Tyckin

okres Louny
asiofil od r. 2013; fanda "božské" Son Ye-jin a okouzlující Miyazaki Aoi

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 25.4.2021  13:08
    Láska nebeská (TV seriál) (2008)

Tedy upřímně jsem tady byl poněkud zklamán. Film jsem viděl před pár lety a očekával jsem, že seriál díky delší stopáži bude hlubší a působivější, leč působí to na mne spíše opačným způsobem. Z hereckých výkonů nadšen nejsem, emoce se příliš nedostavily, takže celkově dávám o hvězdičku méně než u filmu.

• 24.4.2021  09:43

Tak trošku už mne unavují snímky na téma umírání, zejména pokud je divák s tématem obeznámen hned v počátku a nejedná se tedy ani o žádný zlom v ději. Navíc v tomto případě ani zpracování nepůsobí nijak nepřesvědčivě, herci jsou průměrní a realističnost tu dost chybí - umírající netrpí výraznějšími potížemi, jejich nadměrná pozitivita a pohoda příliš uvěřitelně nepůsobí, prostě z odborného pohledu to nedává smysl, lidé jimž zbývá posledních pár měsíců života zkrátka vypadají a chovají se úplně jinak.

• 18.4.2021  17:04
    Kwaegeolchoonhyang (TV seriál) (2005)

Já prostě tyhle šíleně "zábavné" seriály fakt nedávám, dva díly mi stačily.

• 2.4.2021  10:18
    Hooayoo - hakgyo 2015 (TV seriál) (2015)

Tak vám nevím, ale mám takové rozpačité pocity ač jsem to dokoukal až do konce. Příběh je zajímavě rozjetý a promyšlený, nicméně nemohu se zbavit pocitu, že děvčata tu herecky nebyla nic extra, možná protože byla až příliš mladá. Paradoxně, ač je tato série oproti předchozí o dívkách, zde jako postavy zaujali mnohem více chlapci, ač "plavec" mne rovněž moc neoslovil. Oproti tomu ředitelův synek byl perfektní :-) Druhá půle sice nabízí pár opravdu zajímavých a silných momentů, ale celkově už jsem v závěru nabyl dojmu, že tvůrci jakoby nevěděli jak to celé ukončit a nemělo to náboj, spíše to celé působilo nepromyšleně až nereálně. Tudíž jen silnější 3*.

• 27.3.2021  19:11
    Be with Me (2005)

Po cca 35 minutách jsem to vzdal...

• 15.3.2021  18:38

Příběh a většina dění solidního provedení, akce dobrá, efekty o něco slabší, ovšem nějak mi nesedla ta přehnaná šaškařina...

• 14.3.2021  09:00

Dosti depresivní snímek a i přes zajímavý nápad nepoutavě zpracovaný. A zejména všude jinde okouzlující Han Hyo-joo zde neměla absolutně prostor předvést své kvality, její role na to nebyla ani trošku stavěná.

• 6.3.2021  17:28
    Goot dakteo (TV seriál) (2013)

Nemohu popřít, že tento seriál o zdraví a lidskosti má něco do sebe, ale zhruba v půlce z mého pohledu vyčerpal svůj potenciál, takže ho ukončuji předčasně. A zejména pak po medicínské stránce nepůsobí moc realisticky, takhle to prostě ve špitále nevypadá :-)

• 6.3.2021  17:08

Nepříliš originální, ale zdařilá duchařina s příjemnou příměsí romantiky a dobrá ukázka odporné lidské lhostejnosti.

• 20.2.2021  09:09
    Yooryung (TV seriál) (2012)

Já tady radši nebudu hodnotit protože jsem to zabalil po 3 dílech. Jak se mi So Ji-sub jinde líbil, tady byl děsně toporný. Ono vůbec herecké výkony mi přišly průměrné až podrůměrné, úplně nejhorší byla ta krasotinka, ta jen odříkávala text. No a pokud jde o tu "opravu" obličeje, tak to ponechávám bez komentáře...

• 7.2.2021  18:42

Zajímavé téma na téma špiónů ze Severu, ovšem oněkud slabší herecké výkony a občas dosti nelogické události resp. chování postav.

