Ellise

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 27.8.2013  16:46
    Královna (2006)

Na to, že se film zaměřuje pouze na velmi krátké období z královnina života, tak je poměrně výstižný. Určité situace jsou sice přehnané, aby byly vůbec divácky zajímavé, ale také přináší zajímavý pohled do královské rodiny a hlavně do vztahu britského premiéra a královny. Přiměje se zamyslet nad celou monarchií a jejím postavením v zemi a pro ty, které toto téma tolik nezajímá, nabízí alespoň podívanou na přesvědčivé herecké výkony a zajímavou interpretaci té doby.

• 27.8.2013  16:31
    Crash (2004)

Výborné drama zaměřené na rasové a kulturní problémy. Je plné odlišných, zajímavých příběhů. skvělých herců a vypjatých životních situací. Navíc má film Crash další velmi důležitou věc, a to hlavní myšlenku, která diváka provází od začátku až do závěrečných titulků. Ponurá atmosféra velkého města se strhujícím scénářem téměř zaručují silný zážitek.

• 1.8.2013  21:24
    Expres (2008)

Americký fotbal mi není nijak blízký, ale tenhle film tak příjemně podává příběh sportovce Ernieho Davise, že jsem i něco z pravidel tohoto sportu pochytila. První spíše výpravná polovina filmu navozuje atmosféru padesátých let USA a druhá polovina naopak přináší drama z fotbalových zápasů, zaměřuje se na gradující rasismus a zaznamenává další životní osudy sympatického hráče Davise. Film je navíc obsazen samými skvělými herci, nenudí, pobaví i dojme a to je na životopisný film hodně velký úspěch.

• 1.8.2013  21:09
    Hostitel (2013)

Překvapilo mě, že se mi film Hostitel takhle zalíbil. Nenudila jsem se a herci nebyli nepříjemní jak jsem zprvu očekávala, naopak se zdálo, že všichni podávali ty nejlepší herecké výkony. Líbí se mi hlavní myšlenka a celé téma nového světa s cizími obyvateli mi přišlo hodně zajímavé. Rozhodně se to ale dalo lépe rozvést a nezaměřovat se tak pouze na milostný trojúhelník, který se sice v něčem podobal Twilight, ale naštěstí nebyl tak prvoplánový. Dalo se z toho námětu vytřískat víc, ale přesto můžu říct, že jsem se bavila a Andrew Niccol se rozhodně nemá za co stydět, protože natočil velmi příjemný film.

• 28.7.2013  20:16

Rozvod, hádky, soud o péči o dítě, atd. To jsou skvělá témata pro drama, ale zároveň nejsou ničím novým pod sluncem. Toto je film, který zobrazuje docela typický rozvod dvou nezodpovědných a neohleduplných rodičů, ale jedinečně pouze očima oběti toho všeho. Takže se připravte na dojemný, lehce smutný a velmi zajímavý příběh, jímž vás provede úžasná malá Maisie, kterou si všichni dospělí přehazují jako horkou bramboru. Doufám, že její představitelka Onata Aprile věkem neztratí takový herecký potenciál, protože tenhle film si celý zcela právem přivlastnila a už jen díky tak skvělému dětskému herectví se na film stojí za to podívat.

• 27.7.2013  19:30

Zbytečný film, který omílá téma viděné stokrát a snaží se zapůsobit jako akční komedie. Katherine Heigl si sice hraje na detektiva co jí síly stačí, rozhodně se ale nehodí do role akční hrdinky. Což by nebyl takový problém, kdyby celý příběh působil komicky a obsahoval podařené hlášky. Takhle z toho vznikla akorát slátanina, která je nejvíc ze všeho nudná.

• 26.7.2013  16:26

Zábavná reality show, u které lze obdivovat odlišné kultury po celém světě a sledovat bláznivé úkoly, které byly nachystány pro soutěžící. Skvělý nápad pro televizní pořad a taky úžasná příležitost pro Američany jak procestovat svět a vyhrát milion dolarů.

• 26.7.2013  16:18
    Stážisti (2013)

Je to sice taková typická americká komedie, u které víte dopředu jak skončí a co za ponaučení se vám na konci dostane, ale já jsem se i přesto výborně bavila. Owen Wilson s Vincem Vaughnem fungují jako sehraná dvojka a parta mladých nadaných nerdů jim skvěle sekunduje. Humor není nijak trapný ani urážející, naopak dokáže velmi dobře pobavit a rozveselit. Zkrátka takový film na dobrou náladu.

• 26.6.2013  17:56
    Ladíme! (2012)

Pitch Perfect, který až podezřele kopíruje námět Glee, je i přes ohranost a očividnou předvídatelnost docela zábavný film s několika povedenými hudebními čísly. Není zde nic, co by překvapilo, ale zajímavosti jako cup song nebo charakter postavy Fat Amy dokáží potěšit i rozesmát. Malá poznámka - Tvůrci by neměli počítat s tím, že všichni diváci jsou omezenci. Tvrzení, že Vader znamená německy otec mě opravdu rozesmálo.

