Filmmaniak

Česko
Filmový recenzent

homepage

• 11.12.2012  23:37

V podstatě mám k Hobitovi ohromnou spoustu výhrad, ale přesto jsem nucen přiznat, že to Jacksonovi funguje, i když ne vždy podle představ. Rozdělení na tři části se k nevelkému obsahu předlohy ukazuje jako příšerné řešení a snímek to jen zabíjí. Ke strohému ději tak byla přidána celá řada doplňujících motivů, podzápletek a pojítek, většinou zcela zbytečných a jen prodlužujících stopáž. Srovnání s kterýmkoli z dílů Pána Prstenů Hobit nesnese, v rámci ostatní běžné produkce to ale taková tragédie není. Spíš než epickou fantasy však snímek připomíná dobrodružnou pohádku pro mladší publikum. Dietní Pán prstenů bez velkoleposti a osudovosti. 60%

• 23.6.2012  12:13
    Pokoj (2003)

Tahle věc se naprosto vymyká jakýmkoli běžným měřítkům. Absolutně nezáleží na hodnocení procentuálním či hvězdičkovém, místo odpadu bych tu klidně mohl napsat obrovské WTF a nehodnotit. To, jestli dáte pět hvězdiček nebo odpad!, se podle mě odvíjí jen a pouze od toho, jestli vám hrdinové tohoto filmu přijdou zábavní a smějete se jim, nebo jestli je z duše nenávidíte a chcete je zabít. (Je evidentní, že u mě převládal ten druhý pocit.) Rozhodně nemám nic proti uživatelům, kteří hodnotí plným počtem, protože si dokážu živě představit, jak se u toho královsky bavili. V každém případě je ale The Room neuvěřitelná sračka, jejíž hrůznost je nevyslovitelná. Kdybyste si zkusili představit všechny možné myslitelné chyby, kterých se filmař může ve svém filmu dopustit, tak tady jsou úplně všechny. Tohle by měli promítat na filmových školách jako ukázku toho, jak netočit film. Tommy Wiseau je mimozemšťan z planety Žumpa, jiné vysvětlení mě nenapadá.

• 29.3.2012  20:56

Kromě Superbad zcela jistě nejlepší teenagerská komedie od prvních Prciček. Super!

• 19.12.2011  12:32

Stejně jako v Kovbojích a vetřelcích, i tady jde extrémní debilita a s ní spojená zvrácená zábavnost ruku v ruce. Film často nudí, sledovat malou skupinku přeživších pobíhajících po vylidněné Moskvě se rychle omrzí. Kvůli 3D je to příliš tmavé, scénář nestojí za řeč, soundtrack je zhovadilost, akorát ty efekty stojí za to. Po vynikajícím traileru celkem zklamání. (Světová invaze + Kovbojové a vetřelci + Krotitelé duchů = Černá hodina) Plus za apokalyptické komando ruské jízdy.

• 26.10.2011  12:31

Neuvěřitelná nuda. Oceňuji autenticitu, provázanost a stylizaci do konce 80. let, na pořádné strašení si ale musíte tři čtvrtě (!) hodiny počkat. Oproti celkem povedné dvojce je tohle spíš návrat k prvnímu dílu, kde jsou největšími trumfy zabouchávání dveří a nadzvedávání peřiny. Akorát snad závěrečná pointa je celkem fajn, výslednému skóre to ale moc nepřidává.

• 30.9.2011  22:24

Nechápu, jak je možné, že má dvojka Paranormal Activity horší hodnocení než jednička. Tam se jen nadzvedávala peřina a bouchaly dveře, načež se hoooodně žvanilo. To byla opravdu nudná blbost. Tady se alespoň skutečně něco děje, a ačkoli to není z počátku žádné terno (čistič bazénu, padající pánvičky, opět bouchající dveře...), tak to postupně graduje a od půlky dál jsem častokrát vyloženě zíral s otevřenou pusou. Navíc musím ocenit chytré provázání s prvním dílem. Závěr by mohl být lépe zakončen a ta vata z první poloviny by chtěla ještě trochu sestříhat, jinak ale těch výhrad tentokrát není mnoho. Zjevné narušení známého pravidla, že sequely bývají horší.

• 30.9.2011  13:36
    Frozen (2010)

Originální, pro mnohé přesto na první pohled dost tupé. Mě to ale příjemně překvapilo, postavy jsou sympaťáci a ze scénáře se vykřesalo, co se dalo. Jen je to chvílemi dost zdlouhavé.

