insurgentes

insurgentes

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
    • 24.9.2015  14:22
    Narcos (TV seriál) (2015)

Toto je taková malá ukázka toho, jak Spojené státy svým vyjebaným vměšováním do vnitřních záležitostí kde koho vpodstatě stvořily organizovaný zločin kolem drog se vším tím násilím a zlem okolo. Až vás zase budou krmit čísly, kolik lidí zheblo v drogové válce, je bohužel nutno tahle čísla přihodit na tuhle hromádku. Největší nacistický kolos a hegemon současnosti zase trochu z jiného úhlu: "Vaše dokumenty, prosím." --- "Já jsem američanka, já nemluvím španělsky." Snad nebyly nikdy při sledování televize u mě silněji vyjádřeny sympatie se "zápornými" hrdiny, než u tohohle seriálu.

• 21.9.2015  11:03
    Slovensko 2.0 (2014)

Toto je horší než amatérský film. To je tak špatné, že to zachraňuje jen Herzův díl. A to už je teda co říct.

• 18.9.2015  10:44

Jestli bylo účelem mě přesvědčit, že některým individuím by bylo nejlépe dát kulku z milosti, tak o tom mě přesvědčovat nemuseli, to vím už dávno. Ten týpek - majitel restaurace - mě sral asi více než většinu lidí. Ještě víc než ponižovaní vlastní ženy mě vytáčelo ničení všech ostatních hodnot, které tomuto hovadu přišly do cesty. Navíc nemám rád filmy natočené jedním vrzem v přiznaném ateliéru. Tenhle obor přenechávám Trierovi, který si na něm poonanuje sám a ani žádné diváky k tomu nepotřebuje. Myslím si, že film by prostě neměl být jenom divadlo. Měl by mít nějaký přesah. Od toho ho taky vymysleli, no ne?

• 17.9.2015  20:08
    Rudyho má každý rád (TV seriál) (2015)

Někde jsem četl, že na natáčení jsou pravidelně přítomní US poradci (kdo zažil totáč, tak ví, že slovo "poradce" v sobě nese dost mrazivý přídech), kteří prý buzerují režiséra a producenty (ne ani tak herce samotné, ty zas buzerují ti zbuzerovaní), a cílem toho všeho je, aby se herci neodchylovali od textu ani o čárečku. Takže - formát je trapný asi tak, jak může být trapný americký sitcom. K tomu je potřeba si vylít hlavu colou, zalepit si střevní systém hambáčema s hranolkama a vytřít si prdel americkou vlajkou, aby to tak nějak moh člověk enžojovat. Ale tam, kde by to ještě trošililinku mohlo zajet do přijatelný polohy (a tím myslím do český polohy, když tam kurva hrajou český herci), tam to nenapravitelně ztroskotává na tom, že se právě herci nesmí odchýlit od toho naprogramovaně americky vtipnýho textu, a mnoho příležitostí ke vtipnosti, kterých by jinak herci jako je Schneiderová a Rašilov určitě dokázali využít, tady leží ladem. Vždycky mi bylo záhadou, jak je možné, že právě ten nejméně kulturní národ světa je největším vývozcem kultury, a k téhle záhadě se po tomto počinu přidává ještě další údiv nad tím, že oni ta svoje hovna nejen s gustem vyvážejí, ale ještě jsou přesvědčení o tom, že se jedná o nejryzejší dokonalost, na které už není co zlepšit, a jejíž jakákoliv modifikace musí jít na újmu kvality. Soudruzi z jů es ej, dotáhli jste tu dekadenci do opravdu slušných rozměrů, blahopřeju.

• 17.9.2015  19:51
    Vo štvorici po Slovensku (TV pořad) (2012)

Toto musí být nějaký skrytý sociologický výzkum. Například na téma "na jak strašnou píčovinu se ještě lidi vydržej koukat". Nebo "je možné udělat celebrity i z naprostých hereckých a lidských nul?" Nebo "zkusíme vymyslet formát ještě debilnější než vyvolení, superstar a seriál ulice dohromady". To přece nemůžou myslet vážně. Že ne! Ty vole štípněte mě, ať se probudim!

