tere.z

Česko
student

<< předchozí 1 2 3
    • 23.11.2011  23:59

Ne, nedávám odpad z nějaké hysterické nenávisti. Dávam odpad za pro mě nejhorší díl celé série a jeden z nejhorších filmových zážitků vůbec. Zatímco jednička mě po dost nízkých očekáváních překvapila jistou civilností, dvojka rozesmála scenáristickým neumětelstvím a roztomilou stupiditou a trojka byla prostě tak nějak normálně špatná, první část čtvrtého dílu je něco neuvěřitelného. Zápletka hodná desetiminutové stopáže, dialogy hodné náctiletému videoklipu, kupa nepochopitelně zbytečných záběrů (zavírající se koš?!), kupa scén zobrazujících jedno velké nic, neschopnost přenést aspoň nějaké, klidně i guilty pleasure, emoce a navrch nulová možnost ztotožnění se s hrdiny a jejich situací. Několik ironických vtipů film nespasí. Daydreaming patnáctileté onanující upírky, nic víc. Ale sranda v kině byla.

• 19.9.2011  23:58
    Noc žraloka 3D (2011)

Odpadem rozhodně neplýtvám. Proto se filmy, kterým ho udělím, vyznačují skutečně velkou mírou stupidity, nezábavy, antilogiky a vůbec všemi myslitelnými zhoubami filmového umění či průmyslu, jak chcete. Noc žraloka 3D postrádá jakýkoliv náboj, herci jsou unylí, dialogy trapné, děj totálně nelogický a to hlavní - žraloci a krev - nudné. Nekoná se ani žádná parodická švanda. Film s asi největším množstvím WTF?! momentů tohoto roku. Gratuluji!

• 8.9.2011  23:31

Na úvod jedna hnusná scéna, ale pak už je jediným strašákem skutečně jen ta tma. A v momentě, kdy se příšerky (kombinace opice, krysy, raráška a Gluma) zjeví v celé své kráse, je po hororu definitivně. Bojíte se tmy je spíš dětsky strašidelné, a to se navíc nerovná poeticky, jako tomu byla například v Sirotčinci nebo nedej bože Faunově labyrintu. Ještěže hlavní dětská hrdinka aspoň umí hrát.

• 11.8.2011  19:21

No jo no, nemáte se koukat na trailery, pak očekáváte hutné science fiction místo pořádného srandy kopce, čímž Kovbojové a Vetřelci v první řadě jsou. Ideální mix akčního nášupu, parodického humoru a absurdní atmosféry střetu divokého západu a emzáků. Výborná nenáročná zábava.

• 26.5.2011  15:43
    Lidice (2011)

Příliš velká ambice na "velkofilm", příliš ždímané emoce, příliš očividné scény na efekt. Tvůrci jako by se zakuckali sami sebou.

• 24.4.2011  00:56
    Jumper (2008)

To je přesně jeden z těch filmů, kdy se ze všech sil snažíte najít pozitivní body a přitom se neustále chlácholíte, že to mohlo být horší. No, blbý je to dost. Třetí hvězdička jenom a pouze za postavu Griffina Jamieho Bella a za to, že jsem přesně na takovouhle odreagovačku měla náladu. I tak mě to ovšem stačilo dost nas*at. Hloubka nulová. A vyústění Griffinova příběhu? wtf?

• 23.4.2011  01:19

Co jsem vlastně čekala? Přitom začátek mě docela zaujal, ale pak se Román pro muže rychle ponořil zpátky do klasických vod "hezky česky" tragikomedií. Ty Hřebejkovy si udržují aspoň nějakou úroveň, když už ne originalitu, ty ostatní ale ani to ne. Neříkám, že je tu všechno úplně špatně - kamera dobrá, Hybnerová dobrá, Vladyka dobrý, Donutil tradiční a několik vtipných gagů - dobrý. Ale tolikrát provařené postavy (blbá pipinka s dobrým srdéčkem, natvrdlé duo kamarádíčků "pohoda, cool, ne, vole") a naprosto jasné vyústění většiny situací mě prostě už nebaví. Na druhou stranu mě to zase vyloženě netrápilo, takže na nudné víkendové odpoledne (u žehlení?) proč ne... Mezi 2 a 3.

• 10.4.2011  23:17

Viděno v Bio Oko s živou hudbou, skvělé!

• 1.4.2011  14:08

Viděla jsem pouze dvacet minut, takže hodnotit nebudu, ale musím říct, že jsem čekala jeden velký chaos plný surrealistických vizí a obrázků mimo veškerou realitu. Jak jsem byla překvapena, že Ladič má skutečně děj! :) Určitě se k tomu ještě někdy vrátím.

• 29.3.2011  01:01

Po formální stránce skvělé (Skandinávci jednoduše umí) a je jasné, co chtěl režisér sdělit a proč, vzhledem ke společenskému kontextu. Nemůžu říct, že se mi ten film nelíbil - líbil, ale neustále to kazily scény vyloženě na sílu (matce zazvoní telefon...) a přepísklé motivy/následky. Úplně jsem tomu nevěřila, škoda.

