Caminzind

Caminzind

Česko
Jako netopýr trhám porcelán přítmí svou stopou

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 20.2.2018  02:15
    Cold Skin (2017)

Je to s podivem, ale já to dokoukal. Ačkoliv námět za zpracování snad ani nestál, prostředí a atmosféra vás dokáží vtáhnout do děje. Ten se vyvíjí napínavě, avšak v úplném závěru už zcela předvídatelně. 58%

• 31.1.2018  00:27
    Numb (2015)

Slibný námět, slibný začátek, avšak laciné zpracování a scénář s kupou hovadin (slaňování, záhrab, omrzlina, otrávený alkohol), které by neprošly ani u divadelní hry, celý snímek téměř pohřbili. Od půlky už je nezbytné film přetáčet.

• 25.1.2018  21:41
    Prezidentský duel – finále (TV pořad) (2018)

Drahošova topornost, ošívání a občas až neurvalost s potřebou se neustále vyhraňovat. To byly jediné rušivé momenty jinak poklidné, uvolněné a věcné debaty. Ta sice nemělá tak hustou atmosféru jako estráda na Primě, za to však velice příjemnou Světlanu Witowskou jakožto vítězku celého večera.

• 10.1.2018  01:23

Tři billboardy za Ebbingem v Missouri (ano, takhle by mi to znělo lépe, a přitom to stačilo jenom přeložit) je opravdu hodně výživný a, když to přeženu, až epický film (vždyť v závěru jsem si na nějakého Harrelsona ani nevzpomněl), a z toho, co jsem viděl, zatím ten nejlepší od McDonagha. Ano, McDonaghova obligátní snaha být originální a jiný, je zde cítit již od samotného názvu, ale není ani zdaleka tak ubíjející jako u Sedmi psychopatů. Dialogy s nádechem až tarantinovské uštěpačnosti občas zašustí papírem, ale jsou fakt nápadité a vtipné. Občas divák v obavách až trne, jaká krutost se stane v další scéně (uf, já normálně čekal, že se bude kašlat krev i na děcka nebo manželku). To není moc příjemné, avšak udržuje to mírné napětí a nakonec to McDonagh dokázal vybalancovat, vyhnout se nějaké fakt trapné scéně a zachovat si střídmost a cit. Závěr sice jakoby ztrácí dech, ale s mírným odstupem jsem v něm našel to kouzlo. ⭐️⭐️⭐️⭐️

• 9.1.2018  21:46

Kde tu drzost vůbec vzal, že sám sebe ošukal? je vskutku signifikantním popěvkem Daliborka, jehož autor zde ve sto minutách prakticky znásilňuje sám sebe. Můj první a nejspíš i poslední film od tvůrčí trosky Víta Klusáka, který je co do ambicí a talentu až nápadně podobný hlavnímu protagonistovi tohohle plytkého díla. Největším slabochem je navíc ten, který si vybral tu nejslabší oběť. A tudíž to nejsou (pouze) postavy, kdo nám o sobě sděluje to podstatné, nýbrž a právě je to režisér spolu s autory scénáře, jejichž osobní stíny zde dominují a ničí tak u postav vše lidské a autentické. Tohleto je banální a jednoduchý svět ani ne tak podle přehrávajícího Daliborka, jako podle Klusáka. Navíc nejde o snímek dokumentární, jak je chybně prezentováno, je to jen špatný film, který chtěl původně sloužit kdovíkomu a sdělovat kdovíco. ⭐️

• 6.1.2018  02:34
    Blok 99 (2017)

Park Chan-wook meets Lucio Fulci. Absolutně nehratelný akční level, vedle kterého je takový Kill Bill jen hadrem na podlahu. A ten odlehčený závěr mi fakt děsně bodl. Dík za něj. ⭐️⭐️⭐️⭐️

• 4.1.2018  18:18
    Thelma (2017)

Sexy as fuck! ⭐️⭐️⭐️⭐️

• 31.12.2017  15:46
    Mrazivá tajemství (TV pořad) (2016)

Ty vole, co je tohle zase za debilní sračku?? Lidi jsou už dnes úplně retardovaní, 77%?????? Tohle je naprosté dno, běžte si nafackovat, idioti!