• 17.9.2015  10:29

Pointa příběhu je vystavěná na tom, že navenek výjimečný a příkladný pár za fasádou skrývá krizi a rozvrat, který se sice pokouší řešit konstruktivně, ale okolnosti se spikly... Celé je mi to blízké, protože jsem sám byl v podobné situaci, na druhou stranu zase díky tomu mi tohle drámo nepřineslo nic nového. Snad jen to, že Kate Winslet, i přes poměrně rozrostlý podvozeček, je celkem obstojná herečka.

• 15.9.2015  09:41
    Bosch (TV seriál) (2014)

Seriál má nesporné kvality. Například relativní objektivitu, s jakou ukazuje proměnu Ameriky posledních let - už není důležitá svoboda a spravedlnost, více se přihlíží na procesní a formální správnost. Jak je to představa mylná, si může každý za pět minut vyjůtůbit pod heslem třeba "US police brutality" - já jsem to jednou udělal, a pak jsem nemohl týden spát, pořád mi před očima běhaly ty desítky online zastřelenejch, mrtvejch nebo aspoň zmlácenejch lidí pro nic za nic. Tehdy jsem si taky udělal o americe představu v tom smyslu, že tamější systém je už dnes víceméně taková "hezčí" forma nacismu. Dále je tu hezky vidět, jaký ovoce nese řízený multikulturalismus (jenž v americe probíhá intenzivně posledních 15 let, a tady v evropě - samozřejmě pod brutálním americkým tlakem - začíná masově právě nyní): vězení narvaný hispáncema, na lapáku nápisy zásadně dvojjazyčně atd. Co se mi ale na seriálu nelíbilo, byla hlavní postava ztvárněná nějakým římským císařem, nebo jak se ten kokot jmenuje. To je taky, rodičové zřejmě trpěli nějakým komplexem, že pro svýho synáčka viděli takovou sqělou budoucnost.. No jen si to představte: přinesli si z porodnice kus uřvanýho pokakanýho masa - a to je prosím TITUS!!! Postihové. No nic, on je prostě pro mě ztělesnění americký arogantní nadřazenosti. Tyhle typy maj tak divně přerostlý žvýkací svaly (asi jak pořád žerou ty gumový housky v hamburgerech), že jim to dělá hranatý ksichty, který jsou TÁÁÁK americký! Tenhle pán je navíc fakt samolibej frajírek, takže jsem to celkově moc nedával.

• 9.9.2015  13:32
    Inženýrská odysea (TV seriál) (1979)

Okres na severu a Muž na radnici si porodily sestřičku. Stropnický jako chovanec pasťáku, už tenkrát mu koukalo z očí, jaký je to lotr. P.S. Po dokoukání musím zvýšit na čtyři, protože posledních pár dílů je doslova nabitých silnými momenty, a vůbec jsem získal dojem, že se tady podařilo kouzlem nechtěného dosti zevrubným způsobem rozkrýt chorobu komunistického systému, kde absentuje motivace ziskem a místo toho nastupují různé jiné zástupné motivace, a díky tomu, že jsou to motivace zástupné, bývají mnohdy i protichůdné, takže se vlastně za socíku mohlo protlačit jen pár nových dobrých věcí, a to ještě jen díky tomu, že nám obětavě pomohli soudruzi imperialisti se svou motivací nezástupnou. Hezké, a poučné. Budu na to myslet, až bude referendum o setrvání ve svazu evropských socialistických republik, protože té všudypřítomné eurobolševické regulaci chybí k plánovanému hospodářství už jen krůček.

