Hanebný pancharti (2009)

Dva body mínus, za nepřiměřenou délku a jeden bod plus za Christopha Waltze.

Plán 9 (1959)

Kouzelně blbé. Radím ale nejprve shlédnout Burtonův film Ed Vood.

Star Trek (2009)

Ten film jsem viděl v kině dvakrát. Po prvním shlédnutí jsem došel za kamarády do hospůdky a říkal, že se Star Trek vrátil. To mne asi zblbla rychlost vyprávění a pozlátko efektů. V tu chvíli jsem chtěl dát pět hvězdiček. Hodnotil jsem ale až ráno a dal jsem kupodivu jen hvězdičky tři. To už mi v mysli odezněly ozvuky detonací a světelné záblesky nerušily myšlenkové pochody a já se začal pídit po příběhu. Tři hvězdičky za slušný výběr herců a dvě mínus za kupu nelogičností v příběhu. Budiž, říkal jsem si, to je spravedlivé, protože jinak se na film dalo koukat. Po druhém shlédnutí jsem v původním krátkém komentáři jen souhlasil s jedním z místních názorů, že film je fajn, ale Star Trek to pro mne není. Včera jsem koupil dvoudiskovou verzi na DVD a film zase... protrpěl. Bohužel, vzhledem k tomu, že už jsem věděl, že to prostě není Star Trek a hleděl na to jen jako na ten fajn film, co už jsem dvakrát viděl, musím konstatovat, že to ani není dobrý film. Nehorázná nuda, žádná velká scéna, nic, proč bych si to měl pamatovat a pouštět znovu. Dobře, ale má to pěknou kovovou krabičku! :-) Jo a ten výběr herců se fakt povedl. Škoda, že hrají v čem hrají.

Sebastian (1995)

Nezáživná pohádka o bezproblémovém coming outu. Kde není žádný problém, není co řešit. A není se na co dívat. Kluci se v šestnácti letech chovají jako mentálové, rodiče jsou tak prudce moderní, že řeší věci, jež si řešení (zatím) nevyžadují. Děj plyne odnikud nikam. Sebastianovi všichni říkají, že se změnil, ale to my nemůžeme posoudit, protože do děje vstupujeme až po této "změně". Sebastian se ovšem chová jako každý běžný náctiletý. Pak ovšem přijde společná akce s Ulfem, kdy se chovají totálně nepravděpodobně. V šestnácti už se nedělají takové úlety. Nebo se k nim v ději musí nějak logicky dospět, což se ve filmu nestalo. Co je to proboha za scénu, kdy dva kluci, z nichž nejméně jeden po tom druhém touží, jsou spolu nazí ve vaně a jediné co udělají, je vytopení koupelny? Sebastian dělá po celý film laní očka, ale v koupelně nic. Žádná reakce. Ale pokud je to kluk na začátku coming outu, je tohle právě ta chvíle, kdy na něm chci vidět, že neco řeší. Asi to řešil někde hluboko uvnitř, protože to viděli rodiče, ale já ne. Rozumím snaze tvůrců, ukázat, že coming out nemusí bolet. Je fajn mít kolem sebe milující lidi. Ovšem musí to být aspoň trochu koukatelné. Coming out nemusí být tragicky prožívaný, ale to uvedomění si sama sebe a sebepřijetí prostě člověka vždycky nějak poznamená. Tenhle film měl být o Sebastianově coming outu, ale já ho ve filmu nenašel.

Tobruk (2008)

Po dvaceti letech první český OPRAVDOVÝ FILM, nikoliv televizní.

Biblické příběhy: Samson a Dalila (1996) (TV film)

Asi nejslabší díl série. Největší chybou je zbytečná délka. Téma není dost silné na dva díly. A odpověď po letech pro igi B. : Většina dílů série Biblické příběhy byla vydána, tuším že společností Daway, ještě před televizní premiérou na VHS, takže kdo měl zájem, mohl koupit a vidět.

Vyvrženci pekla (2005)

Dobré pokračování, ale kam se poděl doktor Satan?

Dům tisíce mrtvol (2003)

Stál nad ním a pistoli mu držel u čela. Kamera to sledovala z odstupu a já čekal celou minutu, zda mu tu hlavu prostřelí.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Sága se uzavírá. Uzavírají se příběhy Luka i Anakina a to tím, že se spojují. Konečně víme, kdo je hlavní padouch, konečně víme, že proroctví, ať už bylo jakkoliv získané, mělo nakonec pravdu. Luke se sice stal, po Anakinově pádu na stranu zla, nositelem vyvolení, ale je to přece jen Anakin, díky synově víře v dobro skryté v otcově duši, kdo ničí řád Sithů a s ním i celé Impérium. Proroctví je naplněno. Zůstává jen poslední okamžik, kdy se šťastnému Lukovi objeví Obi Wan, Yoda a Anakin, žijící teď v Síle. Když jsem viděl restaurovanou verzi šestého dílu před léty a spatřil jsem místo Anakina starého Anakina mladého, byl jsem lehce v šoku a říkal jsem si, že to Lucas s těmi předělávkami starých dílů trochu přehání. Po shlédnutí celé ságy v jednom zátahu mi tato změna připadá opodstatněná.