• 18.10.2017  02:18

Kdyby zde nějaká zodpovědná osoba nezapomenula uvést žánr komedie, vůbec bych tuhle půlnoční jednohubku od Netflixu nestahoval. Ikdyž nakonec je to fuk, protože svůj účel to víceméně splnilo. Možná si ho ještě vyhoním, než zalehnu. 47%

• 11.10.2017  03:07

Já teda nikdy o Židech neměl příliš jasný obrázek, ale tenhle dokument jakoby mi otevíral oči. Normálně je začínám nějak nemít v lásce a to jsem teprve v 18. minutě. :) Každopádně ta jednostrannost a zášť ve filmu hrozně ruší.

• 24.9.2017  04:57
    Trezor (2017)

2 in 1 horror bank robbery, jehož největšími slabinami jsou absence smysluplně lineárního děje a logika postav. Na druhou stranu bych vyzdvihl onu mysteriózní pointu, která k ději obstojně přiléhá a celý snímek tak posouvá o trochu výš. ⭐️⭐️ 48%

• 23.9.2017  04:55
    Přízrak (2017)

He he, to byl teda tyátr. Poltergeist v prostěradle, to tu sice ještě nebylo, ale jít na tohle do kina, tak možná požaduji vrátit vstupné. A vůbec nejnapínavější bylo to čekání na závěrečné titulky, abych se konečně dozvěděl, zda-li je Affleck fakt takový magor a celou tuhle ne moc inteligentní maškarádu odehrál on. ⭐️⭐️ 51%

• 25.8.2017  17:46

Tak tohle bylo hodně zlý.

• 23.8.2017  00:36

Po většinu času fungující ff, které buduje napětí, avšak ve finále naprosto utahané bez jakéhokoliv nápadu a provedení.

• 12.8.2017  08:13
    Vesmír (TV seriál) (2007)

Stupidní škvár kvalitou a obsahem pod úrovní obrázkového leporela. Pro mentály z pomocné školy dobré na zabití času.

• 31.7.2017  23:57
    Fargo - Série 3 (série) (2017)

Třetí série je o 100% lepší než druhá, ze které si pamatuji jenom indiána. Zde válejí všichni herci ve všech rolích, přičemž dvojrole McGregora patří k tomu nejlepšímu z celého seriálu. Kdo tuhle sérii staví až za tu druhou je totální kokot!!! Nashle.

• 25.7.2017  03:07

Solidní sračka pro tupé hlavy. Vidět to jako kluk v devadesátých letech, kdy ještě ani neexistovaly všechny ty internety, tak se z tohohle pubertálního škváru s neherci pobleju úplně stejně jako dnes. Nejslabší dvě hvězdy, co můžu dát. 40%

• 7.7.2017  16:15
    The Circle (2017)

Pitomoučká moralitka s orwellovskými ambicemi, kde již námět je naprostou nefunkční. 45% ⭐️⭐️

• 23.6.2017  00:32
    Co dokáže lež (TV film) (2016)

Já vždycky říkal, že z minulosti se prakticky nelze poučit, a že ať chceme nebo ne, budeme dříve či později nuceni ji opakovat. A pak znovu a znovu... A hle, neminuly 3 desetiletí od minulého režimu a opět se nálepkuje, opět se ostrakizuje, opět se na ministerstvu vnitra píší seznamy nepohodlných. A je už jen takovou smutnou ironií, že si svoji vlastní porobu opět platíme, ať už z daní, anebo koncesionářskými poplatky. A až nám soudobí farizeové a strážci oficiálních doktrín opět zavelí, půjdeme to těm čurákům znovu do té urny hodit. Protože se to tak má, protože to tak říkali na ČT, v Rudém právu a Mladé frontě. A kdyby vám podali lopatu do ruky a řekli kopej, půjdete s hlavou skloněnou a začnete kopat.