• 9.9.2015  13:23
    4teens (TV seriál) (2011)

Mě ten seriál potěšil, protože to bylo takové okénko do života v Ostravě, no a z toho jsem si odnesl následující: I v Ostravě disponují plným arzenálem archetypů pubertálních píč. V Ostravě mají rádi emeriku a hlavně vlezdoprdelství světovému hlídacímu psu demográcie - takže například zcela reálnou zápletkou v Ostravě je založení klubu cheerleaderek (když já jsem onanoval na střední, ani jsem nevěděl, co to slovo znamená). V Ostravě dále takřka nejsou žádný hnusný a ani dokonce žádný tlustý hoky, když vezmeme složení třídy jako takový náhodný reprezentativní vzorek zdejší mládeže (kromě teda jedný brejlatý, co chtěla bejt novinářka). Všechno prvotřídní mrdny. V ostravě dále se soudruhům nezvedá kufr z toho, když nějaká cheesy kapela hraje na plese před modrou stěnou osázenou žlutýma hvězdama. Holt v Ostravě ještě se ještě neprobrali a neviděj v těchhle symbolech svastiku na bílým puntíku a na červeným poli, tak jako já. No, na jeden seriál o sedmi dílech to neni málo vstřebanejch informací.

• 9.9.2015  13:06
    Sága rodu Forsytů (TV seriál) (2002)

Atraktivní prostředí 19tého století, britská předloha a zpracování, to vše slibovalo nevšední kultůrní zážitek. A takové lepivé hovénko se z toho nakonec vyklubalo... Celý děj se totiž točí okolo postavy jisté Irene (ztvárněné Ginou McKee, jejíž oblíbenost u mě po shlédnutí tohoto počinu klesla o sto procent). Tato egoistická píča, předchůdkyně dnešních feministek, předběhla svou dobu, protože si partnera vybírá podle jeho kultůrnosti. Jenže o ní akosi nejeví žádný oduševnělý idol zájem, tak nakonec, když už reálně hrozí, že by si musela ušpinit ruce prací, vezme zavděk pravým opakem svých zásad (zásady jsou u takových vždycky na druhém místě..) a tím vlastně celá sága začíná. Vymíní si slib volnosti, následně sama volnost nechce dát. Celý její život je nanicovatý a zbytečný, jak vystřižený z Hausmanna. Jenže myslíte si, že v tom seriálu jde o to nastavit tomuhle farizejství zrcadlo? Abych se přiznal, nevím - vzdal jsem to po šesti dílech, kdy stále více postav v seriálu propadalo Irininému "nekouzlu", kdy bylo stále jasnější, že každý, kdo je proti Irene, není sluníčkový, je chladný a krutý atd. Prostě ideologická sračka jak má být. Jo, jo, miluju, když je někdo zásadový (ale na cizí účet).

• 7.9.2015  04:57
    Essex Boys (2000)

Nedoporučuji.

• 5.9.2015  12:11
    Moll Flandersová (TV film) (1996)

Alex Kingston pokud hraje distingovanou dámu, jako například ve filmu Krupiér, je neodolatelná. Tady měla - alespoň celou první půlku filmu - hrát naivní sedmnáctileté tele. Tahle poloha jí očividně neseděla, její postava působila vulgárně a nevěrohodně. Postupem doby, kdy začala být kapánek životem poučenější, se na to už dalo dívat, a nejsilnější byl závěr, kde se z ní, po všech útrapách, znovu stala Dáma s velkým D. Na příběhu je trochu divné to, jaká byla Moll Flanders rádodajka - se svým rozkrokem se nesnažila kupčit, jako většina zlatokopek, ale šla rovnou na věc, a spoléhala na svoje kouzlo, že teprve POTOM, co se v ní gentleman smočil, byl definitivně lapen. No, proti gustu... Taky mi trochu vadilo, že jí šlo opravdu jen čistě o prachy, a děti na své cestě životem nechávala stát u cesty s vágním doporučením "a buďte tady hodný." Ale chápu, že v tý drsný době asi to moc jinak dělat nešlo, hehe.

• 27.8.2015  08:07
    Krupiér (1998)

Příběh to není kdovíjak přelomový, ale sešli se tady Clive Owen, Gina McKee a hlavně Alex Kingston, která je prostě naprosto okouzlující, v roli, která jí sedí jako ušitá.

