Tyckin

asiofil od r. 2013; fanda "božské" Son Ye-jin a okouzlující Miyazaki Aoi

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 24.5.2020  16:30
    Men tu (2007)

Velmi působivý a dost depresivní film na téma drog, neštěstí a zoufalství jež se kolem toho točí, s troškou romantické linky k tomu. Kvalitní hudbu berte jako bonus zdarma :-)

• 18.5.2020  19:05
    Toowikseu (TV seriál) (2013)

Opět rozporuplný seriál jež drží nad vodou převážně slušná dávka napětí. Bohužel dojíždí na nelogičnost a slabé herecké výkony mnohých postav. Předně samotná zápletka je absurdní – od kdy si mafián dává schůzku se senátorkou před svou milenkou v jejím domě? Bože, fakt nechápu. Pokud jde o tu transplantaci, tak já fakt nevím, ale zahájit léčbu když nevím, zda bude dárce za 14 dní živej , zdravej, použitelnej a vůbec k dispozici zní dosti absurdně. Navíc holčička je v aseptické místnosti a maminka s ní může být, navíc bez roušky? Aigoo. Park Ha-seon sice v roli královny v Dong Yi nepůsobila špatně, zde z ní mám bohužel dosti tragický pocit – dobře se na ni kouká, ale herecky naprosto nevýrazná a slabá, leč takových postav by se našlo více. Pokud jde o vývoj děje, ten by ještě docela šel, ač v druhé půli již autorům dochází invence a dějí se neskutečné věci, zejména v samotném závěru už byla logika zadupána hluboko pod zem, nejen policisté se chovají jako úplní pitomci. Emotivní stránka věci též neupoutala, zkrátka jsem si ty „dojemné“ scénky se Soo-jin nedokázal nějak připustit k tělu. Takže v součtu jen slušně rozjetý kousek jež má v druhé části už jen sestupnou tendenci.

• 9.5.2020  11:10
    Láska padá z nebe (TV seriál) (2019)

Tak a je to za námi. Pokud jde o hlavní dvojku, tak prostě skvělá, zejména má milovaná Son Ye-jin opět dokazuje, proč je neohrozitelně nejlepší herečkou co znám, ta holka zkrátka umí neskutečně pobavit i přivodit slzy – její emotivní scény, to se prostě musí vidět, to nelze slovy popsat – to není hraní, ale reálný prožitek (poslední dva díly jsem nejen díky ní probrečel :-)). Zápletka seriálu poskytuje příběhu dostatek událostí a s vývojem spokojenost, snad až ten skok Sever – Jih byl takový náhlý. Z vedlejších postav jednoznačně nutno vypíchnout vojáčky, skvělá partička :-) Ale ani uprchlík a ta „jeho“ nebyli špatní, i pár jiných by se našlo. Oproti tomu příbuzní na Jihu mi zejména z počátku lezli na nervy, nezábavní až pitomí. Ta banda slepic (ženských) na Severu si u mne vykoledovala rozporuplné hodnocení – občas velmi zábavné, jindy zase nucený nezdařilý humor. Realistické to moc není, zejména pak Sever je vykreslen až moc kladně a směšně, skoro každý si kupoval pašované zboží z Jihu atd. :-) Pak tu ještě máme soundtrack. No, už dlouho jsem si v seriálu nenašel několik samostatně poslouchatelných krásných skladeb, zbytek pak v seriálu působil rovněž dobře. Mám-li to shrnout, tak velmi kvalitní, zábavný a dojemný seriál jak se sluší a patří, se skvělou hudbou, ale přecijen mi tam nějaká ta ingredience občas nesedla a plné hodnocení udělit nemohu. Zejména kdybych si odmyslel v hlavní roli mou milovanou, pak bych snad ani 80% nedal, jenže ona je tak úžasná, že v tomhle složení si to poctivých 85% zaslouží.

• 25.4.2020  11:55

Romantická idylka s handicepem dalo by se říci, bohužel trochu moc uměle působící, s předvídatelným vývojem a film na mne spíše působil jako poučení ohledně přístupu k postiženým jedincům jež okolí občas nedokáže pochopit. Zatracovat celé tohle dílo ale nebudu, ačkoli hudba nefunguje a chytnout za srdce film příliš nedokáže, provedení není zkrátka nejlepší a to se týče i hereckých výkonů. Snad jen Sugisaki Hana, jež mne ke snímku dovedla, si zaslouží pochvalu – sice jí trošku odstávají uši :-), ale svůj specifický půvab rozhodně má a i výkon předvádí víc než postačující. 66%

• 25.4.2020  10:55

Má to něco do sebe, ale příběh je poměrně jednoduchý a celkem průhledný, tudíž zejména ve srovnání s japonskými animáči to vyznívá slabě.

