Pethushka

nadšenec

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37
    • 2.5.2021  16:11
    Chlast (2020)

Opojný, neskutečně opojný. Film, co dokonale vystihuje všechny fáze kolem alkoholu. Ty pozitivní, když z nás chlast jako zázrakem udělá zábavnějšího, víc v pohodě, víc uvolněnýho člověka. Ale i ty negativní, když se probouzíme jinde, než bychom chtěli nebo (podle svého střízlivého já) měli. Ve stavu, ve kterým nám není už tak dobře, jako před několika hodinami. A teď si představte, že tohle všechno někdo dokáže převést do filmu a natočit to přesně tak, jak se v těchto fázích cítíte. Těžko říct, proč nenapálím plný počet. Třeba až si budu se skleničkou v ruce trsat po bytě na finální písničku a budu mít pocit, že mi patří svět, přihodím. A nebo po repríze. Uvidíme.

• 29.4.2021  12:08
    Noc v ráji (2020)

Nejprve jsem byla z provedení malinko naštvaná. Však víte, příliš "netflixovské", na Ameriku hrající si, málo korejské. A protože už je to dávno, co jsem viděla režisérovy starší (a za mě tenkrát povedené) kousky, nevzpomínám si, jestli se v tomto duchu táhla jeho tvorba už kdysi. Na co jsem si ale vzpomněla, je téměř bezmezná brutalita, které jsou Parkovy filmy plné. V tomto asi ani v Koreji nemá konkurenci. Ač si na brutalitě neujíždím, musím uznat, že konec v podstatě udělal film dobrým. Takže pokud vás láká krásné Jeju, poskvrněné hektolitry mafiánské krve, asi byste to měli vidět. Mně stačilo jednou, 3*

• 29.4.2021  11:45

K filmu jsem se dostala tím nejprostším způsobem - zaujal mě název. A protože se snažím udělat si alespoň hrubý obrázek o filipínském filmu, abych v životě o něco nepřišla, se zhlédnutím jsem neváhala. Příběh je velmi jednoduchý, stejně jako jednání postav. Zároveň nemůžu říct, že by mi sedlo obsazení. Hlavní hrdina roztomilý, ale celkem nevýrazný, jeho bratr naprostý neutrál a hlavní hrdinka ne moc přirozená. Líbil se mi soundtrack a velmi mě překvapil konec. To jsem nečekala. Jako celek slabší 3*.

• 16.4.2021  01:44

Opět jsem se utvrdila v tom, že Lee Byung-hun je pan herec. Politika rozhodně nepatří mezi témata, po kterých bych ve filmu prahla, ale nějak mě zlákal poster a měla jsem chuť koukat na výše uvedeného, a tak jsem to zkusila. Do děje jsem se dostala v podstatě po pár minutách, a velmi brzy už jsem si jela na vlně užívání si skvělého hereckého koncertu, co mi tady hlavní hrdina předváděl. A že toho bylo... 4*

• 16.4.2021  01:36
    Ví o tobě (TV seriál) (2021)

Jestli je na tomhle seriálu něco geniální, tak je to rozhodně rozuzlení a celkově zakončení. Mám z toho až mráz na zádech. Herecky hodně dobře zvládnuté, všichni se mi dostali pod kůži a od určitého momentu jsem musela vědět, jak to dopadne. Hodně originální nápad, který si určitě zasloužil seriálovou verzi (na film je to asi moc komplikované). A tahle určitě není k zahození. 4,5*

• 12.4.2021  15:25

Až na to, že jsem nechápala jednání hlavního představitele jsem si film celkem užila. Po chvíli mi to jeho chování začalo připadat téměř parodický a dokonce si myslím, že to tak tvůrci i zamýšleli. Každopádně ta scéna, ve kterou jeho chování vyústilo mě pobavila tak moc, že jsem si film musela kvůli záchvatu smíchu na chvíli stopnout. I když to má lásku v názvu, romantický to není ani trochu. Originální a docela zábavný ano. Nelituju, 3*

• 12.4.2021  01:01
    Yagusonyeo (2019)

Na to, že korejský baseball miluju, mi to přišlo dost chladný. A jako nefanoušek si moc nedokážu představit, co by mě mělo na filmu bavit. Hlavní hrdinka to asi nebude. Neujíždím si na věčně nakrknuté a na celý svět naštvané holky, takže její herecký výkon pochválit nemůžu. Navíc mě iritovalo, jak jí pořád lezou vlasy do očí. Moje sympatie si získala až ke konci, a to tím, co jsem čekala hned od začátku. Nic překvapujícího, lehce dojemný, na opakované zhlédnutí to nevidím. 3*

