Callas

homepage
Twitter: Food_Filtr

<< předchozí 1 2 3 4
    • 7.9.2018  11:40

10/10 Moc příjemné překvapení! Dokument o lidech, které neznám a jejichž tvorbu nesleduji, který přesto dokázal zanechat hlubokou stopu. Ilustruje totiž jak obrovsky důležité je jít v životě vlastní cestou a tvrdě pracovat na tom, aby to bylo možné. Někdo tam uvidí konec, někdo odvahu, někdo přátelství a komunitu a někdo youtubery v novém světle. Všichni ale uvidí fascinující příběh Jirky Krále a dostanou skvělou příležitost zamyslet se nad tím svým. Jirko, díky za inspiraci!

• 12.8.2017  13:47
    Dunkerk (2017)

10/10 Úžasně zpracovaný kousek historie člověka. Takto si představuji velkolepou podívanou v kinosále - perfektní výprava, dech beroucí hudba, výborně pospojované dějové linie a realisticky vyobrazené postavy (viz. klidná komunikace pilotů, pud sebezáchovy pěšáků). Film nemarnil čas představováním hlavních postav, nesnažil se lacině ždímat emoce. Naopak nechává diváka nasát atmosféru opravdové zoufalosti, která v Dunkirku panovala bez ohledu na individuální osudy. Nechejte se na dvě hodiny napětím připoutat do sedadla; takovéto filmy o válce stojí za to, ať je to váš šálek kávy nebo ne.

• 19.2.2017  16:39

9/10 Le voyage au Groenland vypráví příběh dvou kamarádů, kteří se vydají na výlet do Grónska. Snímek nepodléhá klasickým stereotypům "dobrodružné výpravy" nebo "cesty za sebepoznáním". Oba protagonisté se sice potýkají s divokou přírodou, nekončícím polárním dnem a zvláštní atmosférou malé vesničky odstřižené od civilizace. Hlavním motivem však zůstává náhled do jejich přátelství. V dnešní době, kdy je kamarádství mezi muži zpravidla soutěží o "největšího pindíka", tento film nabízí osvěžující pohled.

• 31.12.2016  19:48

Rozhlédněte se kolem sebe. Jakou hodnotu mají pro váš život věci, které vlastníte? Tento dokument se nesnaží přemluvit diváka, aby vlastnil méně, přestěhoval se do menšího domu nebo přestal nakupovat. Poukazuje na smutný fakt, že konzum dnešní doby nevychází z vědomých rozhodnutí spotřebitelů, ale je následkem bezmyšlenkovitého honu za iluzí štěstí a životního naplnění.

• 1.11.2016  09:57

10/10 Jste ochotni vzdát se hovězího v zájmu záchrany lidstva? National Geographic vydalo nádherný snímek Before the Flood, ve kterém Leonardo DiCaprio, mírový vyslanec UN, zkoumá téma klimatické změny (globálního oteplování). Jestli si nejste jistí, zda je klimatická změna opravdový jev, či jak je závažný, vřele doporučuji. Film je přímo nabitý informacemi od výzkumníků a světových lídrů. Zároveň je plný úchvatných záběrů z celého světa. Mě je blízká zejména otázka jídla a výživy, kde tento snímek řešil dva velké problémy. Prvním je masový chov dobytka. Metan, který produkuje, je zodpovědný až za 18% emisí skleníkových plynů. Žádná sranda! Druhým je palmový olej, jehož těžba má za následek destrukci deštných pralesů, které nás před změnou klimatu chrání. Bohužel, palmový olej je takřka ve všech průmyslově vysoce zpracovaných potravinách. Je tedy bez diskuze, že zpracované potraviny musíme výrazně omezit, nejen kvůli našemu zdraví, ale i kvůli budoucnosti lidstva.