• 6.2.2021  20:39
    Neoheedeuleun powidwaetda (TV seriál) (2014)

Ač jsem se v prvních minutách bál, že půjde o šílenou komedii, nakonec mne to totálně dostalo. Skvělá směs detektivní práce, komedie, romantiky i dramatu, výborné postavy včetně legendárního detektiva. Jenže, zhruba někdy za půlkou jakoby autorům došel dech a kvalita začíná jít dolů. Případ s kabelkovou lady na mne působil příliš krkolomně a dále už to lepší nebylo, spíše naopak. Jestliže první půlka byla na plný počet, druhá spíše na 3* a místo gradace mne několik posledních částí vysloveně zklamalo, autoři to už vážně přeháněli a jakoby sami nevěděli, jak to celé zaonačit, vše působilo až moc nelogicky a neuvěřitelně. Tudíž v tomhle směru hodnotítm podobně jako Ainny, poslední třetinka už vážně stála za starou bačkoru.

• 6.2.2021  20:22
    Diba (2020)

Předně musím uznat, že bych nikdy nevěřil Shin Min-a ten její reálný věk, ta holka prostě vůbec nestárne a její kouzlo se nemění, ač tady nemohla být tak roztomilá jako v roli Gumiho. Nicméně film jako takový mne docela zaskočil - není ani tak o samotných skocích do vody či soutěžích, ale spíše docela hutné psycho-drama o vztazích a ne zrovna šťastných událostech. Leckdy dosti mrazivá podívaná a nejde mi na rozum to nízké hodnocení zde, já jdu proti proudu a dávám poctivé 4*.

• 31.1.2021  09:05
    Laieo (2004)

Tedy ač nejsem zrovna příznivce čistokrevných komedií, tak tahle se vážně povedla a skvěle jsem se bavil i díky výborných hereckým výkonům.

• 24.1.2021  21:07
    Olgami (1997)

Trošku zvláštní maminka :-)

• 3.1.2021  16:29

Hustá atmosféra i zpracování, zkrátka velmi působivý a tísnivý horor na téma depresivnosti světa, smyslu života a potlačování bolestných vzpomínek.

• 2.1.2021  18:39
    Kilmi, hilmi (TV seriál) (2015)

Ve shodě s Ainny to balím po 6 dílech. Ačkoli příběh je poměrně zajímavě vymyšlený a zajisté se bude i nadále rozvíjet, hlavní hrdinka je šílené pištidlo a leze mi na nervy, navíc mi ani herecky nijak zvlášť nesedla. Ostatně to lze konstatovat i o většině ostatních, nic co by oslnilo, zejména její rodinka je dost ubohá a nejen ty "vtipné" scénky s ní mne vůbec nepobavily, humor obecně je zde příliš přihlouplý, rozsáhlý a řekl bych, že se ani nehodí k tématu seriálu. Spíše bych ocenil jeho temnější zpracování, to střídání vážných scén se šaškárnou s pištící holkou není nic pro mne.

• 2.1.2021  18:31

Poněkud depresivní snímek na téma dilematu i tápání ve své vlastní duši.

• 31.12.2020  19:00
    NiNoKuni (2019)

Slabší příběh i provedení, celkově jsem postrádal náboj a poutavost a ač závěr měl něco do sebe, žádný extra zážitek si neodnáším. Ostatně hlavním důvodem ke zhlédnutí tohoto animáče byl pro mne skladatel a ač mistr Hisaishi složil velmi solidní hudbu, tomuto rozporuplnému dílu příliš v celkovém hodnocení pomoci nedokáže. Další bod dolů přinášejí Netflix titulky - tam asi nikdy nepochopí, že překrucováním jmen díru do světa neudělají a zde opravdu zaperlili - princeznu Astrid bych ještě nějak se skřípěním zubů skousnul, ovšem legendární meč Jitřenka? Omg...

