Pethushka

okres Jihlava
seriálová žroutka

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
    • 8.10.2018  21:25

Se mnou to je docela jednoduchý. Jakmile se nadchnu, jsem prostě nadšená. A taky nekritická, protože proč si kazit radost? Vždyť to bylo krásný. Filmu se totálně podařilo vrátit mě zpátky do náctiletého období, a už jen za to si od mě zaslouží plný počet. A klidně si dám brzy opáčko.

• 7.10.2018  19:13

Na rozdíl od většiny mě film bavil od začátku. Přišlo mi jen, že měl dvě různé tváře. Jednu, normální, a tu druhou, která mi až tak nesedla, a přišla mi lehce pomatená. Tím myslím třeba ten zvláštní rituál někde uprostřed filmu a další "umělecké" prvky a scény, které se dle mého názoru moc nepovedly. Každopádně finální rozuzlení mě doslova šokovalo a film u mě posunulo minimálně o úroveň výš. 4*

• 6.10.2018  22:44
    Samsi sekki (TV pořad) (2014)

U Three meals a day dokážu úplně a zcela vypnout. Když jsem tak unavená, že nemám náladu ani na film, ani na seriál, sáhnu po tomhle, a nechám se unášet uklidňující atmosférou vesnického prostředí, užívám si vtípky a narážky mezi mými oblíbenci a hltám recepty, které doma v následujících dnech zkouším. Fakt miluju čas, který s tímhle pořadem strávím. 5*

• 6.10.2018  22:34

Už jsem z toho věčného kritizování českého filmu, které kolem sebe neustále slyším, tak zmatená, že přestávám umět posoudit, co je, a co není dobrý film. Když si nebudu hrát na odborníka a budu hodnotit čistě na základě pocitů z filmu, vyjde mi, že jsem se pobavila, párkrát nad něčím protočila oči, párkrát se pořádně zasmála, a že se mi film jako celek vlastně líbil. Na druhou stranu mi přijde škoda, že když už někdo nakousl téma postavení žen ve společnosti, že nešel trošku dál, a nedal tomu i jinou hodnotu. Ale tyhle ambice film asi od začátku vůbec neměl. Vystačit si tak musíme s mírně křečovitým rozuzlením a koncem, který asi nikoho nepřekvapí. I tak je to ale dobrý filmový počin a Anička Polívková předvedla hodně slušný výkon. 3*

• 30.9.2018  22:18
    Gamgi (2013)

Zatím jsem neviděla žádný korejský film, který by na mě působil víc americky. Kvůli filmům jako je tenhle jsem kdysi podlehla korejské kinematografii. Protože byla jiná, přirozenější, originálnější a reálnější. Neboli opak toho, co jsem právě viděla. Světlých momentů bylo pomálu, hloupých náhod víc, než lidí nakažených chřipkou. Pozitiva? Soo Ae je skvělá. Jang Hyuk je skvělej. Jenže to já přece už dávno vím. 2,5*

• 30.9.2018  18:38
    Seulgiroun gambbangseanghal (TV seriál) (2017)

Nevím, co říct. Tohle jde dál než moje slova. Vím jen, že stará známá prázdnota, kterou už jsem párkrát po skončení seriálu zažila je tady, a já ji a všechny ty další neuvěřitelné pocity budu teď nějakou dobu nosit v sobě. Tipuji, že tentokrát to bude na měsíce. Časem, až se z toho trošku otřepu, vám třeba povím víc. 5*

• 28.9.2018  13:25
    Oraedoen annyeong (TV seriál) (2014)

Námět hezký, ale pokud by z toho chtěli udělat pořádný film, samozřejmě by bylo třeba postavit pevnější základy jejich vztahu, propracovat trochu víc scénář a přidat pár minut, a zřejmě i korun navíc. Nejsem si moc jistá, jestli jsem film pochopila tak, jak jsem měla, ale bavila jsem se. Že by mi to ale zůstalo v hlavě déle než pár dnů, to si nemyslím. 3*

• 26.9.2018  22:05
    Boiseu (TV seriál) (2017)