• 3.8.2015  23:14
    UFC 189: Mendes vs. McGregor (TV pořad) (2015)

10/10 Nejočekávanější UFC title fight všech dob je tady! V hlavní roli Conor "The Notorious One" McGregor - hvězda na strmém vzestupu, obávaný striker, mistr pohybu a efektivity. Tento drzý válečník z Irska přišel ukázat, jestli všechen ten "hype" stojí na jeho výřečnosti a charizmatu nebo na opravdových dovednostech hodných šampióna. Po pouhých 5ti zápasech v UFC dostal šanci bojovat o titul a v cestě mu stoji Chad "Money" Mendes - zkušený zápasník s "knock-out" silou a perfektním wrestlingem. Conor byl otestován v souboji na zemi i ve stoje. Krásná přehlídka techniky a opravdové všestrannosti. Druhý title fight MacDonald vs Lawler byl asi nejhezčím zápasem, který jsem za historii UFC viděl. Byla to ukázka vyzrálosti obou bojovníků. Spousta tvrdých úderů, krev, podlamující se kolena, několik zvratů, prostě opravdová válka! Ostatní zápasy večera se také vyvedly nadprůměrně. Z mého pohledu nejnašlapanější karta UFC. Doporučuji!

• 8.6.2014  12:20
    Endurance (1999)

9/10 Geberselassieho běžecký styl je uměleckým dílem sám o sobě a film Endurace v tomto ohledu také není pozadu. Je to krásně odvyprávěný příběh s minimem dialogu, ve kterém se zrodí běžecká legenda z obyčejného vesnického kluka z Etiopie. Tvrdá dřina, chudoba, pokora a hlavně vytrvalost jsou tím, co Haileho provází a formuje po celé jeho dospívání. A právě tato jeho cesta je cenným odkazem pro současné běžce. Vezměte Endurance jako inspiraci a podnět k zamyšlení, proč vlastně člověk běhá a proč běháte právě vy.

• 26.2.2014  21:43
    Čtyři dohody (divadelní záznam) (2013)

10/10 Čtyři dohody - jak jednoduché vyslovit a jak obrovsky těžké aplikovat. Podle mého je kniha Miguela Ruize výborný materiál pro každého, kdo nad svým životem rád přemýšlí. Divadelní podání Jaroslava Duška je totéž nabité vtipem a osobním charismatem až po okraj. Doporučuji bez výhrad.

• 16.4.2012  16:59
    1984 (1984)

4/10 Bohužel, tento snímek přenáší na plátno pouze velmi slabý odvar Orwellova veledíla. Většina pro mě klíčových okamžiků příběhu je zde okleštěna a zredukována na úplné minimum. Chybí mi tady Winstonovo tíhnutí k minulosti, hledání onoho času, kdy život nebyl k nežití, jeho duševní monology úpínající se k existenci bratrstva a celková detailnost a preciznost popisu se kterou mi autor umožnil pochopit pohnutky jednotlivých postav. Bez předchozího přečtění knižní předlohy se divák nemůže než ztrácet v motivacích hrdinů, nezažije jeden z nejromantičtějších příběhů, nepochopí Winstonovu euforii, když ho O'Brian poprvé osloví a nebude plně chápat Winstonovu závěrečnou proměnu.

• 31.3.2012  10:08
    Hotýlek (TV seriál) (1975)

10/10 Je to legenda. Je to John Cleese v jeho nejlepší formě. Je to špičkový britský humor. Je to seriál, který budete milovat!!

• 31.3.2012  09:42

5/10 Když jsem tenhle film viděl poprvé někdy v 17ti, tak mi přišel bezchybný. Tisíce brouků, vesmírné invaze, drsná mobile infantry a krvavé souboje s výbuchy slizu. Několik let na to jsem se dostal ke knižní předloze, kterou jsem zhltnul jedním dechem a znova se podíval na filmové ztvárnění. S politováním musím říct, že by se k němu hodilo varování: Jakákoli podobnost s postavami z knihy R.A.Heinleina je čistě nahodilá a nebo velmi špatně imitovaná. To o čem kniha je, tedy zamyšlení se nad současným politickým systémem a společenským uspořádáním, se ve filmu ani nesnažili zachytit. Mobile infantry, která je v knize dokonale koordinovanou armádou excelentně vycvičených vojáků vybavených sofistikovanými bojovými obleky s ohromujícím arsenálem, je ve filmu chaoticky pobíhající sebranka sebevrahů vybavená skateboardovou helmou a kulometem, který by těžko obstál i v druhé světové. Jednoduše řečeno, vše to v čem je kniha nedocenitelná ve filmu buď vynechali nebo zesměšnili, takže vřele doporučuji navštívit knihovnu a nahlédnout do autorovy představy o ideálním společenském systému očima jednoho obyčejného rekruta Jamese Rica.

