Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Sci-Fi

Panna a netvor (1978)

Velmi netradiční a na české poměry vůbec nečekaná, temná adaptace slavné pohádky. Kdo to však neviděl v kině, neviděl vlastně skoro nic, protože film je vůbec dost tmavý a v TV obraz naprosto nevynikl. Rád bych někdy viděl restaurovaný film na DVD.

Pán přílivu (1991)

Výborný film, výborná režie, skvělá hudba, skvělí herci. A také dobrá kniha, v níž se dozvíte, jak to bylo doopravdy s bratrem hlavního hrdiny, což je informace, která ve filmu nějak chybí. Miluji ten závěrečný okamžik, kdy projížděje přes šíleně dlouhý most, hlavní hrdina křičí: "Lowensteinová! Lowensteinová!"

Obyčejní lidé (1980)

Tohle je film mého srdce, formoval mne v době, kdy mi bylo asi tolik, jako hlavnímu hrdinovi. Byl jsem na něj v kině 14x, což je můj osobní rekord. Jen připomínám, že film se velmi věrně drží vynikající knižní předlohy. Ta však ještě obsahuje dovětek, díky němuž matka z příběhu nevyjde jako taková mrcha. A nebo spíše Conrad si uvědomí, že i když jeho vztah k matce je problematický, má ji přesto rád a věří, že jednou se matka zase vrátí.

plakát

Hvězdná brána (1997) (TV seriál)

Původní film mne podle ukázek velmi nalákal a pak docela zklamal. K seriálu jsem byl oprávněně dopředu nedůvěřivý a pak zjistil, že je mnohem zajímavější, než původní film. Jako každý dlouhý seriál má silné i slabé epizody, ale jako celek, je výborný.

Planeta opic (1968)

Byl to můj první film v kině pro dospělé ve 20:00. A asi jsem měl štěstí, že mě máma vzala na tak vynikající film. Možná proto jsem fanoušek SF. Je dobré si přečíst knižní předlohu Pierra Boullea, abyste ocenili scénář tohoto filmu. Rozhodně není nutno vidět všechna další pokračování!

Nebezpečná rychlost (1994)

Překvapivě zábavný film. Výborný Keanu, nevadící Bullocková. Jen ji před druhým dílem měli upozornit, že tenhle film nebyl o ní.

Císařův slavík (1948)

Tohle je národní klenot. Což zní blbě. A za hudbu Václava Trojana bych i hvězdičku přidal.

Blade Runner (1982)

Tenhle film zraje jeko víno. Je stále lepší a lepší, snad proto, že se dnes točí tolik bezobsažných filmů, o kterých nestojí za to vůbec přemýšlet.

Billy Elliot (2000)

Vynikající film, ale ten závěr z dospělosti tam fakt být nemusel. Poněkud mi to zkazilo dobrý dojem.