IQ Tiqe

Petr Stupka

okres Plzeň
u filmu se chci bavit

• 11.12.2011  22:00

Stejná produkce, hudba a asi i animátor, jako u Toma a Jerryho, nechybí pes, kočka, myš, kanárek, jen Tom a Jerry tu nejsou. Vtipný - nejen animace, ale i dialogy.

• 11.12.2011  21:49

Tři malá prasátka, nic víc, ani míň, ale pro děti fajn.

• 11.12.2011  20:02

Ty dva vousatý blbečky jsem už někde viděl a fakt je nemusim. Samý, "fuck, tits, dick..." Už mě to štve; 2. extrém jsou filmy, kde akční hrdina neřekne ani jedno "fuck". To někdo neumí udělat něco, kde se mluví přirozeně? Tohle má aspoň děj, když přežiju nemalý trapnosti, nelogičnosti a místy strašnou hudbu, dá se na to koukat a párkrát jsem se i upřímně zasmál. Je to zlodějský film, kde po sobě vzájemně jde víc než 2 strany. # příběh 5 | hudba 5 | humor 4 | akce 4 | napětí 1 | pustil bych si znovu 4

• 11.12.2011  16:07

Místy až moc velká taškařice s prvoplánovým humorem (což by nemuselo vadit, ale v první půli často to, co mělo působit vtipně, bylo dost trapné). Mohlo to být slušné moralizační drama, nebo běžná romantická veselohra Abych mu nekřivdil, tak pár vtípků se našlo. # příběh 7 | hudba 5 | humor 2 | akce 1 | napětí 0 | pustil bych si znovu 4

• 10.12.2011  22:39

Dva tupí, ale zato zarputilí policajti (hlavně Al Bunda) proti zlodějům (jedním z nich Fred Gwynne (soudce z My Cousin Vinny)), kteří mají sice mají plán, ale je v tom háček, jeden jim chybí, navíc řeší neshody, a tak přichází trocha improvizace. Ne, zloději tupí nejsou, je to originální vykrádačka s nějakou omáčkou kolem, která přidává na vtipu. Humor je jednodušší a pointa čitelná asi od půlky, ale geniální. # příběh 6 | hudba 6 | akce 4 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6

• 10.12.2011  12:34

Před pár lety (2007) mě to, soudě podle hodnocení, asi moc nenadchlo. Pravda i dneska jsem byl z úvodu trochu rozpačitej, ale pak se ukecanej Downey vmžku změnil v klasicky zábavně ukecanýho Downeyho, Kilmer nebyl ten opruz jak v Traveleru a Michelle byla nejen sexy, ale i sekundovala v zábavě i dalším. Tohle trio si sedlo skvěle. Pak tu máme krimi zápletku, která se tak zamotává, že jsem se místy ztrácel, ale baví mě; přidám špetku romantiky, místy nějakou akci, vše protkané nenásilným humorem, dokonce i ta zpočítku lehce otravná huda jak z 80. začala být příjemná a máme na světě příjemnej filmovej zážitek. # příběh 7 | hudba 6 | humor 5 | akce 4 | napětí 3 | pustil bych si znovu 7

• 9.12.2011  19:50

Na Gutierreze mám po zábavných Women in Troubles a provokativní Elektře Luxx slabost, tohle bylo ale o něco horší. Sehnal hodně známých tváří, v čele s Carlou, vymyslel několik příběhů, propojil je tak, aby byly pohodlně koukatelné a bavily, což je samo o sobě kumšt. Ale to je vše, taková oddechovka pro užší okruh diváků. # příběh 6 | hudba 6 | humor 2 | akce 0 | napětí 0 | pustil bych si znovu 6

• 9.12.2011  17:56

Poutavé ano, spád ano, ale scénář má svoje díry. Předně, potkat ve vlaku takového opruze, asi mu jednu fláknu; dále byl závěr zhruba předvídatelný už od půlky a důvod všeho, co se odehrávalo mi připadal zbytečný, nepravděpodobný. Škoda, že mi tohle vše zkazilo dojem, jinak by to byla to krásná studie lidské psychologie. # příběh 7 | hudba 6 | humor 0 | akce 0 | napětí 4 | pustil bych si znovu 5

