Liqid

Liqid

Česko

16 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Kmotr (1972)

  Tohle je pro mě jedna z nesmrtenlých klasik. Dokonale zpracované prostředá NY v kombinaci s výkonem Brandona a exceletního příběhu. Tenhle film to je genialita sama. Při sledování si Kmotra natolik zamilujete, že když jej postřelí, vyhrknou vám slzy.

 • poster

  Kmotr II (1974)

  Druhé pokračování klasické gangsterky. Tento díl je zajímavě zpracovaný, jsou totiž vyprávěny dva příběhy najednou - pokračování s Michaelem a jako druhý začátky jeho otce Vita. Líbí se mi, že Siciliáni mluví italsky. De Niro vystihl Vita opravdu mistrovsky, zvláště ve scéně, kdy zabije mafiánského bossa v bílém obleku.

 • poster

  Kmotr III (1990)

  Poslední díl Kmotra je naplněn emocemi. Nevím proč, ale od prvního dílu, kde postřelili Dona Vita, tak mi to nějak chybělo, ale na konci, když zastřelí Michealovu dceru, tak to je scéna snad silnější než celej Titanic. Al Pacino do tohodle filmu vložil všechen svůj talent a ten film si to zasloužil.

 • poster

  Constantine (2005)

  Mám rád filmy s náboženckou tématikou a Constantina obzvlášť. Téma boje mezi nebem a peklem je řekl bych nevyčerpatelné, co se nápadů na film týče. Výborně zpracovaná Johnova postava - cigarety, chlast, bílé košile, samota, anarchie a divní přátelé. Za obzvlášť povedené považuji zpracování pekla, ale i postav démonů.

 • poster

  Gran Torino (2008)

  Asi nejlepší snímek z roku 2008. Jste ohromeni již po pár prvních scénách, kdy Walt stojí u rakve své ženy a mračí se na celej svět. Trosku jsem se divil, že produkce nevybrala Mustanga, ale Gran Torino má něco do sebe. Je to celkově dojemný film, nejvíce mě dostalo, když si Walt uvědomil, že i rákosníci mohou být dobří lidé a co víc, lepší než jeho vlastní rodina. Něco na tom filmu je.

 • poster

  Lítám v tom (2009)

  Tenhle film má skutečně něco do sebe. Ukazuje stav, ke kterému naše společnost došla. Ze začátku to vypadá jako ideál. Dobrá práce, luxusní hotely, letadla, obleky, whiskey, kreditní karty, zábava a nezávaznej sex. Všechno se to rázem změní v okamžiku, kdy hlavní hrdina dospěje do bodu, kdy už by rád naplnil svůj baťůžek. Myslím, že Clooney to zahrál naprosto skvěle, možná proto, že i ve svém osobním životě je prakticky sám.

 • poster

  Kristián (1939)

  Legendární film s ještě legendárnější hláškou: "Zavřete oči, odcházím." To je prostě nesmrtelná klasika. Excelentní kombinace Nový + Mandlová prostě nemohla zklamat. Škoda jen, že nedošlo k natočení pokračování, byl bych zvědav, jak se změnil život "Kristiana" resp. p. Nováka.

 • poster

  Slaměný vdovec (1955)

  Nejznámější film s Marilyn Monroe. Toto je ten osudný snímek, který dnes zná celý svět. Bohužel v době jeho vzniku byla Marylin provdána za baseballistu DiMagia (nebo jak se ten talian píše) a následoval rozvod. To ale nic nemění na tom, že si tento snímek vždy rád pustím. MM má v sobě úžasnou energii a občas až neurotický Mr. Sharman ji skvěle doplňuje.

 • poster

  Goldfinger (1964)

  Moje nejoblíbenější bondovka s Connerym. Zajímavý děj a pokročilé "hračky" od Q. Konečně se do akce dostane dnes již kultovní Aston Martin DB5 v honičce s Mustangem.

 • poster

  Americké psycho (2000)