• 7.4.2021  10:58
    Kafarnaum (2018)

Ach, Zaine, tys mi zlomil srdce. Svou nevinností, dospělostí a vytrvalostí. A to tě nikdo neučil. Režie, kamera, herecký výkon, uvěřitelnost příběhu, všechno je posazený přesně a tak, že vás to dojme, a zároveň "rozseká". Nepamatuju si, kdy mě naposledy film takhle emočně a nekontrolovatelně zasáhnul. Myslím, že za poslední rok to nebylo. Neumím lépe okomentovat něco tak křehkého. Smekám před Nadine za to, jak se dokázala popasovat s takovým obsahem, muselo to strašně bolet. 5*

• 2.4.2021  20:44
    Beullaek (TV seriál) (2017)

Uznávám, že scénář je promyšlený a nakonec všechno hezky zapadne jako puzzle, ale cesta k tomu konci byla občas utrpení. Desítky minut, ve kterých postavy jen tupě intrikaří, bych mnohdy zaplnila radši jinou aktivitou. Love story je navíc hrozný opruz, který je tam skoro zbytečně. Mně ještě k tomu nesedla velká část hereckého obsazení. Lee El po tomhle asi nechci v ničem dalším vidět, protože horší herecký výkon si snad už ani nedokážu představit. A teď nějaká pozitiva. Seriál má nádherný hudební doprovod. A hlavně má Blacka. Song Seung-heon je sympaťák a dobře se na něho dívá. Těším se, až ho uvidím v něčem (pro mě) zajímavějším. Jsem ráda, že už mám dokoukáno, a k seriálu už se v budoucnu nejspíš nevrátím. 2,5*

• 29.3.2021  18:33
    Loev (2015)

Moc jsem toho z Indie zatím neviděla, takže vlastně ani nevím, jak vypadá takový klasický indický film. Každopádně tenhle, řekněme artovější, styl se mi zamlouvá. Jde z toho cítit nižší rozpočet a nezkušenost, ale to je na tom zároveň krásný. Filmu fandím o to víc, že hlavní roli hraje v zemi původu zakázané téma. 3,5*

• 14.3.2021  08:30

Další romanťárna, která v mých očích zkrachovala na rozuzlení. Zápletka je fajn, vypadalo to, že se dobře (a nenáročně) pobavíme. Chemie mezi herci roste, dokud ji v jeden moment nezabijí tím nejhloupějším způsobem. A tak zjistíme, že chytrá advokátka vlastně není tak chytrá, a že její klient potřebuje slyšet, že má otevřít oči od té nejméně povolané osoby, aby si uvědomil smysl život a nastoupil s naprosto nejnudnějším koncem. Slabší 3*

• 14.3.2021  08:09

Příběh celkem prostý, dobře konzumovatelný, ale přece má nějakou hloubku. Netvrdila bych, že vás něčím překvapí, pravděpodobně se bude vyvíjet přesně tak, jak čekáte, ale pravdou je, že tak si to stejně divák přeje. Herci jsou sympatičtí, především doktor a dcera, která mě v jistý moment dojala něčím, co mě běžně nedojímá. Francouzský venkov se vlastně až tak od toho našeho neliší, co? 3,5*

• 10.3.2021  11:49
    Gyeolhoneul gidaehae (TV seriál) (2014)

Tak takhle to mám ráda. Ti dva jsou spolu k sežrání, a stejně tak jsem si oblíbila zbytek bandy. Výjimečně otevřený scénář, v hlavní roli romantika, manželství a místy dost odvážná komedie. Spousta pikantních scén, které se tvůrci rozhodli poodhalit vždy už na začátku epizody. Ale vůbec to není ke škodě. Naopak, vzbuzují v divákovi potřebu vědět, jak k tomu dojde, a jak to dopadne. Mě Groo Han zaujala, už když jsem ji viděla kdysi poprvé, ale jako komička je úžasná. Přehrává jako blázen, ale tak jedinečným způsobem, že mě většinou rozesmála už jen její chůze. Šílený, a dospělý zároveň. 5*

• 28.2.2021  22:12

Ono je to fajn, když někdo dokáže vážné téma zpracovat do příjemné komedie. Navíc, já si nemůžu pomoct, ale nic mi v poslední době nezní ve filmech tak hezky, jako španělština. Mám pocit, že čím bláznivější postavě jde tenhle jazyk z úst, tím lépe a víc sexy zní. Obvykle mám tendenci Španělsku trochu nadržovat, ale v tomhle případě musím uznat, že jsem nakonec docela zklamaná. Film má sice pár silných momentů, na který mě vážně bavilo koukat, ale jako celek diváka příliš neohromuje. On je ten děj v podstatě nuda, která postrádá jakékoliv překvapení, nebo něco, u čehož byste si řekli, že jste to nečekali. Prostě to proběhlo, skončilo a já moc nechápu, kdy se ti dva stihli zamilovat. Protože já mám dojem, že jsem u toho nebyla. 3*

