Princezna Fantaghiró 2 (1992) (TV film)

Človek sa cez sviatky nechá opiť kadejakým rožkom. Fantaghiró je jedna nezabudnuteľná rozprávková séria môjho detstva. Samozrejme, že pri opätovnom a opätovnom pozretí čo to stráca na svojom čare, ale nostalgia sa jednoducho odignorovať nedá. Tak isto sa nedá zabudnúť na famóznu Brigitte alias čiernu kráľovnú. Rytieri, čary a víťazstvo lásky. Kto by nepodľahol?

Hashmatsa (2009) odpad!

Hoďte skalu do davu. Trafíte černocha či cigáňa spáchate rasový útok. Trafíte policajta či iného skorumpovaného muža zákona, spáchate vedomý útok na verejného činiteľa. Keď trafíte žida, ste antisemita. Antisemita sem antisemita tam. Po úvodnom preslove izraelského novinára "Prečo by som mal byť nestranný, keď moja zaujatosť zvýši predaj", mi bolo jasné, že mám česť s ďalším konšpiračným sektárskym dokumentom. Tentokrát z druhej strany a podtitulom "Prečo nás nemáte radi?". Snaha bola, ale opäť to zbehlo do myšlienky, že všetko je o prachoch a reklame. Na(konšpiračný)príklad, keď sa povie amerika mnohých napadne socha slobody a Coca-cola. Prinajmenšom toto isté chcú dosiahnuť aj Izraelci so svojím múrom a vualá antisemitizmom. Reklamy, turistika, zvýšenie predaja, ochranka študentov v nepriateľskom Poľsku a mnoho ďalších, a peniažky z dezinformácií prúdia. Toš, nenávisť vychádza z nepochopenia. Nikdy som nechápal kresťanov, ako sa mám asi nazvať? Špeciálne slovo na to neexistuje, asi normálny.

Yes Man (2008)

Na začiatok by to jednoznačne chcelo vystrúhať nejaký pokus o fór, aby som si mohol vzápätí odpovedať: Áno... Dobre, nemusí to byť vtipné, len vymysli otázku týkajúcu sa filmu, aby si si mohol odpovedať. nemusí byť ani vtipná...Vymysli hocijakú otázku, aby si na ňu odpovedal: Áno... Povedz áno!...ÁNO. Tak Jim nám konečne dospel do štádia, keď nám dospel. Do štádia, keď nepotrebuje naťahovať silikónový fejs či nekontrolovane rozhadzovať rukami. Dospel do štádia, kedy si uvedomil svoje herecké zaradenie a nejaká 23-ka bola len omyl. Uvedomil si, že aj keby vzal rolu shakespearovského Othela diváci by očakávali nejaký ten bonusový fór. Yes man je výborná komédia decentného charakteru. Komédia, pri ktorej sa vám síce neroztrhá bránica, ale roztiahnuté kútiky či ukážky zubov nebudú zriedkavé počas celej projekcie. Veľkú zásluhu má na tom aj môj milovaný plyšový medvedík v podobe Zooey. Moja platonická láska k nej mi nedovolí nájsť čo i len minimálnu škvrnku. Ak sa vyskytne vo viac ako 10 záberoch, film odo mňa nemá šancu dostať 3a menej hviezd. ♥♥♥♥

Showgirls: Glitz & Angst (2003) (TV film)

To som na CSFD.cz fakt jediný, ktorý vie oceniť odhalené ženské poprsie poskakujúce na pódiu? To je fakt celý site prerastený gejmi, asexuálnymi tvormi a feministkami bojujúcimi proti povolaniam pre potechu mužského oka? Mal som tú česť, zhliadnuť len trailer, no i ten mi navodil voayeristické chúťky z pubertálnych rokov, a spomienku na mokré sny odohrávajúce sa v babských šatniach. Toš, globálne otepľovanie je fakt. "Kupovať" torrenty síce v pláne nemám, ale podelím sa aspoň o ten trailer...

Mamut (2006) (TV film) odpad!

Už bolo načase! Filmová evolúcia konečne postúpila do ďalšieho obdobia. Už po mestách nebehajú krvilačné T-Rexy, ale ľudstvo likviduje štvrtohorný mamut. Predpoklady na to jednoznačne má. Veľký, chlpatý a hlučný, ale je tu jeden problém je to bylinožravec. Preto si musíme vypomôcť, a teraz pozor, malým mimozemským upgrade-om. Od tohto okamihu sa film dostáva do úplne iných bé sfér. A kto nebude ďaleko, keď po kľudnom americkom mestečku behajú alieni? Jasné, Mulder a Scullyová. Rozpočet nám však dovolil len ich beta verzie a aj tam sme museli časom skresať náklady. Namiesto Muldra sme angažovali Vec z Adamsovcov, ktorá dostala niečo do ruky a vytiahla pokračovanie scenáru z rukáva priamo na pľace. A film môže pokračovať! Mamut sa konečne dostáva do svetla až niekedy v tretej tretine filmu čo je pre fanúšikov béčiek dosť neskoro. Klasický Wikipediovský obrázok skicárom upravený nevyzerá až tak zle, takže hurá na ľudské ražniči. Zaverečná teória a rekonštrukcia pravekého lovu v moderných podmienkach je scéna pre ozajstných odvážlivcov. Čo však filmu chýbalo, aby sa páčil úplne všetkým? Od panicov spod alobalových heliem až po životom frustrované domáce paničky? Románťarna medzi doktorom a agentkou zakončená veľkým francuzákom pred titulkami, vysoký kop Chucka Norrisa a americký prezident so samopalom v ruke.

