• Krátkometrážní

About Cherry (2012)

Máma chlastá, tak dcera odejde z domu (chytrá holka) a dá se na porno. Zní to jak z laciného porna, ale není to tak přímočaré, má to vážnější podtext (bohužel kdykoliv jsem si začal říkat, že jde film do hloubky, přišla nějaká pecka a dojem byl v tahu, což umocňovalo nudu) a člověk najde jedno dvě ponaučení. Jinak jde o letmý, byť dost aktivní, pohled do zákulisí pornocastingů apod. Sice v tom hraje Heather a Franko, ale vypadá to jak nízkorozpočtový nezávislák. Za mě plus za Heather, která se jako vždy umí dobře ksichtit. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 4 | hudba 4 | humor 0 | akce 0 | napětí 2 | pustil bych si znovu 3

Abraham Lincoln vs. Zombies (2012)

Viděno: 30 min. Béčko s zombíky, slabé dialogy, směšný Lincoln. Možná to ve slasbší chvíli dokoukám.

Absolventka (2009)

O jedné trhlé rodině a o hledání - nejen práce po škole, ale vůbec toho co dělat, jak žít.

Adamova jablka (2005)

Drsná černá absurdní komedie, to jsou asi nejvýstižnější přívlastky. Tenhle film je jako vtip - hledáte pointu a občas máte problém rozeznat hranici mezi vážností a cynismem. Být to v britskám suchém podání, asi bych se zasmál víc, ale i tak to nebylo špatný.

Adamovo žebro (1949)

Měl jsem trochu strach z Tracyho, který je ke Katheryne trochu starší. Ale nakonec to problém nebyl. Sedli si dobře, od začátku bavili, milě mě překvapilo, jak nekonfliktně, očekával jsem taškařici, ke které se nakonec schýlilo a humoru ubilo. Nicméně první polovina slušná zábava. # Dostala mě originální scéna s revolverem, kdy si manželka ještě před dvařmi do kanceláře nevěrného manžela pročítá návod ke zbrani. # Nebo dialog z vazby: "Co jste cítila, poté co jste ho střelila?" "Hlad" # Každopádně je celý film smutnou ukázkou amerického práva - v USA se nesoudilo podle zákonů, ale podle velkohubé argumentace už před 70 lety. # příběh 7 | hudba 7 | humor 4 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6

Ad Astra (2019)

Nějakou dobu se zdálo, že půjde o napodobeninu Vesmírné odysey. Dost zbytečný film s hodně slabou pointou. Ukázka toho, že efektní záběry stavu beztíže na dobrý film nestačí. Nemluvě o tom, že tu fyzika dostává pořádně na frak. # příběh | hudba *** | humor – | akce * | napětí * | pustil bych si znovu –

Adult World (2013)

Možná to bylo tím, že jsem byl ospalej, ale neoslovilo mě to. Sympatická a bezprostřední Emma Roberts film neudělá.

Aein (2005)

70%

Aeon Flux (2005)

Nic moc béčková akční sci-fi. Koukat se dá hlavně na Charlize Theron než na film samotný.