sochy.zirafka

Ondřej Sochor

okres Plzeň

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 4.5.2015  20:46

Jo, jo, je to předvídatelné, lineární, silně devadesátkové komediální dílko, ale tak perfektně švihlé, že jsem se s očima v sloup musel neustále chechtat jako puberťák. S takovým ansámblem to snad jinak ani nešlo, že? :)

• 2.5.2015  09:47

Mám rád komedie, kde se idioti chovají jako idioti, a přitom nejsou idiotské. Anžto jsem nenarazil na nezáživný obsah, což je pro žánr vskutku obdivuhodné, hodnocení je, řekl bych, adekvátní. Více podobně povedených počinů, prosím.

• 1.5.2015  00:05

Tento film je ve skutečnosti situační komedie. Jen místo smíchu diváků je v pozadí slyšet (a vidět) ryk "epických" potyček často popírajících přírodní zákony. Narozdíl od dobrého sitcomu jsou však scény často nesmyslně natahovány (motherf***ing montage! Downeyho a Ruffala), nebo naopak zbytečně utnuty (Hemsworthův sidequest). O nepřirozeně působících cameo scénách, které jsou čistě prvoplánovou poklonou komiksůznalým návštěvníkům, už raději nemluvím. Co že se mi to vlastně líbilo na prvním díle? Ah. Komedie. Ok. Přiznám se, že jsem se místy fakt smál. Nic převratného se však neudálo, svět se točí dál.

• 25.4.2015  13:15
    Pán času (TV seriál) (2005)

The longest running Knock-Knock Joke under the Sun.

• 25.4.2015  13:04

Nemám ponětí, co se stalo. Zběsilé tempo od začátku do konce neumožňuje nějaké hluboké zamyšlení nad životními podmínkami balkánských... Hmmm... Obyvatel. A něco takového ani není třeba. StačÍ jen sledovat tu kanonádu absurdních výjevů, kterými nás Kusturica s kadencí dělostřelby na párty u Stalingradu zasypává, nenechat se vyděsit všudypřítomnými úsměvy, které by zahnaly i rozlíceného kance, radeji nepřemýšlet nad složením místních lihovin a... A vůbec. Ten jihovýchod je sakra divnej. Extra body za obsazení si nemohu odpustit, stejně tak hudba je dokonalá a na míru. A pak to Prase. Třešnička na dortu, která pekně akcentuje celkové WTF.

• 5.4.2015  15:11

Je poměrně náročné objektivně se vyjádřit o filmu, od kterého očekáváte velký zážitek, jen aby vás zklamal svým přímočarým směřováním k jedinému nosnému zvratu. Škoda. Jedna myšlenka, ať už je sebezajímavější, mi na inteligentní science fiction nestačí. Zvláště tehdy, pokud jde o něco tak zprofanovaného, jako je filipika duše a rozumu. Jako romantický film to tak nějak funguje téměř do konce. Dojem ze závěru bych však s dovolením vyjádřil citoslovcem: D'awww-ewwbleugh!

• 4.4.2015  19:52
    Archer (TV seriál) (2009)

Archer je největší idiot, hovado, prase, hajzl a překvapivě i génius a mistr hlášek, kterého jsem měl tu čest v seriálech poznat. Jednotlivé díly je radno podávat po dávkách, neboť hrozí zalknutí smíchy/zděšením. Varování: Vyvolává nekontrolovatelné záchvaty pubertálního smíchu. Hrozí zalknutí Sterlingovým chorobně zduřelým egem. (Seriously! Phrasing, anyone?)

• 4.4.2015  19:42

Nechci o toto filmu přemýšlet, přestal by se mi líbit. Newesternový western, bezpříběhový příběh, postavy, které vlastně ani nebyly postaveny. Jak to může fungovat?? Těžko říct, nebudu se v tom hrabat. Mám z toho dobrý pocit.

