Pethushka

okres Jihlava
nadšenec

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 29.4.2020  13:35
    Sexuální výchova (TV seriál) (2019)

Sex education mi bylo četně doporučováno doslova ze všech stran. Název mě příliš nezlákal, ale miluju britskou angličtinu a mám teď trochu času navíc, tak jsem seriálu zkusila dát šanci. První sérií jsem proplula tempem zhruba jeden díl za dva dny a minimálně můžu říct, že mě to nenudilo. Na druhou stranu, minutáž jednotlivých dílů je vzhledem k tématu celkem dlouhá. Postavy jsou každá jiná, zato všechny hodně výrazné svou odlišností. Jestli budu ve sledování pokračovat, to ještě zvážím. Zatím 3,5*

• 27.4.2020  20:48
    The Final Table (TV pořad) (2018)

Jídlo je moje celoživotní vášeň a jedna z věcí, kterou si na životě užívám nejvíc. A ještě víc miluju objevování odlišností mezi kuchyněmi z různých koutů světa a ochutnávání nových chutí a surovin. Tak, jak by někdo utratil přebytečné peníze za auto nebo třeba za oblečení, já bych je bez váhání nacpala do cestování za jídlem. Jídlo je radost, jídlo spojuje lidi, aniž by k tomu potřebovali znát stejný jazyk. Ten pocit, kdy kuchař vyčkává, co na jeho výtvor řeknete, a vy se po prvním soustu usmějete a zvednete palec na znamení, že vám chutná, je jedinečně sbližující. Proto sledovat lidi, kteří pro přípravu dobrého jídla dýchají, nehledají v kuchyni zkratky, ale naopak neváhají vydat se tou nejsložitější cestou, jen když to o miniaturní kousíček vylepší výslednou chuť, pro mě bylo naprosto úžasným zážitkem. Bylo překrásný sledovat, jak se na jednom místě potkávají různé kultury a kuchařské legendy. Pořad je opravdu jenom o kráse vaření, žádná laciná reality show protkaná vyděračnými příběhy. Mezi soutěžícími panuje fajn atmosféra, nikdo nikoho nepomlouvá, nevzteká se, že nevyhrál, všichni prostě jen vaří tak, jak nejlépe umí. A já, která jsem si naivně myslela, že toho o vaření vím hodně, jsem nevěřícně koukala s otevřenou pusou nad tím, jak kreativní šéfkuchaři mohou být a kolik informací a postupů přípravy dokážou ve své hlavě nést. 5*

• 26.4.2020  17:45
    Sikagotajagi (TV seriál) (2017)

Začnu chválou a největším kladem celého seriálu. A tím je Yoo Ah-in. Jeho postava je velmi identická a smyslná. Vášnivý, lehce hysterický a exotický umělec s ne úplně běžným sestřihem a šatníkem, ke kterému ladí dům, pes, auto, psací stroj a snad všechno v jeho okolí. Jenom na tomhle v kombinaci s pěkným soundtrackem se dalo postavit několik epizod, aniž by se to divákovi okoukalo. Je trochu škoda, že mu za parťačku vybrali zrovna Im Soo-jeong, která občas hraje skvěle, ale občas taky ne. Její seriálový comeback v mých očích nebyl žádná hitparáda. Pro mě ale nejpodstatnějším problémem bylo, že seriál ke konci ztrácel dech. Tak, jak přirozeně a lehce se mi na začátku vplulo do děje a vůbec jsem se nemusela nutit do sledování, ke konci jsem měla stále častější tendenci sáhnout po něčem jiném z toho, co jsem měla právě rozkoukaného. Nejsem si úplně jistá, že je to čistě chyba scénáře, ale je pravda, že už v Kill me, heal me mi přišla práce té stejné scénáristky dost nevyrovnaná. A v The moon that embraces the sun jsem si na něco obdobného taky stěžovala. I když oba zmíněné seriály na tom byly se sledovaností podstatně lépe. A nevylučuji, že na tom vinu nese i režie. Ne že by se mi 30. léta nelíbila, ale dokud to byla klasická rom-com se slibným napojením na minulé životy, užívala jsem si to podstatně víc. Jakmile šla atmosféra současnosti do pozadí a postavy jakoby přestaly žít svoje životy, a místo toho v obýváku řešily minulost, stávala se pro mě z dokoukání spíše povinnost. Celkem mě ty zdejší pětihvězdičkové recenze překvapují. Já se tentokrát přidávám ke korejskému publiku a hodnotím jen jako průměr... 3,5*