• 27.2.2021  14:46
    Tom a Jerry (2021)

Mám pocit, že se to tady trochu vymklo kontrole. Považuji se za ochránkyni zvířat, toužím po vymýcení jakéhokoliv rasismu z povrchu zemského, a taky po rovnoprávnosti mužů a žen ve všech koutech světa, ale není trochu extrém, hledat zneužívání zvířat v po desetiletí populárním laškování Toma a Jerryho? Vždyť přesně to mě na tom jako malou bavilo. A sama se sebou jsem velkou část dětství vedla debatu nad tím, kdo je větší darebák a komu víc fandím. Já bych ty děti tolik nepodceňovala. Nikdo a nic na světě není jenom dobrý nebo zlý a podsouvat (nejen) dětem to věčný dělení na dobro a zlo může být ve výsledku spíše ke škodě. A když se budeme bavit o násilí konaném na KRESLENÝCH postavičkách, nedalo by se to pak říct víceméně o každé kreslené pohádce? A nebo, měly by se vůbec točit pohádky? Klidně mě poučte, argumentujte mi, ale když čtu ty komentáře, mám pocit, že jsem se snad zbláznila. 4*, protože jsem byla po dlouhých měsících konečně zase v kině, a už jen z toho jsem div neskákala radostí. A protože miluju Toma a Jerryho. A protože se mi líbilo skloubení hraného filmu s kreslenými postavičkami. A taky to bylo docela vtipný.

• 12.2.2021  21:39

Já mám prostě pro Petru slabost. Já vím, má pořád ty stejný role, hraje pořád stejně, ale je mi nevysvětlitelně sympatická a nedokážu k ní být úplně kritická. A tak koukám na filmy, na který bych normálně asi ani nekoukla. Tady je teda bonusem ještě Eliška Balzerová, kterou taky vždycky ráda vidím. Chlapská část obsazení je naopak velmi velmi mizerná (a předabování tomu rozhodně nepomáhá), navíc mají neskutečně idiotsky napsané charaktery. Stejně tak z Tatiany udělali naprostou husu a tu nejnaivnější a nejjednodušší ženskou, jakou si vůbec dokážu představit. 3* se strašně odřenýma ušima, ale nenudila jsem se.

• 10.2.2021  21:46
    Pouliční strava (TV seriál) (2019)

ASIE: Až na poslední díl - ten hodnotím jako slabší - jde o povedenou sérii. V Cebu jsem se nenašla hlavně proto, že mě žádné z vybraných jídel nezaujalo. S Netflixem je konkurence obrovská, ale pokud máte zálibu v asijském jídle, rozhodně to není ztráta času. LATINSKÁ AMERIKA: Ten koncept se mi sice líbí, ale zjišťuji, že by mě časem možná omrzel, protože příběhy si začínají být velmi podobné. I tuhle řadu ale milovníkům jídla doporučuji. Opět je na co se koukat.

• 8.2.2021  22:00

Já si teda sympatickou nebo příjemnou hrdinku představuji jinak, ale jakmile se dostala mezi normálnější lidi, byla fajn. Wei Tang je navíc krásná a hrát umí, takže se na ni přirozeně hezky dívá. Její vyvolený u mě spadá do škatulky nepříliš výrazných, avšak celkem milých, herců. Scénář ničím nepřekvapuje, ale není špatný. Film má hezky soundtrack a uvolněnou atmosféru, takže za mě dobrý. 3*

• 7.2.2021  14:20
    All of You (2017)

Vzhledem k tomu, že mám tu čest být prvním hodnotícím a komentujícím a není tu zatím vyplněný obsah filmu, říkám si, že bych mohla napsat, o čem film je. Moje shrnutí bude ale velmi krátké, protože All of you je prostě a jenom o průběhu jednoho filipínskýho vztahu. Od prvního setkání, přes prvotní velkou zamilovanost, první hádku, až po... podívejte se sami. Žádná nevšední zápletka, nic, co bychom neznali z našich životů. "True story" s celkem sympatickými herci. Ke zhlédnutí na Netflix. 4*

• 5.2.2021  17:44
    Jiltueui hwasin (TV seriál) (2016)

