Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krátkometrážní
  • Komedie
  • Sci-Fi

plakát

Star Trek: Discovery - Sjednocení 3 (2020) (epizoda)

Posledni seria a tento dil obzvlaste se mi hodne libi prave diky zajimavym interakcim a vyvojum postav, protoze opravdu je nutny a je zajimavy u startrekovych postav taky zkoumat, co takovy sci-fi haluze, ktery se jim obcas dejou, udelaji s jejich psychikou a moralkou. A zde na CSFD me tedy cim dal tim vic fascinuji ty ubreceny komentare chlapu, co maji osypky z toho, ze v serialu hrajou hlavni role zensky, gayove a jiny nez bily lidi a uz se to ani nedsnazej maskovat tim, ze by serialu vytykali neco aspon vzdalene objektivne hodnotitelnyho. Oni proste uz natvrdku napisou "odpad" se zduvodnenim, ze nemaji radi hlavni postavu, ze nova postava je "zase cernoch, ugh!" a (v pripade tohoto konkretniho dilu) ze se prvni dustojnici stala holka, co neni konvencne krasna. U udajnych fanousku serialu, jez ma od samyho zacatku svy existence jako jedno z hlavnich temat ukazovat idealistickou budoucnost v multikulturni a tolerantni spolecnosti je tohle obzvlast bizarni. Jste si trochu blbe vybrali fandom, just sayin'.

plakát

Star Trek: Nová generace - Darmok (1991) (epizoda)

Pro mě nejlepší epizoda Star Treku ever a esence toho, co mě na vizi budoucnosti tohoto univerza baví a dojímá. Je to o naději, lidskosti, objevování nových světů a civilizací a touze po porozumění - zde doslova, v postupném napínavém dešifrování tajuplného (a velmi hezky vymyšleného) jazyka - a o lidech, co jsou ochotní se pro to vzájemné porozumění i obětovat. Co bych to nepřiznal, skoro pokaždý mi u toho ukápne slza.

plakát

Love, Death & Robots (2019) (TV seriál)

Smrt hodně, láska občas (daleko častěji pak nepatřičný a naprosto samoúčelný sex), robotů překvapivě málo. Pár epizod bylo výborných (např. Zima Blue), několik dobrých (např. Lucky 13), zbytek kontinuum od "ok, I guess" po úplnou sračku. Jako hlavní a skoro univerzální neřest této série vidím její snahu strašně úpěnlivě křičet do světa: "podívejte se na mě, jsem strašně moc pro dospělý a řeším dospělý věci!", ovšem jazykem velmi nedospělého publika mladých geeků a gamerů mužského pohlaví, na které zcela zjevně cílí. Takže ta dospěláckost a "edginess" se projevuje a) extrémní brutalitou (která je někde na místě, jinde ne, a takto častá a koncentrovaná ztrácí na efektu, protože si na ni divák zvykne a čeká ji) a b) sexem a nahotou. A samozřejmě, civilní, komickou či drsňáckou nahotou u mužů a SEXY nahotou u žen. I tam, a právě tam, kde to dějem ani tónem vůbec nedává smysl (pokud byste chtěli někomu nezasvěcenému vysvětlovat, co je to "male gaze", většina dílů DL&R je vynikající materiál). Sečteno: série mě zaujala konceptem, těšila jsem se a byla opravdu hodně zklamána.

plakát

Love, Death & Robots - Secret War (2019) (epizoda)

Tohle nebyl film nýbrž rádoby silná cutscéna z nějaké mainstreamově střílečky. Ohavné uncanny valley postavy, stupidně américky pojatý Rusové co pořád říkají "comrade" a mluví anglicky s (pseudo)ruským přízvukem, tisíckrát omletá formule "nacisti a okultismus" tentokrát veleoriginálně pozměněná na "sověti a okultismus", spousta krvavých detailů, které mají tu šarádu udělat "drsnou a dospěláckou" a samozřejmně, i uprostřed Sibiře vyškrábneme nějaký ty kozy, protože to, že jste rozpáraná lidská obětina zlých kultistů ještě neznamená, že nemůžete posloužit jakou kousek pěkného masa na koukání pro diváky. Eww. Po zklamání z první poloviny série a několika nadějných epizodách druhé poloviny přišel na úplném konci zase pád do sraček a tento poslední díl mi přišel snad úplně nejhorší.

plakát

Love, Death & Robots - Alternate Histories (2019) (epizoda)

Ne všechno, co je komicky animované a absurdní bude i vtipné. Nezajímavé, bez pointy, pouze nikam nesměřující sled nápadů s prepubertálními fórky. Byť teda oliheň na Měsíci to mírně vylepšila.

plakát

Love, Death & Robots - Ice Age (2019) (epizoda)

WTF. A ano, pokud by vás to zajímalo, i do haluz epizody o lidičkách z mrazáku se dají nacpat naprosto nepatřičné hemzy o sexu ("už se těším jak tu spolu budeme mít sex, hoho, protože jsme dospělí lidé a máme sex, hoho!") a dick jokes. Wow, such mature.

plakát

Love, Death & Robots - Blind Spot (2019) (epizoda)

Krátká akce s minimem zápletky, ale na ten rozsah dobře nahozenými svébytnými charaktery, humorem, který se obejde bez prsou a penisů, a koncem s pointou. Nijak zvlášť mě to nenadchlo, ale je to jeden z těch lepších dílů.

plakát

Love, Death & Robots - Zima Blue (2019) (epizoda)

Ano! Tohle bylo geniální. Konceptuální umění, roboti, láska, hledání vlastní identity a návrat do sebe sama. Krásný, neokoukaný vizuální styl. V této sérii jeden z pár klenotů mezi samými obyčejnými či vyloženě ošklivými šutry.

plakát

Love, Death & Robots - Lucky 13 (2019) (epizoda)

Mariňákodlaci byli příkladem toho, jak se vojenská povídka nedělá. Lucky 13 je naopak příklad toho, jak se to dělá: je tam hrdinka s nějakým charakterem, odvaha, kamarádství, sebeobětování a má to příběh a konec. Za mě moc fajn díl.

plakát

Love, Death & Robots - Fish Night (2019) (epizoda)

Povídku znám a toto její zpracování se mi opravdu líbilo. V pár minutách skvěle nahozené charaktery a vybudovaná atmosféra (pouště i moře) předávající tu směs magie a hrůzy. (Smrtelně mě ale urazil apex predátor anomalocaris pojatý jako pidižvík sežraný rybou. WTF!)