Caminzind

Caminzind

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 29.5.2020  23:19
    Defending Jacob (TV seriál) (2020)

Jsou prospasti, které ani bezpodmínečná láska neumí zaplnit. Ačkoliv se tahle minisérie v závěru odklání od (asi méně stravitelné) literární předlohy Williama Landaye, jedná se i tak o velice depresivní záležitost, ve které nakonec nejde ani tak o vraždu. Veškerou jeho temnotu totiž definuje odcizení a existenciální nejistota matky v konjunkci s citovou zamlklostí jejího jediného syna. Po technické stránce tady nechybí nic, atmosféra výborná, herci jsou dobří až velmi dobří. Co ale nepěkně bije do očí jsou všudypřítomná klišé, která si tvůrci vzhledem k omezené délce jednotlivých dílů mohli odpustit.

• 2.5.2020  02:49

Guvernér se posral.

• 29.4.2020  23:26
    Chata (2019)

Tak myslím, že tohle by stačilo. Po svojí debutové polosračce se Fiala s Franzovou zmátořili, podojili svoji tvůrčí neschopnost a chrstli na nás tuhle kýčovitou psychedelii o magorech a dětech. Artové klišé bez obsahu, bez nápadu, bez atmosféry (což po jejich prvotině není nikterak překvapivé), zato s hudbou tak neoriginální, že byste si ji nasamplovali za večer klidně sami. Vlastně celé byste si to mohli napsat, natočit, nasnímat a zahrát sami. Stačí nakoukat něco od Hanekeho, Lanthimose, Eggerse a dalších, co umějí, akorát před použitím trochu protřepat. 🎬 41%

• 24.4.2020  02:05
    Too Hot to Handle (TV pořad) (2020)

Ok, chápu záměr Netflixu, předhodit obecenstvu bandu idiotů, abychom se mohli u každého dílu pořádně vyzvracet, případně se škodolibě zasmát nad lidskou ubohostí. Ale pořád to nemění nic na tom, že se jedná o krystalický odpad!, který možná nabídne pár podnětů k zamyšlení, ovšem na dobu ne delší, než činí stopáž prvního dílu. Tohle nikdy nemůže uspět, námět je slabý, formát okoukaný, obsazení tuctové, komentář rádoby ironický a vůbec celá ta stylizace je tak přepálená, že mám občas problém uvěřit, že nejde do velké míry o účelovou přetvářku. Nehledě na to, že to, jak snadné je před kamerou udělat ze sebe většího blba, než jakým jste, už dávno víme.

• 17.4.2020  01:15
    Devs (TV seriál) (2020)

Měl jsem vizi budoucnosti. Viděl jsem, jak tomuto seriálu dávám 4 hvězdy. Jelikož jsem se ale nedokázal smířit s jednáním postav v posledních dílech, které bylo zcela tendenčně v souladu s předpovědmi Devs, rozhodl jsem se potrestat Garlanda hodnocením nižším. Ovšem nedokážu to! Chci tomuhle dát míň, vzepřít se determinismu, chci hřešit jako Lily. Ale jak?! Nejde mi to, až je to divné. Taková blbost! Jsem přece svobodná bytost ! ! !

• 12.4.2020  15:16

Je to sice děravá hovadina, tolik typická pro hispánce, ale baví mě to. 70%

• 29.3.2020  14:22
    Hříšnice - Série 3 (série) (2020)

O poznání tajemnější než dvojka, ovšem postupem času se vám nepochopitelný sentiment kolem ústředního psychopata naprosto znechutí, a pak už jen opět vyhlížíte finále, ve kterém zase (jako u dvojky) půjde o hovno.