• 9.12.2011  13:58

FIlm, který udělal Spencer Tracy. A film, který mě utvrdil v tom, jaký je nesmysl vyhazovat majlant za obrovskou svatbu. # příběh 7 | hudba 6 | humor 3 | akce 0 | napětí 0 | pustil bych si znovu 6

• 8.12.2011  23:16

Poutavé. Zlodějina, romantika a dobrodružství mě baví. Jen motiv mi připadal slabší. Je to můj první Hitchcockův film, a hned jsem ho viděl na plátně, stejně tak prvně vidím Grace Kelly, pěkná holka. # příběh 8 | hudba 7 | humor 1 | akce 1 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6

• 8.12.2011  19:55

Pohádková taškařice s dětsky jednoduchým dějem a neskutečně krásnou a roztomilou Veronicou Lake # příběh 6 | hudba 5 | humor 3 | akce 0 | napětí 1 | pustilů bych si znovu 5

• 8.12.2011  15:58

Možná jsemměl jen nějakou špatnou verzi, ale od začátku mi vadily strašné postsynchrony. Navéc vtipné okamžiky kompenzovaly ty otravné a herečky moc krásy nepobraly. Nicméně sečteno podtrženo, jsen nakonec rád, že jsem to dokoukal do konce, některé vtipné momenty byly dobře vymyšlené. Děj v principu není vůbec špatný, jen provedení mohlo být lepší. # Jen na okraj - Lauren Bacall mi, a to nejen nakřápnutým hlasem, velice připomínala Jaime Pressly. # příběh 6 | hudba 5 | humor 3 | akce 1 | napětí 2 | pustil bych si znovu 4

• 8.12.2011  11:23

Slabší. Víc romance než komedie. Opět mě bavilo okrádání spojené s vtipem (obzvlášť počáteční vzájemné okrádání nemá chybu) a roztomilá Kay Francos. Krásné bylo umění stáčet řeč na jiné téma, moc vtipné. # Nejspíš nezapomenu na ruského socialistu. # "Má hodnotu maximálně 40 000" "Pokud bych ji prodal, dostal bych 5000." "pak bych se zachovala čestně a vrátila ji té dámě" # příběh 6 | hudba 6 | humor 4 | akce 0 | napětí 2 | pustil bych si znovu 5

• 7.12.2011  23:00
    Pokušení (1936)

Zezačátku nenuceně vtipná krimi-komedie (kradení mám ve filmu prostě rád, navíc s zábavným nádechem) se postupně mění v romanci, až vážnější drama. Dějově je to ale velmi prosté. Opravdu jsem si užíval dobrou zábavu z první poloviny, zbytek byl koukatelný, nevíc se v celém filmu najde několik opravdu skvělých hlášek. # příběh 6 | hudba 5 | humor 4 | akce 1 | napětí 2 | putil bych si znovu 6

• 7.12.2011  16:25

Podobně nereálná záměna jako v českém Holka nebo kluk v podání Adiny Mandlové. Ačkoliv, Adině jsem toho kluka věřil víc, nehledě k tomu, že byla hezčí. Když odhlédnu od tohoto zásadního detailu, zbytek byl naivně, až dětsky koukatelný a vtipný, a přes všechnu jednoduchost nebyl úplně přímočarý. Kdo ví, o čem film je, ho takový bude chtít, ostatní si ho nepustí. # příběh 7 | hudba 6 | humor 6 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6

• 5.12.2011  22:18

Hlavní hrdinka, Margaret Sullavan, mi svou vyřídilkou neskutečně připomínala Natašu Gollovou (zejmnéna z Eva tropí hlouposti). Příběh nemá takový rozjezd jako třeba Sullivan's Travels, zato si drží, řekněme, konstantní míru humoru (nenásilného, přirozeného, jde o střípky, poznámky, které stačí vytvořit dostatečnou zábavu po celou dobu, i se několikát nahlas zasmějete) a jeho "zajímavost" k závěru ještě mírně stoupá. Opravdu, závěr je lehce překvapivý. Jinak je děj celkem jednoduchý, ale dobře zvládnutý, podobně jako naše prvorepublikové veselohry. Jak píše Adrian, dobré je, že se vše netočí kolem ústředního dua, ale "přihazují" i ostatní, třeba na Pirovitche si někdy určitě vzpomenu. # příběh | hudba 0 | humor 6 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 7

