Visáč

Pan Tlustej

okres Bratislava

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 12.9.2018  20:30

Šejne, vykašli sa už na to, napíš hard-boiled kriminálku za 5 mega a nech to režírovať mladého debutanta s plnými koulami a prázdnym pytlom od matra. You are too old (and too good) for this shit.

• 28.7.2018  23:58
    The Outsider (2018)

Jared Leto goes yakuza / Netflix goes artsy fartsy. Meh.

• 14.3.2018  08:57
    Manhunt (2017)

Toľko logických lapsusov v príbehu, podivne nastrihaných prelínačiek (dissolves everywhere!) a nevhodne použitých spomaľovačiek (v neakčných situáciách typu konzumácia jedla) som takto pohromade ešte nevidel. A keď sú do toho narvané aj tie trademarkové holubice, zaváňa to až paródiou. Jak keby to režíroval nejaký druhotriedny woo-ovský honimír, ktorému v obýváku beží maestrova filmografia v nekonečnom loope.

• 25.2.2018  13:23
    Death Row Chronicles (TV seriál) (2018)

Michael Harris, original financier a tichý spoločník Death Row Records: "Suge took focus off of Death Row becoming an empire. Instead of managing his business, he's trying to manage the streets, which are unmanagable. Because the streets don't love nobody." Antická tragédia gangsta edition v prvotriednom spracovaní BET. Bolo na čase... Mám zopár výhrad, ale sú to také drobotiny: ani zmienka o debute Tha Dogg Pound, ikonický diss na Bad Boy Records počas Source Awards formou textu a bez videa (no license available?) a chýbal mi tam RBX (jeden z mála artistov, ktorí otvorene fakovali Sugea už pred rokmi - v dokumente Welcome to Death Row). But other than that, this is some real shit.

• 29.1.2018  21:21

Ridley Scott prepnutý do rutinérskeho módu uvádí thriller/drámu "by the numbers", ktorej to viac jak na plátnach kín bude slušet vo večernom vysielaní niektorej z komerčných televízií. Mám snáď jasať, že ten jeho sračkostroj vyprodukoval konečnie niečo aspoň trochu pozerateľné, z čoho sa mi neobráti žalúdok po prvej tretine? Fuck it. 135 minút je na príbeh o repetitívnom dohadovaní sa so starým pracháčom, aby pustil chlp, predsa len moc. Wahlberg je do počtu a tá jeho konfrontačná scéna s Gettym pôsobí umelo - akoby pri podpise zmluvy k pretáčkam nástojčil: "And I want that scene with this Plummer guy, when I am going to fuck him up. I want that fucking scene, Ridley!" BTW, je to trochu low, keď všetkých v obsadeni prehráva takmer 90-ročný staroch, prakticky z pozície náhradníka.

• 21.1.2018  21:50

Plytká a impotentná filmárčina, kopírujúca vyprázdnenosť i akcentovanú neschopnosť hlavného hrdinu - či už v roli autora ("You were good, now you're not.") alebo otca. Svojim spôsobom je to rovnaká rakovina ako niektoré režisérske pokusy Angeliny Jolie, t.j. vanity projekty hollywoodskych individualít, ktorými si dotyční dokazujú svoju moc a postavenie v rámci industry. Je z toho cítiť snaha Louisa ísť proti očakávaniam publika: nie je vtipný a ani sa o to nesnaží. Nenápadné pokusy o satirický presah v témach ako feminizmus, mechanizmy šoubizu, dilema medzi umením a komerciou či "rodina" sú len impotentnými povzdychmi v štádiu pokusu. Nikam nesmerujú a nič neriešia: sú tam, lebo si to scenárista Louis praje. Keby som si chcel veľmi zafabulovať, tak to celé tipnem na stand-up komika v tvorivej kríze, ktorý jedného dňa odchádza zo sedenia u predraženého psycho-analytika s "geniálnym" nápadom, že o tom všetkom spraví celovečerák - štylisticky i rozprávačsky á la 50's melodrámy, len vulgárnejšie. Niekde na polceste si to však rozmyslí, pretože "o tom všetkom" predsa nemôže točiť bez straty kreditu (guess what happens later) a tak to nakoniec uhrá na oklieštenú "less bold" verziu pôvodného zámeru. Medzi riadkami ale vyčítate, že autorský blok je metaforou pre sexuálnu frustráciu, z ktorej by Louisa vyliečil snáď len šuk s vlastnou dcérou. Un-fuckin-believable, eh?