Původně jsem tu chtěla začít rozmazávat, co všechno dělali detektivové a členové Golden time týmu špatně, rozčilovat se nad tím, proč dávali pachatelům při honičkách z nepochopitelných důvodů náskok, ale pak jsem si řekla, že na to kašlu. Na většinu případů, kde se mi něco nezdálo jsem už beztak zapomněla, a v hlavě mám převážně to, co se povedlo. Netvrdím, že jde o dokonalý seriál, kde všechno dává smysl, protože tu pár nešvarů bylo. Ale na co si budu kazit celkový dojem tím, že tu budu chytračit o tom, že když chci zastavit auto, ve kterém jede vrah, rozstřelím mu přece radši pneumatiky, a nebudu se ho snažit doběhnout. A to ani když jsem šílenej Jang Hyuk. Podobných rad bych měla víc, ale nechám si je pro sebe. Přejdu-li totiž tyhle maličkosti, stojí přede mnou parádní seriál s výborným scénářem, vynikající partou herců, nadprůměrným soundtrackem a zatraceně dobrou atmosférou. Případy jsou složité a zajímavé, většina pachatelů na ránu a děj se posouvá kupředu bez toho, aniž by nudil nebo pokulhával. Hlavní záporák byl ztvárněný naprosto skvostně. Mezi sériovými vrahy bych těžko hledala většího magora s takhle propracovaným charakterem. Nevím, jestli jsem úplně v pořádku, když tohle říkám, ale já si každý pohled na něj neskutečně užívala. Nebyl to takovej ten typickej hajzl, kterého máte chuť zabít, kdykoliv se objeví na obrazovce. Byl složitější, jiný, a mě prostě bavil. Jsem ráda, že teď, až se mě zase nějaký Korejec zeptá, jestli jsem viděla Voice, budu moct odpovědět, že ano. A že se mi to moc líbilo. A že Jang Hyuk je skvělej. Bojuji s touhou dát o hvězdičku víc, ale odolávám a dám "jen" 4*

• 25.9.2018  20:34
    Coco (2017)

Námět a mexická atmosféra je rozhodně fajn, pokulhává však propracovanost postav. Nehledě na to, že je cítit, jak moc chce být film dojemný, což se podle mě nakonec moc nepodařilo. Viděla jsem už hezčí pohádky. S hezčím koncem, se sympatičtějším hlavním hrdinou a hlavně bez nepříjemných vedlejších postav. Za hudbu a španělštinu bod nahoru, ale jinak to beru spíš jako lehké zklamání. 3*

• 24.9.2018  09:58
    Kimbiseo wae geureolkka (TV seriál) (2018)

VAROVÁNÍ NA ZAČÁTEK: Jsem naprosto okouzlená, zamilovaná a absolutně nekritická. Aktuálně se nacházím v euforii a z očí mi zcela jistě létají srdíčka. KONEC VAROVÁNÍ. Tenhle seriál je neskutečná nálož romantiky. Je to totiž to jediné, o čem celé dílo je. Vyjma zápletky z dětství tu není žádná vedlejší linka, řeší se pouze milostné vztahy, a to v několika podobách, a s velkým humorem. Přestože se děj odehrává převážně v prostředí velké firmy, nečekejte žádné boje o křeslo, tady se nikdo zbytečně netrápí. A je to vážně osvěžující pocit. Chcete-li pohádku o tom, jak se egocentrický viceprezident zamiluje do holky z garsonky a obrátí pro ni svět vzhůru nohama, do toho. Tentokrát vás u toho nebudou rušit ani extrémně vtíraví a zatvrzelí rodiče, kteří určují dětem, jak bude vypadat jejich pracovní i milostný život. A neobjeví se žádný zlý strýček, který by měl pocit, že jeho syn povede firmu lépe. Tady je jasno hned od začátku. Láska a chemie jsou všude ve vzduchu, a je to to jediné, kolem čeho se všechno motá. Kdybych čistě teoreticky uměla psát a vymýšlet scénáře, takhle nějak bych to napsala. Za celou dobu nebyla minuta, kdy bych se nudila a naopak hodně bylo těch, kdy jsem se chichotala jako patnáctiletá poblázněná holka. Myslím, že si můj partner, který byl u několika mých záchvatů přítomen, pomalu začíná myslet, že jsem se zbláznila. Seon Joon a Min Yeong jsou vražedná kombinace. Miluju je spolu!

