Pethushka

okres Jihlava
seriálová žroutka

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
    • 3.8.2017  22:23
    Modeonpameo (TV seriál) (2014)

Jo, tak tohle byl bez váhání ten nejšílenější korejský seriál, jaký jsem doposud viděla. Neznám žádný jiný, kde by byl humor až v takové míře. Vlastně je to jedna velká bláznivá sranda, kde se vážně nedá brát vůbec nikdo a nic. Herci do toho šli naplno a moje bránice dostávala občas slušně zabrat. O něco méně uspokojené zůstalo moje romantické já. Jsem jediná, kdo si myslí, že klidně mohli přidat trochu víc polibků a sladkých vyznání? A taky škoda toho spěchu na konci, ten mi celkový dojem trošku kazí. Ale to nic nemění na tom, že jsem se bavila a celá vesnice mi bude moc chybět. Silné 4*

• 26.7.2017  16:56
    Neoreul gieokhae (TV seriál) (2015)

Zase jsem úplně vykolejená, takže nevím, jestli můj komentář bude dávat smysl. No, zkusíme to... Ano, já vím. Kdyby vyšetřovací tým jednal takhle v reálu, byly by zřejmě prázdné věznice a většina policistů by už nežila. Ale co? Tohle není dokument o tom, jak se chytají zločinci, tady jde o něco jiného. Projevíte-li v tomhle směru trochu (dost) tolerance, potom zažijete od začátku až do konce perfektní vzrůšo plné dojemných osudů, dokonalých psychoušů a zvratů. Mezi postavami jsou hodně silní jedinci, kteří se postarají o to, abyste se nemohli jen tak odtrhnout. Seo In Guk je pro mě jedno velké překvapení a hrozně doufám, že si časem najde víc fanoušků i u nás. Je fakt, že jsem ho Jang Na Ře občas trochu záviděla. Nebýt konce, bylo by to pro mě bez poskvrny. Ač bych jinde za podobné řešení byla ráda, tady se prostě nemůžu ubránit lehkému zklamání. I tak je to ale zatím to nejlepší, co jsem letos viděla. Ti, kterým se líbil Gapdong, by si Remember you rozhodně neměli nechat ujít.////Rozleželo se mi to a musím uznat, že ten konec vymysleli správně. Bylo to skvělý, se vším všudy.

• 25.6.2017  22:05
    Bitnageona michigeona (TV seriál) (2015)

Byla spousta chvílí, kdy jsem byla nadšená, ale ke konci bohužel i pár těch, kdy mi děj začínal připadat natahovaný. Ty naštěstí nikdy netrvaly moc dlouho a spočítala bych je na jedné ruce. Jenže i to můj celkový dojem samozřejmě narušilo. Myslím, že nebudu jediná, komu přišlo, že ze začátku byl děj hravější a zápletky zajímavější. Ke konci už jsem tam ten zápal tolik necítila a místy se z toho stávala běžná tahanice o trůn. Nic to ale nemění na tom, že většina postav měla pěkně vypracované charaktery, které navíc procházely slušnými proměnami, a rozhodně to nebyla hra černých proti bílým. Kdybych měla rozebírat herecké kvality, bylo by to na hodně dlouho, protože za zmínku by stála minimálně třetina zúčastněných. Zkrátím to tedy a vytáhnu pouze jednu pochvalu, a to směrem k Lee Ha Nui. Ta ženská je neskutečná dáma! Nebo ji aspoň umí neskutečně zahrát... Silné 4*

• 17.4.2017  20:27

Na Krásku a zvíře jsem jít chtěla. Už kvůli Emmě. Jenže nějakým nedopatřením jsem se ocitla v kině na filmu s dabingem. A tím pádem pro mě byl film z poloviny zabitý. Netuším, jak by to bylo v originálu, ale většinu písniček jsem v české verzi snášela dost těžce. Jinak k filmu žádné větší výtky nemám. Tvůrci se dost drželi předlohy, herecky je to obsazené skvěle a efekty taky hodně dobré.

