Dřevorubci (2008) (seriál)

"Pííííííp ty pííííííp píííííp huh, poď sem pííííííp píííííp!" Televízny seriál z kuchyne History HD asi o najslušnejších drevorubačoch aký kedy vstúpili do lesa. Nakoľko som vyštudovaný lesník s pilčíckym preukazom viem o čom rozprávam. Preto mám aj k tomuto remeslu veľmi kladný vzťah. Navyše ma robota vždy fascinovala a dokážem sa na ňu kukať celé hodiny. Škoda že pár výrazov sa stratilo v preklade ale celkom dobrý pohľad do tajov stínky, približovania či manipulácie surovej guľatiny. Navyše vodné alebo podvodné drevorubačstvo ktoré sa objavilo v neskorších sériách je pre našinca zaujímavá exotika.

Ledový teror (2011) (TV film) odpad!

Ako sa hovorí: Holywood je továreň na sny. Áno je to pravda! Kde inde by sa dal splniť sen partii netalentovaných a nesympatických ľudí, ktorí túžia zahrať si vo filme. Áno, Ice Road Terror spĺňa všetky technické náležitosti k tomu aby sa filmom mohol nazývať. Ďalšia sorta netalentovaných individualít najskôr však opatrená o jazvy, vredy či lepru, a teda nehodných otŕčania sa pred kamerou, stojí za logistikou celého natáčania i keď je rovnako talentovaná. Takže poslíček Terry, ktorý celý život nosil kávu iným sa chopil šance a dokázal, že na to jednoducho má. Pustil však do sveta 87 minútovú romantickú komédiu, po ktorej neostane jedna bránica celá. Samozrejme že si ju vychutnajú len hľadači podobných prerastených ľudožravých monsteriek ako som ja. Takže s konštatovaním, že na novovznikajúci vzťah nieje nič lepšie než mrte rozporcovaných kámošov a jeden mŕtvy plaz, musím toto SyFybéčko len a len odporučiť.

Čaroděj ze země Oz (1939) odpad!

Kultová rozprávka spoza veľkej mláky. Kultová až do takej miery, že až po jej zhliadnutí Vám dopne milión fórov a narážok v ďalších miliónoch filmov ktoré Hollywood vychŕlil a chŕli takmer denne. Pre generácie, ktoré vyrastali a vyrastajú na východnejších vianočných odrhovačkách ako Mrázik či Kráľovstvo krivých zrkadiel je však Čarodejník len bežná rozprávka, ktorá z ničoho nevybočuje z hraných paleorozprávok, bez rozdielu o ktorú svetovú stranu sa jedná. Tiež sa nesmie zabúdať na dôležitý fakt, a to že sa jedná o snímok natočený na začiatku 2.svetovej vojny, čiže Európa mala myšlienky úplne inde než sa rozplývať nad použitými efektami a kostýmami. Škoda ak by šli dejiny trocha inou cestou naše superkomerčné telky by mali ďalší vianočný brainwashing.

Final Fantasy: Esence života (2001)

Final Fantasy môže stavať jedine na grafike. Všetky pokusy o emócie či príbeh u diváka pôsobia rovnako ako u hentaiporne. Kuknúť, začudovať sa na pošahanosti šikmookých, možno nejaký úškrn a [Delete] ! Nevravím, že na svete neexistujú jedinci ukájajúci sa na podobných štýloch, no u mňa niečo podobné nemá šancu kým nepoužívam pri projekcii klávesy "W S A D". Ďalšie potvrdenie pravidla, že film a gamesa stimuluje v stejnom človeku rôznu časť mozgu. A miešaním či kopčením vznikne len bezduchá zlátanina.

Nebeská stvoření (1994)

Človek netuší na akú kvalitku dostane tip cez Simpsonovcov... Pohľad do duše dvoch týniek presne na rozhraní života, kedy sa sny o princeznách, rytieroch a zázračných krajinách menia na priamočiaru cestu za ukojením základného freudovského sexuálneho pudu akýmkoľvek spôsobom. Pohľad na racionalitu pevnú ako skala, ako skala. Fakt! Škoda, že Petrovi nebol poskytnutý väčší rozpočet, pretože sa z námetu dalo vytrieskať omnoho viac. Viac, avšak len za pomoci grafiky. Takto sa z toho stal len priemerný televízny film, z ktorého cítiť tú lacnotu. Chce to jednoznačne remake! S konštatovaním, že len priemerný človek sa prispôsobuje realite, idiot si vytvorí vlastnú, možem film odporučiť!