• 19.6.2017  13:35
    Christine (2016)

Věrohodná a citlivá studie disharmonické osobnosti, která v sobě nese i něco podobenství o moderním člověku. Nedokážu posoudit, do jaké míry je snímek psychologicky a faktograficky věrný skutečným událostem, s ohledem na popisovanou tragédii však v sobě nezapře záměr autorů zachovat si cit a důstojnost. 70% ⭐️⭐️⭐️⭐️

• 18.6.2017  05:06
    Hra (2011)

Afrika nepatří do Evropy, stejně jako kuna nepatří do kurníku. Věci jsou už tak nějak naučené mít své přirozené místo, které by měl člověk respektovat a nehrát si na Boha. O ničem jiném to není.

• 17.6.2017  03:38
    Na doraz (2017)

Thriller, který falešně předstírá, jaká je hrdinka smolařka, ačkoliv možná spíše opak je pravdou. Její sledovací schopnosti jsou zcela mimo realitu průměrné servírky, a dávají jí kouzelné šance na dopadení únosců i navzdory celé řadě špatných rozhodnutí a podivných náhod. Ty jsou přitom hotovou sbírkou filmových klišé, které mají za úkol jenom průběžně protahovat samotný děj. V tomhle směru jde o typicky zjednodušující jednotvárnou béčkovou akční klasiku bez přidané hodnoty. Nicméně filmu nelze upřít napětí, akce, solidní kamera, občas zajímavá hudba i dostatečné herecké výkony. 54% ⭐️⭐️

• 14.6.2017  03:56

Berlínský syndrom. Jaká hříčka se má skrývat v samotném názvu? Jistě, asociace se stockholmským syndromem je nabíledni, ale jako divák zde již více nevyčaruji. Co chtěl básník říci? Vždyť jakékoliv náznaky patologického vztahu ústředních postav snímek zabil vždy hned následující scénou. Držet se romantické linie a dotáhnout příběh k harmonickému konci by bylo vůbec to nejlepší, protože jakožto thriller je film nadbytečný. Navzdory nápadité a ambiciózní režii však zatoužila Cate Shortland po něčem víc, anebo míň, anebo sama netuší... Ale stejně... to vše nakonec odvál čas. Chci říct, že kolik je v tom něhy a poetičnosti, tolik je i nerozumu, což svým jednáním obzvlášť korunuje vedlejší postava Andiho studentky. 64%

• 28.5.2017  03:12

Musím se přiznat, že po těch letech jsem opravdu čekal, že mě Lynchův mysticismus a obřadnost postav z tohoto tajuplného městečka nechá chladným. Myslel jsem, že jsem už na to dospělej. S úžasem po prvním díle však zjišťuji, že mě to baví snad ještě více než tenkrát. Twin Peaks je skutečně bytostně jiný než všechno a nelze z něj vyrůst.

• 19.5.2017  23:16

Tak jsem byl po delší době v kině a moje zadnice z těch sedaček poznala středověk. To jen na okraj. K filmu asi jenom krátce. Covenant přináší jedno ústřední sdělení, které je zásadní pro celou sérii. To je dobře, a je to jedno ze dvou pozitiv snímku. Tím druhým, které podstatně souvisí s prvním, je Fassbender. A to je vše (neříkám, že je to málo). Scénář vám nenabídne dostatečně propracované postavy, ani kdovíjak ikonické scény, ba ani herci, krom Fasse, neexcelovali. Snímek samotný vás svoji atmosférou vyloženě nepohltí a celkově působí tak nějak epizodně a postradatelně. A ten béčkový závěr byl skoro na facku ("Davide??" ... "Já chci ven!"). S odřenýma ceckama: 70% ⭐️⭐️⭐️⭐️

• 2.5.2017  11:45
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Narativně pohlcující maratón, leč malicherných důvodů k mladistvé vzpouře proti tomu nejcennějšímu.

