Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Sci-Fi

The Animatrix (2003)

Jediné důstojné pokračování původního Matrixu.

plakát

The Postman - Posel budoucnosti (1997) odpad!

Řval jsem smíchy při scéně, kdy pošťák mine chlapce s dopisem v ruce a vrací se, aby si psaní za jízdy vzal. A na závěr této nejvtipnější scéně filmu dokonce udělali sošný pomník.

Tobruk (2008)

Po dvaceti letech první český OPRAVDOVÝ FILM, nikoliv televizní.

Troja (2004) odpad!

Je to kruté hodnocení, ale je to tak. Když jsem viděl v kině upoutávku s tisícovkou řeckých lodí, byl jsem unešen a těšil jsem se na opravdu velký historický velkofilm. Netušil jsem, že tohle byla jediná velkolepá scéna ve filmu. A když k tomu přičtu, co to provedli chudákovi Homérovi, měli by být všichni tvůrci popraveni před trojskými hradbami.

Uzel na kapesníku (1958)

Paní Týrlová byla vždy postrachem malých dětí a její filmečky byly nejméně potěšující v dětských pásmech v kině. Všichni jsme postiženi traumatem z jejich filmů, ale už se není s kým soudit. Z jejich filmů mne ale vždy upoutala Vzpoura hraček.

plakát

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Opravdu nemám rád, když se nějaké klasické dílo někomu musí přizpůsobovat a přežvykávat (viz. různé animované dobrodružné seriály podle klasických děl, v nichž jsou hrdinové nahrazeni stupidními zvířátky!). De Laclosův dopisový román už znám z tolika provedení, tedy jako četbu, jako divadelní hru i v mnoha podobách filmových a proto jsem k tomuto filmu přistupoval opatrně jako k netrpělivé protipěchotní mině. Ovšem výsledek mne docela mile překvapil. Přenesení do současnosti sice nemá ty přesahy jako Vadimův film z roku 1969, ale ještě se z něho zcela neztratila původní myšlenka.

plakát

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Vetřelec sice z tohoto duelu vychází jako těžký nýmand, ale opravdu jsem čekal mnohem větší průšvih.

Vetřelec ³ (1992)

Pokud bych měl hodnotit původní nesmyslnou kinoverzi, pak dávám hvězdičky tři, ale protože hodnotím verzi prodlouženou, ve které se mnohé v ději vysvětluje a spojuje, přidávám o jednu hvězdu navíc.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Poté, co jsem viděl prodloužený třetí díl, musím bohužel konstatovat, že čtyřka je z celé série nejslabší.