Family Guy: The XXX Parody (2012)

Giggity Giggity Goo!...O Meg konečne niekto neoprel len bicykel. Možno budem riskovať opovrhnutie fanatickými fanúšikmi zabehnutých kreslených rolí, keď poviem: Konečne! Ďalšia hustlerovská paródia ktorá sa celkom vydarila, avšak len po stránke humornej. "Filmy" s podtitulmi XXX by však mali mať hlavnú úlohu v pozdvihnutí nálady národa, no to sa dá asi ťažko docieliť keď vám bránica vibruje v rytme prirážania. Ale sledovanie pokusov hééérečiek či hééércov o napodobnenie charakterov animovaných nímandov túto chybičku krásy čiastočne vynahradí. Síce som z námetového seriálu videl len pár častí, ktoré ma veľmi nechytili, ale i ja som pochopil vydarené narážky. Pre niekoho kto má však FamilyGuy okukaný, bude táto perlička určite omnoho atraktívnejšia. Nerád to priznávam, ale Simpsonovci VS Griffinovci 0:2

Avengers (2012)

Supernaivita ako sa na film určený pre miliónové hordy panicov zo špicatými ušami patrí. Hmm, ale prečo za spásu sveta nebojoval Bugs Bunny, Chuck Norris, Ježiš či iná podobná, mýtická postavička pre hlupákov? Ahá, ja zabudol že tí kopú pre iný produkčný tím. Takže kto sa nechá opiť efektnými výbuchmi, troma vtipnými hláškami a blikajúcimi svetielkami? Odpoveď: Chorobní gambleri, pyromani a diváci absolútne bez súdnosti. A podľa tunajšieho raitingu sa počty týchto panáčikov neúmerne vychyľujú z oficiálnych tabuliek. Opäť jeden z tých nepodarkov, na ktorý stála reklamná kampaň viac než na samotný produkt. Viac slov na film, ktorý ma za celú dĺĺĺĺhočižnú stopáž nehorázne nudil, aj napriek tomu, že všetky sutiny lietali kade tade už nemienim strácať! PS: Po polročnom celibáte a skuknutí všetkých StarTrekov a Spidermanov možno na film zmením názor.

Paranormal Activity (2007)

Takže ideme bilancovať! _ A to by bolo asi tak všetko. Každá prvoplánová duchárčina je ako rozprávka o rytieroch a drakoch či fantasy romanca s Richardom Gere-om. Pekne sa na to pozerá, ale akonáhle prebehne hlavou čo i len maličká myšlienka celé snaženie filmu je v prdeli. Horor sa preto musí zo všetkých síl tejto mozgovej činnosti zabrániť. To sa však ťažko dosiahne pri domácom videu v hlavnej úlohe s hysterickou ženskou a mužom o ktorom som celú projekciu premýšľal či má IQ 20 alebo 22. Dej pozostávajúci výhradne z nudy môjmu premýšľaniu či nechcenej racionalite tiež veľmi nezabránil. Nieje tajomstvo, že film obalila obrovská reklamná bublina, ale presne to je cieľom týchto amatérskych hobby projektov, či? Či nebodaj sa tu prihliadalo na nejaký filmový zážitok, a nebodaj pre diváka? BlairWitch bol síce podobne otravný, ale bol prvý. Takže kto sa chce do filmu aj napriek tomu pustiť, mám preňho niečo, čo ho počas sledovania zabaví: Koľko je 267:13 = ?

Svět (2000)

Nehúlim, ale odmietnuť tak ľahko prístupnú samičku? No neviem?!

The Ledge (2011)

Prečo má každý, kto chce spáchať nejaký väčší čin potrebu vyrozprávať svoj životný príbeh? Asi si myslí, že práve ten jeho je v niečom originálny. Očividne nie! Každý kláti niekoho iného, ako by mal. Jediný, kto nekláti nikoho je iracionálne založený sektár. Čo, a povedzme si to na rovinu, nieje žiadna škoda. Na druhej strane i človek pri zdravom rozume dokáže myslieť a konať v štýle "fatal error". Ďalší poznatok vyplývajúci z filmu tkvie vtom, že univerzálny žolík: "Chesus Nás učil odpúštať." už nezaberá ani na najväčších fanatikov. Zrejme koloval nejaký ten pápeženský obežník. Film ale nieje zlý, i keď po čase sa začne čoraz viac točiť namieste. Vtedy by malo nasledovať bulvárnejšie obohatenie príbehu ohľadne vzťahu v rodine slepými nábojmi vyzbrojeného strážnika. Čo sa naneštastie nestalo. Tak či tak sa nejakej tej emócii nakoniec podarilo predrať i cez tú komornú atmosféru, a z projekcie som vytĺkol slušný filmový zážitok. Nebyť ako vodou obliatej Liv hodnotenie by šlo k Olympu. Takto to vyšlo len na lepšie 4*.