• 23.9.2011  18:10

Mnohem lepší než Hlavně nezávazně, přesto to není žádná výhra. Celé to od začátku do konce jede podle okoukané šablony. Daleko sympatičtější a uvěřitelnější než hlavní hrdinové mi přišly téměř všechny vedlejší postavy, jimž beze sporu kraluje perfektní Woody Harrelson. Ten chlap je prostě boží. Navíc jsem to čekal ještě vtipnější, i když gag s mobilní aplikací na identifikování "ženských dnů" je dokonalý.

• 19.9.2011  14:02

Krev, sliz, zvratky, střeva, výkaly, hnus, kozy a zombie kuřata posedlá indiánkými duchy. Jo, je to sice hovadina, ale plná originálních prvků a zábavných gagů. Navíc se jedná o super parodii, a to nejen na fastfoodový průmysl. Kazí to jen ty ubohé zpívané části, ty si mohli tvůrci odpustit. Jinak typická TROMA.

• 13.9.2011  00:22
    Cashback (2006)

Celkem banální romantická historka, akorát to s tou výstavou byl dobrý nápad. Oceňuji originalitu a vtipné postavičky (kung fu pracovník tomu nasadil korunu), jinak ale doporučuju zůstat u původního kraťasu, který tvoří asi dvacet minut z prostředka filmu. Ostatně, to je ta nejlepší část.

• 2.9.2011  16:31

Stejný námět jako v jedničce, jen daleko vtipnější a dokonaleji provedený. Hlavní hrdina je magor s motorovkou místo pravačky a Sam Raimi to točil po večerech v lese. Parádička.

• 2.9.2011  16:28

Dokonalá ukázka naprosté demence, která nedává ani na okamžik smysl. Na tohle se ale naštěstí nekouká kvůli dialogům nebo logice, nýbrž kvůli technologické počítačové onanii a možnosti vychutnat si ty akční scény, které jsou opět kulervoucí. Prvních dvacet minut dobrých, poslední hodina nářez jak se patří, ale ta hodinová vata mezi tím je totálně nudná. První Transformeři tudíž zůstávají nejlepším dílem trilogie.

• 2.9.2011  16:18

Zábavné, hlavně ale proto, že to je tak blbé. Rozhodně to není horší, než Stalo se. Dost to zachraňují digitální triky.

• 2.9.2011  16:14

Celkem zábavné a se spoustou drahých digitálních triků na oko (které nakonec celkový dojem vylepšují), ale také bezzubé a s toporným hlavním hrdinou navrch. Nelogičností je v příběhu tolik,, že počet hladovějících afrických dětí se vedle toho jeví jako zanedbatelná cifra. Těch pár dobrých nápadů je utopeno ve faktu, že minimální počet kouzel se opakuje stále dokola a že to je celé příliš komplikované a přesto předvídatelné až hanba. Turteltaub navíc neumí natočit bitku dvou čarodějů nebo libovolnou akční scénu tak, aby to vypadalo byť jen trochu zajímavě. V podstatě to samé co Poslední vládce větru, tomu jsem ale ty 3 hvězdičky nakonec dal, neboť jsem se u toho aspoň docela dobře zasmál.

• 11.8.2011  11:45

Naprostá kravina, což se ale ostatně dalo očekávat už podle názvu. Naštěstí je to docela zábavné a dobře se na to kouká, za těch pár hlášek to stálo. Indiáni střílející lukem po vesmírných potvorách šípy jsou definitivně tím nejšílenějším, co se dá letošní léto v kinech vidět, snad až na Šmouly. Perfektně uhozené. Těch nelogičností je ale nakonec přeci jen dost, Olivia Wilde je otravná stejně jako to mexické děcko a je ohromná škoda, že tvrďák Ford v poslední třetině vyměkne. Nenáročná zábava? Bezesporu.

• 29.7.2011  13:37

Zrození je civilním návratem do atmosféry šedesátých let s dalekosáhlým přesahem a s triky na úrovni, k čemuž přispěl hlavně geniální Andy Serkis. Ironicky je to takové lidské, inteligentní, plné emocí a se spoustou pomrkávání na fanoušky Planety opic s Hestonem. Skutečně příjemné překvapení, kterému přeju úspěch.

• 26.7.2011  19:53
    Maverick (1994)

Geniální pasáž s indiány, pár výborných vtipů a Danny Glover vyměňující si pohledy s Melem Gibsonem a s tím svým "I´m too old for this shit !", to mě dostávalo do kolen. To ovšem nepřebije fakt, že Maverick je až moc překombinovaná podívaná, že to ve spoustě scén skřípe, že to je předvídatelné na sto honů a že Annabelle je s přehledem největší a nejzákeřnější mrcha v kariéře jinak líbezné a šarmantní Jodie Foster.

• 23.7.2011  19:56

Za střízliva na to koukat nejde!