• 26.3.2011  19:59

Tisíckrát provařené pseudoumění.

• 24.3.2011  01:58
    Sucker Punch (2011)

První půlka je naprostá vizuální a akustická bomba se skvělou atmosférou. Pak ale S-exygirls-ucker Punch pěkně sklouzává do rutiny nabubřelé formy a myšlenka nikde. Není tu humor Kick-Assu, nadsázka Scotta Pilgrima ani filozofická mystika Kill Bill. Ale - je to pořád šílený nářez!!!

• 16.3.2011  01:03
    Autopohádky (2011)

Autopohádky mají tu smůlu, že se dostaly do kin pár týdnu po Fimfáru III. Ve srovnání s poetikou werichovských povídek a jejich půvabných loutek působí Autopohádky trochu loserovsky. Jenže toto poměřování není úplně na místě - Autopohádky mají hraný rámec, kterému vévodí Ondřej Vetchý v roli neúspěšného spisovatele a docela příjemné písničky kapely Chinaski. Navíc každá pohádková epizodka (s jednou výjimkou) je vytvořena úplně jiným stylem, což přidává na dynamice a (omluvte tuto floskulku) zajímavosti. I přesto mě ale film dlouhý něco málo přes 80 minut nudil. Nespravil to ani roztomilý Vetchý, ani mimoňský hlas Pavla Lišky, ani originální animace variace pohádky na zlatou rybku, ani ekovýzva o lidech proměněných v auta a ani z každého záběru přímo sálající láska ke strojům na čtyřech kolech. Tvůrci tvrdí, že Autopohádky stvořili především pro děti a sobě pro radost - když už nic, minimálně tento úkol byl splněn.

• 14.3.2011  14:52
    Hornblower II - Odplata (TV film) (2001)

Hornblowera jsem sledovala jako malá, a když jsem se k tomu teď znova dostala, dost mě překvapilo, že to vůbec (ale vůbec:) není špatný! Když k tomu připočtu svou dětskou platonickou lásku, námořního důstojníka Archieho Kennedyho, je hodnocení docela jasný...

• 10.3.2011  22:40

Světová invaze - už ten název.Žádná pecka se po prvních ohlasech čekat nedala, ale těšila jsem se aspoň na průměrnou zábavu. A zábava byla - Invaze totiž hraničí s velice slušnou parodií. Jak poznamenal jeden můj kamarád - kdyby se tam nemluvilo, byla by to bomba. Já dodávám: kdyby se tam mluvilo klingonštinou, případně nějakým jiným nám nesrozumitelným jazykem, byla by to bomba - vizuální a zvuková stránka je skvělá! Ovšem americké hrdinské kydy už dneska opravdu nikoho nedojímají. Jedno z mála plus - nemuseli jsme to trpět v 3D.

• 6.3.2011  13:23
    Kmotr III (1990)

Přirozeně ne tak skvělé jako předchozí dva, ale pořád moc dobrý film. Jo, nelíbil se mi nemastný neslaný rozjezd, nelíbila se mi Sofia Coppola. Ale Michael pořád válí, takže co...

• 4.3.2011  13:33
    Dilema (2011)

Nečekala jsem žádné velké věci, ale aspoň průměrnou komedii. Jenže ouha - až na několik opravdu dobrých scén je to nuda nuda nuda. Mimoto - Vince Vaughn dědkovatí :)

• 1.3.2011  18:37

Pomalejší rozjezd, ale nakonec se z Umění odpadu vyklube výborný dokument - inspirativní, vtipný, tak akorát dojemný (neplést se sentimentální) a vyrovnaný po všech stránkách. Mobyho hudba jako bonus.

• 10.2.2011  14:23

Darren Aronofsky bývá ve svých filmech před divákem o krok napřed – viz Fontána. Ukazuje nám něco, co jsme ještě neviděli, něco, na co hledíme s otevřenou pusou, něco maximálně strhujícího – viz Rekviem za sen. Černá labuť strhující je, jenže hlavně po stránce vizuální. Příběh vyschízované baletky je nám servírován sice nádherně, ale očekávaně. Pan režisér má prostě smůlu, že natočil to, co natočil - Černá labuť je skvělý film, od mága Aronofského ale člověk čeká něco víc. Něco extra.

• 9.2.2011  13:47

Jo, je to hrozný cajdák. A za ten konec by zasluhoval přes zadek řemenem plným testosteronu. Ale je to cajdák úžasný a je skvělé, že i přes všechnu tu romantiku není pateticky kýčovitý nebo trapně sladkobolný. Nevím, co v tom je tak přitažlivého. Ale vím, že největší podíl na tom má ústřední dvojice Ryan Gosling – Rachel McAdams, jejichž neuvěřitelná energie pulzuje celým filmem. Naprosto klasický příběh, naprosto neklasicky ztvárněný.

