insurgentes

insurgentes


15 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Na lavici obžalovaných justice (TV seriál) (1998)

  NEJLEPŠÍ SERIÁL VŠECH DOB, PŘI JEHOŽ SLEDOVÁNÍ MĚ MRAZILO V ZÁDECH! Občas (hlavně ze začátku) trochu ruší ochotnické herecké výkony, ale jinak je to brilantní sonda do zákulisí justice. Autoři si neberou servítky a loupají okresní soud jak banán, včetně takzvané nezávislosti soudců, včetně krádeže listin ze spisů, včetně osobních vazeb soudců atd. Tím, jak je to civilně a samozřejmě podané, odpadá určitá senzacechtivost, ale o to víc vyniká hrůza a mrazení z toho, jaké mechanismy rozhodují o našem životě. Tím mi tento seriál trochu připomínal některé projekty BBC, třeba ministry. Myslím, že se podařilo mezi řádky vystihnout i pocit určité nadřazenosti, kterou soudci mají nad ostatními smrtelníky, o nichž mohou beztrestně rozhodovat. Třešničkou na dortu jsou mystické vstupy z místní "věštírny", které to celé posunují ještě o level dál. Prostě, nenašel jsem tam jediný falešný tón.

 • poster

  Zdivočelá země (TV seriál) (1997)

  Při sledování mě mrazilo, tenhle seriál je prostě skvost! Kaňdák (Schmitzer) rulezzz!

 • poster

  Česká soda (TV seriál) (1993)

  Česká soda byla projevem prchavé a dočasné svobody, jaká se na našem území objevuje jednou z 40-50 let. Nedávno jsem čet rozhovor se Čtvrtníčkem, kde otevřeně říkal, že její pokračování je dneska nemyslitelné. Divím se, že se nezvednem a nejdem dělat další revoluci. Ale asi to tak má být - už zbývá jen nějakých 30 let do dalšího záblesku, snad se toho dožiju.

 • poster

  Neviditelní (TV seriál) (2014)

  Tento seriál mě přivedl na myšlenku dobrovolně začít platit koncesionářské poplatky, ačkoliv televizi dlouhodobě nemám a nesleduji a české televizi bych nadto neplatil už jen z přesvědčení. To, co tady vzniklo, nemá obdoby - herecky, famozitka. Langmajer, Babčáková a Sobota ve svých archetypech, k tomu smrtící koktejl těch nej roštěnek současnýho českýho světa: Plodková, Boková, Sandra Nováková a dokonce samotná Velká Blondýna... Ale hlavně, hlavně to neskutečně trefný a přitom laskavý podobenství současné společnosti, kde hrstka utajených vyvolených ovládá svět, ty zase přes různý převodní páky (doktorka Mráčková alias vrchní státní zástupkyně Bradáčová :) ovládaj kluci odněkud z "Atolu" a jediná šance je v tom, že se celej ten zmrdisystém zakousne na vlastním přezmrdování.... Kdo nepochopil, že tenhle seriál není o vodnících, ale o svobodných zednářích a způsobu, jakým ovládli svět ("...a až dosadíme svýho papeže..."), tak nemá co sem psát žádný komentáře.

 • poster

  Okresní přebor (TV seriál) (2010)

  Fotbal je mi úplně volnej, ale tohle můžu, poněvadž to není o fotbale. (Nebo jen málo.)

 • poster

  Čtvrtá hvězda (TV seriál) (2014)

  Od té doby, co jsme si svobodně zakázali Českou sodu a vznikaly jen undergroundové pokusy o humour (Gynekologie 2) se vlastně na poli televizní zábavy neodehrálo absolutně nic. Pokud nepočítám Prušinovského Okresní přebor, který je sice milým pohlazením, ale spíš ve stylu Chalupářů v období normalizace - poskytuje chvilku slastného zapomenutí v době, kdy se některé věci nesmějí říkat nahlas. No a tím spíš mě překvapil tenhle počin, který se sice taky ještě krotký, ale mnohem méně korektní, než dneska bývá zvykem. Viděl jsem zatím 3 díly, ale už teď vím, že tenhle seriál se stane klasikou.

 • poster

  Ajťáci (TV seriál) (2006)

 • poster

  Chalupáři (TV seriál) (1975)

 • poster

  Gynekologie 2 (TV seriál) (2007)

  Prvních 10 dílů jsem si říkal, jak je tahlecta normalizovaná česká soda už akorát tak trapná, ale pak se to nějak rozjelo a já se začal bavit. Je to dokonale xenofobní, sexistické a nekorektní, přesně takové, jaké to má být, když se do něčeho pustí Čtvrtníček.

 • poster

  Jistě, pane ministře (TV seriál) (1980)

  Vysoká škola politologická zhuštěná do 3x6 krátkých a výživných lekcí. Nechápu, jak je možné, že když už v roce 1980 byla například evropská integrace pochopena a zesměšněna tak, jako tady, že to celé ještě nešlo dávno srát. Halt vizionáři nejsou napřed o nějakých dvacet, třicet let, ale většinou o celé století.