• 17.4.2017  20:09
    La La Land (2016)

V tomhle žánru se už hodně dlouho takhle nezadařilo. Sama nechápu, v čem je to kouzlo a kde se bere ta lehkost, která jiným většinou chybí. Ani si nedokážu představit, jak těžké musí být odhadnout tu hranici mezi genialitou a kýčovitostí hudby ve filmu. Z toho jde fakt cítit talent. A Ryan s Emmou po boku si to tam sázel, jako kdyby se pro tu roli narodil. 4,5*

• 5.4.2017  11:57
    Pooreun badaui junsul (TV seriál) (2016)

Miluju seriály založené na pohádce a ani v tomhle případě mě Korejci nezklamali. Zpočátku se mi podlamovaly nohy nad krásou mého milovaného Španělska a bránice dostávala zabrat při komických výkonech jedinečné bavičky Ji Hyeon. Chemie mezi ní a (jako vždy) skvělým Min Hoem jde cítit hned. Vždyť už při jejich prvním setkání v šatníku to mezi nimi luxusně jiskří. :)) No a tím se začíná jeden nádherný příběh, protkaný ještě jedním z minulosti. Bavilo mě, že si seriál téměř celou dobu zachoval zábavnou atmosféru. Tam, kde by se jinde spustil potok slz, občas tvůrci šoupli solidní vtípek. Sem se to prostě hodilo, takže za to díky. A taky za camea a krásné korejské pláže na konci! 4,5*

• 3.3.2017  08:26

Jsem rozsekaná a marně lovím ta správná slova. Drsný, brutální, napínavý, akční, neskutečně cool s úžasným western nádechem... To všechno zní v porovnání s filmem dost chabě. Zkrátka je to naprosto velkolepá podívaná, o kterou by neměl přijít nikdo, kdo si libuje ve sledování filmů. Ať už jedete v komiksových filmech, nebo ne. Samozřejmě si to užijete o něco líp, když jste v obraze, ale dá se to vidět i samostatně. Před Jackmanem klobouk dolů, předváděl fakt neuvěřitelné věci. Tohle já si představuji za pojmem "dát do toho všechno". Hudba taky perfektní. A ta holka, Laura... Můj ty bože!

• 22.2.2017  12:36

První kniha průměr, film skvělý, druhá kniha úžasná, film průměr. A nebo je to otázka očekávání? Když jsem nic neočekávala, byla jsem překvapena. Když jsem si dovolila očekávat hodně, jsem zklamaná. Asi je to i tím, že jsem knihu dočetla v den, kdy jsem šla do kina, takže mě až trošku přehnaně štvalo, jak se film odklání od knihy. A to hlavně v případě Greye. Kde je ten majetnický chlap, ze kterýho jde strach a nutí Anu dojíst každičké jídlo? Podezírám rejžu, že si nepřečetl knihu, protože jinak by přece Christianovi nemohl upřít jeho nejvýraznější vlastnosti, o kterých se divák, který nečetl předlohu, vlastně ani nedozví. A taky přijde o velkou řadu vtipných dialogů a zajímavých postav, které si přímo říkají o to, aby se dostaly na plátno. Mám pocit, že jsem viděla sestříhanou verzi. Jednička prostě byla udělaná s mnohem větším citem a vyzdvihla přesně ty scény, které bylo potřeba. To se v tomhle případě bohužel nepovedlo, všechno je to šup šup, ať to stihneme. Snad jen kromě erotických scén a té na lodi, je všechno hrozně zrychlené, bez potřebného procítění. Vždyť na tom tenhle příběh stojí, ne? To, že se mi nelíbila volba herců u většiny postav je asi hodně subjektivní, takže se s tím dokážu smířit, ale proč jim proboha měnit charaktery? Elena v knize působí tajemně, tady je to prostě jen jedovatá babča s botoxem. Nic víc. Dornan a Dakota dobrý, ale prostě mě štve, že i když oba mají na to, aby sehrály postavy přesně takové, jaké jsou, nikdo to po nich nechtěl. Přesto mají můj obdiv, hlavně za ty lechtivější scény.