Zapomeňte na všechna klišé, která se v korejských seriálech objevují. Zapomeňte na neodvážné scénáře, vzorově slušné chování, přehrávání a zbytečná nedorozumění. Je tu Žárlivý Hwa Shin, a s ním přichází na korejské obrazovky nový pohled na lásku a vztahy obecně. Nemůžu říct, že by se děj celou dobu vyvíjel tak, jak bych si představovala, ale tak to být ani nemá. Jsem nadšená z hlavní dvojky (vlastně trojice). Jsem nadšená ze scénáře. Jsem nadšená z toho, kolik opomíjených témat seriál otevírá. Jsem nadšená vlastně úplně ze všeho. Příjemný osvěžení. 5*

• 29.1.2021  21:01

Německá verze má odlehčenější atmosféru, než italský originál, i všechny další verze. A podle mě to vůbec nebylo ke škodě, protože to byla fakt sranda. Herci mi byli - až za mě na největšího padoucha - sympatičtí. Potěšilo mě, že se Němci na konci vydali vlastní cestou, to bylo originální. A taky mi to otevřelo čelist dokořán. Koukám, že se chystá už i naše verze, tak doufám, že do toho dá česká banda všechno. 5*

• 28.1.2021  09:45
    Chanranhan yusan (TV seriál) (2009)

Snad od samého začátku, co sleduji korejské seriály jsem měla pocit, že tenhle seriál patří k takovým těm "legendám", které jako fanoušek "musíte" vidět. Přesto se mi podařilo dostat se k němu skoro až po deseti letech. Na jednu stranu mě to ale těší, protože se hrozně ráda vracím do těch časů, kdy se seriály točily takhle. Dramatický, těžko uvěřitelný scénář, ještě dramatičtější hudba a šílené přehrávání ze strany herců. Prostě korejská telenovela a pohádka v jednom. Kdybych si chtěla ze seriálu dělat srandu, napadá mě kromě pravidelného odposlouchávání cizích rozhovorů za rohem celá řada věcí. Jenže pravda je, že už mě u ničeho dlouho takhle krásně nebolelo u srdce. V příběhu je nepravděpodobné skoro všechno, přesto jsem ho hltala a nejednou jsem si kvůli němu zkrátila noční spánek. Nejvíc jsem si ujížděla na období, kdy se rozvíjela romantická linka. Protože sledovat, jak se zamilovaný Lee Seung-gi mění, a jak se to v něm bije, bylo fakt hezký. Hlavní hrdinka se taky povedla, o babičce ani nemluvím. Poslední epizody jsou už spíš taková formalitka, ale určitě se nenechte tím počtem epizod odradit. Tenkrát se dbalo v SBS na stopáž, takže na hodiny to nezabere víc času, než dnešní seriály z kabelovky s klasickými dvaceti díly. 4,5*

• 24.1.2021  20:34
    Geomgaek (2020)

Příběh o moc jednodušší snad ani být nemohl, jenže v jednoduchosti je někdy krása. V čem ale film rozhodně vyniká, je Jang Hyuk a jeho talent pro bojové umění. Na něj byla tahle role celkem introvertní a nemluvná, ale sedlo mu to i bez hlasitého smíchu a odhodlaných slovních projevů. V tomhle případě rovnou jednal. A milovníci šermu si jeho jednání určitě užijí. Já mám pro ty chlapy, co zachraňují malé holky prostě slabost, takže budu taky trošku nadržovat. 4*

• 21.1.2021  21:45
    Haideu jikil na (TV seriál) (2015)

Konec mě zase rozněžnil, ale zkusím se vrátit do dob, kdy jsem si slibovala, že budu v hodnocení aspoň trochu drsná. Nedávno jsem někde četla, že v korejských seriálech jde až 60 % rozpočtu na hlavní herce. Tady by to celkem sedělo. A protože mají režii na svědomí dvě osoby, mám podezření, že jeden se občas flákal, zatímco druhý to v klíčových momentech doháněl (klidně bych si i tipla který :)). Navíc, když vynecháme romantickou linku a budeme řešit tu "akčnější", ve scénáři je neskutečný množství do očí bijících nelogičností. A to platí i pro maskéry. Někdo by jim měl vysvětlit, jak nemůže a měl by vypadat po několika dnech unesený člověk. A scénáristům, že hypnóza má pořád ještě limity. Taky mě štvalo, že se časem zapomnělo na cirkus a hlavní hrdinka si chodila do práce jenom sednout ke stolu a pokecat s kolegy. Nejtragičtější byl ale herecký výkon doktorky, která v podstatě pořád jenom kňučela a opakovala to samé dokola. Stejně tak otec hlavního hrdiny měl na polovinu seriálu jeden a ten stejný text a výraz. Lee Sung-joon byl podle mě taky chybný tah. Popravdě, v době, kdy vrcholila jistá zápletka jsem nemohla vystát většinu herců. Ke konci se seriál (z mého pohledu naštěstí) hodně mění a začíná se točit v podstatě jenom kolem hlavního páru, tam jsem si přišla na svý a postupně jsem zapomínala na podprůměrné herecké výkony vedlejších postav. Jako celek mě seriál bavil, zpočátku jsem si dokonce říkala, že je podceňovaný, ale pak mi došlo, kde to kulhá. Kdyby si tvůrci víc pohráli s některými epizodami uprostřed, vychytali nelogické chyby, zapracovali na scénáři, možná i upravili střih, hned by to podle mě bylo lepší. Asi bych se přiklonila ke třem hvězdičkám, ale Hyun Bin a jeho ďolíček mi to prostě nedovolí. 3,5*