• 18.9.2018  16:29
    Neodo inganini (TV seriál) (2018)

K tomuhle kousku se mi toho chce říct hodně, ale zkusím to zkrátit. Seriál ve mně vzbudil hodně rozporuplné emoce. Největší problém vidím ve scénáři. Ne že by chyběl nápad, naopak, ten je brilantní. Jenže po skvělém rozjezdu ve Varech a několika dalších epizodách, kdy se divák uvádí do děje, který slibuje velkou podívanou, přichází klasická, místy bohužel nudná tahanice o křeslo. Sporný názor mám i na hlavní hrdinku. U té si vůbec nejsem jistá, jestli bych ji chtěla ještě v něčem vidět. Po pár epizodách, kdy se mi jakž takž líbila, mi čím dál víc začala připomínala ubrečenou plačku Park Shin Hye v The Heirs. Úplně naopak jsem to měla s hlavním hrdinou, který je podle mě tím nejlepším na celém seriálu. Seo Kang Joon se mi líbil už kdysi jako křen ve Sly and single again a musím říct, že se krásně vypracoval a robota zahrál naprosto skvěle. Skoro až tak skvěle, že už ho v něm asi navždycky tak trochu uvidím. Ať už šlo o zpomalené pohyby krku a lehce nepřítomný pohled nebo úsměv jako na objednávku, byl famózní. O to víc, že se bez mrknutí oka dokázal změnit v nejarogantnějšího člověka pod sluncem. Další věc, kterou musím vychválit, je zvládnutí celé té "robotí věci". Efekty se neskutečně podařily a dávalo to seriálu fakt ojedinělou atmosféru. Ať už je řeč o stvoření robota, jeho zranění a následné opravování nebo o pouhé oči, když se přepínal do jiného režimů, je to všechno moc hezky udělaný. Někde jsem četla, že to byl jeden z nejdražších korejských seriálů všech dob, a já se tomu vůbec nevidím. Stejně tak jsem si užívala takové ty velké momenty, kdy robot někam nakráčí, jde u toho slyšet zvuk jeho bot, hraje hrdinská hudba a všem přítomným padne brada. Tohle se jim dařilo, jenže to nejde dělat pořád. Pokud jde o romantiku, víc než vztah mezi hlavní hrdinkou a robotem mě bavil vztah obou Shinů s matkou. Tam jsem cítila vřelost a emoce. Rozhodně bych se přimlouvala za to, aby byl seriál minimálně o dvě epizody kratší. Potom bych šla možná s hodnocením o hvězdičku výš. 3*

• 17.9.2018  11:45

Před spuštěním filmu jsem si vůbec neuvědomila spojitost s japonským originálem. Předloha se mi však velmi brzy sama připomněla. Oproti původní verzi se ta korejská nese v odlehčenějším duchu, dokonce bych řekla, že se dá do jisté doby mluvit o velmi slušné komedii. Například když jsem So Ji Suba uviděla v růžovém saku, málem jsem v záchvatu smíchu přišla o život. A to nekecám. Můj oblíbenec si mě opět obmotal kolem prstu hned na samým začátku, a já jen žasla nad tím, jak moc to se mnou umí. Sledovat (podle mě) jedny z nejlepších herců této planety, jak se do sebe znovu zamilovávají bylo prostě úžasný. Porovnávat korejskou verzi s japonskou úplně nechci, protože přestože vypráví stejný příběh, jsou pojaty každá úplně jinak. A každá má svoje kouzlo. Japonský film byl opatrný, procítěný a krásný, korejský byl taky krásný, šla z něj cítit láska, a dalo se u něj navíc zasmát a pobavit. 5*

• 13.9.2018  19:37
    Cheot kiseuman ilgopbeonjjae (TV seriál) (2016)

Některé epizodky slabší, na jiné bych se koukala klidně i déle. Pro fanynky ale určitě záživná věc a nebudu kecat, že jsem si v hlavě neudělala seznam dalších adeptů, které bych tam ráda viděla. Třeba takový Eric, ehm... Každopádně dobrá přehlídka. Jen mě tak napadá, jestli je to vůbec legální? :))