• 5.1.2012  13:43
    V Bruggách (2008)

10/10 Snově uhrančivá atmosféra historického městečka, trefný smysl pro humor a skvělí herci s úžasným dialektem. To je pro mě In Bruges. Čím se mi ale film dostal hlouběji pod kůži je nejspíš kontrast krutého příběhu a lidskosti hlavních hrdinů. Colin Farrel a Brendan Gleeson vykouzlili opravdu něco vyjimečného.

• 4.1.2012  21:02

10/10 Byl to jeden z prvních opravdových filmů, které jsem viděl a zanechal ve mě patřičný dojem. Poprvé jsem zažil, co to je hustá atmosféra, strhující herecké výkony a jaké to je zhltnout film jedním dechem. Tuhle lahůdku mezi filmy a to nejen ze soudního prostředí vřele doporučuji každému.

• 4.1.2012  20:46

9/10 Výjimečně se stane, že na vás film dýchne něčím zvláštním, až podezřele osobním. Přemýšlíte, čím to je, jestli chemií mezi hlavními představiteli, úžasnou přírodou, krásnou hudbou nebo jednoduše ztotožnění se s jedním lidským osudem. Mě se to tady stalo, poradí někdo?

• 11.7.2011  20:59
    Znuděný k smrti (TV seriál) (2009)

8/10 Nový seriál z dílny HBO postavený na silné ústřední trojici a příjemně nevtíravém humoru. Mě si Bored To Death získalo skvěle napsanými dialogy a castingem. Zejména Ted Danson ukázal svůj cit pro tento typ humoru, hltal jsem každou jeho větu. Líbí se mi taky, že seriál nezapadl do rutiny co díl, to nezávislý detektivní případ, naopak případy jsou spíše na pozadí a pomáhají nenásilně dokreslit interakci mezi hlavními charaktery. Určitě vyzkoušejte, je to moc příjemná oddechovka.

• 8.10.2010  16:41
    Show Rickyho Gervaise (TV seriál) (2010)

6/10 Tak první díl už máme na světě a hned obsahuje moje nejoblíbenější z "Monkey news" :) co dodat, bavil jsem se skvěle... ale příjde mi, že animace zatím nějak podcastovému humoru nepřidala... úpřímě bych se raději díval na ty tři podivíny ve studiu na živo, než na tuhle ne příliš originální, průměrnou animaci... nicméně dle méno názoru přínosem bude, že tohle dílko osloví další lidi, kteří si zpětně najdou podcasty a objeví poklad :)

• 24.9.2010  23:13

7/10 Dokument určený pro nadšence surfingu! Tvůrci cestují s týmem špičkových surfařů, kteří objíždějí svět a vyhledávají pomocí nejmodernější techniky ty největší vlny. Pro zasvěcené je zajímavé, jak se jejich vybavení a technika liší od klasického surfingu a jak se připravují na vlny takových rozměrů. Každého ale dostanou záběry z akce, záběry běsnícího a přesto nádherného živlu.

• 24.9.2010  22:43
    Pozemšťan (2007)

9/10 Stejně jako většina diváků jsem byl ohromen intenzitou tohoto sci-fi snímku. Šest osob v jedné místnosti není typická formule tohoto žánru a přesto se výsledný mix vyvedl na jedničku. Vřele doporučuji každému, aby se nechal uhranout touhle svižně ubíhající diskuzí, ve které hlavní hrdina John Oldman tvrdí, že žije kromaňonec, který přežil do dnešní doby. Vyslechněte argumenty, dohady hypotézy jeho obecenstva v podobě archeologa, antropologa, biologa, psychologa, historika a věřícího... ale hlavně, nechte se unést vlnou vlastních myšlenek, nápadů a teorií a možná taky nabudete dojmu, že takovýto námět na film by se nevyčerpal ani 10 hodinovou trilogií.

