Caminzind

Caminzind

Česko
Jako netopýr trhám porcelán přítmí svou stopou

• 6.8.2010  09:12
    Dread (2009)

Upovídaná nuda se stylovou kamerou a strakatou Laurou Donnelly. 40%

• 13.7.2010  04:31

Závěr mi vyšuměl z hlavy. Vybavuji si útulné prostředí amerických hotelů, nastavované napětí a příběh budovaný dost ztuha. Lepší průměr: 55%

• 13.7.2010  04:26
    Evil Angel (2009)

Horrorově detektivní zábava bez slušnější pointy, zato s milými herci a kvalitní výpravou. Poctivá práce. 65%

• 13.7.2010  04:21
    The Canyon (2009)

Tohle bylo hodně laciné.

• 13.7.2010  04:19

Docela průhledná jednohubka se solidním obsazením.

• 26.3.2010  20:04
    (1998)

Mimikry, nic víc. Simulace obsahu prostřednictvím formy. Vzhledem ke zdejšímu vysokému hodnocení však velice účinná. K tomu ještě nějaký feťácký cyberpunk či co... Jedna hvězda za kabalu. Pí...ča

• 26.3.2010  19:43

Celou dobu se film tváří jako psychologické drama, ale nic moc nám nesděluje, spíš jde o rozvláčnou hereckou one man show Joela Moora. Závěrečné rozuzlení je thrillerové a psychologicky ploché. Atmosféra je velice komorní. Zvláštním plusem je Masonova definice jazzu, se kterou se shoduji. 50%

• 26.3.2010  19:13
    Šťastlivci (2008)

Meduňková road movie s prozaicky nostalgickým závěrem. Hezky se na to kouká, člověk se usmívá, ale nic moc si neodnáší.

• 26.3.2010  19:05

Nothing special. Komorní mix Dextera, Death Wish a Okna do dvora, jenom bez okna a s naivní, leč stylovou pointou. Herci zajímaví, avšak ne vždy přesvědčiví. Dobrá hudba. Lepší dvě pecky: 55%

• 16.3.2010  03:42

První půle pouze parazitovala na diskutabilním charizmatu Zooey Deschanel. Ve druhé začal už konečně fungovat scénář, závěr pak byl jediným trochu vyvedeným momentem celého snímku. Režie okatě podbízivá se všema těma uhlazenýma vsuvkama a infantilníma vychytávkama, komentář toporný a přemoudřelý. Jednostranně sladkobolná hudba bez jakékoliv kompenzace. Film celkově působí vyumělkovaně a vůbec tak nějak účelově a falešně (hraje si na to, že si na nic nehraje), ale jistě potěší leckteré měkkoty od děvčat přes bukvice až po přizdisráče. Tak trochu podvodný a manipulativní počin.

• 14.3.2010  17:03
    Vynález (2004)

Když už schází myšlenka, vynaložím veškerou energii k vytvoření její iluze. Prostě podvod. Stejně jako u Pí jde o simulaci obsahu formou.

• 14.3.2010  01:23

On ten film působí příjemně, ale vpodstatě je o hovně. Za to pozérství a snahu být cool (Douglas v brýlích po dědovi a s vlněnou šálou) musím dát průměr. 50%

• 14.3.2010  01:19

Skvělý scénář, vynikající hudba, zvuk a audiozáznamy, sympatičtí herci, ale ne až tak šokantní pointa. 70%

• 14.3.2010  01:00
    Cvokař (2009)

...a nakonec všechno dobře dopadlo, všichni se objali, nakoupili hromadu štěňat a žili šťastně dalších tisíc úplně normálních, ustaraných, dokonale nedokonalých let. A Spacey už konečně začal hrát. 63%

• 14.3.2010  00:54
    Cypher (2002)

Nechutně předvídatelný konec, což, vzhledem k tomu, že jsem vnímal jen základní kostru příběhu a o víc se ani nesnažil, o kvalitě snímku hodně vypovídá. 35%

• 14.3.2010  00:49
    Utajený (2005)

Haneke, ty psychopate, jak ty mě dokážeš vždycky tak vydeptat! 96%

• 14.3.2010  00:38

Forma bez opravdové myšlenky. Ulrich Thomsen takové štěky nemá zapotřebí.

• 14.3.2010  00:28

Drsný časy (2005)

Není 3000 USD za 20 kg mexické ganji nějak málo?! 75%

• 19.1.2010  12:58
    Krutý sever (2006)

Tak to pardon, ale závěr mě nijak neohromil. Naopak potvrzuje běžnou praxi, a ačkoliv se s tímto řešením nemusím morálně shodovat, je v podobné situaci asi tím nejpragmatičtějším. V kontrastu s melodramatickým vyzněním pak mírně sklouzává k patosu. Zklamání v důsledku očekávání, ikdyž film mě vtáhl svým napětím i hereckými výkony. 66%

• 19.1.2010  12:46

Zvláštní, já tedy, na rozdíl od mnohých, nevěděl předem o tomto filmu nic, ale ani na chvíli jsem nezapochyboval, že se jedná o pseudokument. Domníval jsem se však, že je inspirován skutečným příběhem. Herecké výkony ve fázích vyprávění jsou působivé, nicméně ony kvaziautentické záběry uvěřitelné nejsou. Film na mě nijak děsivě nepůsobil, napětí jsem postrádal. Spíše mě oslovil scénář se sympatickým závěrem. 80% PS: Mohli byste si odpustit trapnosti typu "Nedoporučuji psych. labilním jedincům.", když je zjevné, jak jste z filmu podělaní. Někoho by to mohlo urazit. Taky se nenavážím do vaší inteligence, ačkoliv bych s klidným svědomím mohl. ;-)

• 19.1.2010  12:33

Víc než patos, se mi zde hnusí nadutá hloupost, na kterou jsou ještě autoři pyšní. A s poezií to nemá nic společného.

• 14.1.2010  20:51
    Sledování (1998)

Ikdyž se to tváří všelijak, jedná se jenom o nadprůměrný thriller. Po formální stránce ovšem působí velice autenticky, žádné trapné retro, a to se počítá. 65 - 70% Kult okolo Nolana ale fakt nechápu.

• 14.1.2010  20:39
    Plague Town (2008)

Originální a skutečně horrorové masky, komorně pohádková atmosféra (i díky kameře a osvětlovačům), ale naprosto nulový scénář a to je škoda. 60%

• 14.1.2010  20:26

Tuctový a předvídatelný krimithriller, ale na Novu někdy po půlnoci tak akorát. 45%

• 14.1.2010  20:24
    Otčím (2009)

Doufal jsem v solidní thriller, ale dočkal jsem se jakéhosi kleštěnce, který by mohl sloužit jako polopatické instruktážní video pro ty natvrdlejší studenty prvního ročníku filmové režie. K tomu mizerně volená hudba a otravný střih. Jedinými plus jsou představitel hlavní role a kupodivu i permanentně napjatá atmosféra. 45%

• 12.1.2010  00:24

Teenagerovská rebelská komedie s otravnou hudbou 60. let.

• 11.1.2010  23:31

Slušný přírůstek do odpadkového koše. Schází zde přesně to, oč se tvůrci snaží: vtip, intelekt i nadhled. 5%

• 11.1.2010  20:57

Ponaučení, mimo jiné, o tom, že i skutečné ZLO má své místo na Slunci. Dokonce i ti Take That mi tady zní úplně jinak. 97%