• 11.9.2018  19:09
    Woolijibe saneun namja (TV seriál) (2016)

Na tenhle seriál jsem začala koukat téměř bez rozmyslu, a to především kvůli Soo Ae, kterou mám ráda. Začátek vypadal docela slibně, jenže kvalita seriálu měla díl od dílu sestupnou tendenci, až se z něj stal zaprášený kousek, který jsem si pouštěla zásadně k nějaké činnosti, protože sám o sobě mě zabavit prostě nedokázal. Později jsem zjistila, že korejští diváci na to měli obdobný pohled, a že i tam padla sledovanost zhruba na třetinu. Nedivím se. Mezi hlavním párečkem je totiž nulová chemie, místy to jde až do mínusu. Nehledě na to, že hlavní hrdina se celou dobu tváří jako kakabus a ani Soo Ae mě nebavila. Křena snad ani nebudu komentovat, u něj se tvůrci neuměli rozhodnout, jestli to bude ledový princ nebo ušišlaný ťuňťa. Ani ostatní herecké výkony za moc nestály, scénář je chabý a hudba, kterou použili u rádoby napínavých scén je skoro až směšná. Celé to na mě působilo lacině. Třeba takovou scénu u soudu, která měla být pravděpodobně jedním z highlightů seriálu bych raději zapomněla. A taky celou tu zápletku s gangstery a pozemkem, to byla pěkná fraška. Stopáž by mohla být možná až poloviční, kdyby vystříhali neustále a pořád dokola opakované flashbacky. Na celém seriálu mě kromě knedlíčků, na které jsem měla na rozdíl od seriálu chuť, bavila nejvíc sokyně (letuška) hlavní hrdinky. Normálně bych ji považovala za otravnou holku, jenže tady byla jediná, kdo měl alespoň nějaký charakter a hrál svoji roli naplno a přesvědčivě. Nebyla to první role, ve které se mi Jo Bo Ah líbila, proto doufám, že ji příště uvidím v něčem kvalitnějším. Tohle byla docela bída, 2*

• 10.9.2018  21:21
    Bab jal sajuneun yeppeun nuna (TV seriál) (2018)

Bylo mi jasný, že když roli přijala Son Ye Jin, nebude to podprůměrný, ale abych pravdu řekla, já na tyhle noona-dongsaeng vztahy zrovna nejsem. Proto jsem ani neměla příliš velká očekávání. Jenže tohle je prostě jiný, tohle je ta výjimka, která mi opět ukázala, ať si příště strčím svoje předsudky za klobouk. Tady je ten věkový rozdíl (z pohledu diváka) jenom k dobru a hlavní hrdina není žádný kňoura, co se nalepil na starší holku, protože ho omrzela mladší děvčata. Samotnou mě to překvapuje, ale v pomysleném žebříčku nejhezčích párů by pro mě tihle dva byli hodně hodně vysoko. Další hodnotou seriálu je, že se zaobírá diskriminací a zneužíváním žen v práci. Tohle téma je třeba otevírat, takže i tomuto tleskám. Pochválit chci také originálně zvolený soundtrack, který tady hraje, zvlášť při delších záběrech, velkou roli a pěkně dolaďuje atmosféru.

• 2.9.2018  14:20
    Roboti aniya (TV seriál) (2017)

Bože, už v tom zase lítám. Když koukám, usmívám se jako blázen a hltám to všemi smysly, a když nekoukám, zpívám si soundtrack nebo se z ničeho nic začnu smát nad hláškou, na kterou si zrovna vzpomenu. A že těch hlášek a vtipných situací bylo, a taky těch roztomilých a neskutečně naivních. A vůbec, celý to bylo hrozně milý a Aji 3 je teď můj nejoblíbenější robot, nepočítám-li ty ze Star Wars, samozřejmě. Ani trochu se mi nechce s touhle sympatickou partou loučit. 5*