• 4.4.2015  19:37

V hlavních rolích: Kočka a ti ostaní. Tak nějak mi to tančení kolem Dylana vyhovovalo. Příběhy tragicky nepoučitelných parchantů mi jsou blízké, hudba jako balzám na (d)uši, a k tomu ten nezaměnitelný dotek bří Coenů. Krásný komorní film. Tohle nemohlo dopadnout špatně :)

• 4.4.2015  19:27
    Ti druzí (2001)

Osobně dám pocitu stísněnosti kdykoliv přednost před prachobyčejnou lekací scénou. Ne proto, že bych byl strašpytel, ale protože první zmíněné je mnohem náročnější na filmové ztvárnění. Snímek hororem není a ani se tak netváří. A přesto, kdybych měl vytvářet nějaký pomyslný subjektivní žebříček hororových filmů, byl by pro mne jednoznačně v první pětce. Asi za to může Kidmanová s děckama, která nahání hrůzu sama o sobě. Velmi zručně.

• 4.4.2015  14:03

Tváří se nenápadně do okamžiku, kdy si přečtěte obsazení. Říkáte si: Pane jo, to musí být silný scénář, když se na něj nalepí tolik velkých jmen. Ale zdání klame, jak už to u podobných projektů bývá. Polopovídkový způsob vyprávění příliš prostoru velkému hraní nedopřeje, a ač se občas nějaká situace vyvrbí v komickou eskapádu, svět zůstává ve svých kořenech. V zásadě jediný významnější posun pro postavy mi jednoduše nestačí k tomu, abych se s nimi sžil. Pro mne je to spíše exhibice, při které tým vyběhne plný sil na hřiště, jen aby zjistil, že hraje jiný sport, než bylo domluveno.

• 4.4.2015  10:56
    Birdman (2014)

Kousavá satira na téma Delusions of Grandeur broadwayských divadelních herců? Strhující psychologická sonda do duše zkrachovalého akčního hrdiny toužícího po "něčem smysluplném"? Kritika filmového diváka? Políček kritikům? Nebo si z nás Iñárritu jen dělá legraci? Ať už to je cokoliv, funguje to skvěle ve všech směrech, a já jsem rád, že jsem měl tu čest.

• 4.4.2015  10:37
    Čas na dobrodružství (TV seriál) (2010)

Drogy jsou fajn. Adventure time způsobuje nevolnost, zmatení, vyvolává otázky o psychické stabilitě autorů a po několika dílech i diváka. Racionální člověk by se rozhodl další díly nesledovat. Ale na to už je pozdě. Závislost propukla v plné intenzitě. Nevhodné pro děti.

• 4.4.2015  10:19

NE!

• 4.4.2015  10:11

Tak ještě jednou, procítěně. V knize Hobit, aneb cesta tam a zase zpátky, je tolik námětů, že vystačí na deset filmů. Kam zmizela obří bitva mezi armádou Balrogů vedenou Melkorem a legiemi elfů pod vedením Feanora? Kam se poděli dva modří Istari? A co rozvrácení Thangorodrim? Stejně jako Jackson a spol. si mohu vymyslet jakoukoliv hovadinu a do filmu to nacpat. Bez ohledu k tomu, zda to v knize bylo, nebo, nedej Tolkien, zda to dává smysl. Proč? Protože můžeme. Máme tu technologii.

• 4.4.2015  09:50

Úžasná podívaná, ale jako adaptace předlohy začíná Hobit pokulhávat. Proč, boha jeho, odcházím po třech dílech s pocitem, že ten první byl rádoby prolog, který představil Gandalfa, Bilba, Thorina a ten neduležitý trpasličí kompars do počtu třinácti kusů, jen aby mi násilím vecpal pár fascinujících výjevů, které mne po LotRu už nikterak nerozněžní, a k tomu pár zbytečných akčních scén, o které se nikdo neprosil? Působí to jako... Kousek másla namazaný na příliš velký krajíc. Hádanky ve tmě, Neočekávaný dýchánek a spousta balastu. Chápu, film je cílen na mladší generaci, u které má úspěch. A já už mám asi tu smůlu, že jsem četl knihu.

• 3.4.2015  23:11
    Rivalové (2013)

Hm, hm. Ten film je tak dobrý, že i přes všechen odpor, který v sobě mám proti něčemu tak nesmyslnému, jako jsou závody F1, a následně i přes silnou nevoli si film s touto tematikou promítnout, překonat očividnou snahu o zahlcení divákových smyslů nepolevující smrští rychlé akce, rychlejších dějových posunů a ještě rychlejších vozů nejspíše poháněných testosteronem, musím hodnotit vysoko. Proti svému přesvědčení, snad. Tak rychle, než si to rozmyslím.