• 1.5.2017  04:07

Koprodukční psychologické drama s bídnou atmosférou, které chce být zároveň thrillerem a trochu i mysteriózním horrorem, částečně zachraňuje sympatický pokus o pointu. Jako celek film není příliš srozumitelný, což je paradoxní, když režisér Assayas je zároveň i autorem scénáře. Dalším paradoxem je výkon Kristen Stewart, která na jednu stranu táhne sama celý film, v dramatických scénách ovšem až trapně přehrává a pro svoji postavu se jí moc nedaří vyprodukovat dostatečně silné lidské emoce. 59%

• 27.4.2017  05:58
    Uteč (2017)

Uf... No, Get Out je dle mého poměrně hystericky nadhodnocený experiment, který však zapadá do série moderního horroru posledních let. Nepředvídatelný (alespoň do první půle), stylový, invenční, atmosférický, ovšem i s notně překombinovaným scénářem. Z toho, co bych mu vytknul, zmíním jen pár věcí. ! SPOILERY ! 1) Rasismus. Rasový motiv tu není nijak opodstatněn (krom malicherných důvodů, které nejsou relevantní pro vyloučení bílé pleti, např. fyzická zdatnost) a klame tak po celý film. 2) Transplantace popírá zcela logiku chování postav (proč se prarodiče v cizích tělech chovali divně?), prvek hypnózy tu pak postrádá trochu smysl a jeví se být nadbytečný. Nehledě na to, že představa o transplantaci je tu prezentována dost naivně. 3) Metoda. Nebylo by praktičtější někoho omámit a unést, a nenechávat tak celou starost o dodávku na Rose? Nadbytečnost hypnózy se zde pak ukazuje ještě výrazněji. 4) Jelen měl znamenat co? Tento motiv z počátku i z konce filmu vytvářel dojem zvláštního významu, ačkoliv ve výsledku žádný zvláštní význam neměl. 5) Emoce. Odosobněné chování hlavních vedlejších postav, tj. Rose a její rodiny (kteří sami působí jako zhypnotizovaná sekta) je rovněž lehce matoucí. Hlavně v závěru filmu, který celkově postrádá vtip, ikdyž svojí odbytostí paradoxně získává jistou lehkost. Příště bych proto doporučil méně mysteriózní víceznačnosti a scénář lépe promyslet. 59% ⭐️⭐️⭐️

• 24.3.2017  04:37
    Elle (2016)

Otec je masový vrah, matka randí s gigolem, synovu snoubenku zbouchnul negr, tak co bych si taky nezapíchala s nějakým tím deviantem, který možná i vyrostl v puritánském prostředí. To by byl teda úlet. No, nevím... Tady je vážně tak překontrastováno různými podivínskými vztahy lidí z relativně slušné společnosti, že by tomu slušel spíš žánr komedie. Pořád by to však zůstalo velkým klišé bez výrazného motivu a bez atmosféry. Není to Haneke, není to Chabrol, není to satira a vlastně to ani není šokující. 65% hlavně za herecké výkony a nepředvídatelnost hlavní postavy.

• 24.3.2017  04:19
    Contratiempo (2016)

Bohužel, tohle někdo hodně dodrbal. Jestliže chci postavit kulervoucí pointu na tak křehkých detailech, jako je paruka nebo kontaktní čočky (nehledě na to, že maskování se týkalo druhé postavy, než jak je v závěru prezentováno), musím věnovat zvýšené úsilí tomu, aby celé rozuzlení zůstalo divákům utajeno do poslední chvíle. Tady je však celý trik průhledný prakticky po celý film a polovina napětí je tak pryč. A s ním i polovina hodnocení, protože ty čtyři hvězdy by si to i zasloužilo. Takhle jen 53%

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19