Filmmaniak

homepage

1 3 6 7 8 9 10 následující >>
    • 20.2.2011  20:58
    Hostel II (2007)

Ubíjející nuda, kterou nevylepší ani hezká holka rozpáraná kosou.

• 20.2.2011  20:56

Spíš 3,5*, nebýt těch laciných "sandlarovských" vtipů jako prdění a kopání do rozkroku. Oproti své celkové klišovitosti obrovské překvapení v podobě (téměř) tragického a děsivě depresivního závěru. Milá nostalgická vzpomínka na filmy o cestování časem z osmdesátých let.

• 22.1.2011  13:05
    Loď duchů (2002)

Prvních pět minut docela stojí za to. Zbytek je rutinní a ničím nezajímavý horor bez špetky invence.

• 14.1.2011  10:49

Strhující misrovské dílo!

• 10.1.2011  17:36

Po výborném Kick-Ass další film, který dokazuje, že superhrdina může být skutečně kdokoli, když k tomu má správné prostředky. Třeba i milionář nekňuba s kamarádem automechanikem. Film nabitý skvěle nasnímanou akcí, spoustou gagů a dobře zahranými postavami. Člověk se pořád baví, jen se nemůžu zbavit pocitu, že by to šlo ještě o chlup lépe. A klidně bez 3D.

• 27.12.2010  14:01

Tak tohle jsem teda doopravdy ještě nikdy neviděl! Neuvěřitelná jízda, která je nekonečně vtipná a navíc úplně mimo. Geniální gagy a humor tak absurdní, až to mlátí dveřma. Tohle se ani nedá vyprávět, to se musí vidět! Extra vtipná záležitost, ovšem ne každýmu to musí sednout. Třeba ta pavoučice v plínách zpívající v pekle rap pro karamelový jednorožce už byla moc i na mě...

• 12.12.2010  23:31
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Se začátkem čtvrté řady to jde docela dost do kopru, ale první tři řady jsou neskutečně vtipné, originální a nezapomenutelné. Škoda té sestupné tendence. P.S. Barney Stinson! Legendary!

• 12.12.2010  23:21
    Gauneři (1992)

První velký snímek Quentina Tarantina. Méně známý než Pulp Fiction, přitom ještě o ždibec lepší.

• 23.11.2010  21:10

Průměrný příběh ve službě příšerného scénáře, aneb děti, pojďme si spolu hrát na Pána prstenů. Částečně to zachraňují digitální triky a rozmanitost narnijské říše.

• 20.11.2010  11:50

Nejlépe zahraný díl ze všech, což ovšem nemění fakt, že scénář nestojí za moc a že děj je daleko pomalejší a zdlouhavější než v knize. Oproti nádherným scénám (úvod, příběh tří bratří, ministerstvo, ničení viteálu...) je tu opravdu spousta záběrů, které působí vyloženě rušivě a vypadají jako z jiného filmu (tanec ve stanu a vůbec všechno, u čeho polovina sálu vybouchla smíchy). Kvůli tomu se také nepodařilo přenést na plátno dusnou atmosféru permanentního napětí, strachu a úzkosti, která by měla pronásledovat hrdiny na každém kroku. První část relikvií není schopná fungovat samostatně a u diváka pouze vyvolává pocit ticha před bouří, což alespoň ve mně vzbuzuje naději, že druhá část bude skutečně našlapaná, nadupaná a dechberoucí.

• 2.10.2010  13:27
    Persepolis (2007)

Komiks je daleko lepší. V mnoha ohledech.

• 1.9.2010  18:42

Mafiánský opus, který proslavil Tarantina v jeho vrcholné formě. Co chcete vědět víc?

• 1.9.2010  18:39

Nejlepší vězeňský fil všech dob s perfektním scénářem a výbornými hereckými výkony.

• 1.9.2010  18:27
    Počátek (2010)

Slovy jednoho z mých přátel, tento film nebudete chtít vidět podruhé, budete ho chtít prožít. Geniální dílo Christophera Nolana, který opět dokázal posunout hranice nemožného. Kvůli takovým filmům byla vynalezena kamera.

• 1.9.2010  18:22

Je až s podivem, že nejlepší fantasy film všech dob natočil člověk, který má na svědomí Braindead a Vesmírné kanibaly. Těžko byste hledali velkolepěkší trilogii.

• 1.9.2010  18:20
    Forrest Gump (1994)

Mistrovské dílo vyprávějící nádherný příběh plný napětí, smíchu, slz a životních pravd.

• 1.9.2010  18:19

Pokud byste měli v životě vidět jediný komiksový film, tak tento!

• 12.7.2010  17:40

Po nepodařené trojce konečně zase pecka. Kvality dvou prvních dílů sice Zvonec a konec nedosahuje, ale na paty jim šlape pořádně. Na infantilnosti naštěstí ubylo, naopak přibyly dobré nápady a spousta skvělých detailů, díky kterým se na film dá koukat pořád dokola a nikdy neomrzí. Jistě, pár drobností si filmaři mohli odpustit, přesto tento kousek považuji za důstojné završení celé série. A smát se budu ještě dlouho.

• 1.7.2010  13:21

Nudný blábol hromadící na sebe otřepaná klišé. Ani jedna jiskřička invence. Dosadit děj do romantické italské Verony prostě nestačí. Hvězdička je za Bernala a za těch pár úsměvů na krásné tváři Amandy, ostatní moc nestojí za řeč.

• 11.6.2010  12:54

Téměř dokonalá ukázka exploitation podkreslená výtečnou režií a dokonalým výběrem herců. Tak hnusný lotry jsem už dlouho neviděl. Z šerifovy odplaty jsem si vychutnal každou kapku krve. Originální film plný hlášek a scén pouze pro skutečně otrlé diváky. Tohle teda byla jízda. SICK!

• 26.2.2010  15:13

Typický Tim Burton, který jen znatelně ubral na morbidnosti a přidal celou paletu křiklavých barviček. Skvělí herci a dobré počítačové triky mluví za vše. Ze snímku civí trocha naivity a nekonzistence, ale o zábavu je rozhodně postaráno královsky. Doporučuji podívat se před tímto snímkem na původní Alenku z roku 1951, díky ní se váš zážitek z filmu ještě zvětší. Pro mě rozhodně překvapení v pozitivním slova smyslu a rozhodně doporučuji. A nápad nenápadného prolnutí s původním filmem mi přijde naprosto geniální.

1 3 6 7 8 9 10 následující >>