• 24.4.2020  22:12
    Dirigentka (2018)

Jakýkoliv příběh o silné ženě, která si šla za svým a začala nám ženám vyšlapávat cestu ke splnění svých snů, se mnou vždycky aspoň trochu pohne. Sledovat dobu, kdy bylo pro ženu téměř nemožné postavit se před orchestr ve mně vzbuzuje řadu pocitů. Dnes je sice situace jinde, ale rozhodně se nedá říct, že by si všechny ženy všude na světě mohly určit čím budou. A tam, kde si zvolit můžou, v některých oborech stále platí, že nejsou uznávány tolik, jako muži. A to nejen mužským pohlavím, ale i tím ženským. Sama si pod slovem "dirigent" představím muže. Tak to máme zažitý, tak je nám to předkládáno. Věřím, že teď se moje vnímání téhle profese změní. Moc mě nebavila romantická linka, ta byla celkem jednoduchá. Na druhou stranu byla asi pro dotvoření příběhy nutná, nebo téměř nezbytná. A to, že jsem v určitou chvíli neměla pro hrdinku pochopení je logické. Láska z nás dělá blázny dnes a denně. Váhala jsem, ale feministka ve mně mě nakonec donutila přiklonit se k vyššímu hodnocení. 3,5*

• 23.4.2020  23:18
    Papírový dům (Netflix verze) (TV seriál) (2017)

Španělské seriály jsou pro mě teď velmi zajímavé téma, které se chystám trochu víc probádat. A La casa de papel je aktuálně asi jejich nejznámějším (a masou nejoblíbenějším) zástupcem. Vlastně se tomu vůbec nedivím. Profesorův plán je geniální a většina z únosců jsou sympaťáci nebo magoři, kterým nejde nefandit. Jejich červené kombinézy se pomalu, ale jistě stávají legendou a vsadím se, že se do nich i mimo Španělsko obleče na halloweenský večírek nemalé množství fanoušků. A já budu možná jedním z nich. Po první sérii jsem váhala, zda je to opravdu taková pecka. V průběhu třetí už mám jasno... 5*

• 21.4.2020  22:52
    Naeui ajeossi (TV seriál) (2018)

Velmi dobré drama, na jaké nejsem v seriálové podobě moc zvyklá. Dá se říct, že je to unikát. Líbil se mi nepředvídatelný scénář a hloubka vztahů, jaká se podařila tvůrcům mezi postavami vytvořit. Pomalá a v dobrém slova smyslu těžká atmosféra s překrásným soundtrackem a ozvučením celkově. Dění v kanceláři i mimo ni působí reálně, neuměle a seriál si drží po rozjezdu stále stejně vysokou kvalitu. Nádherná práce s kamerou, úžasně odvedená režie se smyslem pro detail. IU se u mě svým neuvěřitelným hereckým výkonem, kterému prostě není co vytknout řadí k nejlepším herečkám, jaké v Koreji mají. Nikdy bych nevěřila, jak chladnou, osudem zmučenou roli dokáže zahrát. Jak jen je možný, že tahle holka s andělskou tváří dokáže bez mrknutí oka manipulovat se svým okolím, stát proti dvakrát většímu chlapovi, a působit u toho tak silně a odhodlaně? Velkou část seriálu jsem si nepřála nic jinýho, než aby se jí na tváři objevil alespoň malý náznak úsměvu. A když pak přišly slzy nebo dala najevo emoce, dostavil se u mě ten známý bolestný pocit, proti kterému nedokážu být imunní. U Lee Seon-gyuna se u všech jeho rolí zpočátku nechám rozladit jeho (na Korejce neobvyklým) hlasem, ale myslím, že po téhle roli už se konečně prolomily ledy a já mu konečně přišla na chuť. Jeho postava mi byla hodně sympatická a hrozně jsem si užívala, když mě překvapil nebo dokonce šokoval reakcí, kterou jsem od něho nečekala. O charakteru hlavní hrdinky ani nemluvím, ta byla samé překvapení. Jediní, koho jsem dlouho nemohla vystát, byli oba bratři neboli životní smolaři, kterým se stala jedinou smyslnou náplní jejich života hospoda a fotbal. Jestli se jim z téhle situace podaří vymotat si případně zjistěte sami. Nedostala jsem odpovědi na všechny své otázky, protože mě jich napadá spousta, přesto jsem s koncem nad míru spokojená a po dlouhé době z něj mám dobrý pocit. 4,5* a jdu si pustit speciál.