• 6.8.2018  10:25

Podle mě má Goblin všechno, co potřebuje k tomu, aby to byl víc než dobrý seriál. Hluboký příběh, atmosféru, pěkný soundtrack, dvě krásné love story a jako bonus vztah mezi dvěma trochu dětinskými chlapy, kteří se nesnáší a zbožňují zároveň. Byla bych nekriticky nadšená a zamilovaná, nebýt toho zbytečně komplikovaného konce. Upřímně, nikdy jsem nepochopila, proč mají Korejci takovou zálibu v dlouhém čekání na někoho. A tady toho bylo až moc. Silné 4*

• 16.5.2018  20:52
    Himssen yeoja dobongsoon (TV seriál) (2017)

Takže si to zrekapitulujeme. V čele skvělá hlavní hrdinka, kterou (skoro) nic nerozladí. Mužskému obsazení jsem zpočátku moc nevěřila, ale že jsem se spletla, jsem pochopila už po prvních dílech (miluju Hyung Sika, haha). Hlavní roli tady měla jednoznačně love story, a bylo to super, roztomilý a já se u toho každou chvíli hihňala a rozplývala zároveň. Řekla bych, že se tvůrci vyhnuli řadě běžných klišé, aspoň co se týká vztahu hlavních hrdinů. Jako divačka jsem ve velké míře dostávala to, co jsem chtěla a nemusela jsem kroutit očima nad hloupými nedorozuměními a dalšími malichernostmi. Dokonce někdo konečně pochopil i načasování prvního polibku. Navíc se jim pěkně dařilo - snad až na dvě epizody - odlehčovat dramatické chvilky slušným humorem. Obdivuji, jak dokázali přirozeně skákat z jednoho žánru do druhého, aniž by se to jako celek rozsypalo. Naopak to působilo přirozeně, a to říkám i přesto, že jsem si přišla trochu jako blázen, když jsem měla jednu chvíli téměř na krajíčku, z toho jsem se řehtala jako šílenec a pak si zakrývala oči a napětím ani nedýchala. Jen teď doufám, že nějakou chvíli nenarazím na nic, v čem hraje Kim Won Hae (gangster bez zubů a šílený gay nadřízený). Na to, abych pochopila tyhle jeho dvě role prostě nejsem dost Korejka (a pochybuji, že někdy budu).

• 7.3.2018  16:23
    Midas (TV seriál) (2011)

S Midasem jsem bojovala hodně dlouho. A to proto, že mi seriál nesedl ve více směrech. Obsahově pro mě byl nezajímavý. Nemůžu říct, že by se tam nic nedělo, naopak, dělo se pořád něco, a pro mě ta jejích hra brzy začala být útrpná. Nezamlouvala se mi ani kamera, hudba, většina vedlejších, ale i celkem hlavní postavy. Nejvíc mě ale zaskočilo, že i Jang Hyuk dokáže zahrát tak, aby se mi z něho nepodlamovaly kolena. Z toho jsem upřímně v šoku. Za těch pár silnějších momentů na začátku dávám 2,5*

• 3.3.2018  11:17
    Talisman (2012)

Když si vzpomenu, jak dlouho jsem tenhle film okukovala, jsem po jeho zhlédnutí docela zklamaná. Příběh je dost chabý, téměř bez zápletky a žádné procítěné drama to taky není. Zac Efron mi jako herec nevadí, ale nejsem si jistá, jestli byl pro tuhle roli tím správným mužem.

• 3.3.2018  11:09
    Step (2017)

Když někdo ovládá tanec, je to nádhera. A tyhle holky v sobě mají nadšení a chtějí to někam dotáhnout. Jejich tréninky a představení mě bavily. Horší bylo, když se řešily jejich soukromé problémy a výlevy jejich věčně uplakaných maminek. To pak člověk neví, jestli nebyly k natočení pořadu donuceny násilím, když se při jakékoliv otázce kolem jejich dcer rozbrečí.