• 26.3.2020  00:23
    Lov (2020)

Libtards vs. far-right rednecks splatter. Toliko k definici. A napočátku toho jeden zdánlivě neškodný hoax. Mám-li být kritický, vytkl bych až přílišnou odlehčenost, okatou snahu o nevšednost a vskutku mysteriozní zmizení Supleeho postavy kdesi v půlce filmu (to je ten brácha od Earla, Randy?). Na druhou stranu, snímek je opravdu svůj, dějově svižný a nepředvídatelný a žádná z postav mu není svatá. Tedy až na tu hlavní, která se stane hlavní jaksi nazdařbůh kdesi ve dvacáté minutě. A o koho vůbec šlo? Podle scenáristů to sral pes. Příjemné osvěžení. 🎬 64%

• 21.3.2020  20:40
    Neviditelný (2020)

Budu svině a shodím to na tři fíky. Prozatím. První hvězda musela dolů apriori už pro ten béčkový námět, protože kdo kdy slyšel o nějaké neviditelnosti, že? To je prostě příliš velké sci-fi. Ovšem minimálně pvní polovinu si snímek navzdory očekávání udržel asi po všech stránkách mimořádně vysokou úroveň. Vtažení do děje, žádná vata, klišé, nebo snad úmorné ploužení po domě, kdy jen čekáte až vyskočí sousedovic kočka na parapet; žádné půlhodinové zamrzávání na okraji černé díry s baterkou v ruce. Naopak originální psychodrama, které kdyby si dokázalo diváka povodit až do úplného závěru s otevřeným koncem, bylo by to naprosté zjevení. Ale ne, zpět k horroru. Prostě je to, jak to je a to tak, že měšec nelogičností a ..... spoiler. A ta druhá hvězda? O tu se připravil film svým závěrem, který je už naprosto dutý. 🎬 70% (Zvyšuji na 4.)

• 9.3.2020  23:58
    Outsider (TV seriál) (2020)

Ach jo... člověk musí být hodně shovívavý, aby tomu nedal nižší hodnocení, protože místy to byla těžká vata. Padesátkou po americké dálnici, klábosení nad smaženými kuřaty, však o co jde, že? Temná atmosféra postupně omrzí, stejně jako skvělý hudební doprovod a postavy, které vykrádají samy sebe. Nadpřirozeno mi do tak seriózního světa příliš nesedí, ale je to King, takže s tím nijak nehnete. No a na konci nejste o nic moudřejší než na začátku. Takže slabé čtyři hvězdy alespoň za herce a hudbu, ale můj výsledný dojem nejlépe vystihuje Mendelsohnův unavený výraz, který si tak hýčkal po celý seriál. 🎬 66%

• 30.12.2019  18:16

Elizabeth Holmes je něco mezi Hitlerem a Boratem. Megalomanka a fanatička, která dokázala strhnout davy, stáhnout je s sebou na dno, zcela bezděčně je vytrollit a nastavit tak zrcadlo jejich naivitě. Stačil jí k tomu černý rolák, ampulka krve a pár motivačních frází.

• 25.12.2019  21:45
    Vrahoun přiznavač (TV seriál) (2019)

Z diváckého hlediska si to sice nejvyšší hodnocení nezaslouží, nicméně z hlediska faktografického ano. Lucasův případ patří mezi ty největší v dějinách amerického zločinu, a o to větší váhu mají informace, které tento dokument přináší. Nevím o jiném snímku, který by zkoumal Lucasovo a Tooleho řádění zevrubněji. Ne, že by tento zevrubností nějak zvlášť oplýval, nicméně odhaluje tento případ v úplně jiném světle, než by divák očekával.

• 10.10.2019  00:13
    Neuvěřitelná (TV seriál) (2019)

Absolutní špička. A příběh hodně podle skutečnosti, žádná agitka.

• 26.9.2019  22:51
    Haunt (2019)

Proč to všechno?

• 19.6.2019  00:05
    Jsem matka (2019)

Těžkopádný příspěvek k polemice nad Kantovou etickou metafyzikou. Ačkoliv zprvu jde o napínavý kousek, poměrně rychle klekne, ztratí sílu debatovat a zdrhne k akčnímu balastu. Nelogičností je tu taky dost. 🎬 51%