• 24.9.2010  22:03
    Idiot na cestách (TV seriál) (2010)

Pro fanoušky trojky Gervais, Merchant, Pilkington samozřejmost! Pro ostatní možnost podívat se na sedm divů světa z trošku jiného pohledu. A to z pohledu možná osmého divu světa, kterým je Karl Pilkington. Představte si, že pošlete kolem světa člověka, který prohlásil věty jako: “Why didn't evolution make a giraffe good at carpentry so it could build a ladder?” :)

• 24.9.2010  21:32

8/10 Gervais, Merchant a první film plně v jejich režii. Byl jsem zvědav, jak se s velkým plátnem poperou a musím říct, že úspěšně. Film je asi nejstravitelnější pro ty, kteří vyrůstali v 70. letech a zažili ono okouzlení okolním světem plným možností. A pro ty, kteří ví, jak těžké je vymanit se ze sevření maloměsta a jeho zaběhaných kolejí. Tvůrci v tomto snímku představují trojici mladíků, která se potýká právě s tímto problémem. Jako Rickyho fanoušek vím, že scénář pro tento film psal víceméně o sobě, jako o klukovi, který vyrůstal v Readingu v chudé dělnické rodině, řešil podobné problémy jako hrdinové tohoto filmu a hnal se za stejnými sny. Myslím, že právě díky tomu dosáhl autenticity, která vám snadno umožní se s tímto příběhem ztotožnit. Na závěr bych ještě rád vyzdvihl soundtrack, který Gervais s Merchantem sestavili. Pro mě byl tím, co udělalo tento film z dobrého výjimečným a co mě přimělo u závěrečné scény zatlačit slzu.

• 24.9.2010  20:25
    Korporace (2003)

9/10 Kvalitní dokument diskutující hrozbu, kterou nadnárodní korporace představují pro naší budoucnost. Vyniká svojí odborností, informativností, ale i příjemně vstřebatelnou formou. Film se neuchyluje ke konspirativním teoriím a démonizaci instituce korporace, ale systematicky vysvětluje příčiny jejího chování a dopadu na společnost. K tématu promlouvá řada zvučných jmen, za všechny Milton Friedman a ilustrují závažnost ekonomických a ekologických dopadů ale také špatného právního zachycení korporací. Bezpochyby se tato problematika týká náš všech, takže vřele doporučuji tenhle dokument shlédnout a zvednout tak povědomí o tom jaký vliv na nás korporace mají, protože to je dle mého názoru zásadní krok v boji s tímto fenoménem.

• 26.9.2009  23:10

9/10 Konečně důvod nezanevřít na současné holwoodské komedie! Skvělý mix absurdních situací s promyšleným dějem, který v průběhu tohoto velmi svižného a zábavného filmu všechny zdánlivé nesmysly pěkně logicky vysvětluje. Hlavní postavy jsou úžasně barvité a nejde s nimi necítit, když hold létají z jednoho geniálního průseru do druhého. Takže běžte a zažijte tuhle pařbu ve Vegas a věřte, že jediné, co vám bude na konci líto, že tuhle noc nemůžete vykládat dětem jako jednu ze svých :)

• 20.9.2009  00:11

6/10 Důkaz, že i kravina sledovaná za správných podmínek se správnými lidmi může zafungovat. Hodnoceno čistě podle míry zábavy, stylu humoru a gagů, které mi vyhovovaly... můžu vřele doporučit na pozadí odlehčeného večera při vínu.

• 1.9.2009  07:39
    Bruno (2009)

2/10 Borat ano, Büno ne. První polovinu jsem se v podstatě nudil, nějak jsem tomu celému nevěřil, nevtáhlo mě to jako Borat. Navíc některé scény snad nemůžou nikomu přijít ani směšné ani zvrhle směšné, ani tolerovatelné... Taky mi přišlo líto, že spousta scén bylo nahraných, vždycky mě Cohen dostával tím, co si dovolí k lidem na živo. Šokujících autentických reakcí nic netušících neherců se mi však nedostalo, aspoň ne v takové míře jako v jeho původním seriálu.