• 18.4.2020  12:08

Zpočátku jsem měla pocit, že jsem se vrátila do Vlaku do Busanu (pokud ve filmech rádi jezdíte vlakem, doporučuji zhlédnout), a trochu jsem se v té tmě ztrácela, ale jakmile se připojil režisérův oblíbenec Song Kang-ho, začala mě ta nevyzpytatelná jízda bavit. Ve druhé části filmu se ke slovu dostává režisérovo oblíbené téma, tedy střet dvou naprosto odlišných sociálních vrstev. V tom si Pong Joon-ho vyloženě libuje a umí tomu dát ten správný kontrast. Kdo někdy procházel v letadle z Economy class až do First class, má vlastně tak trochu trailer k tomuto filmu. Jen tady je to trošku ve větších extrémech. 3,5 *

• 13.4.2020  22:06

Tajemné pilulky, možnost cestovat do minulosti, a pokusit se tak zachránit milovanou osobu. Na jednu stranu stokrát ohrané klišé, které ale zrovna tak může posloužit jako materiál pro vytvoření dojemného příběhu. V případě Will you be there? všechno nasvědčuje tomu, že by mohlo o jeden takový příběh jít. Vždyť herecky je to obsazené skvěle, scénář přináší pár hezkých nápadů a úvodní záběry z Kambodži dávají divákovi naději, že tohle nenatočil někdo jen tak pro legraci, ale že to bude velké. A ono možná i je, ale mně chybělo to nejdůležitější. Nedokázala jsem si film užít. Nevím proč, nevím kvůli čemu, ani co by mělo být uděláno lépe. Oceňuji některé rysy filmu, ale jako celek mě to moc nebavilo a zanechalo to ve mně smutný pocit, který bych si znovu vyvolávat nechtěla. Slabší 3*

• 12.4.2020  12:51
    Elita (TV seriál) (2018)

Španělská kinematografie se poslední dobou slušně rozjela a mě to k ní táhne víc a víc. Částečně kvůli jazyku, ale taky kvůli divokosti a energii, kterou dokáže na člověka přenést. Pokud jde o drogy a otevřené sexuální scény ve filmu, jsem v tom spíš konzervativní, ale po počátečních rozpacích (které trvaly opravdu jen krátce) jsem si uvědomila, že to k Elitě patří. Bez toho by to nebylo ono. Každá z postav je originální a nepostradatelná, nové postavy hrozně rychle zapadnou a člověk má pocit, jakoby tam byly odjakživa. Jsem nadšená a těším se na pokračování.

• 11.4.2020  14:49
    Na nože (2019)

Krásný to film. Nápaditý případ s pořádnou hrstí zajímavých postav, z nichž některé si zahráli velké herecké osobnosti. Nutno dodat, že i ty méně známé nebo pro mě naprosto neznámé jim s přehledem stačí a ladí s nimi. Celé to diriguje Daniel Craig, který nechal Bonda kompletně doma a rozjíždí to jako velmi charismatický detektiv. Takový ten s opravdovým nadhledem, kterému věříte, že to nakonec rozlouskne, přesto musíte vidět jak to udělá. Pro mě v podstatě dokonalá podívaná. 5*

