• Krátkometrážní

Želvy Ninja: Mutantí chaos (2023)

Pro mě v tom je kus nostalgie a oceňuju, že příběh vidím zase trochu jinak, ale je to dost dětský. Podruhý si to zcela určitě nepustím.

Avatar: The Way of Water (2022)

Vizuálně to je dobrý, i když někdy záběry vypadaly jak z počítačový hry (fakt bych nevěřil, že HFR vypadá tak blbě, kdybych to neviděl na vlastní oči), ale dějově žádnej zázrak - nedokázalo mě to vtáhnout. V obou ohledech se mi víc líbila jednička. Asi tentokrát chyběl onen wow efekt.

Black Adam (2022)

Problém DC světa je, že jejich postavy buď neznám, nebo jsou mi ukradené. Nedokáže zaujmout natolik, abych si k postavě vytvořil vztah. Což jsem si k Dwaynovi vytvořil, ale zbytek osazenstva mi byl dost u prdele. Už je těch sci-fi komiksovek moc a nepřinášejí nic moc nového. Tady byly asi tři vtipný hlášky, zbytek bych oželel.

Mořská příšera (2022)

Je to koukatelný, hezky animovaný a milý, ale pro mě to zůstane jen průměrnou kopií Jak vycvičit draka.

Na nože: Glass Onion (2022)

Dobře koukatelný, nápaditý, bavilo mě to – teda když pominu samotný závěr, ten byl hodně nevěruhodnej.

Paní Harrisová jede do Paříže (2022)

Je to taková pohádka. Na první pohled je jasný, kdo je zlej a kdo hodnej, všechno je milý (trochu kýčovitý) a hodně tomu pomáhá doprovodná hudba. Originální a tahoun filmu je trochu nekonvenční "babča", která mi vzdáleně připomíná Stoletého staříka, a filmu dává něco navíc, co vás baví a co ho odlišuje od kýčovitého průměru; ale nic moc víc od toho nečekejte.

Včela na mušce (2022) (seriál)

Je to dost průměrný. Na rozdíl od Mr. Beana je humor mnohem prvoplánovitější a skoro vždy chybí moment překvapení.

Všechno, všude, najednou (2022)

Měl jsem zkazky o tom, že to je hovadina. N8pad byl zajímavej, originální a měl potenciál. Jenže pak některé scény byly za hranou trapnosti a nevkusu. A někdy ve 2/3 se přidala taková míra patosu, jakou jsem snad ještě neviděl a k tomu balík nudy. Chápu, že tvůrce chtěli sdělit nějaké poselství, ale za mě to bylo zbytečně přehnané a myslím si, že i účelové, protože na podobné hovadiny někteří kritici slyší. # příběh *** | hudba *** | humor – | akce *** | napětí * | pustil bych si znovu *

610 metrů nad zemí (2022)

Přestože jde o dvě krávy, co lezou na vysokej stožár, takže mých sympatií moc nepoberou, nedá se tomu upřít vynalézavost a že je to kurevsky napínavý, něco ve stylu 127 Hours. příběh *** | humor - | akce - | napětí **** | pustil bych si znovu **

Eternals (2021)

Marvel šlápnul vedle. Často sázel na ne tolik známé ksichty, dobrý humor, narážky, špičkování a obvykle to fungovalo a bavilo. Teď nasadil pár známých tváří a asi si myslel, že zbytek filmu se udělá sám, protože nic víc nepřidal. Linka s devianty byla napůl zbytečná. Mám dva výrazné zážitky – nudu a tak nějak mi bylo fuk, co se hrdinům stane.