• 18.1.2018  09:39

Konšpiračná teória detektíva Russela Poola, podľa ktorej Pacov manažér Suge Knight naplánoval obe vraždy (cover-up by LAPD off-duty officers included), rozcupovaná na hadry. Tento dokument je s veľkou pravdepodobnosťou definitívnou bodkou za prípadom. Detektív Greg Kading nadviazal na Poolove vyšetrovanie po tom, čo Biggieho matka zažalovala mesto Los Angeles o šialené prachy a bolo (na istý čas) v záujme kompetentných dotiahnuť prípad do konca. Prípad nakoniec vyšumel do stratena (aj preto, že väčšina aktérov je dnes po smrti), ale Kadingovi a jeho tímu sa podarilo objasniť súvislosti, zainteresovaných i objednávateľov. Conclusion: i keď ste najslávnejší rapper planéty s vyboostovaným egom na max a odchádzate čerstvo nabudený z fightu Mikea Tysona - hoci máte koule z ocele - neodporúča sa dávať na držku členovi gangu Southside Crips. Obzvlášť, keď je v meste jeho strejda a má Vás na hit-liste. BTW, docela by ma zaujímalo, jak sa s tým všetkým vysporiada Johnny Depp (aktuálne v móde krízového manažmentu), ktorému visí vo vzduchoprázdne kriminálka LAbyrinth - na motívy verzie Russela Poola. I smell re-shoots, Depp-meister.

• 6.1.2018  23:52
    Bright (2017)

Ayer is back. Po rozplizlej fraške Suicide Squad pôsobí tento R-kový policajný akčňák, okorenený (v znesiteľnej miere) fantasy prvkami, ako balzám na dušu. Hodne tomu pomáha vycizelovaný Landisov scenár a slušné obsadenie. Fuckujúci Smith dáva spomenúť na Mizerov, Edgerton si do CV-čka môže napísať jeden z kariérnych highlightov a Noomi Rapace čoby magic bitch silne adekvátna. Netflix rozbehol celovečernú big budgetovú produkciu na úrovni. Ani si nechcem predstaviť, ako by Bright vyzeral v súčasnej štúdiovej produkcii - s priškrteným Ayerom, script doctormi rozmrdaným scenárom, detským ratingom a efektmi lezúcimi z prdele toho najposlednejšieho Orka v zábere.

• 5.12.2017  08:41

Ne, tohle opravdu není Fear and Loathing. Bill Murray a jeho filmové začiatky, čerstvo po odchode z SNL, kedy sa hľadal. Postava Huntera Thompsona je priveľký kaliber aj na takého machra ako on. Depp ju v Gilliamovom filme uchopil s omnoho väčšou razanciou a dodal jej tretí rozmer. V Murrayho verzii je to len vocas, ktorý trepe dve na tri. Najviac však zamrzí až divadelná statickosť filmu a ošemetná réžia.

• 26.11.2017  23:31
    Rozpolcený (2016)

"Kanye West is my main man." Fantastický McAvoy. A o tom, že je Shyamalan späť vo forme, som sa definitívne presvedčil pri záverečnej scéne v bare. Nepatrím zrovna do režisérovho fanklubu, ale to tematické premostenie do minulosti bolo prinajmenšom pozoruhodné.

• 26.11.2017  17:46

Besson zostal zaseknutý v devadesátkach a jeho kedysi tak úchvatná filmárska estetika dnes nepôsobí nijak výnimočne. Namiesto plnohodnotného comebacku tu máme vyčpelý klon Piateho elementu s troškou Avatara pre chuť. 137-minútová stopáž je ubíjajúca. Celé sa to vlečie: chýba tomu ten povestný bessonovský drajv, ktorým zdobil svoje staršie kúsky, ale aj napr. Lucy. O humore ani nehovoriac. Obsadenie také nijaké - DeHaan je drevák, Clive Owen nemá dostatočný priestor pre stvárnenie niečoho viac ako obligátneho dvojrozmerného padoucha a Care Delevingne by to podstatne viac slušelo bez skafandra a pod režijným vedením auteura Refnovho kalibru, než v tak preplácanom blockbusteri. Na záver už len toľko, že Desplat (zďaleka) nie je druhý Eric Serra. Better luck next time, Luc.

• 8.11.2017  15:48

Brando v úsmevnej konfrontácii s novinármi sabotuje promo k filmu Morituri a flirtuje s Miss USA.

