• Krátkometrážní

Those Who Kill (2014) (seriál)

Pilot: Napínavá kriminálka, zajímavý případ, naťuknutá tajemná minulost hlavní dvojice – to budou asi hlavní přednosti seriálu, jinak zatím v rámci žánru nevybočuje.

86. Annual Academy Awards (2014) (pořad)

Druhé Oscary, co jsem viděl. Loňské byly sice jízlivější a vtipnější, ale Ellen se taky snažila – nezapomenu na dvě věci – pizzu a hromadnou fotku :). Jinak vybírat nešlo moc z čeho a Jennifer a Leonardo, kterým bych to přál, ostrouhali, za to palec dolů.

Konzultant (2013)

Film jsem měl vyhlédnutý už z dřívějška a neodradilo mě relativně nízké hodnocení kvůli zvučným jménům a Ridleymu Scottovi. Musm říct „bohužel“, protože děj mě poněkud minul. Nezapomenu akorát na gepardy, šukání auta a fígle s dráty. # [monitor, 5.1, extended] # příběh ** | hudba ** | humor – | akce * | napětí * | pustil bych si znovu **

Zachraňte pana Bankse (2013)

Emma Thompson září v roli rázné a svérázné paní Traversové a mě v první půlce hodně bavila a i když se později děj přehopul do vážnější roviny, nemám mu co vytknout. Příjemný životopisný příběh. Škoda „paralelního příběhu“ s Ferrellem, který byl ve své první půlce dost otravný. Trochu mi uniká ta posedlost zazdít nadějný film muzikálovým ztvárněním, ale to naštěstí s filmem nesouvisí. # [monitor, 5.1] # příběh **** | hudba **** | humor ** | akce – | napětí – | pustil bych si znovu ***

Špinavý trik (2013)

Přiznám se, že jsem někdy ve třetině chvilku klimbal, takže mi lehce unikaly souvislosti, ale i tak mi tahle konverzačka přišla zbytečně dlouhá a odnáším si z ní jen malé pozitivní střípky: skvělou Jennifer, skvělou hudbu (bohužel prokládanou dlouhými úseky ticha), Mexičana co hraje Araba a skvělý moment rozčarování, který ale nedokáže vykoupit to, že mi ve zbytku něco chybělo. # [monitor, 5.1, EN sub] # příběh *** | hudba *** | humor – | akce – | napětí * | pustil bych siz novu ***

Nevyřízený účet (2013)

Očekávání: James, James, Winnona a dle hodnocení průměrný akční thriller. Dostal jsem: slabu úvodní zápletku a míň akce, než jsem čekal. Slabší akčňák se Stathamem, když potřebujete zabít čas. # [monitor, 5.1, EN sub] # příběh *** | hudba *** | humor – | akce *** | napětí * | pustil bych si znovu **

Vlk z Wall Street (2013)

Pokud jde o mě, tak šmejdi typu Jordana Belforta by měli viset, nicméně film stojí za vidění. Z několika důvodů: 1) DiCaprio hraje skvěle, 2) Margot Robbie je nádherná a taky umí (připomíná mi Grace Kelly), 3) často je to dobrá prdel („vyšukal jsem jí mozek z hlavy… …za 11 sekund“); třeba u scény s práškama jsem slzel jak nikdy před tím a 4) když zahrála hudba, byla to vždycky pecka. Škoda, že jsem některý finanční fígle nepobíral, takže mi v tom sem tam haprovala logika. Ostatně Jonah Hill se párkrát taky choval nelogicky jak čurák, ale je to podle skutečnosti… # [kino] # příběh *** | hudba **** | humor ** | akce * | napětí * | pustil bych si znovu ****

NON-STOP (2014)

Čím to je, že jsem od začátku čekal ostrýho taťku, co bude zachraňovat svou dceru? :) Filmu hodně pomáhá mysteriózní závoj. Chvíli si říkáte, kdo to je, chvíli někoho podezříváte, jste až paranoidní, chvílí vás napadají nemožné scénáře, chvíli to vzdáváte, protože si říkáte, že to nevymyslíte. A to přispívá k hudbě slušně poutavosti. Děj má spad, je promyšlený, občas na vás padá beznaděj ohledně osudu Neesona. Za mě spokojenost; někdy je to trochu přitažené za vlasy, ale to se da filmu odpustit. Z Neesona se na starý kolena stává nový Bruče Wilkins. # [kino] # příběh **** | hudba **** | humor - | akce **** | napětí ** | pustil bych si znovu ****

Ragnarok (2013)

Indiana Jones říznutý Godzillou. Dobrodružný film, ze kterého se vyklube něco zcela jiného, než na co ze začátku vypadá. Vlastně nevím, co mi na něm vadilo, protože špatnej nebyl... Byl moc rodinný? Nedokázal mě pořádně vtáhnout do děje? Nedokážu říct. Možná mohl občas víc tlačit na pilu. Hudba dobrá, záběry přírody taky. # [monitor, 5.1, EN sub]

Ledové království (2013)

Recyklace skvělých animací z Tangled, a bohužel to občas vypadalo, že i postav, ale naštěstí ne. Řekněme si to upřímně, Tangled bylo ve všech ohledech lepší, ALE, naštěstí pro Frozen, v některých ne o moc. Mně tu nejvíc chyběla vtipnější zvářata, lepší příběh a některé zpívané scény působily jak vata. K pozitivům patřila skvělá mimika, asi nejlepší postava Anny s dobře padnoucím hlasem Kristen Bell, plno povedených vtípků a zkraje hezky rozjetý dobrodružný příběh. To jsou věci, kvůli kterým bych si to v budoucnu pustil znovu; kvůli ději opravdu ne. # [monitor, 5.1, EN sub] # příběh *** | hudba **** | humor ** | akce *** | napětí * | pustil bych si znovu ***