• 26.8.2015  10:07
    Our Friends in the North (TV seriál) (1996)

No, sitcom nečekejte. Od začátku je to depka. První zhruba tak dva až tři díly je to dost nuda, sledujeme začátky maligního politického nadšence Nickyho a způsob, jakým si hlavní postavy snaží co nejvíce pokakat život (a souloží se tu zásadně v oblečení, v kalhotech a svetru - i ženy. To se pak naštěstí v dalším průběhu seriálu změní). Plus je tu spousta zápletek postavených na tom, že nějaký baráky se nepostavily tak, jak měly (aby do nich nechcalo...) a kdo za to může případně kdo za to dostal bokem prachy. Pak se ale seriál rozjede a až do konce je to pecka. Uvidíme nejen moji oblíbenou Ginu McKee (která mě dostala v seriálu Borgias), dokonce uvidíme Daniela Craiga HRÁT. Mně se na tom líbila snaha o sebereflexi moderních britských dějin a života v Anglii, snaha, ze které byla vidět taková nějaká poctivost, která je v našich krajích dost nevídaná. Celkově je to ale seriál spíš pro lidi, který zajímá Británie a nehledaj jen zábavu v prvním plánu.

• 22.8.2015  11:00
    Osmy (TV film) (2014)

Když už se furt potřebujeme hrabat v hovnech sedmdesátých let (zde i doslova) a strkat tak hlavu do písku před hovny novodobé eurobolševické diktatury, tak alespoň takto přijatelným způsobem.

• 20.8.2015  18:42
    Konfident (2012)

Mádl podlě mě už svoje "stříkééééj" nepřekoná ani kdyby se na hlavu stavěl a zkoušel hrát bůhvíjak rozhárané postavy. I přesto je tenhle film kupodivu dost dobře koukatelný, i když souhlasím s výtkami mnohých, že je občas až moc zkratkovitý. Takové atmosféry, jaká vládne v Das Leben der Anderen se tady ovšem dosáhnout nepodařilo, a zejména mě sral fakt, že film vlastně nemá konec. To je praxe, která je v moderní kinematografii dosti módním postupem, avšak podle mě nesvědčí o žádné originalitě, ale spíš o naprosté bezradnosti a duševní vyprázdněnosti.

• 14.8.2015  05:58
    Bella Mia (2013)

Dlužno uznat, že ty krávy hrajou o třídu líp než polovina českých herců.

• 8.8.2015  23:18

Celkem průměrná krimi, kterou ozvláštňuje akorát zjev jisté Juliette Bennett, která hraje jednu z hlavních rolí. Ta ženská musí bejt v reálu strašlivě afektovaná a ani se to nesnaží skrývat, dokonce celá její role je na tom postavená. Jenže ona je tak moc, až je v tom jistý kouzlo.

• 5.8.2015  16:34
    Vyprávěj (TV seriál) (2009)

Řetězec ryze seriálových pseudozápletek na pozadí povlečení z Ikey a barviček z Hornbachu.

• 28.7.2015  23:15

Vtipné je to jenom trochu, a to ještě hlavně díky Libíčkovi. Takže celý Schorm, Škvorecký a Brodský kdyby nebyli, nepoznalo by se to..

• 21.7.2015  14:04
    Běžci (TV film) (2010)

Dobrý film s ještě lepším Martinem Hofmanem.

• 16.7.2015  01:43

To se asi snaží tepat takový společenský nešvary, jako že někdo lepí doma strašidýlka a prodává je nejsa členem socialistického výrobního družstva. Hrůza. Po shlédnutí jsem měl chuť dál chodit do kolbenky na píchačky, a kdyby napsala teta Maruš z emeriky, radši vůbec neodpovědět.

• 16.7.2015  01:34

Tohle má být komedie? A která "hláška" konkrétně vám tam jako prišla vtipná? Uplynulo 24 hodin a nevybavuju si ani jednu.