• 19.4.2020  12:02
    Nae ireumeun Kim Sam-sun (TV seriál) (2005)

Tak jsem to zapíchnul po 5 dílech. Začátek je sice velmi zábavný a ústřední dvojka fajn, ale postupně to začíná přecházet do telenovely bez nějaké výraznějšího obsahu a to nekonečné pošťuchování těch dvou začne unavovat.

• 19.4.2020  11:53
    Čarovný kamínek (TV film) (2019)

Ne, bláznivé kostýmy, pěkné záběry přírody a lokace vám prostě dobrou pohádku nevytvoří. O herectví se tu moc mluvit nedá, to je amatérismus. Příběh rovněž nic moc, ostatně ústřední čarovný kamínek je tam tak trochu vlastně zbytečný. Rovněž z toho dost smrdí ekologie :-) No a že hrabě očekává "velkolepé uvítání" je kapánek v rozporu s tím, že si tam sám přifrčí na smradlavé kobyle místo v kočáře :-)

• 19.4.2020  11:47
    Truman Show (1998)

Originální a nápaditý kousek, ovšem zaujmout dokáže jedině v případě, že si film pouštíte bez znalosti jeho obsahu! Jak divák dopředu ví oč jde, přichází o značnou porci zábavy. Realistické to rovněž není, přecijen taková plocha pod jednou kupolí, to se jen tak postavit nedá. Na druhou stranu, je uveden i sci-fi žánr, takže proč ne :-) Ovšem stejně by jim to asi neprošlo - pokud tam byli samí herci, co se by se dělo, kdyby Truman potřeboval opravdového lékaře? Prostě má to své mouchy, ale upřít tomu zábavnost a originalitu nelze.

• 8.4.2020  19:15

Působivé a poutavě zpracované podání událostí kolem vzniku "nové Číny", kvalitní herecké obsazení i výkony, pěkná výprava a tak trošku i náhled do historie aneb jak to asi tak kdysi bylo. Takže zhlédnutí nelituji, ač české titulky nejsou, nutno si vystačit s anglickými. Mám-li zmínit důvod jež mne k filmu vlastně přivedl, tak tím je soundtrack. Kitaro zde odvádí skvělou práci a tohle CD mám už ve své sbírce dlouhé roky, tudíž jsem dostal nutkavou potřebu vidět i film samotný, a stál za to.

• 29.3.2020  11:53
    Gaksital (TV seriál) (2012)

Končím po 8. části, ač to úplně špatné rozhodně není. Dost bláznivé, Japonci vykresleni jako totální neschopní šašci, občas trapný humor (cirkusáci), některé postavy jako z 30. let moc nevypadají (Mok Dan), herecké výkony až na pár výjimek dosti průměrné. Příběh je sice zajímavý a postavy až neobvykle propletené, ale když si uvědomím, že to má ještě dalších 20 dílů, motivace je odkoukat není dostatečná, i přestože co se týče prostředí a kostýmů si autoři dali dost práce a financemi se zde příliš nešetřilo. Způsob podání a slabší herci to však společně s nadměrnou délkou sráží k zemi.

• 28.3.2020  17:04

Po 1h a 15min. jsem tohle depresivní dílko vzdal, nudilo mne.

• 21.3.2020  17:26
    14-sai no haha (TV seriál) (2006)

Rodinné drama s dost neobvyklým příběhem jež diváka vede k mnoha zamyšlením. Co se týče všech postav, některé se zdařily velmi, jiné méně, to samé lze konstatovat o celém dění k němuž jsem si musel vypěstovat přístup. Upřímně mne to z počátku nějak extrémně nechytlo (asi jako většina japonské seriálové tvorby), ale závěr zejména kolem porodu už byl fakt hustej. Sice musela logika jít občas stranou, ale tak už to v seriálech bývá. Celkově jde o působivé pojednání nejen na téma vztahu společnosti k odchýlení se od normálu, její krutosti i nepochopení, šoku ze situace, snaze "problém" odsunout aby nebyl vidět, s nemalou dávkou emocí k tomu.

• 17.3.2020  19:28
    Moojungdoshi (TV seriál) (2013)

No, od začátku jsem z toho měl zvláštní pocit a ten se nevytratil až do 7. části kde končím. Má to sice hezky zašmodrchané vztahy a pozadí (možná až moc), ale celé to dění mi nějak nesedlo, většina postav rovněž (včetně hlavního hrdiny), více zaujmout mne dokázal snad jen "doktor" a půvabná Nam Gyoo-ri v roli Soo-min, bohužel o její roli to říci nelze - způsob, jakým se stane tajnou agentkou, je vážně ukrutně přitažený za vlasy a absurdní. A těch absurdit je v celém seriálu mnohem víc. Takže ač seriál věřím nabídne hodně zajímavý a zamotaný příběh, svým způsobem zpracování, nepřitažlivostí postav a průběhem upoutat nedokázal. Na rozkošné Nam Gyoo-ri sice mohu oči nechat, ale pokračovat víceméně jen díky ní, to prostě nedokáži, ač je to lákavá motivace.