I Love You Phillip Morris (2009)

"Já už chci být, já chci být ten homosexuál. Já už chci být, já chci být ten HO-MO-SEX-U-AL!" S piesňou na perách perách píšem komentár možno k vydarenej komédii, no musím hneď podotknúť, že moja predpojatosť a chronická homofóbia poznačila celú projekciu a následný celkový dojem. Takže kým sa vy tolerantnejší budete baviť na humornom poňatí vážnej témy lásky medzi dvoma ľudmi, či sfilmovanému skutočnému výsmechu americkému väzníctvu ja sa budem uchyľovať v myšlienkach do islamského raja so 100 pannami a nebudem myslieť na to čo sa dialo po zhasnutí svetiel. To, že Jim dospel a netočí už filmy s fórkami spočívajúcimi v rozhadzovaní rúk už vieme. Vybudoval si svoju reputáciu a jeho fandovia vrátane mňa mu vedia odpustiť aj šliapnutie vedľa. To sa však nedá povedať o druhej(om) poHrOME. Ewan možno u mnohých vzbudil starú myšlienku na svojho prvého plyšového medveďa, no ja som zaznamenal iba nasladlé afektované pseudohranie. Reklamu na slipy s minimom textu by možno zvládol,ale toto bolo naňho moc. Som možno zakomplexovaný, ale radšej kukať hodinu a pol na sekundovku, ako na toto ešte raz.

Nejpodivnější příběhy UFO všech dob (2005) (seriál) odpad!

Dokument, ktorý zobral elitu alobalových heliem a fanúšikov Stártreku útokom. Dokument, ktorý je nádhernou agitkou na americký sen, keď sa dá zarobiť aj na šialených a vykonštruovaných totálne avedeckých dôkazoch. Preto ďalší a ďalší vymetenci vymýšľajú čoraz šialenejšie teórie a predstavenia len pre to, aby sa aspoň kus zviditeľnili. Čo na tom, že len ako idioti. Chudák seriózny vedec, ktorý sa nechal zlanáriť určite tučným honorárom a vystúpil v snímku, v ktorom nemá inteligencia či racionálne zmýšľanie ani najmenšiu šancu. Jediné pozitívum filmu tkvie v tom, že sa na teóriách podpriemerne inteligentných meňaviek baviť a chechtať viac ako na ktorejkoľvek komédii.

Kyklop (2008) (TV film) odpad!

Tak kto mi bude ešte raz tvrdiť, že sa nedá natočiť dobrý film...hmm film...hmm..., že sa nedá točiť za pekných 10 dolárov na toho kuknem očkom a pustím mu Kyklopa. Syfy tak ako ho máme všetci radi. Všetky tieto hobbyfilmy sa však potýkajú s veľkým problémom. Ťažko navodiť pravú historickú atmosféru navodiť, keď po úteku piatich otrokov ich ponuka v Ríme došla, a ich 15 prenasledovatelia z radov vojska tvoria celú armádu. Potom rozšafné slová o zdecimovaní, či strojnásobení ochranky vyznejú tak trochu komicky. To však niesú jediné komické okamihy, ktoré pri sledovaní jedným očkom zaznamenáte. Kyklop síce vyzerá okázale, no nečudo že sa neposlúchol zdravý rozum a nevzal nohy na plecia pri prvom, druhom či ixtom úteku. Pretože by sa už na obrazovku ani nedostal. Mocenské odbočky či plagiát Gladiátora hlavnému skicármi hrdinovi brali stopáž po desiatkach minút, a úplne zbytočne. Jednoznačne si tieto pauzy krátil sledovaním Statočného srdca aby zúžitkoval aspoň časť najslávnejšej frázy filmu. "Freeeee!" Fanatici do béčok si navodia opäť nejaký ten euforický stav, seriózny očumovači zas len žlčové kamene.

Pokémon 3 (2000)

A ako povedal Andy Warhol: "Zarábať peniaze je umenie, práca je umenie, ale dobrý obchod je najlepším umením". Nič, čo by neprinieslo nejaký komerčný zisk by nemalo toľko pokračovaní. Samozrejme, že Pokémoni niesú nič svetoborného. Žiadne morálne posolstvo, len čistý obraz agresívneho sveta premietnutý do kreslenej formy a bojujúcich zvieratiek. Ale keď sa to deťom páči, suvenírový a gýčový biznis sa môže začať točiť. To že sa tu vytvorila nejaká antiPokémonská fronta odrastených deciek s "dospeláckymi" názormi je viac menej póza. Veľkým japonským anime očiam sa totiž odpad jednoducho nedáva. Je to už síce niekoľko rokov dozadu, keď som videl svoju poslednú časť/ film, ale bolo príjemné spraviť pár krokov späť. Dokonca som bol kus ohromený celkom slušným soundtrackom. Kus prepracovanejší dej a viac ako jeden fór a hodnotenie by šlo vyššie. Holt už niesom dieťa ani ja.

Odkrývání Ježíše (2009)

Bol Chesus masochistický plagiátor aneb ako sa dá natočiť dokument o ničom. Židia chcú sektárom zobrať aj to posledné na čom stojí ich chatrná viera, a to originalitu samotného Džízusa. Vyhrabali šuter a jeden Židák číta slová bez písmen a dúfa že jedno písmeno zlikviduje milióny zaslepencov. Nieže aby tajne obtiahol a prepísal text centrofixou ako sa mu to hodí, radšej okolo toho robí umelý humbuk a tvári sa aký horibilný dopad to môže mať. Nepočíta však s tým, že veriť znamená nasadiť si klapky na oči a ignorovať dôkazy. Dokument, ktorý už po 10 minútach nemal čo nové poskytnúť, a tak do deja zasadil všeliake naťahovačky času. Čiže čakajte cestovanie autom, návštevu múzea, lekciu anatómie a podobných nezmyslov absolútne nesúvisiacich so samotným predmetom dokumentu. Nikomu však nič film neprinesie.