• 29.11.2017  22:01

Po delší době zase k něčemu píšu komentář, protože tenhle krásný film si zaslouží aspoň pár slov chvály. Je to romantika jako blázen, ale pokud patříte k těm, které nikdy neomrzí dívat se na to, jak láska zvítězí, pravděpodobně se budete u sledování rozpouštět stejně jako já. Mezi dvojicí Mun a Yu to zatraceně jiskřilo a jejich oťukávání je sranda od samého začátku. K tomu si připočtěte pěknou hudbu, sem tam nějaký vtípek a hlavně hromadu sladkých gest a všeho, co ke správný slaďárně patří. 4,5*

• 3.8.2017  22:23
    Modeonpameo (TV seriál) (2014)

Jo, tak tohle byl bez váhání ten nejšílenější korejský seriál, jaký jsem doposud viděla. Neznám žádný jiný, kde by byl humor až v takové míře. Vlastně je to jedna velká bláznivá sranda, kde se vážně nedá brát vůbec nikdo a nic. Herci do toho šli naplno a moje bránice dostávala občas slušně zabrat. O něco méně uspokojené zůstalo moje romantické já. Jsem jediná, kdo si myslí, že klidně mohli přidat trochu víc polibků a sladkých vyznání? A taky škoda toho spěchu na konci, ten mi celkový dojem trošku kazí. Ale to nic nemění na tom, že jsem se bavila a celá vesnice mi bude moc chybět. Silné 4*

• 26.7.2017  16:56
    Neoreul gieokhae (TV seriál) (2015)

Zase jsem úplně vykolejená, takže nevím, jestli můj komentář bude dávat smysl. No, zkusíme to... Ano, já vím. Kdyby vyšetřovací tým jednal takhle v reálu, byly by zřejmě prázdné věznice a většina policistů by už nežila. Ale co? Tohle není dokument o tom, jak se chytají zločinci, tady jde o něco jiného. Projevíte-li v tomhle směru trochu (dost) tolerance, potom zažijete od začátku až do konce perfektní vzrůšo plné dojemných osudů, dokonalých psychoušů a zvratů. Mezi postavami jsou hodně silní jedinci, kteří se postarají o to, abyste se nemohli jen tak odtrhnout. Seo In Guk je pro mě jedno velké překvapení a hrozně doufám, že si časem najde víc fanoušků i u nás. Je fakt, že jsem ho Jang Na Ře občas trochu záviděla. Nebýt konce, bylo by to pro mě bez poskvrny. Ač bych jinde za podobné řešení byla ráda, tady se prostě nemůžu ubránit lehkému zklamání. I tak je to ale zatím to nejlepší, co jsem letos viděla. Ti, kterým se líbil Gapdong, by si Remember you rozhodně neměli nechat ujít.////Rozleželo se mi to a musím uznat, že ten konec vymysleli správně. Bylo to skvělý, se vším všudy.

• 25.6.2017  22:05
    Bitnageona michigeona (TV seriál) (2015)

Byla spousta chvílí, kdy jsem byla nadšená, ale ke konci bohužel i pár těch, kdy mi děj začínal připadat natahovaný. Ty naštěstí nikdy netrvaly moc dlouho a spočítala bych je na jedné ruce. Jenže i to můj celkový dojem samozřejmě narušilo. Myslím, že nebudu jediná, komu přišlo, že ze začátku byl děj hravější a zápletky zajímavější. Ke konci už jsem tam ten zápal tolik necítila a místy se z toho stávala běžná tahanice o trůn. Nic to ale nemění na tom, že většina postav měla pěkně vypracované charaktery, které navíc procházely slušnými proměnami, a rozhodně to nebyla hra černých proti bílým. Kdybych měla rozebírat herecké kvality, bylo by to na hodně dlouho, protože za zmínku by stála minimálně třetina zúčastněných. Zkrátím to tedy a vytáhnu pouze jednu pochvalu, a to směrem k Lee Ha Nui. Ta ženská je neskutečná dáma! Nebo ji aspoň umí neskutečně zahrát... Silné 4*

• 17.4.2017  20:27

Na Krásku a zvíře jsem jít chtěla. Už kvůli Emmě. Jenže nějakým nedopatřením jsem se ocitla v kině na filmu s dabingem. A tím pádem pro mě byl film z poloviny zabitý. Netuším, jak by to bylo v originálu, ale většinu písniček jsem v české verzi snášela dost těžce. Jinak k filmu žádné větší výtky nemám. Tvůrci se dost drželi předlohy, herecky je to obsazené skvěle a efekty taky hodně dobré.