• 9.4.2020  22:40

Velmi dobře udělaný film po všech stránkách. Zajímavá, i když na mě zpočátku trochu moc složitá zápletka, kvalitní herci, kamera, silná berlínská atmosféra a akční scény, které diváka chytnou a nepustí. Jo, tohle jsem chtěla, čekala a taky dostala. 4*

• 7.4.2020  23:03
    Láska padá z nebe (TV seriál) (2019)

Ať už napíšu cokoliv, nebude to stačit. Nikdy nevím, kdy to přijde, a pak je to tady a já znovu přicházím na to, proč je pro mě tenhle svět nenahraditelný a úžasný. Opět jsem v transu, neschopna sepsat jakýkoliv konstruktivní a smysl dávající komentář. Tak to tu nechám takhle, plný nelogičnosti a emocí. S výmluvou, že ze mě tohle udělali ti dva. Dokonalá a Dokonalý. Jejich spojení. Ale nejen oni, pomohl jim i zbytek sestavy, a taky nádherná hudba... 5*

• 3.4.2020  09:39
    Eungdabhara 1994 (TV seriál) (2013)

Další do detailu vypiplaný seriál od mého oblíbeného režiséra. On to prostě umí, vyžívá se v devadesátkách, a na výsledku je to strašně znát. Obsazení herci pod jeho vedením nehrají jen tak napolo, jedou v tý době naplno a asi nebudu jediná, kdo by v jejich hasukjipu chtěl aspoň na chvíli bydlet. Já to miluju a myslím, že být Korejka, která tuhle dobu prožila, tak si u toho vrním blahem. Oproti 1997 se tahle série ještě víc soustředí na charaktery a vztahy mezi postavami, a bere to hodně zeširoka. Nepamatuji si, kdy bych toho o každé z postav věděla tolik. Na druhou stranu to není seriál, ke kterému zasednete, a za dva dny máte dokoukáno. Jedna scéna někdy trvá skoro deset minut a proběhne v ní pouze pro děj nepodstatný dialog, takže je to vyloženě o libování si v atmosféře té doby, v uvolněných debatách a v životních problémech a radostech hlavních hrdinů. Ti jsou opět velmi silní a zábavní. Cameo party z původní řady nemělo chybu, o to víc, že se ještě tak hezky protáhlo. Z herců mě nejvíc očaroval Jung Woo aka Sseureki. Hodně unikátní herec, takový korejský Trojan. Jsem hodně na vážkách, k jakému počtu hvězdiček se přiklonit... 4,5*

• 2.4.2020  21:17
    Jinsimi dadda (TV seriál) (2019)

Předpokládám, že pro tvN tento seriál nebyl plánovaným tahounem roku, ale mě překvapil. Ani Yoo In-nu, ani Lee Don-wooka nepovažuji za dokonalé herce s obrovským talentem, ale oba mají nějaké kouzlo a umí být roztomilí. Přestože chápu každého, komu Yoo In-na leze na nervy, a připouštím, že má rysy, které nemusí každý divák zbožňovat, já si její povahu oblíbila. To samé platí i pro původně sucharského Lee Dong-wooka, ze kterého se pod vlivem lásky stane děsný zlatíčko. Tak, jak jsme u tvN zvyklí, polibky jsou dospělejší a rozhovory zase otevřenější. Kapitolou sama o sobě jsou vedlejší postavy, díky nimž jsem umírala smíchy. Ukulele páreček - jak ho tady někdo hezky pojmenoval - byl naprosto nezapomenutelný. Konec by si možná zasloužil ještě jeden díl, a to si moc často neříkám. Po tom, co jsem se tu málem rozpustila, můžu vůbec hodnotit jinak? 4,5*

• 30.3.2020  22:59
    Hoisawon (2012)

Úvodní scéna mi dala naději, že nepůjde jen o průměrnou střílečku, a že film bude mít i zajímavý příběh a něco navíc. Tahle moje představa se však bohužel velmi brzy rozplynula. Ne že by mě So Ji-sub nudil, ale scénář nepřichází vůbec s ničím překvapivým. Jde o ten nejklasičtější film o pomstě. Takový, jaký si asi každý korejský herec potřebuje za svoji kariéru aspoň jednou střihnout. Zejména ke konci filmu šel cítit slabší rozpočet, který se podepsal hlavně na kameře, akční choreografie byla ale i tak dobře koukatelná. 3,5*