• 5.12.2011  18:07

V prvních dvou třetinách moc milý film; dobrodružství, romantika, komedie, u které se mi na tváři vytvořil trvalý přiblblý úsměv, a stačilo k němu málo. Říkal jsem si, jak je to dokonalý film, který každý je nutnost vidět. Pak přešel v něco drsnějšího, nekomediálního, co možná mělo podpořit děj, aby se z něj nestala klasická romantická komedie, nicméně tu bych býval viděl radši, protože od té doby šla zábava a "tempo" dolů. Na začátku jsem si navíc uvědomil, že honičky v animáích jako Tom a Jerry mají základ v hraném filmu, že něco takového opravdu jde zahát, a hudba, která je provází, zrovna tak. # Navíc jsem ve hlavím duu objevil moc sympatické herce: Joel McCrea, Veronica Lake. # příběh 7 | hudba 6 | humor 4 | akce 1 | napětí 3 | pustil bych si znovu 6

• 5.12.2011  13:49

Proč jsem si film pustil? Thriller, krimi, Franka Potente (znám z Bourna). SPOILER: Jde o jeden příběh 3× trochu jinak, v duchu hesla "i malá změna způsobí velkou změnu". Forma se snaží daleko předčit obsah. A jelikož já jsem spíš na děj a hrátky s barvami, prostřihy ze snů apod mě neberou, je to veliké minus. Naopak práce s kamerou mě bavila. Celkově nic extra, ale originální to je a hudba dodává akční charakter. # příběh 5 | hudba 6 | humor 1 | akce 4 | napětí 4 | putil bych si znovu 4

• 4.12.2011  18:56

Variace na vetřelce. Prostředím mi to lehce připomínalo Vetřelec vs. predátor. Napětí dejme tomu, fungující lekačka ale jen jedna. Nápad a příběh není špatný, ale dneska mi nějak blbnul zvuk, takže atmosféra v tahu, a náladu jsem taky moc neměl, takže jsem si sledování moc neužil. Zajímavé je "humánní" to dilema poznávat, kdo ze skupiny je a kdo není člověk. # příběh 5 | hudba 5 | humor 0 | akce 2 | napětí 6 | pustil bych si znovu 5

• 4.12.2011  03:51

Asi to je vtipnější, než se zdá, ale když to neslyším ve známé řeči, tak mi to nevyzní. Je to záležitost o sexu a náctiletých, něco jako Snowboarďáci, Holky to chtěj taky a spoustu dalších. Narozdíl od nich tu prakticky není prvoplánový humor a třeba mě film přiměl k zamyšlení, zavzpomínal na pití, když mi bylo jako jim... nostalgie. Vadily mi Alminy fantazie, narušovaly děj. Ale pěkná bylo, to se musí nechat. # Jen tak mimochodem je tu vidět ohromný rozdíl mezi evropským a americkým puritánským filmem. Američani neumí udělat něco, co je lehce erotické a současně vypadá přirozeně. # příběh 5 | hudba 5 | humor 2 | akce 0 | napětí 1 | putil bych si znovu 4

• 3.12.2011  23:45

Předem jsem měl předsudky, protože rádobyvtipné příběhy o idiotech mi vtipné nepřijdou. Částečně to platilo i tady, ale s tím rozdílem, že i když jsem s filmem bojoval a opravdu jsem dlouho nenacházel jediný okamžik, co by stál za úsměv, postupně se pár vtipných střípků našlo, film mě aspoň trochu chytnul, a dokonce jsem měl pocit, že je o něčem. Silná stránka je obsazení a "language" - mluví se tu přirozeně, což mi víc vyhovuje. Zooey mě až trochu šokovala, protože doteď na mě působila dojmem slušňačky. # příběh 6 | hudba 5 | humor 3 | akce 0 | napětí | pustil bych si znovu 4

• 2.12.2011  23:18
    Threesome (TV seriál) (2011)

"I mean this from the bottom of my heart - you would be a really terrible mother" "Oh, honey, and you would be a really shit dad" # "Alice, will you marry me and have his baby?"

• 2.12.2011  14:14
    Špion (TV seriál) (2011)

Po 5 dílech: Není to záplava vtipů, najdou se momenty, které bych označil jako "blbé", ale jinak to je celkem nenásilně Britsky vtipný.

