• Krátkometrážní

Eso v rukávu (1951)

Při vší úctě k Wilderovi, který je pro mě skoro ikonou, tohle je bylo trochu málo. Zpracování ani hercům nemám co vytknout, ale čekal jsem hlubší pointu, než „pouhé“ vykreslení skutečnosti, že novináři můžou být šmejdi, zkrátka děj, který bude mít nějaký průběh.

Zabiják (2023)

Úryvek ze života zabijáka, nic víc, nic míň.

Večírek (1968)

Párkrát jsem se zasmál, ale je to spíš otravný a počínání Sellerse často zbytečně hloupý, že se tomu smát nedá. Těšil jsem se, až bude konec.

K zemi hleď! (2021)

Úvodní zápletka a vůbec Jen byly fajn, ale... Uniklo mi, že jde o parodii, odtud plyne moje zklamání, čekal jsem něco jinýho. Už po hodině to bylo moc dlouhý. Jestli byl cíl diváka nasrat a ukázat, jaký jsou Amíci kokoti, tak cíl splněn, ale kvůli tomu si nepotřebuju pouštět film. Při poslechu vykastrovanýho hlasu rádoby Jobse jsem měl chuť si vrazit šroubovák do obou uší. příběh ** | hudba ** | humor - | akce - | napětí * | pustil bych si znovu -

Na nože: Glass Onion (2022)

Dobře koukatelný, nápaditý, bavilo mě to – teda když pominu samotný závěr, ten byl hodně nevěruhodnej.

Znovu se zamilovat (2023)

Romantická komedie, jak má být – nedá se od ní nic očekávat, ale přesto je milá, sem tam vtipná, hlavní duo sympatický a i když je sladkobolná, je koukatelná, vůbec to není sračka.

Ostrov (2023)

Dost tomu chybělo, větší tempo, větší náboj, víc vtipu, ale přesto to je po SAKRA dlouhé době konečně český film, který vypadá jako film a zasazením děje vybočuje z naší vidlákovské stereotypní šedi. Škoda, že příběh nebyl lepší (hravě to šlo sestříhat do poloviční stopáže), protože Langmajer a Plodková jsou super.

Zkrať to, zlato (2021)

Pointa je fajn, ale cesta k ní byla docela nudná.

Želvy Ninja: Mutantí chaos (2023)

Pro mě v tom je kus nostalgie a oceňuju, že příběh vidím zase trochu jinak, ale je to dost dětský. Podruhý si to zcela určitě nepustím.

Severní Marseilles (2020)

Nemám tušení, nakolik snímek realisticky vykresluje póvl z Marseille, ale jestli to tam tak aspoň trochu vypadá, je to kurevsky smutný. Mělo to i větší potenciál. 4* za to, že to je inspirovaný skutečným příběhem.