• 1.2.2017  20:52
    Haeundae yeonindeul (TV seriál) (2012)

Haeundae lovers rozhodně mají předpoklady k tomu, být výborným seriálem. Mezi postavami je spousta šílenců a sympaťáků a hlavní zápletka taky není marná. Jenže k ní dojde docela pozdě, zvláštním způsobem, a pak se všechno odvíjí tak nějak bez překvapení (tedy aspoň pro diváky, postavy to zřejmě vidí jinak). Vztah hlavního hrdiny a hrdinky má světlé chvilky, ale můj oblíbený páreček z nich taky nebude. Asi i proto jsem neměla až tak velkou potřebu seriál dokoukat. Někdy jsem ho dokonce odložila i po půlce dílu a s klidem se na něj dodívala třeba za týden. To o něčem svědčí... Lehce silnější 3*

• 1.2.2017  20:34

Já vím, já vím, scénář ohraný, některé scény trochu trapné a moc smysluplnosti se v tom taky hledat nedá. Jenže přesně tohle člověk jednou za čas potřebuje. Zasmát se, zasnít se a nebrat všechno moc vážně. Herecky je to u většiny zvládnuté moc dobře. Třeba taková Klárka Issová mě svou rolí překvapila. Ondru Sokola vítám vždycky, všude a v jakékoliv míře. Tady ho mohlo být víc. A pak samozřejmě špičková Táňa. Soundtrack je taky moc hezký. Naopak škoda toho děsně nepřirozeného dabingu. 4*

• 24.1.2017  19:05
    Deo keitu (TV seriál) (2016)

Štve mě, že seriál musím nakonec ohodnotit jen jako průměrný. A to i přesto, že jsem byla svědkem jednoho z nejlepších hereckých výkonů v podání neuvěřitelné Song Yoon-ah. A ani Chang-wook, jak se dalo čekat, nebyl marný. The K2 bohužel sráží slabší scénář. Samotná love story, která tady dostala poměrně dost prostoru, mě téměř vůbec nechytila za srdce, to už byly zajímavější jiné vztahy. Ačkoliv jsou tam velké momenty a pěkné, srdceryvné scény, jako celek to postrádá onu magii, která všechno drží pěkně pohromadě. Bohužel.

• 20.1.2017  21:07

Ona je to vždycky hrozná prča, když se dva chlapi přetahují o jednu ženskou. A když je každý z jiné generace, je to ještě zábavnější. Jenže to, co se děje tady, je naprosto bezkonkurenční. Vzpomínám si naprosto přesně, kdy jsem se naposledy takhle válela smíchy. Bylo to tenkrát u Pařby ve Vegas. A to už je pěkných pár let zpátky. Franco, coby šílený přítel Ned je blb a úžasňák zároveň. Taťka je trochu mrzout, ale zase je hrozná sranda sledovat, jak z Neda šílí. Za mě jednoznačně komedie loňského roku. 5*

• 20.1.2017  20:02
    Cha Hyungsa (2012)

Nečekala bych, že to někdy řeknu, ale vidět Ji Hwana v těch prvních minutách, pro mě bylo utrpení. Skoro jsem se odmilovala. Naštěstí to Yoo Ri dala zase všechno do pořádku a já si mohla užívat mého oblíbence v plné kráse. A teď k filmu... Upřímně řečeno, ten není nic moc. Nebo jo, na konci, při té módní show jsem se lehce roztekla, ale nejsem si tak úplně jistá, jaký podíl na tom má scénář. Zkrátka, z prostředí modelingu jsem viděla už lepší filmy. A jako komedie je to taky podprůměr. 3*

• 20.1.2017  19:52

Prostředí michelinských restaurací mě zajímá, takže bylo fajn nahlédnout do jeho filmové verze. Víc než příběh - protože ten byl docela prostý - mě samozřejmě zaujaly dobroty, které šéfkuchaři vytvářeli na talíři. Šokující, a perfektně zahrané, byly hysterické scény, které u toho Bradley předváděl. Ačkoliv nevím, jestli by mi chutnalo, kdybych viděla, jaký stres za tím stojí. Slabší 4*, a přiznávám, že v mém hodnocení hraje velkou roli jídlo.

• 20.1.2017  19:29

Voilà, další poklad mezi českými filmy je na světě. Přichází nečekaně, bez velké reklamy, zato s vynikajícím a dojemným příběhem a s trojicí, která to herectví rozhodně nešidí. Aňa, Ondřej a Ema ve filmu, který dojme... a to víc, než jen tak zlehka. Pohádky pro Emu se prostě povedly. Podívejte se na to, budete překvapeni. Fakt.

