• Krátkometrážní

Nevědomí (2013)

Akční sci-fi mám rád, tohle nebylo špatné. Ale příběh, byť byl z těch, které se mi líbí, byl celkem čitelný, takže žádné velké překvapení nepřinesl. Zkrátka slušné akční sci-fi na jeden večer, které mi nezavdalo důvod, abych se k němu někdy v budoucnu vrátil (jako třeba k Gattaca, Island nebo In Time). # příběh 6 | hudba 8 | humor 0 | akce 7 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6

Za borovicovým hájem (2012)

Po první hodině jsem to vypnul a dokoukal jindy. Ta část se dala zkrátit klidně na třetinu.

Spy Game (2001)

Nic světoborného, ale je to přesně ten špionážní trochuakčňák, který jsem potřebval vidět. Trochu přitažený za vlasy, ale ojebávání vládní agentury pro dobrou věc vždycky pobaví. Jak píše Xmilden – Redford tu rozehrává bskutku brilantní hru a kvůli té film stojí za zhlédnutí. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 8 | hudba 8 | humor 1 | akce 6 | napětí 3 | pustil bych si znovu 7

Televizní společnost (1976)

Nehledě na obsah sdělení filmu – první půlka dobře poutavá, pak se film mění ve frašku, která mj. ukazuje, jak stupidní pořady se ve Státech dostanou do televize.

Nebezpečná krása (1998)

Nebýt těch církevních opičáren, tak mi ten fraškoidní konec nevadil. Ostatně byla to slušná parodie na politiku. Jinak spokojenost – vtipná romance ve stylu Casanovy s okouzlující Catherine McCormack v hlavní roli. Nadprůměr. A ty, komu není z crkvního vymývání mozku na blití, zaručeně potěší.

Schindlerův seznam (1993)

Jsem rád, že jsem Schindlerův seznam v celé své délce viděl až s takovým zpožděním, protože dřív bych nedokázal docenit film samotný, ani výkony herců jako je Liam Neeson, Ralp Fiennes nebo Ben Kingsley, kterého moc nemusím, ale tady je ve své nejcharismatičtější roli, co pamatuju.

Dates (2013) (seriál)

Série příběhů rande naslepo, které se s přibývajícími díly začínají lehce prolínat. Poučné. Jako bych viděl podařený instruktážní film o trpělivosti a umění brát věci racionálně a s nadhledem. # hodnocení dílů: 1. 8/10, 2. 4/10, 3. 8/10, 4. 7/10, 5. 8/10, 6. 8/10, 7. 6/10, 8. 3/10, 9. 7/10

Satisfaction (2013) (seriál)

Zkusil jsem první díl a to stačilo. Trapná nuda.

Croodsovi (2013)

Přiznám se, že Shrek mi moc nesednul, tohle je lepší. Nabízí se srovnání s Dobou ledovou – podobný trip, ale tady trochu naivní, postavičky vtipné, ale ne jako v DL. Bavil mě hlas Emmy Stone, dostal mě tygr. Vadil mi klasický patos k závěru. Dobře koukatelný, něco tomu chybělo. # [viděno: monitor, 2.0->5.1, EN sub] # příběh 5 | hudba 7 | humor 3 | akce 7 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6

Pan Smith s manželkou (1941)

Špatný to nebylo, bylo to vtipný, herci si sedli, cítil jsem chemii, jenom to zkrátka bylo trochu jednodušší.