• 23.7.2011  01:20

Ten chlapec se měl dát na režii už dřív, neboť je nesporný talent. Tohle mistrné drama, sílící s každou minutou, vás odrovná. Čiší z něj syrovost, realističnost a cit pro psaní geniálních scénářů. Affleck Brothers příjemně překvapili.

• 23.7.2011  01:11

Zábavné, plné nadsázky a s výborným Tommym Lee Jonesem, ale také přímočaré a s hnusným českým dabingem navrch. Taky to funguje hlavně jako pouhá představovačka Kapitána, nezbytná pro Avengers, takže rozjezd v první polovině je dost zdlouhavý, celý film má nádech prologu. Přestřelenost německé zbrojní výbavy je nesmírná. Na teaser na The Avengers se ale počkat vyplatilo.

• 11.7.2011  22:29

Velmi dobré zakončení série, které mi spravilo chuť z nedomrlé první části Relikvií. Tlesakám Yatesovi, jenž se od Fénixova řádu sice parádně vypracoval, ale bohužel se ani doteď nenaučil nasnímat smrt někoho tak, aby to fungovalo, takže všechny postavy, které zemřou, zemřou mimo plátno a lítost se nedostaví. Jeho flashback do Snapeových vzpomínek je však nádherný. Díky bohu scénárista Kloves nedostal moc šancí k vytváření dlouhých dialogů. Tady jde zejména o akci, která je povedená. Pár hluchých míst přesto nezkazí celkový dojem. Jen by to chtělo epičtější finále a více emocí bez laciných proslovů. Jinak super!

• 27.6.2011  01:11

Už jste někdy viděli, aby se patnáctitunový kamion (zcela nenápadně :-)) přiblížil zezadu ke své budoucí lidské oběti? Tak tady máte jedinečnou možnost. Docela příjemná a vtipná pitominka na jedno použití, které dodává grády hudba AC/DC.

• 27.6.2011  00:58

Opravdu jen minimální množství vtipu, který se navíc pouze veze na vlně popularity prcičkovské série. Bez známých postav to není ono, zejména pak zamrzí neúčast velkého a jedinečného Stiflera staršího. Za hranicí trapnosti zhruba každých pět minut. Na další díly si asi už nechám zajít chuť.

• 27.6.2011  00:53

Jako čistý horor nefunkční, a to ani když jste arachnofobik. Avšak jako parodie na monster horory je to velmi dobré. Na tu hlášku "Sklípkan mi rozšlápnul karavan!" už asi nikdy nezapomenu.

• 27.6.2011  00:48

Koncept Wese Cravena se podařilo roztáhnout do dvou pomalu plynoucích hodin, což snímku nijak neprospělo. První polovina je nudná a stupidní, přičemž se to s násilím nepřehání. Znásilnění v lese vás vážně z letargie nevytáhne. Naopak od půlky dál se příběh zvrhává v čistokrevný exploitation krvák kombinovaný s revenge filmem, kdy dojde k jednomu pozoruhodnému zvratu a také na hrátky s drtičem odpadků a mikrovlnnou troubou. A hororový fanoušek konečně dojde zadostiučinění. Aneb jak se jednohvězdičkový brak dokázal vyšplhat do kategorie přinejmenším průměrné podívané během několika málo minut.

• 12.6.2011  11:18

Trailer je v tomto ohledu dost zavádějící, neboť většinu vtipů tvoří narážky na sex, homosexualitu, masturbaci a genitálie. Vedlejší postavy jsou úchylné. Občas vtipné, občas trapné, rozhodně ne normální. To samé platí o celém filmu.

• 10.6.2011  12:55
    Paul (2011)

Na tomhle filmu je dokonale vidět, jak to dopadne, když se střetne britský a americký humor. A taky jak ten britský funguje dokonale, zatímco ten americký vůbec. Na duo Nick+Frost trošku slabší, ale i tak zábavné a plné odkazů na známá sci-fi, což fanoušek ocení.

• 2.6.2011  16:53

Úplně to samé, co Pařba ve Vegas, akorát v Bangkoku. V podstatě identický film s identickou hladinou kvality a s dealerskou opicí a asijskými transexuálkami navrch.

• 26.5.2011  01:16

Kdyby půlka vtipů nebyla o Izraelcích a Palestincích a ta druhá o Sandlerově rozkroku, tak bych se asi docela bavil. Kladně hodnotím akorát povedených prvních dvacet minut, zbytek je trapné wtf.

• 26.5.2011  01:11
    Komici (2009)

Na Apatowa docela umírněné a ironicky příliš málo komické. Herci dobří (Sandler i Rogen skutečně hrají) a jako výpověď ze života komediálního herce dostačující, ačkoli v druhé polovině je to dost o ničem. A ta stopáž je zabijácká.