• 15.3.2020  16:24
    Lu cha (2003)

Velmi charismatická ústřední dvojka, zajímavý příběh, výborná kamera, ale přecijen pocitu nudy jsem se občas ubránit nedokázal.

• 14.3.2020  18:50
    Hana no ato (2010)

Velmi smutná romance, ač se příběh vztahu ústřední dvojky prakticky vůbec nevěnuje - převažuje spíše poetika, hromada politiky, pravidel, formalit, mocenských záležitostí a nezbytná dávka soubojů, ač zde v atypickém pojetí. V čem tento snímek jednoznačně vyniká, je soundtrack a práce s kamerou. Pochopitelně ani herecké výkony a velmi působivě a realisticky zpracované chování všech postav nemohu opomenout. Takže i přes lehce nezáživný úvod mne tento film nakonec rozhodně nezklamal.

• 8.3.2020  19:03

Dlouho a z počátku kapánek nezáživné, ale nakonec nečekaně zamotané a i zábavné drama na téma paralelních světů a alternativní budoucnosti, jen z toho všeho dění jde člověku hlava kolem :-)

• 7.3.2020  17:15

Grace mi moc nesedla, Dani už vůbec ne, Sarah je klasa a Arnie tu měl vedlejší housle. Nicméně celkově to tak špatné není, ač střední pasáž je dost nezáživná a scéna s letadlem už byla vážně moc. Tak trochu by se dalo konstatovat, že tenhle kousek vykrádá druhý díl, popř. by se s nadsázkou dal označit jako remake, ale pokud u toho moc nepřemýšlíte a jen konzumujete servírované, pak pobavit dokáže, akce víc než solidní a nějaký ten vtípek se rovněž najde. 7/10

• 7.3.2020  17:10

Relativně dost nadlehčeně a často i komicky podané události r. 1979. Bohužel divák, jež nemá o korejské historii bližší znalosti, bude celé to dějství dosti nepochopitelné. Já, i přestože už jsem několik snímků na téma r. 1979-80 viděl, jsem ani tak úplně nadchnut nebyl, o špatný kousek se ale též nejedná, jen jeho komediálnější pojetí mi zcela nesedlo.

• 1.3.2020  16:47

Neobvykle zpracované téma šmírování a úchyláctví, s neobvykle velkou měrou erotiky a nahoty. Přesto však snímek úplně nadchnout nezvládá, ač dívat se na to samozřejmě docela dobře dá, že pánové :-)

• 29.2.2020  17:20

Rozporuplné dílo a promeškaná šance vzhledem k zápletce, styl humoru mi však často nesedl a po hudební stránce film též vysloveně neoslovil, Seong Dong-il tu neměl roli jež by mu sedla, takže jsem to trochu prozíval.

• 23.2.2020  19:19
    Hwaiteu keuriseumaseu (TV seriál) (2011)

Nejhezčí holka na škole? Tak to byli chlapci docela smolaři :-) Tento seriál má jednu velkou slabinu a tou je scénář, má až příliš mnoho mezer. Namátkou – nikdo se nezajímá, kam a proč psychiatr jel a jak se do školy dostal? Byla přeci trošku odříznutá od světa. Jeho transport dvěma policisty a následná nehoda na čisté vozovce rovněž slabota. U děvčete zvenčí je to též dost okaté, nikomu není divné, co tam taková holka sama dělala. A na konci když dorazí rodiče, v některých scénách chybí ty nekonečné haldy sněhu, ostatně policie se tam dostane dost snadno a rychle když musí :-) Ve škole se rozbije server a tím je komunikace s vnějším světem nemožná. Něco jako záloha by na tak luxusní škole neexistovalo? No už toho nechám. Jinak zápletka slušná a ač jsem se první půli celkem nudil, seriál má stoupající tendenci a závěr už byl dost kvalitní (ač odchod policie z nemocnice je zase pitomina). Sice na můj vkus bylo té filozofie a psychologie trošku moc, ale téma hodnoty života a temné stránky lidské duše je zajímavá oblast, takže i přes slabší herecké výkony většiny přítomných jde o solidní kousek na úrovni 70%.

• 23.2.2020  16:51

Nebude to zase tak dlouho, ale film s totožným obsahem už jsem viděl, jen byl ještě o něco bohatší co se detailů týče. Nedalo mi to a zapátral jsem - jde o korejský snímek Couples (2011). Každopádně, se znalostí děje mne tedy tento snímek již oslovit nemohl, a nepodařilo se to zcela ani korejské verzi.

