Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Sci-Fi

Vidláci (1997)

Docela příjemná komedie, ukazující, čeho všeho jsme v náboženské přítomnosti našeho státu ušetřeni.

Vlci (1999)

Středně dlouhý dokument je určen pro velký formát kina IMAX a já jej viděl jen na televizní obrazovce ve formátu 4:3, takže nemohu posoudit, jak mocný dojem obraz na diváka udělá při správné projekci. Zvuková stránka je však opravdu výtečná a hudba k filmu je mimořádná. Autor hudby Michael Cusson použil jen originální americké domorodé nástroje. Výběr hudby pak souzní s jednou z myšlenek dokumentu. Ten je sice o tom, kterak vlci vymizeli z civilizované přírody a teď se díky několika osvíceným organizacím vrací zpět, ale ukazuje také případy, kdy z původního přírodního prostředí museli odejít domorodí obyvatelé. A právě díky jednomu takto postiženému domorodému kmeni se vlci vracejí zpět do americké přírody.

Vodní svět (1995)

Kevin na cestě stát se pošťákem.

plakát

Vražda (2007) (TV seriál)

Kdyby Dánové méně lhali a zamlčovali blbosti, mohlo to být o polovinu kratší a to by bylo jenom dobře.

plakát

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Mám rád filmy z vězeňského prostředí, ale fakt je, že většina z nich nekončí nijak šťastně. Není se čemu divit. Proto u tohoto snímku oceňuji, že v názvu nelže. Na konci jsem došel svého vykoupení i já, jako divák. Jde asi o nejlepší adaptaci Kingova textu.

Vyvrženci pekla (2005)

Dobré pokračování, ale kam se poděl doktor Satan?

Vzpoura hraček (1946)

No jo, je to od Hermíny, ale tohle se mi ještě líbilo a nebudil jsem se potom strachy. :-))

Válka světů (2005)

Tom měl dvě děti v neúplné rodině. Jednoho spratka ženského pohlaví, který dobře hrál, ale celý film prudil. A druhého spratka, mužského pohlaví, který neměl pro příběh žádný význam a proto brzy z děje zmizel. Bohužel, zmizel jen proto, aby se nakonec objevil v srdcervoucím, dojímavém finále, které zlikvidovalo celý můj docela dobrý dojem z filmu. Steven už mě s těmi svými konci filmů štve.