Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Sci-Fi

plakát

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Vetřelec sice z tohoto duelu vychází jako těžký nýmand, ale opravdu jsem čekal mnohem větší průšvih.

plakát

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Opravdu nemám rád, když se nějaké klasické dílo někomu musí přizpůsobovat a přežvykávat (viz. různé animované dobrodružné seriály podle klasických děl, v nichž jsou hrdinové nahrazeni stupidními zvířátky!). De Laclosův dopisový román už znám z tolika provedení, tedy jako četbu, jako divadelní hru i v mnoha podobách filmových a proto jsem k tomuto filmu přistupoval opatrně jako k netrpělivé protipěchotní mině. Ovšem výsledek mne docela mile překvapil. Přenesení do současnosti sice nemá ty přesahy jako Vadimův film z roku 1969, ale ještě se z něho zcela neztratila původní myšlenka.

Válka světů (2005)

Tom měl dvě děti v neúplné rodině. Jednoho spratka ženského pohlaví, který dobře hrál, ale celý film prudil. A druhého spratka, mužského pohlaví, který neměl pro příběh žádný význam a proto brzy z děje zmizel. Bohužel, zmizel jen proto, aby se nakonec objevil v srdcervoucím, dojímavém finále, které zlikvidovalo celý můj docela dobrý dojem z filmu. Steven už mě s těmi svými konci filmů štve.

Uzel na kapesníku (1958)

Paní Týrlová byla vždy postrachem malých dětí a její filmečky byly nejméně potěšující v dětských pásmech v kině. Všichni jsme postiženi traumatem z jejich filmů, ale už se není s kým soudit. Z jejich filmů mne ale vždy upoutala Vzpoura hraček.

Madagaskar (2005)

Ten film opravdu trval jen osmdesát minut? Mně připadal neuvěřitelně dlouhý. Ale ne, je to opravdu dobrý film o tom, jak tučňáci vezmou roha z vězení, pardon, Zoo a unesou obrovskou loď, aby se dostali do země vytoužené, Arktidy, nebo Antarktidy. Už fakt nevím, kam to jeli, ale rozhodně po doplutí nebyli moc nadšeni a tak se rozhodli se zbytkem nafty v lodní nádrži zašpásovat rozumněji a odjeli na Madagaskar, kde jim to vyhovovalo mohem víc. Proč byla ve filmu jiná zvířata kromě tučňáků, nevím.

Příběh rytíře (2001)

Shlédl jsem s nedůvěrou a pak se bavil až do konce.

Muži v černém (1997)

Pamatuji si bombastickou reklamu na největší trhák léta a pak jsem byl docela zklamán. Není to vysloveně špatný film, ale zas tak jsem se u něj nebavil.

plakát

Balada pro banditu (1978)

Výborné písně, ale nezajímavý film. Víc se mi to líbilo na jevišti.

Gangy New Yorku (2002)

Moc jsem tomuto filmu nevěřil a nezmýlil jsem se. Citově jsem zůstal neangažován. To už mám radši filmy, které mě naštvou, tenhle mne nechal lhostejným.