, působivé interiéry i exteriéry, kostýmy, zdařilé hlavní i vedlejší postavy, mnoho silných a emotivních okamžiků, napětí, pěknou hudbu a i při té délce se vyvarovává vysloveně nelogických událostí a momentů, resp. nikdy to není za hranou, snad až u závěrečných částí to již scénárista malilinko přehnal. V poslední třetině seriálu jsem lehce postrádal zábavnou Dong Yi, ale to již vyplynulo z okolností. Takhle závěrem je mi smutno, že to již všechno skončilo, tohle dílo vážně dokáže člověka udržet u obrazovky a po Dong Yi se mi bude fakt stýskat.

• 23.3.2019  12:20
    Propletení (2017)

Příjemný a zamyšlení navozující snímek na téma opuštěné holčičky a vztazích nejen mezi "normálními" lidmi. Oproti Půjčovně koček jde o vážnější téma, ačkoli i sem režisérka dokázala přimíchat slušnou dávku humoru (piňdourová bitva :-)), takže na své si přijde prakticky každý, pár silných scén nechybí. Podobně jako úvodní film festivalu Bublina i zde se jedná o poklidný, pomalý snímek, s mnoha téměř statickými záběry, víceméně jen o pár hercích (holčina hrála skvěle) a interiérech, ale i tak dokázal zaujmout a slušně zaplněná Lucerna myslím byla povětšinou spokojena stejně jako moje maličkost.

• 21.3.2019  19:08
    Nadechni se (2013)

Velmi neoriginální, značně předvídatelné a děsně nudné.

• 19.3.2019  06:49
    Bublina (2017)

Můj zážitek byl dost pod vlivem únavy podpořené navíc 45 minutovým zpožděným začátkem promítání - přecijen toho bubnování a proslovů bylo už fakt moc, tudíž ve mne ještě vyvstávala obava, zda stihnu bus a nebudu šlapat 2,5km pěšky :-) Nicméně, objektivně vzato, jde o tiché zdařilé drama o pár hercích kde prim hrají věci typu zoufalství, zločinu, svědomí, pokušení, morálky, nalezení sebe samého i smyslu života. Japonci mají cit filmy nahlížející do lidské duše působivě zpracovat, okořenit špetkou humoru i nemalou mírou poučení, zde navíc s podporou krásné přírody i zdařilé hudby, tudíž své účasti v Lucerně rozhodně nelituji a snímek mohu ke zhlédnutí doporučit. Pro každého diváka však určen není...

• 17.3.2019  19:19
    Zmizení (2013)

Tak nebylo by to úplně špatné krimi drama na otřepané téma. Nicméně policajt by se nesměl chovat občas jako totální blb, hlavního podezřelého si očividně policie příliš neproklepla, je mu nadbytek siláckých keců, logika občas dostane po čumáku. A těch řečí o Bohu už bylo vážně moc. No ty svíčičky před barákem, ach můj Bože...

• 17.3.2019  19:14

Vydržel jsem 20 minut., ze zdvořilosti víceméně...

• 17.3.2019  10:42
    Metro Manila (2013)

Moc působivý, emotivní a zajímavě podaný příběh ze života na téma chudoby, zoufalství, zločinu, naděje, lásky, přátelství, pokušení a morálky.

• 16.3.2019  19:13

Po 20 minutách jsem zjistil, že styl hong-kongského humoru mi nejen v tomto filmu nesedí a sledování ukončil, mimo jiné i proto, že to na mne celé působilo odrazujícím způsobem celým svým pojetím i nesympatičností hlavní hrdinky.

• 9.3.2019  18:39
    Jurigokoro (2017)

Lehce rozporuplný a občas i značně průhledný, přesto poměrně zajímavě zrealizovaný snímek na téma potěšení z sebeubližování či smrti samotné, zároveň však pojednávající o vztazích i lásce jež dokáže leccos změnit. Hudba k filmu sedí dobře, takže jsem to i přes lehce přetaženou stopáž odkoukal celkem se zájmem, jen tohle dílo zkrátka nijak nevyčnívá z řady, takový typický 7/10 kousek.

• 8.3.2019  19:14
    Xia Yi Zhan, Xing Fu (TV seriál) (2009)

U 6. dílu končím, nechytlo mne to. Předně nutno zmínit ukrutně slabě realizovanou úvodní zápletku, to je vážně hodně odbyté. A celkově mi způsob pracování připadá až moc sladký a přehnaně emotivní, telenovela z toho cítit je, rovněž hudba je nadužívána a to až vysloveně rušivým způsobem. Nemůžu říct, že by se na to nedalo dívat, ale upoutat mne to nedokáže a že se způsob podání již radikálně nezmění je mi zcela jasné, tudíž i přes tu krásnou holku v hlavní roli necítím potřebu pokračovat.