• 26.6.2013  17:38

Poměrně ohrané téma, které je už osvědčená citová ždímačka, je tu zpestřeno sympaticky střelenými postavami a trochu jiným pohledem na svět. Hlavní hrdinka není typicky znuděná rozmazlená slečna, která si až díky nešťastnému osudu začne užívat života. Tento film se snaží odlišit od podobných klišé a ukazuje zase jiný příběh, než na který jsou všichni u tohoto žánru zvyklí, přesto se ale nevyhne některým přehnaně sentimentálním chvilkám.

• 25.6.2013  00:21

Pokud vezmeme Moji velkou indickou svatbu jako adaptaci slavného románu Pýchy a předsudku, tak je poměrně nepovedená. Prostředí Indie má ale svoji unikátní atmosféru, vše hýři barvami, navíc je film zpestřen hudebními čísly, které rozhodně nenudí. Takže i přesto, že některé scény působí strojeně a nepřirozeně, je toto zajímavá indická verze se známými hereckými tvářemi.

• 25.6.2013  00:12

Love & Basketball je film o vztahu dvojice, která si k sobě stále nachází cestu. Jejich vzájemná vášeň je basketbal, a tak je jejich životní příběh rozdělen na čtvrtiny jako jeden zápas. FIlm je velmi milý, má pohodovou atmosféru i výrazné emoce, ale hlavně obsahuje spoustu kouzelných, jedinečných scén, které dokáží zlepšit náladu.

• 24.6.2013  23:59

Dívka s perlou je plná možná až příliš vleklých scén, které se zaměřují na detaily. Děj není nijak obsáhlý, zato atmosféra, která ve filmu panuje je působivá a dojem ještě zlepšují herecké výkony. Těžko posoudit jestli s sebou tento snímek nese nějakou výraznou uměleckou hodnotu, ale námět jednoho obrazu je sám o sobě hodně zajímavý.

• 2.6.2013  15:16
    Vřískot (1996)

Ačkoliv to tak asi nemělo vyznít, připadaly mi některé vraždy spíš směšné než strašidelné. Banda teenagerů, která mezi sebou hledá vraha je ovšem nesmrtelný námět, který je zábavný. V tomto případě, ale rozhodně ne děsivý.

• 2.6.2013  15:08

Třetí díl agenta v sukni už narozdíl od předchozích není vtipný skoro vůbec. Martin Lawrence mi tu připadal spíš jako vedlejší postava a větší prostor tu dostal jeho filmový syn Brandon T. Jackson. Což tedy nebylo úplně na škodu, protože při nedostatku zábavných situací to zachraňovala jeho hudební čísla, která alespoň nenudila.

• 2.6.2013  15:01

Pokráčování o dost zajímavějšího a zábavnějšího dílu, které ale i přes nové postavy a prostředí nevyznívá trapně. Film nemá co nového přinést, ale osvědčená dějová linie z prvního snímku nenudí.

• 2.6.2013  14:53

I Know What You Did Last Summer je zajímavý horor, který sice není nijak extra strašidelný, ale narozdíl od podobných filmů ve svém žánru nepůsobí vraždy obehraně a lacině. Příběh o studentech, kteří nešťastnou náhodou srazí autem člověka a o rok později na ně čeká pomsta je poutavý, navíc v podání známých hereckých tváří je ještě zábavnější.

• 26.5.2013  11:33
    Teď a tady (2012)

Now is Good je ideální k odreagování se od běžných starostí a zaměření se na to v životě opravdu důležité. Filmů se stejnou tématikou je sice hodně a mají stejný cíl připravit vás o zásobu kapesníků, ale zaručeně dokáží zvláštním způsobem zlepšit náladu a nabít pozitivní energií. Tomuto snímku se zajímavými herci a s heslem "Make everyday count" se to obvzlášť daří.

• 24.5.2013  17:16

Klišé, sentiment, citové vydírání. Ano, to všechno tento film je. Jak se ale ubránit slzám, když je tak citlivě skrze písně, skvělou kameru a sympatické herce podáván smutný, dojemný příběh o lásce a hudbě? Těžko.

• 23.5.2013  19:07

Filmová zpracování příběhů od Nicholase Sparkse mi poslední dobou připomínají výtvory od Rosamundy Pilcherové, které jsou přeslazené a většina postav postrádá jakýkoliv charakter. Hlavní rozdíl, ale vidím v tom, že je tu jakýsi pokus o vytvoření akce lehce kriminální zápletkou, která je ale ke konci stejně proměněná spíše v citové vydírání. Přesto film není nijak otravný a může i dost potěšit, což se u "děl" výše zmíněné autorky asi jen tak nestává.