• 29.3.2020  22:20
    Balón (2018)

Při loňské návštěvě Berlína jsem si předsevzala, že musím kouknout na nějaký povedený film, týkající se německé historie. Přestože je to spíše náhoda, že mi dnes díky jednomu ze zdejších uživatelů padl do obrazovky zrovna tenhle kousek, myslím, že si tenhle "úkol" můžu odfajfkovat. Sice to bylo o nervy, ale ani trochu nelituji. Hezky napsané, zahrané i natočené. 4,5*

• 17.3.2020  19:16
    Vagabond (TV seriál) (2019)

Lee Seung-gi je jedním z těch, na kterého - myslela jsem si - bych se mohla dívat třeba celý den v kuse. Proto mě překvapilo, že mě vůbec poprvé nechal naprosto chladnou. Jeho roli jsem mu nevěřila. Občas hystericky něco zařval, z toho se někde zasekl, třeba zrovna když byl na mušce, nebo měla vybuchnout bomba. Po chvíli jsem ho začala podezírat, že možná touží po tom, aby ho oddělali, a postupně jsem přestávala mít chuť mu fandit. Štve mě to, ale považuji tenhle počin za plýtvání jeho talentem. Přitom umí být jindy tak přesvědčivý. Suzy podle mého zvládla svoji roli o kus lépe, ale svého parťáka z Gu Family Book s sebou ani v těch méně akčních chvilkách strhnout nedokázala. Nelítaly mezi nimi jiskry, nepodlamovaly se mi z nich kolena. Prostě vedle sebe jenom byli. Jo, vlastně si tady stěžuji na nedostatek romantiky, i když chápu, že pro velkou většinu je to plus, a možná taky důvod, proč se jim seriál oproti jiným, kde je té lásky zbytečně moc, líbil. Já asi teda nejsem cílovka. Ale abych si jen nestěžovala, a nevyznělo to, že se mi seriál vůbec nelíbil... Příběh je zajímavý, ve spoustě směrech vyniká, ale v akčních scénách se tvůrci nechali unést. Sice tyhle věci hrozně ráda ignoruji, pokud mě všechno kolem baví, jenže na to Vagabond neměl dostatečnou hloubku. Hezký soundtrack a pár zajímavě vyprofilovaných postav prostě nestačí, 3*

• 17.3.2020  15:44
    Mutant (2006)

Nechápu, že ten stejný člověk, který dokáže tvořit filmy, které jsou na hraně dokonalosti, pak přijde s takovouhle pitominou. Obávám se, že za tím byla hromada práce, ale absolutně mi uniká důvod, proč něco takového muselo vzniknout. A že se to těšilo tak obrovské sledovanosti? Záhada. Pro mě téměř nekoukatelný film. Sotva 1*

• 3.3.2020  14:04
    Choigoeui hanbang (TV seriál) (2017)

Jsou seriály, o kterých si dělám obrázek jenom z posterů či velmi krátkého shrnutí. Hit The Top byl jedním z nich. Dlouho jsem věděla o jeho existenci, často mi zkřížil cestu kvůli účasti některého z mých oblíbenců, a taky ve mně vzbuzovalo zvědavost zdejší vysoké hodnocení. Poslední bod už v současné době úplně neplatí, protože k dnešnímu dni je seriál pod 80 %, a to už považuji celkem za "normální", i když stále vysoké hodnocení. Do seriálu se mi ale moc nechtělo kvůli tomu, že poslední dobou nejsem na tyhle "teen" věci, kde se bude někdo snažit prosadit v showbusinessu. Jelikož jsem si - jak už jsem říkala - o seriálu předem moc nezjišťovala, celkem mě zaskočilo, že hlavní zápletkou je tady úplně něco jiného (záměrně neprozrazuji, kdyby to chtěl mít někdo taky jako překvápko). Postavy navíc nejsou až zase tak "teen", a víc než prodrání se na vrchol slávy se řeší jiné věci. A nikoho nepřekvapí, že jednou z nich je láska. Asi si nevzpomenu na žádný jiný seriál, kde bych tolik neodhadla vývoj vztahů. Když se to začalo stáčet tímhle směrem, dlouho jsem nechápala, co tím tvůrci zamýšlí. Jenže o to to bylo nakonec reálnější. Běžně si totiž v životě taky nevybírám, kdo s kým bude, no ne? Jedno malé rýpnutí na závěr - Shi Yoon není špatný, ale jeho copánek už znovu vidět nemusím. 3,5*