• 21.5.2019  23:58

Joe Berlingera neprovází zrovna pověst zkušeného a kvalitního filmového režiséra. Přesto se mu povedlo převést příběh Teda Bundyho na plátno způsobem, který kromě atraktivního obsazení, nabízí zajímavou kombinaci dramatického přednesu s prvky rekonstrukce. To je něco, co nezaujatý divák asi nedokáže plně docenit. Životopisná poctivost, která zcela pohltila scénář, je pochopitelně na úkor diváckému zážitku, ovšem to nijak nesnižuje kvalitu snímku jako takového. Zajímavostí je, že emocionální hloubku příběhu zde obstarává vedlejší postava Liz Kendall (Kloepfer), na níž stojí i samotné vyvrcholení filmu. Největší rozpaky tak u mě vyvolává pojetí hlavní postavy, jejíž romantizace a démonizace tady působí triviálně. Celkově je její psychologické uchopení velice subjektivní, a byť Zac Efron i díky úlisnému vzhledu svoji roli zvládl skvěle, obávám se že to není tak úplně role skutečného Teda Bundyho. 🎬 73%

• 16.3.2019  00:50

Do půlky jsem ještě zvládl přetáčet, pak jsem to utnul. Tohle se nedalo.

• 12.3.2019  22:22

Hluboké, psychologicky poučné, bez důkazů. Netroufám si se v tom pitvat. Dokument je to konsistentní, ale moc dlouhý.

• 26.2.2019  20:04

Čtvrtou sérii už, prosím, netočte. 72%

• 18.2.2019  19:02
    Pledge (2018)

To teda byla píčovina. Zrovna, když se to začalo rozplétat, tak je konec.

• 17.2.2019  01:38

Je to špatně napsané, zrežírované i sestříhané. Za delší komentář to určitě nestojí. 42%

• 14.2.2019  02:09
    Nancy (2018)

Myslím, že jsem právě objevil nové slovo. Nijakost.

• 5.2.2019  00:51

Nehorázná sračka. Natočit to někdo dnes, nevyhrabe se to ani do modrého pásma. Castle si chtěl asi natočit své vlastní Psycho, tak mu Bloch k tomu za dva večery přecedil pár starých nápadů. Jinak si to neumím vysvětlit.

• 24.1.2019  01:48
    Na mušce (TV seriál) (2018)

Tak to jsem nečekal. Zatím docela klasa na hraně pěti hvězd. Vtipné i brutální. A přitom to natočila ženská, v hlavních rolích ženské... Nevím, co se to děje. Jo, a taky se tam hodně cestuje, což je bezva.

• 23.1.2019  22:21
    Suspiria (2018)

To muselo dát práce, a přitom taková blbost, co? Mám-li se vyjádřit k tomuto opusu, pak musím vyzdvihnout režii. Překvapila mě sehranost herců. Jakoby skutečně všichni věděli, co mají hrát a jakoby chtěl Guadagnino nechat vzpomenout na italské klasiky. Třeba Felliniho. Oops, snad jsem teď nepřestřelil.

• 14.1.2019  01:07
    Pustina (TV seriál) (2016)

Po delší době se mi povedl majstrštyk, kdy má intuice spontánně zabrala a já vycítil vraha již v prvních epizodách. V podstatném detailu (který si již přesně nevybavuji) mi to totiž asociovalo Mystic River.

• 13.1.2019  18:41

Propagandistické snímky je důležité hodnotit radikálně, protestně, bez shovívavosti. Jejich cíle jsou vždycky politické, nikoliv dokumentární, a proto postrádají prostor pro jakýkoliv dialog. Nejinak je tomu v tomto případě. Papež František letá po světě ve svém nažehleném rouchu, kterým by mohl dělat reklamu nejednomu pracímu prášku, a káže. Otevřenost společnosti a chudoba církve. To jsou jeho hlavní požadavky (a samozřejmě taky láska, světový mír apod.) zabalené (jak je u politiků zvykem) do frází naleštěných a nažehlených jako je on sám. S okázalou skromností a v ojetém Fiatu ukazuje světu, jak drží své slovo, přičemž nezapomene odsoudit pedofilní kněží a teologicky ospravedlnit utrpení ve světě (když se zlo nedá porazit, je třeba ho obhájit). Zastavte války a zbrojení! káže františkán v americkém Kongresu. A víte, co se stane? Oni se rozpláčou. Věřili byste tomu? Ty emoce jsou tak skutečné. Jakoby právě vstoupilo do kin pokračování Titanicu. Stavějte mosty, ne zdi! My všichni jsme bratři! A nevolte Babiše! No nic, snad příště. Každopádně není třeba osvětlovat pokrytectví katolické církve a porovnávat, co dobrého či zlého ten který hodnostář pro lidstvo udělal. Podstatné je, že tento snímek nepřináší nic, než jen naprosto očekávánou oslavu jednoho konkrétního muže, který možná něco málo vykonal, avšak daleko více toho napovídal. Ano, to celé je trapné, je to plytké, je to konzumní, ovšem ze všeho nejvíc je to smutné.