• 2.3.2019  19:07

Yuko si tu sice vrzne opravdu jen vedlejší housle, ale ani tak rozhodně nelituji, že jsem tuhle velmi zábavnou duchařskou soudní podívanou zhlédl, povětšinou mi nabídla solidni zábavu a leckdy i dokázala dojmout.

• 26.2.2019  19:09
    Sarangbi (TV seriál) (2012)

Hm, velká škoda, že se první dějová linie více nenatáhla, ta mne opravdu velmi chytla, zejména Yoona zde byla tak ukrutně elegantní, romantická a okouzlující, že by bych nepotřeboval ani ty tři vteřiny, stačila by jedna :-) Nicméně i zde se oba dva chovají trochu jako pitomci a situace skončí jak skončí. Ale celý seriál až do poloviny působí velmi mile a zábavně, hudba je opravdu krásná (sice kýčovitá, ale fakt sedne k zpracování) a celkově zejména v první lince jde o romantiku toho nejtěžšího kalibru. V druhé rovině už se pak Yoona s nevinné křehké krásky promění na živelnou holku s rozdrbanou hlavou, což mi úplně nesedlo, ale díky odvázanějšímu stylu zábavnost přetrvává. Bohužel, od 11. části to celé zabředává do telenovelového stylu, postavy se v tom začínají jen nekonečně plácat, vedlejší role nejsou většinou příliš zdařilé a hlavně, rodiče vůbec nepůsobí jako pár, zkrátka k sobě nesedí. Takže ač bych první půlku hodnotil plným počtem, druhá už získává s bídou tři hvězdičky, tudíž ve výsledku jsou to čtyři a to zejména kvůli skvělé hlavní dvojce. Yoona ze 70. let mi prostě nedává spát...

• 24.2.2019  16:44
    Di xia tie (2003)

Tak trochu lehce vánočně laděný snímek o dvou párech, zejména pak o slepé dívce a majiteli seznamovací kanceláře jež náhle rovněž přichází o zrak. Ovšem ztráta toho nejcennějšího pro něho znamená nalezení sebe samého i nečekané lásky. Začátek filmu působí dost ujetým dojmem, nicméně komediální část se postupně vytrácí a vše přechází spíše v klasickou romantiku s příměsí dramatu a s trochou výuky slepeckého života. Mám-li shrnout své dojmy, pak mne to relativně bavilo a dívalo se celkem fajn, ale v celkovém součtu tu něco chybí a dávám silné 3*. Pokud si však něco v tomto filmu zaslouží vypíchnout, pak se jedná o hudbu a skladby v něm obsažené, tyto pasáže jsou vážně moc povedené včetně práce s kamerou. P.S. Gwei Lun-Mei se tu sotva mihne.

• 24.2.2019  11:13

Velmi zábavný snímek, ti tři blbci z nebe byli prostě kouzelní, a nejen oni :-) Chytlavé zpracování tématu ztráty nejbližších, vztahů a porozumění, v závěru pak dominuje vážnější část celého příběhu.

• 24.2.2019  11:10
    Xun yi cao (2000)

Slabší humor, poněkud chladně působící kráska v hlavní roli, ale jinak celkem sledovatelná romance na téma lehce nadpřirozené, dále pak o nekonečné lásce, pochopení a životě.

• 16.2.2019  18:53

Dojemný snímek s mnoha emotivními okamžiky co se vryjí do srdce aneb jak s pomocí zpráv ignorujících časové linie ovlivnit životní cesty lidí jejichž příběhy jsou dosti propletené a jak uvést na správnou cestu tři mladé výrostky.

• 9.2.2019  17:12
    Aniimóto (TV film) (2018)

Tak takovou pecku bych od TV filmu vážně nečekal! Tenhle snímek na téma rodinných vztahů a zejména pak těch mezi starším bratrem a sestrou se velmi zdařil, nabízí mnoho extrémně zábavných, ale rovněž i velmi vážných momentů kde emoce prýští na povrch a zejména pak hlavní dvojka předvádí úžasné herecké výkony. Během sledování mne dokázala zasáhnout nejen hloubka vztahu výše jmenovaných a třebas u narozeninové scény jsem jen zíral a ani nedutal. Co se mé milované Aoi týče, ta tu nevystupuje zrovna jako dáma a je po většinu filmu jaksi neupravená, ovšem v samotném závěru mne nejen její půvab dokázal vyrazit dech a pro okolnosti přivodit i nějakou tu slzu.

• 9.2.2019  17:02

Je jen dobře, že se druhá část netočí tak moc kolem Shogi, ale více se věnuje duším hráčů samotných, Hana-chan i oběma dotčeným rodinám a stává se tak pro diváka jež pro neznalost hry nedokáže příliš prožívat jednotlivé hry mnohem zajímavějším a emotivnějším filmem.