• 21.1.2021  12:00

Dobře dobře, Lee Jeong-beom filmový svět obohatil už o lepší kousek, ale Jo Pil-ho podle mě rozhodně není průšvih. Karty jsou rozloženy stále stejně - na jedné straně sympatický (avšak ne úplně neposkvrněný) hlavní hrdina a proti němu bezbranná, ale příliš štěstí nemající, dívka. Jejich osudy se propojí a vznikne tak dojemný, akční příběh, plný krve, ale taky pochopení a lásky. 3,5*

• 19.1.2021  22:26

I am not an easy man se rozhodně nebude líbit všem. Vlastně je to docela odvážný počin, který předem musel počítat se zástupem "hejtrů". Nic tady není tak, jak podle nastavení společnosti "být má". Všechno je naopak a já věřím, že se s tím část diváků (a nebude malá) nesmíří. A to mluvím i o těch "posunutějších" nebo tolerantnějších jednotlivcích. Tvůrci totiž neuhnuli, prostě do tý výměny šly naplno, se vším všudy. Fajn, občas jsem měla pocit, že je to na mě trochu moc, ale nápad je to skvělý a provedení je, jak už jsem řekla, přinejmenším odvážné. Navíc mám ráda, když mě film přiměje k zamyšlení.

• 17.1.2021  22:26

Dokument je poutavý natolik, že přestože jsem měla v plánu podívat se jen na jeden díl, skončila jsem zhlédnutím všech třech epizod na jeden zátah. Sice mám spoustu věcí, které čekají, až je udělám, ale já potřebovala vidět, jak ten ha*zl bude potrestaný. Nemám ani nejmenší pochopení pro kohokoliv, kdo jen pomyslí na to, že by týral zvíře, a tak jsem do seriálu šla jen proto, že jsem předem věděla, že toho z týrání koťátek moc neuvidím. Přesto pro mě byl první díl v jednom bodě náročný. A proto prostě nemůžu dát pět hvězdiček.

• 17.1.2021  12:00

S citem natočené, skvěle zahrané. A to především ze strany Vanessy, která je - a neříkám to rozhodně poprvé - naprosto fantastická. Film je hlavně o ní, a její postava je velmi zajímavá. Její filmový manžel o ní - pokud se nepletu - na začátku pronesl, že je vždycky v pohodě. A tak na mě i působila, silná a emočně stabilní žena. Co se s ní a s jejím okolím stane, když je vystavena takhle těžké životní situaci? Na to se podívejte sami. Vím, že budu jedna z mála, ale Shia mi ve své roli moc sympatický nebyl. Ale upřímně to tak s ním mám téměř vždycky.

• 26.12.2020  16:23
    O Vánocích (TV seriál) (2020)

Asi to bylo záměrem, obsadit do hlavní role ne příliš sympatického kluka, který kromě zpěvu ničím moc nevyniká. Já kvůli tomu neustále balancovala mezi stavem, ve kterém jsem si pochvalovala, že se do jeho role můžu jako divák kvůli jeho obyčejnosti vžít. Na druhou stranu jsem ale - především v jednom určitém momentě - nechápala, jak někdo mohl postavit seriál na postavě, která je nejen totální looser, ale taky pěkně sobecký debil. Když to sečtu, spíš jsem se bavila, než nebavila. Slabší 4*

• 25.12.2020  22:20
    3Bobule (2020)

Já mám pro tu bobuli prostě slabost. Protože Terezka, se kterou bych koukla snad na všechno, protože Hádek, který toho sice moc nenamluví, ale stejně ho mám ráda, protože vinice... Nemá cenu spekulovat, jestli byla lepší dvojka nebo trojka, mě ani jeden díl nezklamal. I když jednička je jednom jedna. 3,5*

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37