• 1.12.2011  23:52
    Bylo, nebylo (TV seriál) (2011)

Dobrodružná Arabela v americkém podání.

• 1.12.2011  14:26
    Moje nesnesitelná puberťačka (TV seriál) (2011)

Po 1. dílu: Hodně průměrný, byť koukatelný sitcom o dvou kamarádkách a jejich problémech s teenage dcerami, se kterými mlátí puberta. Typově jde o podobný seriál jako 8 Simple Rules. Určitý příslib zábavy tam je a určitě obsahuje méně vyloženě stupidních scén než New Girl. Osobně bych jako cílovou skupinu viděl tak holky pod 18.

• 29.11.2011  21:35
    Kaboom (2010)

Sympatický bezprostřední herci, dobrý hlášky, dialogy, konverzace bez servítek, Placebo na závěr, to jsou věci, které mě u filmu udržely a bavily mě. Oproti tomu stojí moc sexu, moc buzíků, moc mysteriózna, provedení a fakt, že to je dějově naprostá fantasmagorie (něco, co na filmu opravdu nemám rád). # příběh 4 | hudba 5 | humor 3 | akce 3 | napětí 3 | pustil bych si znovu 3

• 28.11.2011  22:51
    Varieté (2010)

Proč jsem si to pustil: Cher, Christina, Kristen. Předesílám, že muzikály nemusím. Nadchlo mě leda tak Moulin Rouge – jeho hloubce se sice Burlesque nemůže rovnat, ale povedlo se skloubit hudbu s dějem bez pasáží, kde hudba „vypráví“ děj (které mě nudí). Cher za fúrou plastik skrývá nesporné charisma a vzbuzuje u mě respekt. Ne všechna hudba je můj šálek čaje, ale Christina prostě umí, to je bez debat. Sice jako herečka na mě působí jak z laciného porna, ale to je vedlejší. Celkově mě muzikál dokázal upoutat, nemluvě o tom, že ve mně probudil chuť spatřit něco takového na vlastní oči (a slyšet na vlastní uši), což je ode mě pořádná pochvala. Je to svým způsobem takový pohádkový příběh – v jednoduchosti je krása. # příběh 7 | hudba 7 | humor 2 | akce 0 | napětí 0 | pustil bych si znovu 6

• 28.11.2011  20:18

Nějak mi přišla chuť na nějakou teenage úchylárnu, která by mohla být aspoň trochu vtipná a oddechová a zkusil jsem tohle. Od začátku je vidět, že to je lacinější, a to nejen humorem, ale i zpracováním. Už jsem viděl mnohem lepší a vtipnější, ale i mnohem horší, takže by se to dalo ještě zařadit mezi koukatelné, dokonce i pár momentů k smíchu by se našlo. # příběh 4 | hudba ? | humor 4 | akce 2 | napětí 0 | pustil bych si znovu 3

• 28.11.2011  17:47

Očekávání: Velké ne, příběhy "ze života" bývají o ničem, jako komedie se to taky moc netvářilo, Emma Roberts je fajn (a nejen vzhledem, tahle role jí padne jak ulitá a zvládá ji skvěle), ale celý film nezachrání, takže jsem si to pustil jen tak z nouze, protože to bylo to nejlepší, co jsem měl k dispozici. A musím říct: "Páni!" Film ze života, o ničem, který mě oslovil. Jednak je pozitivní, milý, oddechový. A pak... hlavní hrdina je kluk, trochu mimoň, ale žádný uhrovitý nerd z teenage úchyláren. Tahle věta mluví za vše: "Jsem svobodně myslící jedinec, který se rozhodl nezaobírat se tímto rozhovorem." Plus jeho vztah se Sally - na jednu stranu neuvěřitelný, na druhou strašně opravdový. Jako bych už něco takového zažil. # příběh 8 | hudba 6 | humor 2 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5

• 28.11.2011  14:31
    Dluh (2010)

Prokládáním přítomnosti minulostí mi připomíná Elle s'appelait Sarah a There Be Dragons. Film nabízí opravdu zajímavý hluboký příběh, zvrat a dokonce i pár akčnějších sekvencí. Můžu říct, že mě zaujal. Jen závěr byl na můj vkus slabý. # příběh 8 | hudba 6 | humor 0 | akce 3 | napětí 5 | pustil bych si znovu 4