• 14.7.2015  19:10

První díl je asi vůbec nejlepší, protože tam není žádná kulisa, žádnej venkov ani hory, je tam jen ten poctivej žižkovskej činžáček (jak si to představuju) a obyčejnej den, kterej si postavy tvořej podle svých představ. Geniální!

• 14.7.2015  19:08

Mámo, to je žrádlo.

• 14.7.2015  19:07

Homolkáči vůbec nejsou o humoru, to je snad jasný, ne? Kdo to bere jako komedii, je sice o krůček dál než ten, kdo to bere jako odpad, ale pořád si nejspíš není schopen připustit, že Homolkáči jsou o každém z nás, o nás všech bez výjimky.

• 9.7.2015  14:22
    Zmizelá (2014)

To bych hodnotil jako takovej nějakej průměr televizní zábavy. Za a): fízlové, který prošmejdili celej barák jako místo činu a nalezli stopy smytý krve a kdovíco ještě, tak vražednej nástroj našli až pátej den, kdy se teprve do scénáře hodilo zatčení? za b) ten argument, že při násilným trestným činu se nepohnuly obrázky na zdi platil, když šlo o to usvědčit aflika a přestal platit, když šlo o to usvědčit bárnyho? Atakdále a tak podobně. U nás doma celkově se film nesetkal s velkým nadšením, a to proto, že je "chorý", a dokonce to jednu chvíli vypadalo, že kvůli němu dostane dištanc celá emerická produkce, což uznáte by byla véééélká škoda. Snad se na něj ale časem nějak zapomene.

• 9.7.2015  13:57
    Rodáci (TV seriál) (1988)

Je na tom dost vidět, že komárům tehdy už zvonila hrana, takže se snažili smířlivým tónem uhrát ještě nějaké body a nikoho moc nenasrat. Hlavní hrdina je fakt nesympatický arogantní píčus, na kterém je strašné všechno: od účesu po sebelítost a ublíženost, která se projevuje v každém aspektu jeho vztahu ke světu. Kouzlem nechtěného se tu tak zobrazuje základní patologie lidské osobnosti, která dala vzniknout komunismu a která lidi u komunismu drží dnes stejně jako před dvaceti lety. Smutné na tom je jen to, že v tom osmačtyřicátém taky neměli lidi na výběr - buďto volit prohnilou demokracii, předchůzdce dnešní "kavárny", nebo nějakýho fajn kluka, kteroužto roli tenkrát sehrával Kléma. Dnes jeho místo zaujal Bába, a jede se dál!

• 29.6.2015  09:51
    Pohřešovaný (TV seriál) (2012)

Když si potřebujete vymýt mozek a né koukat na něco smysluplného, tak tento seriál poslouží. Dá se v kuse odsmažit tři díly, pak pauzička třeba na jídlo, a další tři díly. Jakmile ale začnete u toho přemýšlet, je zle. Já si to stáhnul kvůli českým hercům, a lámal jsem si hlavu, kdy už se přestanem v holyvůdu prostituovat v rolích různých Oxán a Ivánů??? (Teda ne že by mi v případě Voříškový ta prostituce nějak vadila, to nemůžu říct.) A Karel Dobrý je fakt dobrý.

• 25.6.2015  19:11

Já do toho šel nevěda do čeho du, sice nějakej film s názvem taken jsem už někdy viděl, ale že byla nějaká dvojka nebo že to je série to šlo mimo mě. Prostě jsem se nechal navnadit titulkama, ve kterých odpráskli jednoho v prázdným sejfu, tak si říkám dobrý, snad to bude klasická akční vymašťovačka. Načež následuje půlhodinová sekvence s plyšovým medvědem? Já furt čekal, kdy z něj vyletí nějakej dron a rozseká to dokola, a místo toho ten medvěd byl ve scénáři jenom a jenom proto, aby si mu moh Neeson vylejvat srdce jak je sám a opuštěnej? Vážení, tak takhle ne.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25