• 20.1.2017  19:17

Hodně jednoduchý film s prostou zápletkou, která sice do světa díru neudělá, ale připraví prostor pro docela pěknou bžundu. U mě byl jediný problém, že jsem si moc neoblíbila hlavní herečku. Jinak bych klidně hodnotila o hvězdičku lépe. 2,5*

• 20.1.2017  19:10

U tohohle filmu hodně záleží, jestli máte rádi Petru Hřebíčkovu. Protože ač tu má Ondra prostoru dost (a je dobrej), je to spíš její film. To ona tu nejvíc mluví, směje se, hysterčí... prostě válí. A nuda není ani příběh, člověk se občas zachechtá, občas se usměje nad typickými, odlišnými rysy mužů a žen, a nakonec odejde z kina s příjemným pocitem, bez chaosu v hlavě. Česká romantika, která rozhodně stojí za zhlédnutí. 3,5*

• 20.1.2017  18:54

Tohle je jeden z filmů, u něhož nechápu, proč je tak hrozně podhodnocený. Vždyť jak jinak by měl vypadat thriller dnešní doby? Má to neskutečný spád, větší napětí než deset dobrých hororů dohromady, sympatickou hlavní hrdinku a pěknýho hlavního hrdinu, tak co víc si přát? Už jsem trošku zchladla, ale dalo mi práci, abych si Nerve hned po příchodu z kina nevrazila do topky. Věřím, že po příštím zhlédnutí se stejně neudržím, protože je to pecka!

• 13.12.2016  11:37

Že by zombíci nakonec nebyli taková nuda? Tady je pro mě rozhodně výhrou, že se tvůrci zaměřili čistě na akci, samozřejmě s kapkou emocí, bez toho by to nešlo. Žádná složitá pravidla, žádný hrdina, co chce zachránit svět, žádné vakcíny. Jen jeden jedoucí vlak do Busanu a v něm několik cestujících. Dál je to jednoduchý.... Nenech se kousnout a přežij. Silné 4*

• 13.12.2016  11:28
    Kvílení (2016)

Kvílení mělo rozhodně našlápnuto k tomu, být vynikajícím filmem. Atmosféra, vesnice, herecká parta, na začátku i pár vtipných momentů a do toho zvláštní případy, na jejichž vyřešení se divák vyloženě těší. Jenže čím víc začínaly být nadpřirozené, tím menší byla moje víra v solidní scénář. Pak se začnou objevovat červené oči, šamani a nakonec je z toho tak trochu nesmyslný mišmaš. Alespoň, že se jim podařilo udržet napětí. 3*

• 13.12.2016  04:50

Můj první - a zřejmě i poslední - Underworld. Protože kromě krásné Prahy a Selene, kterou prostě musím obdivovat i jako žena, vlastně nebylo na co koukat. Film naprosto postrádá jakékoliv napětí, takže vůbec nebylo lehké udržet se myšlenkami u filmu. Ani akční scény nehodnotím jako nadprůměrné. Zkrátka, nebýt na tom v kině, asi bych to nedokoukala. 1,5*

• 12.12.2016  19:53
    Honsulnamnyeo (TV seriál) (2016)

Je už takovou malou tradicí, že u seriálů tvN po prvním díle pochybuji, jestli mě budou bavit. A ještě větší tradicí je, že mě nakonec skoro vždycky baví. Tady tomu ani nemohlo být jinak. Tyhle postavičky byly totiž docela dost návykový. A to i přesto, že třeba takový hlavní hrdina měl na začátku neskutečně příšernou povahu. Jenže to skvěle nahrávalo tradičnímu korejskému love story o princi Nafoukanci a Popelce, který se mi nikdy neomrzí. Trio kamarádů studentů zase po několik dílů předvádělo takovou korejskou Malou teorii třesku. Jestli v seriálech něco miluji, tak jsou to narážky na starší filmy a seriály, a tady jich bylo požehnaně. Potěšila třeba ta na Signal, Oh Hae Young nebo na W. Chcete-li romantiku z běžného života a hromadu zábavy k tomu, jděte do toho. A pokud jste milovníci jídla, tak jako já, doporučuji seriál zhlédnout v co nejkratší době. Protože jinak jsou příbytky na váze zaručeny. Kamera se tady s jídlem tak neuvěřitelně mazlí, že nejde odolat. Mňam, tohle bodlo. 4,5*

• 9.12.2016  12:03

Kdyby si kluci pořídili normální holky, pro Číňany by to byla asi nuda. A tak jim tvůrci pořídili roboty. A možná tím splnili sen nejen sobě a hlavním hrdinům. O moc víc tu ani nešlo. Film je to hloupý, téměř bez nápadu, ale stejně jsem ho dokoukala s drobným úsměvem na rtech. 2,5*

