Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Sci-Fi

Enderova hra (2013)

Pominu-li jiný věk hrdinů a jejich zrychlený příběh, je ve filmu vše jako v knize a přece mám pocit, že něco strašně důležitého tu chybí.

plakát

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013) odpad!

Kdy už se podaří něco odpálit rovnou, bez potřeby manuálního ovládání? Bože, za co?

plakát

Star Trek: Do temnoty (2013) odpad!

V mém vesmíru by Spock nikdy dobrovolně a o vlastní vůli nenarušil mentální soukromí druhého člověka,natož umírajícího. Koneckonců v mém vesmíru nebyl Vulkan zničen.

Avatar (2009)

Žádna revoluce se nekonala, jen evoluce, vývoj. Nic, co bych nečekal. Dokáži si náhle představit natočení spousty "nezfilmovatelných" SF knížek, protože teď už to jde. A snad to bude mít i lepší děj a hlavne nějaké EMOCE. K emocím by dopomohla třeba i nějaká ta hudba.

Hanebný pancharti (2009)

Dva body mínus, za nepřiměřenou délku a jeden bod plus za Christopha Waltze.

Star Trek (2009)

Ten film jsem viděl v kině dvakrát. Po prvním shlédnutí jsem došel za kamarády do hospůdky a říkal, že se Star Trek vrátil. To mne asi zblbla rychlost vyprávění a pozlátko efektů. V tu chvíli jsem chtěl dát pět hvězdiček. Hodnotil jsem ale až ráno a dal jsem kupodivu jen hvězdičky tři. To už mi v mysli odezněly ozvuky detonací a světelné záblesky nerušily myšlenkové pochody a já se začal pídit po příběhu. Tři hvězdičky za slušný výběr herců a dvě mínus za kupu nelogičností v příběhu. Budiž, říkal jsem si, to je spravedlivé, protože jinak se na film dalo koukat. Po druhém shlédnutí jsem v původním krátkém komentáři jen souhlasil s jedním z místních názorů, že film je fajn, ale Star Trek to pro mne není. Včera jsem koupil dvoudiskovou verzi na DVD a film zase... protrpěl. Bohužel, vzhledem k tomu, že už jsem věděl, že to prostě není Star Trek a hleděl na to jen jako na ten fajn film, co už jsem dvakrát viděl, musím konstatovat, že to ani není dobrý film. Nehorázná nuda, žádná velká scéna, nic, proč bych si to měl pamatovat a pouštět znovu. Dobře, ale má to pěknou kovovou krabičku! :-) Jo a ten výběr herců se fakt povedl. Škoda, že hrají v čem hrají.