• Krátkometrážní

Odpojit (2012)

Není to jen o tom, komu důvěřovat na internetu, ale o důvěře a zklamání důvěry obecně. Přiznám se, že ze začátku mě to hodně vzalo a byl jsem před obrazovkou jak přimrazenej, a měl u mě zaděláno na plný počet. Ke konci síla lehce vyprchávala, ale celkově moc poutavý příběh, který přichází s originálním tématem. Navíc nutí k zamyšlení. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 9 | hudba 6 | humor 0 | akce 1 | napětí 3 | pustil bych si znovu 8

Ochránce (2012)

Tři skupiny – Číňani, Rusové a poldové jsou po 11leté holce, které něco ví. Dějově nic úchvatného, ale pokud narazí na Jasona Stathema, který nad ní bude držet ochrannou ruku, dá se čekat co přijde. Jason má prostě styl (podobně jako kdysi Saegal), když někoho sejme, zlomí ruku, narazí koule, stojí to za to. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 6 | humor 0 | akce 7 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6

Paralelní světy (2012)

Příběh poutavý, svět originální a fantastický. ALE na začátku vypadal film na sci-fi s reálným základem, ale během chvíle se přehopnul do fantasy bez fyzikální logiky – dvě velmi blízké zeměkoule a gravitace každé z nich působí jen na předměty (lidi), které z té které pocházejí. A s tím jsem měl místy problém a závěr jsem úplně (racionálně) nepobral. Víceméně to bylo celkem o ničem, ale ten nápad, fantazie, se cení. Navíc jde typově o film, kde se jedinec určité kastované/utlačované skupiny lidí vzbouří – jako Gattaca, Ostrov, Miority report –, a to mám rád. Chtělo by to další zhlédnutí. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 7 | hudba 7 | humor 0 | akce 2 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6

Parťáci (2012) (seriál)

Po 2 dílech: Dva přátelé, jeden gay, druhý straight, oba mají partnery, své problémy, ... Žádný zázrak, ale pár dílů by mohlo být koukatelných. Dobré je, že jsem se opravu párkrát zasmál, některé sexistické dvojsmysly jsou povedený. Ale je to seriál jen pro někoho s opravdu nízkým očekáváním.

Paříž-Manhattan (2012)

Film působí jako pocta Allenovi, kterého stylově nemusím. Příběh je přirozený, ze života, je z něj znát Francie a to je dobře. Alice není moc společenská a má hezčí sestru, která ji vyfoukne chlapa, který se jí konečně líbil. Nikoho nemá, rodina jí neustále někoho dohazuje. Ale děj má i další linie; není to výrazná komedie, spíš má občas takový nádech, zasmál jsem se všehovšudy dvakrát. Kromě ALice, kvůli které jsem si film pustil stojí za zmínku i Michel Aumont a Patrick Bruel. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 5 | hudba 5 | humor 2 | akce 0 | napětí 0 | pustil bych si znovu 4

Patrola (2012)

Vzhledem k příšernýmu trtaileru jsem čekal průser, ale když pominu občas strašnou hudbu a vypatlanej přízvuk, tak na kameru si dá zvyknout a závěr stojí za to. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 4 | humor 1 | akce 4 | napětí 3 | pustil bych si znovu 5

Paul McCartney: My Valentine (2012) (hudební videoklip)

Jediný důvod ke zhlédnutí je Natalie Portman, která znakuje text songu.

Pohřešovaný (2012) (seriál)

Pilot mi víc než seriál připomínal film, konkrétně Taken - matka, bývalá agentka, hledá uneseného syna. Poutavé krimi s akcí. Jako film výborný, jako seriál má slušný potenciál, je dost otázek, málo odpovědí, o úrovni víc prozradí další díly. # Po 3 dílech: sklouzává do průměru, už není tak chytlavý, ale akční je a navíc objevuje se Tereza, tak uvidíme... Jen se obávám, aby to nebyl jeden z těch nekonečně natahovancýh seriálů. # Po 4. díle: Vytrácí se napětí, seriál se víc hrabe v minulosti, než aby se posouval dopředu, to nemám rád. Stejně jako Seane Beana. Začíná to být nějak moc mysteriózní, aby to nebyli druzí Lost. # Ale 6. díl parádní (v rámci možností).

Poslední základna (2012) (seriál)

Úvod slušný, jen mám strach, aby se děj neutopil v mysteriózních kravinách jako Lost nebo Terra Nova. Snad se pletu.