• 26.2.2020  10:09

Tune in love rozhodně není film, u jehož scénáře byste nemohli udržet slzy nebo ho museli rozeslat všem svým romanticky založeným kamarádům. Je to v podstatě o tom, jestli se vám zalíbí atmosféra filmu, a jestli se vám podaří napojit na herce a jejich touhy a emoce. Mně se to podařilo jen z části. Oba herce mám hodně ráda, ale už jsem je viděla v lepších, procítěnějších rolích. Z mého pohledu jde o celkem obyčejnou love story. Ale protože jsem měla pocit, jako že si někdo splnil svůj sen, na konci mám stějně na tváři úsměv. Slabší 3*

• 19.2.2020  12:58
    Když rozkvétá kamélie (TV seriál) (2019)

Kong Hyo-jin jako svobodná matka je pro mě velký YES. Že se do takové role hodí už ostatně předvedla kdysi v Thank you. (Celkem mazec, že si po dvanácti letech střihne roli maminky skoro stejně starého dítěte, a člověk by na ní nepoznal téměř žádný věkový rozdíl.) Jako Camellia je úžasná, stejně jako tenkrát v roli Bominy mámy. Tenhle seriálový poklad ale rozhodně není jen o ní, je o celé bandě z Ongsanu. A věřte mi, že s nimi se nudit nebudete. A taky se vsadím, že vás nejednou dojmou a překvapí. U mě to má Camellia každopádně za 5*, a rozhodně ji považuji za jeden z klíčových seriálů loňského roku. Ta jeho "multižánrovost" je jedinečná. Z herců navíc nadšení jenom sršelo a všichni do jednoho ze sebe dokázali vymáčknout dokonalé maloměšťáky.

• 19.2.2020  12:40
    Joker (2019)

Joker mi způsobil husí kůži už někdy v prvních minutách, a pak se u mě tento jev ještě několikrát zopakoval. Je možný, že to bylo jen dobře napsanou postavou, v jejimž ztvárnění by se vyřádil každý kvalitní herec, pro mě je však něco takhle skvěle zahraného malý zázrak. Joaquin Phoenix mě svým výkonem odrovnal a myslím, že na jeho bolestný úsměv a smích jen tak nezapomenu, vryl se mi hluboko pod kůži. 5*, jeden z nejlepších loňského roku. Velmi brzy to vidím na repete.

• 5.2.2020  21:48

Jestli se v americkým filmovým průmyslu pohybuje někdo, kdo je neodolatelnej, tak je to Margot. Neřeším, jestli má Harley Quinn dostatečně silný příběh nebo osobnost na to, aby utáhla svůj vlastní film, protože Margot Robbie na to má. A její Harley je sakra koukatelná, dostatečně hustá, a k tomu roztomilá. A navíc v tom nejede tak úplně sama. V komiksových filmech je to stejně vždycky ten stejný scénář, dobří proti zlejm, objasňování minulosti, velká finální rvačka, bum, konec, příslib pokračování. Jestli na ně v tomhle případě dojde, netuším. Každopádně, já si film užila, jsem spokojená s obsazením, střih byl super, hudba mi sedla. Jsou slabší, ale je jich pět. Hvězdiček, myslím.