• 3.2.2019  19:06

Shogi mi nic neříká, tudíž napětí z utkání se nedostavilo. Co se okolního dění týče, nebylo to zlé, občas velmi zábavné, ale celkově mne tohle dílo upoutat nedokázalo, tudíž jsem akorát zvědav, jak se vyvine pokračování.

• 2.2.2019  17:36
    Liang Zhu (1994)

Poněkud bláznivý, ale extrémně milý a zábavný kousek na téma zakázané lásky jemuž dominuje překrásná hudba, krásné chrámy, příroda, ústřední dvojka a v závěru pak výrazný odklon od komediální stránky k té dramatické. Rozhodně se jedná o snímek jež by si zasloužil české titulky, takto bohužel zůstává jistému okruhu diváků nedostupný. 85%

• 2.2.2019  17:30
    Pandora (2016)

Ano, je tu hromada patosu a klišé, logika občas dostává na zadnici, závěrečný proslov je až příliš dlouhý, přesto jde o solidní katastrofický kousek a myslím i docela realistickou ukázku, jak by lidská blbost, politika a prachy ovlivnily průběh takových nehod. Ostatně i realita už nám párkrát ukázala, že politická snaha věci zlehčovat a utajovat se netýká jen filmů - bohužel...

• 27.1.2019  17:01
    Narratage (2017)

Dlouhý a pomalu se odvíjející tichý příběh na věčné téma vztahu učitele a studentky jež svým pojetím dokáže solidně zaujmout. Hlavní hrdinové se musejí vypořádat nejen s city k sobě samým, ale do hry vstupují i další postavy a vše není zdaleka tak jednoznačné. Neškodilo by celé to dílo zkrátit o nějakých 20 minut, ale ani tak jsem se po většinu času nenudil a dívalo se na to i pro půvab té holčiny velmi hezky.

• 19.1.2019  16:27
    Hyeobsang (2018)

V rámci svého žánru kvalitně odvedená práce. Hlavní dvojka předvádí dobré výkony, únosce má správné charisma a Son Ye-jin v počátku skvěle využívá svého šarmu, následně pak i vážné tváře a odhodlanosti ohledně práva a spravedlnosti. Vývoj událostí, okolnosti, postupně se odkrývající pozadí celého příběhu, napětí, otázka morálky, to vše dokáže solidně upoutat, takže stěžovat si nemohu. Son Ye-jin sice více svědčí romantické role, ale zde rozhodně nezklamala.

• 19.1.2019  16:21

Středoškolská romantika v značně nudném provedení. Gwei Lun-Mei zde ještě nedorostla do krásy a navíc vypadá jako kluk, takže ve výsledku další nepovedený kousek, ve kterém účinkuje.

• 13.1.2019  16:47
    Nanajomači (2008)

Co tím chtěl básník říci jsem asi pochopil, způsob zpracování však již nikoli....

• 13.1.2019  09:55
    Ailiseu 2 (TV seriál) (2013)

Po 6 dílech to balím, narozdíl od jedničky je to celé takové prázdné a bez atmosféry. První série stála na zajímavých charakterech, vztazích a pestrých okolnostech, místní postavy jsou však bezbarvé a nevýrazné, po stránce emoční se rovněž pozitivní dojem nedostavuje. Akční seriál nemusí nezbytně stát na bláznivé akci jaká je předvedena v úvodních dílech, protože tam logika dostává ukrudně na zadek. V Maďarsku se honí po městských silnicích jako by nic, doprava skoro žádná. A když jim pak teroristé uprchnou na loď na řece, nikdo je nesleduje. Místní policie nemá kamery, vrtulníky či lodě? Eh. Ne že by se na to nedalo dívat, ale zaujmout to nedokáže, dvojka je zkrátka minimálně o jeden level níže než jednička.

• 12.1.2019  19:00

Písničky většinou naprosto neposlouchatelné, humor typicky thajsky ulítlý (zde snad ještě víc než obvykle), romantika poměrně nevýrazná, délka únavná. Celý film se drží standardního zaběhnutého schématu aniž by nabídl cokoli navíc, takže mne opravdu dost nudil.

• 6.1.2019  17:38

Asi až příliš dlouhé, spíše krimi/drama než thriller točící se kolem vražd několika členů Yakuzy. Yuko role tvrdé a dost paličaté detektivky příliš nesluší a ani zde nepředvádí nic zvláštního, ostatně i celý snímek divákovi nenabízí v žádném ohledu extra zajímavou podívanou a nedokáže upoutat, navíc mi sledování lehce komplikovala abscence českých titulků. 65%

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15