• 23.5.2013  18:55

Ohromně zajímavé téma pro film. Forest Whitaker mě neustále bavil a zároveň děsil svými grimasami a James McAvoy tu opět potvrdil, že mu žádná role není cizí. The Last King of Scotland má velmi silnou a nevyváženou atmosféru, ať už je to prosluněná Afrika s nádhernou krajinou a typickou hudbou, a nebo krutovláda nepředvídatelného Amina. Je to určitě unikát, který stojí za to vidět, i přesto, že místy působí hodně krutě.

• 21.5.2013  16:58
    Tootsie (1982)

Dustin Hoffman je v tom svém ženském převleku k nepoznání a opravdu mu dvojrole sedla. Jako v každé převlekové komedii tu také nechybí spousta vtipných hlášek, a i když je děj dost snadno předvídatelný celkově se jedná o příjemný film, který skvěle pobaví.

• 21.5.2013  16:46

Je to vcelku zajímavý film o apokalypse, zombících a lidech, ale i přesto mě trochu zklamal. Těšila jsem se, že tu uvidím vtipné situace jako v Zombielandu, ale dočkala jsem se spíše scén, kdy se mrtvoly předhánějí v "konverzování". Zpracování samotného příběhu o zakázané lásce nebylo vůbec špatné, ale když v sobě nemělo dostatek komediálních prvků nezapůsobilo to tak dobře, jak jsem očekávala.

• 15.5.2013  15:42
    Kdo přežije: Caramoan (TV pořad) (2013)

Největší problém Caramoanu je asi ten otřesný casting favourites, tvořený z velké části nezajímavými lidmi, kteří za svou hru nic velkého nepředvedli. I přes tento fakt se 26. řada Survivora ukázala jako jedna z nejlepších z novodobé éry této show. Nejsou tu sice nejsympatičtější hráči, a ti kteří se dostali nejdál si to asi ani nezaslouží, ale alespoň se tu něco děje. Dočkáme se pár psychických zhroucení, podrazů a nečekaných vyloučení a to je s řadami jako je například One World prakticky nesrovnatelné.

• 15.5.2013  15:30

Zajímavé herecké obsazení a taky docela neohrané téma dokáží částečně na film nalákat. Bohužel to dohromady nefunguje a i přes pověstný britský humor jsou vtipy, které tu zazní z velké části trapné. Postavy i když jsou ztvárněné sympatickými herci tu nejsou nijak více rozvedené, scénář taky není do hloubky propracovaný, a tak se dočkáte pouze rozpačitého konce, který místy připomíná parodii.

• 22.4.2013  17:31

Film se zaobírá hned několika tématy. Baseball (ale přiznejme si to, kdo tuhle hru vůbec chápe?), deprese starého člověka na konci své kariéry, vztah otce s dcerou a rozhodování se mezi kariérou a osobním životem. I přesto to bylo nudné a vtipu, akce nebo alespoň zajímavých postav se tu člověk těžko dohledá. Ale Amy s Justinem to naštěstí rozsvicují, přinášejí do toho nezajímavého scénáře šarm a dělají tento film něčím zajímavý.

• 16.4.2013  16:07

Opět krásná animace a ty jedinečné postavy jako v předchozích dílech. Příběh mi navíc narozdíl od docela slabé dvojky přijde zajímavější a zábavnější a povedených hlášek je tu dostatek. Je to sice takový animovaný film na jedno zhlédnutí, ale děti rozhodně velmi pobaví.

• 16.4.2013  15:52

Není to nějak přehnaně trapné pokračování, ale bohužel se to snaží až přílíš kopírovat dějovou linii předchozího velmi úspěšného dílu a tady to prostě ve většině situacích nefunguje. Hudba je ale stejně zajímavá a dobře propracovaná a Whoopi je i přes chabý scénář vtipná.

• 9.4.2013  15:24
    Já, padouch (2010)

Sympatický animovaný film se zajímavou zápletkou a roztomilými postavičkami. Kdo by si nezamiloval bandu žlutých mimoňů a malou Agnes se sladkým hláskem? Cílová věková skupina filmu je jasná, přesto je dost pravděpodobné, že i starší obecenstvo se dobře pobaví. Je tu totiž dobrá hudba a spousta povedených hlášek.

• 8.4.2013  17:59

Na první pohled film Side Effects zpracovává zajímavé téma o depresích a jejich léčení. Samotná zápletka je ale snad ještě zajímavější a rozhodně nečekaná. Navíc herci jako Jude Law, Catherine Zeta-Jones, Channing Tatum a Rooney Mara a velmi dobrý scénář zaručují, že se nudit nebudete.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29