• 31.12.2020  17:10

Trošku jiný pohled na válečnou tématiku a ač tenhle film má určitě své kouzlo a pozitiva, přecijen zejména díky závěru mi kapánek nesedl, moc reálně to zkrátka nepůsobí. Nicméně na hlavní herečce jsem mohl oči nechat :-)

• 30.12.2020  17:02

Dosti zamotané a ne zcela zdařilé.

• 30.12.2020  10:01
    V síti 18+ (2020)

Docela síla tohle vidět v neupravené podobě na vlastní oči. Ne že by člověk o tomto tématu nevěděl, ale jeho rozsah a intenzita je vážně zarážející. Úplně nejhorší ale je, že ten Ústečan, ač se jedná bez debat o neskutečné prase jež by si zasloužilo sedět, má z velké části pravdu v sociální i té stěžejní oblasti filmu. Mimochodem nedoporučuji zhlédnutí před spaním, tohle všechno mi tak hnulo žaludkem, že jsem měl problémy ještě 2h usnout.

• 29.12.2020  16:05
    Assassin (2015)

Po 50 minutkách jsem to vzdal, tohle není můj šálek čaje.

• 29.12.2020  16:04
    Saengil (2019)

Velmi smutný a emotivní snímek na téma vyrovnání se s bolestnou ztrátou, ovšem jako celek mne zcela pohltit nedokázal.

• 28.12.2020  18:48
    Hyeolui nu (2005)

Tak tomu říkám správný atmosférický historický detektivní thriller se špetkou mystery a nemalou dávkou brutality.

• 28.12.2020  10:33
    Geu gyeowool, barami boonda (TV seriál) (2013)

Eh, ač tenhle kousek má zajímavou zápletku, scénář nedokázal tématu využít a pro pár dalších nedostatků to balím uprostřed 9. dílu. Hlavní problém budou asi herecké výkony jež obecně spadají do nevýrazného průměru, rovněž většina postav se chová tak podivně a nelogicky až absurdně, že jim to všechno zkrátka nedokáži uvěřit a ani po emoční stránce to se mnou vůbec nic nedělá. Tedy přestože se na velmi půvabnou Song hye-kyo dívá zatraceně dobře, stejně jako u předchozích seriálů jsem již nadále nedokázal najít vůli to dokoukat, ač zvědavost jak to celé dopadne by tu byla. Holt opět promarněná šance a nedotažené dílo.

• 27.12.2020  10:06
    O léčivé vodě (TV film) (2020)

Vydržel jsem asi 40 minut a pak šel spát. Poněkud civilní a nepohádkově působící kostýmy, absurdní zápletka (stačila sklenice vody, netřeba darovat celou studnu ne?), zoufalé herecké výkony i dialogy, princezna vysloveně strašidlo. Mimochodem, jak se z té blonďaté holčičky stala černovlasá kudrnatka? Takové seky by se neměly prostě stávat.

• 25.12.2020  10:41
    O vánoční hvězdě (TV film) (2020)

Po delší době nová pohádka z níž se mi neudělalo nevolno. Ocenit je nutno působivé exteriéry i interiéry, víceméně i kostýmy, hudba též nepatří k nejhorším a celkem dobře funguje což u většiny pohádek neplatí. Ovšem jak už bývá dobrým zvykem, po stránce scénáře a dialogů to žádná valná sláva není, herecky rovněž ne. Princezna měla své kouzlo (zejména v těch plesových šatech), Kotka bych radši nekomentoval. Scény "tam nahoře" byly na můj vkus trochu moc ujeté a šaškoidní, ale tak už to v české tvorbě bývá. Bohužel ani tato pohádka se neubrání tradičním úletům typu výrazu "no jó" či bruslení princezny?! Každopádně jako celek, při té hrůze jaká poslední desetiletí vzniká, obstála přijatelně.

• 21.12.2020  18:54
    10 Years with Hayao Miyazaki (TV seriál) (2020)

Určitě nejkomplexnější dokument nejen o Miyazakim jež nabízí opravdu detailní náhled do studia Ghibli i Miyazakiho duše.

• 20.12.2020  16:44

Jestlipak Netflix někdy pochopí, že změnou jmen i názvů lokací se dobré titulky vážně nedělají... Jinak ve všech směrech průměrné dílo.

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23