• 8.1.2019  17:49
    MOST! (TV seriál) (2019)

Nepochopil jsem to. Postavy, jejich motivy, vztahy, způsob komunikace jsou jako z jiné planety. Dialogy nepůsobí uvěřitelně, šustí papírem, herecké výkony nejsou nejlepší (což je česká klasika, teda minimálně ta seriálová). Do toho jakési virtuální buranství, absurdně vyhypovaný rasismus, který by těžko našel oporu v realitě. Postavy jsou fiktivní fiktivním způsobem a ani teoreticky jim nelze pořádně porozumět. Jednotvárnost. Šablonovitost bez přidané hodnoty (prostě vezmete burana iq tykve, před něj dáte transku - kontrapozice, čímž vytvoříte konflikt, atmosféra houstne, buran neví, která bije, nikdy transku neviděl, proč? protože žije v mostě!!! v tykvi mu to zazkratuje, je to xenofob, bojí se, brání se útokem, dá bráchovi pěstí - pak ŠOK! - lidé v sále nevěří a jen třeští oči.... no a pepíci u obrazovek jsou děsně nad věcí, protože tomu vzorci rozumějí, protože už slyšeli o buranech a transkách tam venku v mostě!!! a tak souhlasně pokyvují moudrými tykvemi a smějí se, protože je to tak šíleně absurdní a nepředvídatelné, a hlavně nic podobného ještě nikdo z nich nikdy neviděl). Tak trochu Babovřesky 2.0. Seriál má však i několik úsměvných momentů, za které si nějakou tu hvězdu zaslouží. A jelikož jsem jej nakonec dokázal přijmout jako nenáročnou zábavu s dostatečným podílem vtipných scén, zvyšuji hodnocení na 63%. 🎬 Osmdesátkový soundtrack mě docela potěšil.                                                                                       Poznatek: Jelikož se ve veřejném prostoru objevují diskuze o tom, že snad seriál cíleně agituje ve prospěch romské menšiny (a jiných menšin na úkor bílé majority), rozhodl jsem se na to najít odpověď tím, že hypoteticky vyjdu právě z tohoto zadání.                                                                                                                                                                                               TAKŽE, jak natočíme takovou proromskou agitku? --- Vezmeme nějakého fakt vzdělaného Roma a natočíme o něm chytrý film.                                                                                                                                                                                                                      TY vole, ale my chceme, aby ten film působil věrohodně! --- Ok, tak ten Rom nebude žádné hogofogo, ale normální cigoš odněkud z Mostu.                                                                                                                                                                                           FAJN, ale jak to udělat, aby film diváka bavil? --- No, tak to bude nějaká komedie, no.                                                                     HM, to by šlo. Ovšem my chceme pozitivní příklad, což cikorka na dávkách bude asi těžko. --- To sice ne, ale když vedle něj dáme nějakýho bílýho Luďana, multifoba, co nepracuje, chlastá, nedokáže si sám vychovat ani vlastní děcko, tak tu cikorku paradoxně polidštíme, ne?                                                                                                                                                              ANO, ano, to je geniální! Když nejde hora k Mohamedovi... A když nedokážeme povýšit cikána, holt budeme muset ponížit člověka. Divák se u toho bude válet smíchy, takže stejně nic nepozná. Hlavně nenápadně! :))

• 8.1.2019  03:51

Zločin a trest z rybářšké knajpy, který však nestojí ani za vědro vody. Postavy i příběh jsou chabé, zpracování jakbysmet. Zbytečný film. Je třeba to říct takto nahlas. 🎬 48%

• 5.1.2019  23:20
    Homecoming (TV seriál) (2018)

Lehce artovější Lost (meets Wayward Pines) s hitchcockovskou atmosférou.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21