• 8.8.2009  11:22

9/10 Rozhodně jeden z filmů, který má potenciál ve vás něco probudit. V mém případě se mu to podařilo. Mé vnitřní volání po útěku z civilizace, po pocitu volnosti, nezávislosti, nebo snad jen po tom dokázat si, že ještě jsem schopen přežít v divočině pouze za pomocí svých rukou a svého úsudku... to vše se ve mně ozývalo. Tento film mně okouzlil, mnohé připomenul a dodal nové nadšení pro dobrodružství, život a svobodu. Thank you Alexander Supertramp!

• 13.7.2009  15:45
    The Moguls (2005)

7/10 Zábavný snímek o zápolení s neuhasitelnou potřebou v životě něco dokázat. Zcela jistě není vzácným případem, když se člověk octne na dně, s nejlepšími roky za sebou a bez jakýchkoli úspěchů. Najít však v té situaci odhodlání, chuť a odvahu život nevzdat je už něco ne tak snadného. Podaří se partě obyčejných chlapíků ve středním věku dovést svůj odvážný projekt do konce? Nechte si jejich příběh odvyprávět tímto podařeným filmem a ujistěte se, že fráze: „Nothing ventured, nothing gained. & No guts, no glory.“ patří mezi ty bolestně pravdivé.

• 18.5.2009  17:46

9/10 Dejte Arniemu 85 minut na to, aby vám vyprávěl o body-buildingu jako o sochařství, aby vám přiblížil, jaké pocity zažívají borci jemu podobní při pumpování ve fitu či při pózování před stovkami lidí. Ponořte se do příběhu o velké dravosti, charismatu, sebevědomí a honem za dokonalostí. Obdivujte Arnieho umělecké dílo v podobě těla patřícího spíše řeckému bohu než-li smrtelníkovi zde na zemi. Zažijte zlatou éru kulturistiky a nasajte z ní inspiraci, odhodlání a chuť něčeho dosáhnout.

• 25.1.2009  19:05
    Larry, kroť se (TV seriál) (2000)

7/10 Tomuhle říkám originální přístup k sitcomu. Jsem rád, že se stále najde někdo, kdo vystoupí ze zajetých kolejí. CYE je postavený na nenuceném předkládání všedních situací, se kterými se potýká hlavní aktér Larry. Komedie tady není postavena na nucených vtipech, které jsou klíněny pokud možno do každé scény (jak jsme zvyklí u Friends, HIMYM apod.), ale plyne přirozeně. Samozřejmě, že si autor pomáhá mírnou deformací hlavního hrdiny, který svým sociopatickým chováním vpodstatě zápletky tvoří, ale stále je zachována velmi obstojná iluze v podstatě dokumentu o běžném životě Larry Davida :) Tohle ovšem nemůže dobře fungovat, pokud nepřijdete na chuť Larryho svéráznému výrazu, mimice... prostě pokud vás bude bavit se na ten jeho ksicht dívat, tak je to hold "pretty, pretty, pretty, pretty good".

• 29.10.2008  21:01

Éra bobrů v plné síle :) Jinak chválím skvělou hudbu a nevinně vyhlížející hlavní představitelku.

• 13.6.2008  15:04
    Mighty Boosh (TV seriál) (2004)

9/10 Musím říct, že ze začátku mi nějakou dobu trvalo, než jsem se srovnal s psychadeličností a značnou ulétlostí mnohých scén, ale potom už jsem byl doma. Všechny ať už slabší či našlápnuté díly spojuje vždy originální, žánrově pestrá a hlavně zábavná hudba. Krom muzikálnosti hlavních aktérů se mi ale seriálek dostal pod kůži ještě jiným fenoménem: Tím pro mě jako nepochopeného vyznavače jazzu je samozřejmě postava Howarda Moona. Rozhodně doporučuji každému, kdo skousne trochu té britské ujetosi, spousta skvělých gagů, hlášek a písniček za to stojí. PS: 3.řada, možná má pár slabších míst, ale rozhodne není výrazně horší.

<< předchozí 1 2 3 4