• 22.1.2020  15:09
    Eksiteu (2019)

Už to možná vypadá, že se poslední dobou dobrovolně pouštím do korejských béček, u nichž by mi mohlo být předem jasný, že z nich nebudu zrovna nadšená. Ale věřte mi, měla jsem k tomu dobrý důvod, a teď slibuji, že už si zase chvíli budu vybírat filmy po svém. Exit je celkem tuctový film, bez kterého se jako divák určitě obejdete. Na druhou stranu nepostrádá vtip, nadsázku a trošku napětí. Dvojice Yoona a Jeong Seok kromě kaskadérských kousků nepředvádí nic světoborného, ale ruku v ruce to spolu dohopsají do konce, nad nímž se jde pousmát a říct si, že "to nebylo špatný". Slabší 3*

• 12.1.2020  17:29
    Miseongnyeon (2019)

Celkem originální vztahové drama, ve kterém jde hlavně o charaktery postav. Ty jsou napsané smysluplně, a velmi do hloubky. Takže pokud máte chuť nakouknout do reálně zcela možných příběhů pěti poměrně dost odlišných lidí, kteří se ocitli ve společné "situaci", neváhejte se zhlédnutím. 4*

• 9.1.2020  18:13
    Geolkapse (2019)

Oukej, na jednu stranu se mi ta touha pomstít se jako žena za ženu a spolčit se při tom s další ženou líbila, ale to je vlastně jediná silná myšlenka filmu. Přestože úvodní scéna na stanici vypadala slibně, potom se dostaneme do hodně jednoduchého a nelogického vyšetřování, které je někde na hraně toho, co jsem schopna scénáristům tolerovat. Že bych se trhala smíchy se říct taky nedá. Naštěstí, je to aspoň docela slušně zahrané. Na zkrácení dlouhé chvíle je to dostačující, znovu bych tomu ale asi čas nevěnovala. 2,5*

• 29.12.2019  21:52

Velmi silný filmový zážitek, kterému nemůžu dát plný počet jenom kvůli tomu, do jakého mě poslal rozpoložení, až beznaděje. Při všem tom nátlaku ohledně svatby a rození dětí, kterého se mi během vánočních návštěv - jakožto na třicítku mířící, dlouhodobě zadané holce - dostalo, se mi teď do myšlenek vkrade ještě hrozba rozvodu. Díky, tohle mi chybělo. Možná jsem až moc sdílná, co se mého soukromí týče, ale z velké části za to může tenhle film. Nejen dialogy a rozlišný postoj muže a ženy ve mně vzbudily spoustu emocí. Je to skvěle zahrané, napsané i natočené, ale taky svým způsobem vyčerpávající... 4,5*

• 21.12.2019  19:29

Hodně příjemná, kromě dobrého humoru ničím nepřekvapující, romanťárna. Přesně to, na co jsem měla po vyčerpávajícím pečení tři dny před Štědrým dnem chuť. Poslední dobou jsem v hodnocení ještě méně přísná než obvykle, a budu v tom pokračovat i v tomto případě. Jen teda to nadšení z Keanu Reeves nesdílím. 3,5*

• 18.12.2019  22:54

Tak se mi to v hlavě rozleželo a zůstávám u nejvyššího hodnocení. Dostala jsem všechno, co bych od nového dílu Star Wars čekala, nebyla narušena originální atmosféra a vlastně celý to sledování bylo příjemný. Chápu skalní fanoušky, že je rozčiluje, že jdou tvůrci hodně naproti divákovi a dělají tak legendu lépe čitelnou i pro ty, kteří k filmu přijdou jen náhodou. Ale není to tak trochu logický krok? O tom, jestli je správný nebo ne, můžeme debatovat. Za mě je to slabších 5*

• 16.12.2019  22:14
    Vánoce u našich (TV seriál) (2019)

Netflixu se zase jednou podařilo podstrčit mi seriál, o kterém jsem ani netušila, že existuje, natož abych si plánovala jeho zhlédnutí. No a protože byl tak chytlavý a svojí reálností a přirozeností mě okamžitě vlákal do děje, nakonec jsem ho dala skoro na jeden zátah. Hlavní herečka byla hodně sympatická, stejně tak soundtrack a norská atmosféra, kterou jsem nasávala plnými doušky. Moc mě to bavilo. 4,5*

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35