• 7.2.2011  01:11

No rozmýšlím mezi čtyřkou a pětkou, rozmýšlím... Ale je to tak nějak hezky kvalitně natočené, je tam prostor pro přemýšlení, je tam prostor pro emoce a není tam SPOILER slaďoučký happy-end, takže nakonec, proč ne. Přiznávám, že jsem taky ovlivněna efektem příjemného překvapení, čekala jsem horší záležitost (důvod obav, tedy jméno Kutchera, se ukázal jako lichý).

• 6.2.2011  12:00

Mluvící pohlaví, přiopilá atmosféra předpůlnočního kina Aero a především bezkonkurenční simultánní překlad (s přídavkem vlastního komentářem děje na plátně)... No, co víc říct :D

• 4.2.2011  22:20

Že jsou velké korporátní firmy svině, to už všichni víme. Jenže moc lehce se s tím smiřujeme. Proto doufám, že nezůstane jen u pěkného zážitku z kina, ale rozvíří se i pěkná společenská debata k tématu. Není to úplně nestranný dokument, ale to mu nakonec ani nemůžeme vyčítat. Je inteligentní, angažovaný, zábavný a možná až moc chytne u srdéčka. Ale co. P.S. Pan tiskový mluvčí Huyndai by zasluhoval titul Mistr tlučhuba generál vepřová hlava roku. Mimochodem vyplatí se zůstat do konce titulků - reklamu na nošovické zelí si Klusák řádně vychutnal:)

• 4.2.2011  22:05

Nenápadný gangster movie s nápadnými hereckými jmény. Pár hluchých míst, vynikající soundtrack, pronikavá kamera, zrající Colin, minimalistická Keira a věčně sjetej David Thewlis. Dobré, dobré.

• 4.2.2011  22:04

Filípinci jsou nevyřčení králové parodií! I když počkat, ona to vlastně nebyla parodie. Takže měním statement: Filipínci jsou nevyřčení králové bondovek! Vždyť kdo by neodolal půlmetrovému tajnému agentu s prvotřídním účesem na prořídlý hrnec, bílou rozhalenkou a kloboukem, jehož naostřená klopa skolí všechny nepřátele. Supervtipná raritka, která se řadí vedle bollywoodských úchyláren a tureckých Star Wars. A must-see!

• 4.2.2011  21:34

No já teda nevím... Audrey u mě neustále osciluje mezi dvěma polohami - otravně afektovanou My Fair Lady (já vím, já vím, je to kacířské tvrzení a mrzí mě to) a dokonale roztomilou princeznou na Prázdninách v Římě. Jinak hudba nádherná a je taky jedním z důvodů, proč neuděluju hodnocení ještě nižší. Druhým důvodem je několik moc krásných scén - třeba úvodní Tiffanyho výloha, Holly s kytarou v okně, kleptomanská epizodka, desetidolarová epizodka a několik dalších. Ale jinak se pořád nemůžu zbavit jistého zklamání...

• 1.2.2011  14:01
    Vůně ženy (1992)

Jo, je to předvídatelné a je to trochu sentimentální, ale ono to v důsledku vůbec nevadí. Stačí jenom sedět a užívat si Al Pacinův fenomenální výkon (jak už to sem stejně všichni napsali), desítky nenápadných hlášek a desítky scén, při kterých se tají dech. Závěrečný proslov, jakkoliv patetický se nejdřív může zdát, mě pohnul tak, že jsem si rychle říkala "jo, jo, plukovníku, takhle se vždycky budu snažit chovat, máte recht, pane", i když na papíře bych se tomu asi jenom zasmála (navíc jakýkoliv pokus o patos okamžitě spláchne pár dobře mířených jadrných vyjádření). Mladý Chris O´Donnell zdatně sekunduje, takže se usaďte do sedaček, jízda začíná... P.S. První půlhodinu jsem smála snad každé Pacinově hlášce, protože, to co říkal, ale hlavně, jak to říkal, nemá chybu (ani obdoby). Pak jsem si zvykla, zážitek se ovšem o nic nezmenšil...

• 29.1.2011  22:48

Míň procent než tolik srovnávaný Ostrov? To je skoro urážka...

• 29.1.2011  10:42

Jeff Bridges věčně na káry, Matt Damon s překousnutým jazykem a děvče s vyřídilkou za dva spolu putují, střílí a hláškují v nádherné krajině Ameriky předminulého století. Rozhodně ne nejlepší Coeni (oscarová nominace na nejlepší film - no nevím...), ale určitě dobře nakopnutý začátek nového roku!

• 27.1.2011  04:25
    Babar (TV seriál) (1989)

Dodnes si vzpomínám, jak jsem si v hračkářství vymrčela plyšáka Babara. A to mi rodiče chtěli koupit festovní nafukovací člun...

<< předchozí 1 2 3