• 19.3.2012  15:02

Emil byl sice fajn, ale kvůli němu jsem na failm nekoukal. (Ano, šlo mi o vtip.)

• 16.3.2012  18:30
    Noc hrůzy (2011)

Originál je špatný, remake je špatný. Farrell sice hrál dobře, ale na upíra se fakt nehodí. Příliš evokuje jistého nejmenovaného pána, který se blýskl v jiném upířím... Exkrementu.

• 16.3.2012  17:42
    Vetřelec ³ (1992)

Plně souhlasím s komentářem Bachyho. Fincher neměl být odejit. I tak byl ale návrat ke konceptu děsivé jedničky výborný a s odmyšlením konce bych hodnotil plným koncem. Bohužel to udělat nemohu, neboť a) film by byl čistá kopie, b) ten konec tam prostě je. Pro mne osobně je trojka konec vetřelčí ságy. Haf. (79%)

• 16.3.2012  17:12
    Velká ryba (2003)

Pastelkový Burton. Nádhera :)

• 4.3.2012  12:49

Nemám rád Willise. Pokud to nestačí, tak ani po opakovaném zhlédnutí mne film nepřesvědčil. Škoda, téma by se zajisté dalo pojmout mnohem zajímavěji. (K. Čapek by asi chtěl něco dodat.)

• 4.3.2012  12:39

Explosions! Part Three: Because Screw You, That's Why

• 4.3.2012  12:33

Explosions! Part Two: Explosions Explode "Všecho víc" není zrovna ideálním způsobem natočení pokračování filmu o hračkách. Zejména když jediné, čím původní film vyniká, je přeplácaná scéna.

• 4.3.2012  12:24
    Transformers (2007)

Explosions! Part One: Rise of Product Placement Nejsem dostatečným Američanem na to, abych adekvátně ocenil kvality (?) tohoto veledíla. Nicméně jako výsledek rovnice kolej+alkohol je to poměrně přijatelné.

• 29.2.2012  21:06

Vůbec to není špatné, ale vždy si raději vyberu Vesmírnou odysseu.

• 29.2.2012  20:59
    Kim Possible (TV seriál) (2002)

Jsem špatný a zvrácený člověk, když se mi líbí něco takového? Ne, vážně... Kdybych byl o deset let mladší, asi bych to fakt žral.

• 24.2.2012  11:28

Jsem nadšen. Nádherný film o lásce, přátelství a odhodlání najít své místo ve světě, který si mě získal dechberoucím výkonem obou dětských herců. Je až k podivu, že aniž by to působilo směšně, úžasně ukecaná malá encyklopedie Cassie a zanedbávaný Ben se zabývají neuvěřitelným množstvím dospělých témat. Celým filmem se navíc line příjemná ambientní hudba v jižanském duchu, což jen umocňuje silný dojem. Jediný zápor je pro mě již mnohokrát zmiňovaná obtížná dostupnost filmu.

• 17.2.2012  14:18

Donekonečna kopírovaný film, na kterém lze pozitivně hodnotit snad jen obrovský úspěch u diváků. Na mne bohužel tento styl nepůsobí a jsem proto vůči dílu značně skeptický. Asi jsem to nepochopil.

• 17.2.2012  09:19

Jen pár postřehů a poznámek: S filmy pohádkou inspirovanými se roztrhl pytel. A dobře to rozhodně není, protože si námět každý uzpůsobí podle svého. Pokaždé z toho vznikne přiteplená splácanina typu Twilight, protože to prostě letí. Karkulka výjimkou opravdu není. -- Velké oči měla mít babička, sakra! -- Gary Oldman? Jako fakt? Co se mu přihodilo, že to vzal? -- Vlkodlak by měl být ztělesněním bestiální zuřivosti a brutality. Místní stvůra tyto vlastnosti asi ztratila při toulkách po lese a naučila se intrikám. A telepatii. Bleh. -- Vesnická kalba. Super. Všichni vypadali, jako kdyby místo večeře sežrali kýbl extáze. -- Zima nikomu evidentně nevadí. Já běžně běhám ve sněhu pouze v tričku a teplácích. -- Jsem uražen. A co si musí myslet chudáci bráchové Grimmojc! Hodnotím nízko a líto mi to není.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12