• 31.10.2017  09:23

Nehorázne amatérsky pokus o neo-noir. Michael Biehn cez značne limitované herecké výrazivo a voice-over (!) zabíja akékoľvek šance na status filmového leading mana. Režisér absolútne nevie, ktorá bije. Herci a scenár si dali voraz. Hudba vykráda soundtracky Bernarda Herrmanna. Charlie Sheen si tu strihne dvojminútové cameo kulečníkového machra a zakončí svoju exhibíciu slovami: "God damn, I'm good." A má pravdu, pretože všetko ostatné je fucking bad. Pozoruhodnou výnimkou je Nicolas Cage utrhnutý z reťaze (i na cageovské pomery), resp. jeho tonycliftonovské alter-ego, Eddie.

• 28.10.2017  16:31

Bezstarostné šesťdesiatkové matro. Kalifornia, pláže, kulturisti... Tony Curtis vtedy točil podobné kusy ako na bežiacom páse a je v roli chlápka, ktorý sa zapletie medzi pracháčov a ženštiny, jak ryba vo vode. Ku koncu tomu dochádza dych, ale Lathrop vojíždí kamerou Sharon Tate tak mohutne, že im to odpustíte.

• 21.10.2017  23:59
    Ostrov Dr. Moreau (1996)

Keď sa bude raz písať kronika 90s bizáru, tento paskvil si zaslúži dôkladnu analýzu hneď v úvodnej kapitole. Na obálku by som dal XXXXL Branda vo full mejkape a dovnútra mega-poster Vala Kilmera.

• 17.10.2017  23:33
    matka! (2017)

Existenciálny horor podľa Aronofského. Slovami klasika "není to nic vo čem by jste psal domů," ale rejža umne graduje napätie a má cit pre atmosféru. Zároveň intenzívne cituje/vykráda Polanského, Bunuela i Kubricka. Obsadenie slušné (včetne Jennifer Lawrence), ale hlavne Bardem a špeciálne jeho ksicht.

• 14.10.2017  03:57
    Blok 99 (2017)

Potetovaný redneck Vince Vaughn obdarený nadľudskou silou rúbe Afroameričanov, Mexikáncov a iné minority na ceste za záchranou svojej milej i nenarodeného potomka. Pokúša sa o úsporný herecký minimalizmus, ktorý bol kedysi doménou Steva McQueena, ale je to rovnako márne a kontraproduktívne, ako keby ste chceli od Adama Sandlera, aby si strihol záporáka v bondovke.

• 8.10.2017  10:59

Seriál poznám len zbežne a prišiel mi vtipnejší. Film je ako prebytočný reunion rockovej kapely s extrémne nevýrazným frontmanom. Banda pokrčených štyridsiatnikov si cez obohrané rádoby-vtipné eskapády (fapping Kevina Dillona goes viral, Ronda Rousey dá chlapovi na budku...) dokazuje, že ešte na to majú. Keby som bol citovo zaangažovaný fanda, asi by na to bol smutný pohľad. Zvlášť keď viete, že ten prepálený luxus hypujúci scenériu svedčí viac áčkovym hviezdam v cameách ako hlavným protagonistom - TV hercom druhej kategórie.

• 8.9.2017  08:43

Twin Peaks' mystery is meant to live forever. David Lynch, you motherfucking genius.

• 28.8.2017  22:54

Cruise v roli, v akej sme ho po všetkých tých Ethanoch Huntoch a Jackoch Reacheroch chceli vidieť. Ako adrenalínom naboostovaný rošťák, ktorý si to dáva s operatívcami od CIA, kolumbijskými kartelmi, Contras a podobnými šmejdami. V Limanovej energickej "pseudo-Scorsese" réžii, s odľahčenou retro atmosférou, evokujúc svoje legendárne top-gunovsko maverickovské eskapády vo vzduchu. Poctivý letný matroš.

• 27.8.2017  18:00

Pokračovanie Horečky sobotní noci sabotuje disproporcia medzi scenárom (ktorý je regulérna zlátanina aj na dobové pomery) a réžiou. Tá je typicky "po stallonovsku" osemdesiatkovo vymazlená, t.j. s dôrazom na efektný vizuál: výrazné nasvietenie, eklektický strih a prepálené montáže. Story namachrovaného frajírka o dobytí broadwayskej muzikálovej scény je prekvapujúco unylá a chýba jej ten mladícky drajv originálu. Disko malo v 83-om po funuse a songy Bee Gees tú módnu bezradnosť iba podtrhujú. Sú to iba neškodné popíky a v kolaborácii s opakovanými detailami na Travoltov (vysmiaty alebo spotený) fejs pôsobia divne. Aj to Slyove hitchcockovské cameo vypadá jak učebnicový ego-trip.

