• Krátkometrážní

Crazy Joe (2013)

Krásná atmosféra, pomalejší tempo a až idylický příběh o Jasonu Stathamovi – houmlesákovi s těžkou minulostí, který přijde jak slepý k houslím k slušnému živobytí, potká jeptišku, změní se a začne si hrát na pánaboha. Pro mě lehký nadprůměr, který se mi trefil do nálady a některé narážky a chemie stály za to. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 6 | hudba 6 | humor 1 | akce 4 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6

Pád Bílého domu (2013)

Trailer napoví, co se dá asi čekat. Film o nic víc nepřekvapí. Pár známých ksichtů, útok, zapomenutý agent, trocha akce a politikaření a krátký patetický závěr. Dějově mi to hodně připomíná Převzetí moci od Vince Flynna, proto jsem si střední pasáž svým způsobem užíval, ale mohlo to být lepší. Sečteno podtrženo nic převratného, v rámci žánru rozumně odvedená práce, ale nepřináší nic nového. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 5 | hudba 7 | humor 0 | akce 7 | napětí 2 | pustil bych si znovu 5

Hráči (1998)

Špatný to nebylo, svět hazardu mě baví, ale na druhou stranu to má jen dvě jednoduché dějové myšlěnky – kámoš idiot a jedna hra pokeru. # [viděno: TV, 2.0->5.1, EN sub]

Hostitel (2013)

Sci-fi od Niccola zbožňuju. Gattaca, In Time – paráda! Nevím, jestli tohle má víc na svědomí on nebo S. Meyer (nečetl jsem), ale je to škoda, určitě to šlo natočit daleko líp. Pomalý, plochý, bez akce, bez vzrušení, postavy dost jednoduchý, prakticky bez děje; to, co by mě zajímalo, je na pozadí nějaké slaďárny pro holčičky, která ale naštěstí nepřekračuje (pro mě) únosnou mez. Přese všechno mě film dokázal po celou dobu upoutat, sám nevím proč. Každopádně do kina bych na něj nešel a s nikým dalším bych si ho nepustil. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 5 | hudba 6 | humor 0 | akce 2 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5

Tenkrát na Západě (1968)

Dlouho mi trvalo, než jsem se k téhle „klasice“ odhodlal. Špatná není, ale někdy je až moc pomalá, konec lehce zamotaný; myslím si, že film hodně stojí na skvělém Morriconeho soundtracku (kde jsem mj. našel kus Djanga a Sherlocka Holmese). # [viděno: TV, 5.1]

Bezmocná (1995)

Jedna z těch koukatelnějších tee-age-rom-com z 90., ale musím být objektvní.

Pomsta mrtvého muže (2013)

Čekal jsem trochu něco jiného, přímočařejšího, takže jsem ve výsledku spokojen. I když něco málo tomu chybí... [viděno: monitor, 5.1] # příběh 7 | hudba 7 | humor 0 | akce 6 | napětí 3 | pustil bych si znovu 6

Žena roku (1942)

Vážnější film, než jsem čekal, tolik zábavy nepřináší, ale řekněme, že je poučný. A taky jsem se naučil mít rád Katherine Hepburn, dřív na mě působila jak uječená semetrika.

Iron Man 3 (2013)

Ani trojka nedělá sérii ostudu. Navíc přináší něco nového. Ale musím si ji dát znovu, měl jsem nějak divnou náladu a nedokázal si ji něplno vychutnat. # [viděno: kino]