Moll Flandersová (1996) (TV film)

Alex Kingston pokud hraje distingovanou dámu, jako například ve filmu Krupiér, je neodolatelná. Tady měla - alespoň celou první půlku filmu - hrát naivní sedmnáctileté tele. Tahle poloha jí očividně neseděla, její postava působila vulgárně a nevěrohodně. Postupem doby, kdy začala být kapánek životem poučenější, se na to už dalo dívat, a nejsilnější byl závěr, kde se z ní, po všech útrapách, znovu stala Dáma s velkým D. Na příběhu je trochu divné to, jaká byla Moll Flanders rádodajka - se svým rozkrokem se nesnažila kupčit, jako většina zlatokopek, ale šla rovnou na věc, a spoléhala na svoje kouzlo, že teprve POTOM, co se v ní gentleman smočil, byl definitivně lapen. No, proti gustu... Taky mi trochu vadilo, že jí šlo opravdu jen čistě o prachy, a děti na své cestě životem nechávala stát u cesty s vágním doporučením "a buďte tady hodný." Ale chápu, že v tý drsný době asi to moc jinak dělat nešlo, hehe.

Krupiér (1998)

Příběh to není kdovíjak přelomový, ale sešli se tady Clive Owen, Gina McKee a hlavně Alex Kingston, která je prostě naprosto okouzlující, v roli, která jí sedí jako ušitá.

Our Friends in the North (1996) (seriál)

No, sitcom nečekejte. Od začátku je to depka. První zhruba tak dva až tři díly je to dost nuda, sledujeme začátky maligního politického nadšence Nickyho a způsob, jakým si hlavní postavy snaží co nejvíce pokakat život (a souloží se tu zásadně v oblečení, v kalhotech a svetru - i ženy. To se pak naštěstí v dalším průběhu seriálu změní). Plus je tu spousta zápletek postavených na tom, že nějaký baráky se nepostavily tak, jak měly (aby do nich nechcalo...) a kdo za to může případně kdo za to dostal bokem prachy. Pak se ale seriál rozjede a až do konce je to pecka. Uvidíme nejen moji oblíbenou Ginu McKee (která mě dostala v seriálu Borgias), dokonce uvidíme Daniela Craiga HRÁT. Mně se na tom líbila snaha o sebereflexi moderních britských dějin a života v Anglii, snaha, ze které byla vidět taková nějaká poctivost, která je v našich krajích dost nevídaná. Celkově je to ale seriál spíš pro lidi, který zajímá Británie a nehledaj jen zábavu v prvním plánu.

Osmy (2014) (TV film)

Když už se furt potřebujeme hrabat v hovnech sedmdesátých let (zde i doslova) a strkat tak hlavu do písku před hovny novodobé eurobolševické diktatury, tak alespoň takto přijatelným způsobem.

Konfident (2011)

Mádl podlě mě už svoje "stříkééééj" nepřekoná ani kdyby se na hlavu stavěl a zkoušel hrát bůhvíjak rozhárané postavy. I přesto je tenhle film kupodivu dost dobře koukatelný, i když souhlasím s výtkami mnohých, že je občas až moc zkratkovitý. Takové atmosféry, jaká vládne v Das Leben der Anderen se tady ovšem dosáhnout nepodařilo, a zejména mě sral fakt, že film vlastně nemá konec. To je praxe, která je v moderní kinematografii dosti módním postupem, avšak podle mě nesvědčí o žádné originalitě, ale spíš o naprosté bezradnosti a duševní vyprázdněnosti.

Bella Mia (2013)

Dlužno uznat, že ty krávy hrajou o třídu líp než polovina českých herců.

Shame the Devil (2013)

Celkem průměrná krimi, kterou ozvláštňuje akorát zjev jisté Juliette Bennett, která hraje jednu z hlavních rolí. Ta ženská musí bejt v reálu strašlivě afektovaná a ani se to nesnaží skrývat, dokonce celá její role je na tom postavená. Jenže ona je tak moc, až je v tom jistý kouzlo.

Vyprávěj (2009) (seriál)

Řetězec ryze seriálových pseudozápletek na pozadí povlečení z Ikey a barviček z Hornbachu.

Farářův konec (1968)

Vtipné je to jenom trochu, a to ještě hlavně díky Libíčkovi. Takže celý Schorm, Škvorecký a Brodský kdyby nebyli, nepoznalo by se to..