• 22.2.2020  17:25
    Usagi Drop (2011)

Velmi dojemný a ukrutně milý příběh o vztahu mladíka k cizí holčičce Rin. Snímek zábavnou i vážnější formou skvěle nadhazuje téma konfliktu výchovy prcka s náročnou prácí, mimo to i přístup okolí a zejména rodiny k celé situaci - nepochopení a nedůvěra ve schopnost nového "otce" postarat se o dívenku je obrovské a trvá dlouho, než se situace stabilizuje. Upřímně mi ve filmu dost vadily ty snové sekvence, ale celkově jde o velmi příjemný kousek vhodný zejména pro jedince jež mají slabost pro roztomilé malé caparty. No řekněte, jak byste se zachovali vy v dané situaci? Já bych pravděpodobně té roztomilé holčině taky neodolal a učinil to samé, ač je otázka, jak by to celé dopadlo :-)

• 22.2.2020  17:16

Trochu nezáživné romantické drama o lásce až za hrob kde až druhá půle dokáže více zaujmout, zkrátka něco tomu chybí. Holt pojmout za manželku prostitutku může znamenat nečekané potíže. Ale přiznejme si to, kdo by takové krásce odolal? :-)

• 17.2.2020  12:08

Vydržel jsem to 25 minut - ta hudba se poslouchat nedala, komediální stránka mne míjela a ani Shin Min-a mne nepřesvědčila, abych koukal dál. Tento styl podání šel vážně mimo mne.

• 16.2.2020  16:55

Dost hustý příběh jež má vzestupnou kvalitu směrem k závěru. Téma osahávání v přecpaných dopravních prostředcích, falešných obvinění i přístupu celého systému k věci je zde zpracováno velmi přesvědčivě, poutavě a detailně, až z toho nejednomu chlapovi musí běhat mráz po zádech. Jeden sice ty ženy chápe jak to mají těžké a že se tohle určitě děje, ovšem vše má své hranice a může to končit až tragicky. Představa, že bych takhle skončil, je děsivá.

• 16.2.2020  16:48
    Zájezd (1998)

Hodně hořká komedie o zoufalství a smyslu života aneb jak jedna milá dívka dokáže radikálně změnit vývoj sebevražedného zájezdu :-)

• 12.2.2020  19:07
    Inhyeonwanghooui namja (TV seriál) (2012)

Zde s hodnocením docela váhám. Nelze popřít, že hlavní dvojka je fajn a když jsou spolu, dívá se na to velmi dobře. Yoo In-na sice není úplně můj typ a jako herečka mi nepřijde nějak extra zvláštní, navíc se mi zdá i trochu „přešlechtěná“, ale zábavná byla a její mužský protějšek rovněž nezklamal. Soundtrack takový nemastný neslaný stejně jako značná část vedlejších postav, nic co by upoutalo. Jako slabší bych ale hodnotil historickou část – nejen že zápletky jsou slabšího rázu, ale především celkové zpracování působí dost chudým dojmem, zejména co se množství herců, záběrů, pestrosti kostýmů, interiérů a exteriérů týče, tady se prostě šetřilo, je mi líto – zkrátka mám stále před očima téměř dokonalý seriál Dong Yi kde v tomto směru jednomu až oči přecházely nad těmi detaily i bohatými záběry. Ale to je holt daň za dvě dějové linky. Ta současná už nepostrádá nic zásadního a ač po první půli dochází trochu na úpadek úrovně, stále to je na nějakých 80%, což v kombinaci s 60% historickou linkou dává dohromady slabé 4*, dát jen tři mi nepřijde úplně fér, ač je to fakt o prsa (Yoo In-na :-)).

• 9.2.2020  16:16
    Ošin (2013)

Na festivalu Eiga-Sai mi to sice nevyšlo, ale i tak po zhlédnutí v domácím prostředí nijak nelituji. Snímku sice chvilku trvá, než diváka vtáhne, ale kvalita má vzestupnou tendenci a nakonec tento drsný a smutný příběh pojednávající o těžkém údělu nejen chudých japonských žen na počátku 20. století zaujmout zvládá poměrně dobře. Působivé a tvrdé zpracování chudoby, zoufalosti, předsudků, pravidel, společenských vrstev, přizpůsobení se okolnostem a přijmutí osudu. 73%

• 9.2.2020  16:09
    Pinpon (2002)

V přímé konfrontaci s Koria tenhle japonský kousek vyznívá slaběji, tohle mne zkrátka po stránce komediální vůbec neoslovilo a i příběhově film mnoho nepřináší.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20