• 30.7.2017  03:16

Béčkova chuťovka, ktorú musí oceniť každý fajnšmeker so správne zvrhlým vkusom pre humor. Keanu je stále naprostý borec. "Měli jste pizzu zadarmo! Zadarmo, kurva!" LOOOOL

• 28.7.2017  00:43
    Dunkerk (2017)

Apocalypse Nolan: IMAX or die. Najlepšie ozvučený film, aký som (v živote) videl.

• 30.5.2017  10:13

Sračkový datadisk, ktorý si zobral to najhoršie z Promethea a vymáchal to v x-krát videných a obohraných motívoch alienovskej série. Nemyslel som si, že mi niekedy Fassbender bude liezť krokom, ale tomuto paku sa to podarilo. Ako antitéza prvého Votrelca to funguje skvele, pretože všetko čo robilo originál zaujímavým a prevratným, je tu zadupané do zeme. Ešte aj hudba je slabá jak čaj. Nezúfajte však. Vynahradia vám to fassbenderovské prstoklady na flétne, lol... Keď sa pozriem na posledné filmy iných rešpektovaných starcov (Eastwood, Polanski, Scorsese), je mi až smutno z Ridleyho Scotta. Nevravím, že oni nakrúcajú nejaké prevratné bijáky, ale tie filmy majú aspoň rukopis autora a sú dôkazom neutíchajúceho nadšenia pre médium. Scottove posledné šmakulády potvrdzujú, že z talentovaného režiséra a perfekcionistu sa s definitívnou platnosťou stal senilný maňásek v rukách korporátnej mašinérie.

• 15.5.2017  00:27

Fotr je lotr post-digitálnej éry. Ibaže je to menej vtipné, vulgárnejšie a namiesto De Nira so Stillerom tu šaškuje Cranston s Francom, čo zase neznie až tak zle. Ako nenáročná bejkovina na jedno použitie je to znesiteľné.

• 9.4.2017  19:32

Po nabušenom Retribution trpké vytriezvenie. Scenáristicky vyprázdnené, s prvkami, ktoré sú aj v kontexte "movie logic" tejto série mimo. Bez prekvapenia alebo nebodaj originálnej myšlienky. Milla bez iskry a zápalu, obklopená bandou bezvýznamných sráčov. Skvelá ukážka x-tého pokračovania v rukách CGI auteura, ktorý si to ide na autopilota a jeho manželky, ktorá si to ide na paycheck. Hviezdička za Predictive combat software.

• 14.3.2017  21:15

Generický thriller s neotrelou zápletkou, ktorej potenciál zostal nevyužitý. Akcia skratkovitá a nezaujímavá. Michelle Rodriguez typovo skvele obsadená, ale to je asi tak všetko. Inak je to čistá straight-to-video šmíra, vhodná ako záplata do nočného vysielania káblovky. Dve veci upomínajú na filmársky jazyk Waltera Hilla: titulok "A Lone Wolf film" a komiksovo štylizované prestrihy á la obnovená verzia Warriors.

• 20.2.2017  02:40

Forrest Gump meets Private Ryan: Mel Gibson style. Dve hviezdy dolu za Vaughnovu kŕčovitú imitáciu R. Lee Ermeyho vo Full Metal Jacket a Garfieldov fotbálek s granátom.

• 15.2.2017  17:05
    Lupiči těl (1993)

Aj keď ide o Ferrarov ojedinelý výlet do vôd mainstreamu, je to stále pomerne chladné a neprístupné dielo. Štúdiový budget + kameraman Bojan Bazelli = (na Ferraru) prekvapivo slušný vizuál. Gabrielle Anwar je sice v najlepších rokoch, ale celý cast drtí "mamča" Meg Tilly. Staršie verzie Body Snatchers som nevidel, ale pochybujem, že disponujú takou dávkou podvratnosti ako tahle Ferrarova hra na pozdného Carpentera. Je to celé typicky "po ferrarovsku" nedopečené, ale ta kombinace hezounov kalibru Beverly Hills 90210, odľahlej vojenskej základne a mimozemšťanov, podbarvená apokalyptickým "no fate" feelingom priam vyzýva k opakovanému zhliadnutiu - ideálne z ošuntelej VHSky.

• 7.2.2017  23:57
    Gloria (1999)

Uslzená podbízivá sračka tak jak to umí len áčkový Hollywood a exemplárny príklad ostudného remaku.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9