Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Sci-Fi

plakát

Power Rangers: Film (1995) odpad!

Áááách! Původní seriál patří k těm, které si vždy rád vychutnám. Kdykoliv nechtěně natrefím v TV na Strážce vesmíru, vždy fascinovaně hledím na celý díl až do konce, zhypnotizován blbostí děje jako králík hladovou kobrou. Ale tohle veledílo trvá pětkrát déle než jeden díl seriálu a i jako hloupý králík bych musel nakopat pitomé kobře, která by mne tak dlouho hypnotizovala. Zas tak velký masochista nejsem.

plakát

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

Srdeční záležitost. Poprvé byli spolu, i když se seznámili až v dalším filmu! :-)) Nekritických pět hvězd.

plakát

Pokémon: První film (1998)

Mám rád mangu a anime a bohužel ti pitomí Pokémoni do tohoto ranku taky patří. Celou dobu prudili v televizi a nešlo je aspoň na chvíli nezahlédnout. Film jsem viděl na HBO při nějakém záchvatu masochismu, kdy jsem očekával stejný blivajz jako u seriálu, ale v delší stopáži a nutně tedy vedoucí k mé sebedestrukci. A přežil jsem to a dokonce se i mírně bavil. Za to, že to snad bylo první japonské animované dílko uvedené v našich televizích dávám hvězdičku. Za přežití pak druhou. A doufám, že někdy budu moci v TV sledovat i hodnotnější japonské anime seriály a filmy.

Philadelphia (1993)

Jediným opravdovým kladem tohoto filmu je, že pro Hollywood otevřel téma gayů. Samotný film ale vlastně o gayích moc není, pouze je používá. Ale i přes svoji tendenčnost je to film důležitý, právě pro to otevření gay tématu.

Parta hic (1976) odpad!

Tenhle film jsem nikdy neměl rád, ale tu jednu hvězdičku bych mu i dal, protože mám rád studené mléko. Ale protože jsem z Ostravy, musím mu tu hvězdičku zase uzmout, protože tato komedie Ostravu zase jenom zneužila a ne využila.

Panna a netvor (1978)

Velmi netradiční a na české poměry vůbec nečekaná, temná adaptace slavné pohádky. Kdo to však neviděl v kině, neviděl vlastně skoro nic, protože film je vůbec dost tmavý a v TV obraz naprosto nevynikl. Rád bych někdy viděl restaurovaný film na DVD.

Pán přílivu (1991)

Výborný film, výborná režie, skvělá hudba, skvělí herci. A také dobrá kniha, v níž se dozvíte, jak to bylo doopravdy s bratrem hlavního hrdiny, což je informace, která ve filmu nějak chybí. Miluji ten závěrečný okamžik, kdy projížděje přes šíleně dlouhý most, hlavní hrdina křičí: "Lowensteinová! Lowensteinová!"

Obyčejní lidé (1980)

Tohle je film mého srdce, formoval mne v době, kdy mi bylo asi tolik, jako hlavnímu hrdinovi. Byl jsem na něj v kině 14x, což je můj osobní rekord. Jen připomínám, že film se velmi věrně drží vynikající knižní předlohy. Ta však ještě obsahuje dovětek, díky němuž matka z příběhu nevyjde jako taková mrcha. A nebo spíše Conrad si uvědomí, že i když jeho vztah k matce je problematický, má ji přesto rád a věří, že jednou se matka zase vrátí.

plakát

O Janovi a podivuhodném příteli (1990) (TV film)

Nepletu-li se, poprvé jsem tuto pohádku viděl na kterýsi Štědrý večer a zděsil jsem se. Její temnoty a syrovosti. Postupem času jsem ale našel k tomuto filmu vztah, snad je to i tím, že miluji Andersena. Dnes je to pro mne jeden z mála televizních pohádkových počinů devadesátých let, který stojí za zapamatování.