• 17.4.2017  20:09
    La La Land (2016)

V tomhle žánru se už hodně dlouho takhle nezadařilo. Sama nechápu, v čem je to kouzlo a kde se bere ta lehkost, která jiným většinou chybí. Ani si nedokážu představit, jak těžké musí být odhadnout tu hranici mezi genialitou a kýčovitostí hudby ve filmu. Z toho jde fakt cítit talent. A Ryan s Emmou po boku si to tam sázel, jako kdyby se pro tu roli narodil. 4,5*

• 5.4.2017  11:57
    Pooreun badaui junsul (TV seriál) (2016)

Miluju seriály založené na pohádce a ani v tomhle případě mě Korejci nezklamali. Zpočátku se mi podlamovaly nohy nad krásou mého milovaného Španělska a bránice dostávala zabrat při komických výkonech jedinečné bavičky Ji Hyeon. Chemie mezi ní a (jako vždy) skvělým Min Hoem jde cítit hned. Vždyť už při jejich prvním setkání v šatníku to mezi nimi luxusně jiskří. :)) No a tím se začíná jeden nádherný příběh, protkaný ještě jedním z minulosti. Bavilo mě, že si seriál téměř celou dobu zachoval zábavnou atmosféru. Tam, kde by se jinde spustil potok slz, občas tvůrci šoupli solidní vtípek. Sem se to prostě hodilo, takže za to díky. A taky za camea a krásné korejské pláže na konci! 4,5*

• 3.3.2017  08:26

Jsem rozsekaná a marně lovím ta správná slova. Drsný, brutální, napínavý, akční, neskutečně cool s úžasným western nádechem... To všechno zní v porovnání s filmem dost chabě. Zkrátka je to naprosto velkolepá podívaná, o kterou by neměl přijít nikdo, kdo si libuje ve sledování filmů. Ať už jedete v komiksových filmech, nebo ne. Samozřejmě si to užijete o něco líp, když jste v obraze, ale dá se to vidět i samostatně. Před Jackmanem klobouk dolů, předváděl fakt neuvěřitelné věci. Tohle já si představuji za pojmem "dát do toho všechno". Hudba taky perfektní. A ta holka, Laura... Můj ty bože!

• 22.2.2017  12:36

První kniha průměr, film skvělý, druhá kniha úžasná, film průměr. A nebo je to otázka očekávání? Když jsem nic neočekávala, byla jsem překvapena. Když jsem si dovolila očekávat hodně, jsem zklamaná. Asi je to i tím, že jsem knihu dočetla v den, kdy jsem šla do kina, takže mě až trošku přehnaně štvalo, jak se film odklání od knihy. A to hlavně v případě Greye. Kde je ten majetnický chlap, ze kterýho jde strach a nutí Anu dojíst každičké jídlo? Podezírám rejžu, že si nepřečetl knihu, protože jinak by přece Christianovi nemohl upřít jeho nejvýraznější vlastnosti, o kterých se divák, který nečetl předlohu, vlastně ani nedozví. A taky přijde o velkou řadu vtipných dialogů a zajímavých postav, které si přímo říkají o to, aby se dostaly na plátno. Mám pocit, že jsem viděla sestříhanou verzi. Jednička prostě byla udělaná s mnohem větším citem a vyzdvihla přesně ty scény, které bylo potřeba. To se v tomhle případě bohužel nepovedlo, všechno je to šup šup, ať to stihneme. Snad jen kromě erotických scén a té na lodi, je všechno hrozně zrychlené, bez potřebného procítění. Vždyť na tom tenhle příběh stojí, ne? To, že se mi nelíbila volba herců u většiny postav je asi hodně subjektivní, takže se s tím dokážu smířit, ale proč jim proboha měnit charaktery? Elena v knize působí tajemně, tady je to prostě jen jedovatá babča s botoxem. Nic víc. Dornan a Dakota dobrý, ale prostě mě štve, že i když oba mají na to, aby sehrály postavy přesně takové, jaké jsou, nikdo to po nich nechtěl. Přesto mají můj obdiv, hlavně za ty lechtivější scény.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32