Temné stíny (2012)

První Burtonův film o upírech, víc akční než komedie, ale to si každý musí prožít sám. Hvězdné obsazení, návrat do 70 let a raději v originálním znění, než s dabingem. :-)

Strážci Galaxie (2014)

Komentářů je tady napsaných spousta. Viděl jsem film dva dny po premiéře a byl jsem spokojen. Vizuální stránka perfektní, masky skvělé, dobrá hudba, vše oživeno nějakým vtípkem, zkrátka paráda. I am groot ... Plný počet a čekám na pokračování.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Docela nabušenej film, lepší než první díl. Nikomu nevěř - to je dnešní svět. A o dějové zvraty a překvapení není nouze. Skvělé trikové scény i propracované akční boje a bitky. A nechoďte z kina moc brzy, po závěrečných titulcích je ještě takový malý dodatek. Asi záminka k třetímu dílu.

Věra 68 (2012)

Poutavý dokument o životě Věry Čáslavské jsem měl možnost vidět dnes v kině. Po projekci následovala beseda s paní Čáslavskou, která má neskutečnou pozitivní energii. Jelikož v době, kdy vyhrávala medaile jsem nebyl na světě, musím smeknout před její pílí, urputností a tvrdohlavostí s níž nejen sportovala ale i žila. Báječná ženská, které život zničili hlupáci v době normalizace.

Yes Man (2008)

Analýz a rozborů tohoto filmu si tu můžete přečíst bezpočet, nebudu je opakovat. Napíši jen, že mně osobně se film líbí, v některých věcech jsem se s Jimem ztotožnil a něco mi vadilo. Ale to nic nezmění na tom, že je to komedie dobrá a nudit se u ní nebudete.

Byt (1960)

Dlouho jsem filmu sháněl, jelikož jsem jej znal pouze z TV. Nedávno se objevil i na DVD a už už jsem jej chtěl koupit, až jsem jej objevil na blu-ray. Tak to už jsem neváhal a film si pořídil a musím říci, že přepis z původního filmového materiálu na ful HD je excelentní a můžete si tak užít film opravdu ve špičkové kvalitě, jako nikdy. Dabing k filmu je původní z roku 1963 i nový, ale jelikož dávám přednost originálu, není jiná volba. Komedie Billyho Wildera mám rád a tahle komedie o úředníčkovi, který půjčuje svůj byt kolegům a nadřízeným z práce, aby si zašpásovali se svými milenkami, je skvostná. Ať už herecky nebo vypravěčsky. Inu filmová lahůdka, která nesmí chybět v žádné filmotéce.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Stylově velice zajímavý film a po vizuální stránce bezesporu ojedinělý. Je vidět, že historický film se dá natočit i bez velké výpravy, historických staveb a studiově. Myšlenkou filmu je bezesporu tvrdohlavost a hrdost Sparťanů, kteří se odmítli podrobit Peršanům, tím méně jejich králi Xerxeovi. Bojovníci a vojáci Sparty bojovali nejen za sebe, ale zejména za své děti, aby nemuseli být otroky rozpínavých vetřelců. Líbilo se mi zděšení jejich vyslance, když pohlédl na stěnu, která byla vytvořena mrtvými těly jejich bojovníků a ani to jej neodradilo. Nenasytnost a touha po moci zde byly již odedávna. Přestože film jsou krvavá jatka, člověk musí obdivovat odvahu a kuráž s níž těchto 300 vojáků do bitvy šlo.

Cable Guy (1996)

Jim Carrey pod režijní taktovkou Bena Stillera, který se ve filmu rovněž objevuje. Co k tomu dodat? Šišlající Chip, který změní Stevenovi život téměř naruby. Vezme ho na večeři do středověké hospody, kde se porvou, radí mu, co dělat s jeho snoubenkou, aby se k němu opět vrátila, ušije na něj takovou malou boudu, v podobě fingovaného večírku, dokonce se dostane do rodiny Stevena, kde si jej všichni zamilují - jen Steven ne. Zdařilá komedie, po letech vydaná na blu-ray disku ve full hd a to si ji teprve můžete pořádně užít. Kdo má rád Carreyho bude nadšen, ostatní film zavrhnou. A přestože dabing je udělán dobře, raději mám originální verzi, už kvůli toho skvělého šišlaní.

Tři mušketýři (2011)

Výpravná komedie plná barev a kostýmů, ale předělat notoricky známé dílo tímto způsobem, mi nepřišlo jako dobrý nápad. Dorazily mě ty vzducholodě, které, pokud tento film nebyl míněn jako sci-fi, tam nemají co dělat. Ale chápu, že kvůli šokování diváka už scénáristé neví, co vymyslet. Ale jak je vidět, dají se ve filmu technické prostředky budoucnosti aplikovat do doby minulé. V tomto případě to nefungovalo a měl být zvolen konvenčnější přístup nebo příběh dát do jiné doby ... a ten závěr, to už jsem se jen pousmál. Za dvě a to s přimhouřenýma očima.

Ovládací panel
3 body