• Thriller

Chameleon (2010)

Nechápu. Pokud je tohle podle skutečnosti, pak všichni aktéři tohoto případu musejí pocházet z jiné planety. Veškeré jejich MOTIVY totiž zůstaly zcela za horizontem mé inteligence; řečeno méně kulantně: scenárista je pitomec. Po většinu stopáže se příběh ubírá dost klikatou cestou, ačkoliv jeho cíl je jasný, což je zvláštní paradox, neboť to působí občas dojmem, že scénárista a režisér jako jediní bloudí (na rozdíl od postav a diváka). Napětí tak či tak mírně roste a divák je čím dál víc zvědavý na tu jednu jedinou odpověď. Já byl napnutý natolik, že jsem s postupem času (s ohledem na zdejší ne moc vysoké hodnocení) očekával, že závěr tak nějak vyšumí a síla příběhu se vytratí. To se nakonec i potvrdilo. Navíc u dramatu podle skutečnosti se nedá thrillerová pointa moc očekávat, ačkoliv se film dost jako thriller chová a to je zásadní chyba režiséra. Čím méně tomuto vodění za nos podlehnete, tím větší zklamání na závěr si ušetříte. Každopádně tento snímek (drama podle skutečnosti!) stojí a padá s jeho psychologickou kvalitou, a bohužel spíše padá než stojí, což eskaluje v poslední dvacetiminutovce. A zde, jak jsem řekl, jsem nikoho nepochopil, dokonce ani policistku nádherné Famke. Tohoto filmu je škoda. Námět na silné drama, herci skvělí, byť občas přehrávali a nakonec i ta režie byla docela slibná. Ale přesto to všechno nějak zamrzlo a pozbylo smyslu. 60% Jinak verbal má pravdu, takto se chameleon nechová.

Chata (2019)

Tak myslím, že tohle by stačilo. Po svojí debutové polosračce se Fiala s Franzovou zmátořili, podojili svoji tvůrčí neschopnost a chrstli na nás tuhle kýčovitou psychedelii o magorech a dětech. Artové klišé bez obsahu, bez nápadu, bez atmosféry (což po jejich prvotině není nikterak překvapivé), zato s hudbou tak neoriginální, že byste si ji nasamplovali za večer klidně sami. Vlastně celé byste si to mohli napsat, natočit, nasnímat a zahrát sami. Stačí nakoukat něco od Hanekeho, Lanthimose, Eggerse a dalších, co umějí, akorát před použitím trochu protřepat. 🎬 41%

Chata v horách (2012)

Dlouho jsem váhal nad odpadem, skoro celý film. Pak ale nastoupili do výtahu a já se nestačil divit. 63%

Chatroom (2010)

Zajímavý nápad tahleta konfrontace původní reality s tou virtuální, kdy ta první paradoxně zpodobňuje druhou - odvozenou. Ale to je asi tak vše.

Cheap Thrills (2013)

Chyba lávky. Čekal jsem vtipnou krimikomedii. Dostal jsem spíše bezduché porno, kde si chlap pro 15 tisíc usekne prst. Úchvatné.

Chladnokrevná hra (2008)

Tuctový a předvídatelný krimithriller, ale na Novu někdy po půlnoci tak akorát. 45%

Christine (2016)

Věrohodná a citlivá studie disharmonické osobnosti, která v sobě nese i něco podobenství o moderním člověku. Nedokážu posoudit, do jaké míry je snímek psychologicky a faktograficky věrný skutečným událostem, s ohledem na popisovanou tra gédii však v sobě nezapře záměr autorů zachovat si cit a důstojnost. 78% ⭐️⭐️⭐️⭐️

Chůva na zabití (2017)

Kdyby zde nějaká zodpovědná osoba nezapomenula uvést žánr komedie, vůbec bych tuhle půlnoční jednohubku od Netflixu nestahoval. Ikdyž nakonec je to fuk, protože svůj účel to víceméně splnilo. Možná si ho ještě vyhoním, než zalehnu. 47%

I Am Not a Serial Killer (2016)

Ani thriller, ani horror, nýbrž psychologicky irelevantní lehce surrealistické drama. A pěkně nudné.