• 9.12.2016  11:58
    Po lásce (2016)

L'économie du couple je film, který je krásný svou přirozeností a obyčejností. Až jsem měla pocit, že nakukuji do života reálné francouzské rodinky. Velký podíl na tom mají samozřejmě herecké výkony dospělých herců, jejichž chování mi občas přišlo až zoufale povědomé. Za mě jeden z nejlepších francouzských filmů... Silné 4*

• 9.12.2016  11:52

Takovýhle film dokážou natočit snad jedině Japonci. Jak je možné, že jsem u toho vydržela dvě hodiny, když to nemá vlastně žádnou pořádnou zápletku a celou dobu se to točí kolem pár rostlinek? Už jen samotné seznámí a způsob, jakým začal vztah mezi hlavními hrdiny je totálně na hlavu. Přesto hodnotím jako lehký nadprůměr, 3,5*

• 9.12.2016  11:45

Moana mě překvapila hned v několika směrech. Vedle překrásné animace má parádní příběh, který v pohodě zabaví i starší diváky. A to i přesto, že celý film stojí z velké části jen na dvou postavách a kohoutovi, který zde posloužil spíš jako vtipná vložka. Nutno však říct, že dvě hlavní postavy by dokázaly zabavit i bez něho. Neméně úžasné jsou i písně, jejichž text tak nádherně sedl k ději. A vůbec, celé mě to pěkně dojalo. Silné 4*

• 9.12.2016  11:29

Fantastická zvířata a proč na ně zajít? Protože jsou fakt fantastická, roztomilá a vsadím se, že nebudu jediná, kdo by chtěl mít některá z nich doma. Dalším dost dobrým důvodem, proč film vidět je Eddie. Pro mě je on sám nadpřirozenou postavou, takže sem zapadl naprosto neskutečně. Sice nechci porovnávat s Harrym, ale ono to nejde, protože při sledování se prostě ten onen božský pocit dostavil. Šimrání v břiše, husí kůže, slzy nadšení... vždyť to beztak znáte. Rowling nezklamala a já chci žít v její hlavě. :))

• 4.11.2016  17:56

Mám ve zvyku hodnotit seriály v podstatě ihned po zhlédnutí. Protože však ze sebe nechci udělat emočně nevyrovnaného magora před celou komunitou, dám si tentokrát na čas. Zatím vám prozradím jen to, že z historických seriálů je tento aktuálně jednoznačně mojí jedničkou, a že se z něho budu vzpamatovávat minimálně několik dní.//// Ani dva týdny po zhlédnutí jsem se pořádně neuklidnila a vždy, když narazím na cokoliv, co se týká tohoto seriálu, zrychlí se mi srdeční tep. Pořád si živě vzpomínám na některé zlomové scény, jejichž hloubka je pro mě slovy nepopsatelná. Pořád v sobě nosím ten pocit na konci. Při téměř každodenním poslouchání soundtracku jsem stále plná emocí. K hercům, a to bez ohledu na to, jestli jsem je před tím znala, jsem si v Moon lovers vybudovala úplně zvláštní vztah. Příběh je pro mě natolik citlivý, že ho neumím okomentovat. Jestli se mě ode dneška zeptáte, na co kouknout, doporučím vám tohle.

• 31.10.2016  00:03

Příběh, který pravděpodobně prožila, prožívá nebo prožije většina z nás. Film o lásce, rozchodech, žárlivosti a dalších "běžných" věcech, které nás štvou, nudí a dělají šťastnými. V hlavních rolích výborná herecká dvojka, díky které je to ještě příjemnější podívaná. Zasloužené 4*

• 30.10.2016  17:22
    6woleui ilgi (2005)

Není žádným tajemstvím, že pro Korejce je nečinné přihlížení poměrně typické. A zřejmě proto u nich na toto téma vzniklo už několik vydařených filmů. Tenhle je jedním z těch nejvíce mrazivých, co jsem zatím viděla. Na začátku jde o docela běžnou kriminálku, ta se však postupně mění ve smutný příběh, plný beznaděje, vzteku a zoufalství. Přitom by stačilo, kdyby... Tohle stojí za zhlédnutí nejen kvůli Ericovi, který byl mimochodem božský už tenkrát. Silné 4*

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31