Caminzind

Caminzind

Česko
Jako netopýr trhám porcelán přítmí svou stopou

• 4.7.2013  02:03

Inspirativní návod pro Severokorejce. Stačí dostatek nafty pro přelet Pacifiku a Washington je váš. Já nevím, jestli tenhle scénář měl uklidnit Američany tím, že prezident bude v bezpečí, zatímco ulice D.C. jsou kropeny kulomety. Ale tenhle snímek funguje na obě strany. Primitivové v něm najdou svůj kulturní zenit a my neblahoslavení nadhled a parodii. 53%

• 3.7.2013  02:55

• 2.7.2013  23:16
    Crazy Joe (2013)

Příběh Stathamova dezertéra bez domova, který se přidá k mafii, zamiluje se do jeptišky a zároveň pátrá po vrahovi své kamarádky mi zde nepřišel příliš zajímavý. Snad bylo na vině pomalejší tempo, protože unylé konverzační scény, kdy snímek najednou vyloženě zamrzne, mne doslova ubíjely a já je musel přetáčet. Tak tohle by se Van Dammovi nestalo.

• 1.7.2013  15:40

Útěk do divočiny. Tak tenhleten film mi to připomnělo. Je v tom ten samý žal, osamělost i hledání Boha.

• 28.6.2013  00:24
    Blood (2012)

Blood měl být temným thrillerem, mapujícím morální kolaps rodiny policajtů. Pominu-li fakt, že temným tento snímek je možná jen naoko, tak řeči o kolapsu něčeho, čím zdejší rodina zjevně nikdy neoplývala, jsou bohapustou frází. A bohapustým (nerozuměj temným) a koneckonců i tou frází je taky tento film.

• 27.6.2013  18:54
    V/H/S/2 (2013)

Jako ustrašení usoplení kluci, co dostali k patnáctinám první kameru, se choulí ve stínu makabrózní historky Safe Haven Tima Tjahjanta zbylí tvůrci projektu V/H/S/2. Indonéský počin, který se nezdráhá přivést na scénu snad i samotného Belzebuba, by si zasloužil celou stopáž a pořádný soundtrack k závěru. Třeba takový Dismember by nebyl vůbec od věci.  PHASE I CLINICAL TRIALS 20%                                                                                                                                                                  A RIDE IN THE PARK 45%                                                                                                                                                                           SAFE HAVEN 72%                                                                                                                                                                                 SLUMBER PARTY ALIEN ABDUCTION 50%

• 17.6.2013  22:50

Ken Jeong udělal z tohoto snímku nejlepší díl celé trilogie. Kenovi se dá věřit všechno. I love cocaine!

• 25.5.2013  02:21
    Tělo (2012)

Já tedy obecně španělské kino moc nemusím, nemám s ním až tak dobré zkušenosti. Ale jakože se ve vší skromnosti považuji za docela prozíravého co se týče kdejakým zvratů, dějů či kdo je a kdo není vrah, kdo dříve či později zemře, z koho se vyklube sketa a naopak, která postava je tichou vodou v tom pozitivním smyslu slova... tak tady mi dalo finálové rozuzlení pěkně přes hubu, za což jsem pochopitelně jakožto divák velice rád. A mé detektivní Ego klesá k normálu. Ikdyž....

• 12.5.2013  14:45

Do půlky filmu jsem se začínal bát, že bych začal mít Soderbergha rád. Konstantní minimalistická hudba v pomalém tempu podbarvující napětí a plížící subdepresivní stav diváka, který jen čeká, co že se začne s hlavní hrdinkou dít. A pak přijde ta druhé půle, půle pravdy a divák zjistí, že je svědkem příběhu vykradeném odkudsi z McBaina a červené knihovny. Tak plodná režie a tak všední béčkový scénář se k sobě ani nehodí. 54% (A Catherine tady vypadá dost divně.)

• 29.4.2013  12:31
    Lesní duch (2013)

Absťák je svinstvo. A když se k němu ještě přidají démoni Mirinda, Vanda či Kunda, tak už vás nezachrání ani Al Bunda. Já měl absťák po celý film, absťák po slušném horroru. No, nakonec se budu muset poohlédnout po své dávce scénáře někde jinde. Je libo trochu gore? - Ne! Raději myšlenku.

• 29.4.2013  12:13

Michael Eklund je ultimátní magor. Slizoun, co se už delší čas snaží vlísat do mojí herecké topky. Pokud bude za dvacet let někdo předělávat Mlčení jehňátek, Eklund musí být první volba do Hopkinsovy role. Co se týče samotného snímku, tak pochopitelně za moc nestojí. Je to takový mix Nebezpečné rychlosti, Telefonní budky a již zmíněných Jehňátek. Dostanete sice napětí a akci, ale v podobě typické instantní zábavy, kvůli které koneckonců vznikl samotný Hollywood. Nakonec i ten jindy skvělý Eklund je zde hodně zprůměrovaný. 58% A už tě mají, Brade, už jsi asi ztracen.

• 26.4.2013  21:00
    Tony (2009)

Tony je prostě kýč. Tichý kluk v brýlích, který vraždí lidi. No a to je nakonec jediné sdělení filmu. Its always the quiet ones, hlásá ostatně i plakát. Tak tedy asi bacha na všechny tichošlápky. Alespoň to syrové zpracování táhne tento film z průměru.

• 23.4.2013  00:09
    Batesův motel (TV seriál) (2013)

Pomalejší rozjezd sice zabral dva díly, ale hned v tom třetím se začne Normanova osobnost vydatně profilovat, k čemuž se přidají i víceméně nekonvenční vztahy vedlejších postav. Některé postavy, jako například Zack Shelby, jsou poměrně předvídatelné, ale díl od dílu přehledně a napínavě krystalizují a vůbec celé městečko White Pine Bay se mění v jakousi smyčku, která se fakt nebezpečně začíná utahovat.

• 19.4.2013  19:22
    Nevědomí (2013)

Postapokalyptický futuristický Top Gun překvapil. Atmosféra a sci-fi žánr ho drží nahoře. Pro přístě bych ale poprosil domyslet scénář. A to klidně na úkor patosu, efektů a akce, která zde občas evokuje videohry z konce osmdesátek.

• 9.4.2013  03:19

Pomalý psychothriller s předvídatelným rozuzlením, přičemž asi největším přehmatem tvůrců bylo obsazení Tracy Spiridakos do role Hayley. Za tu dívčí lásku a něhu ale hvězdu přidám.

• 8.4.2013  01:28
    Hannibal (TV seriál) (2013)

Pilotní díl měl nejspíš za cíl nabudit, nadopovat diváky nějakým tím adrenalinem, jelikož zatím nám tvůrci odprezentovali hlavně ten hezký obal, perleťový lak, Madse v elegantním sáčku a jinou doplňkovou výbavu. Tak nezbyvá než doufat, že při téhle jízdě nezaspíme. Thomas Harris má teď svoji pověst a své dítě ve svých rukou, ostatní se zdají být mu nápomocní. (Po kompletní 1. sérii nechávám rozpačité 3 hvězdy)

• 6.4.2013  04:55
    Freaky Deaky (2012)

Funky krimikomedie s prvky noir a různých retro serepetiček ne nepodobná jinému Leonardovu kousku Jackie Brown. Scénář a postavy však nejsou zdaleka tak zajímavé jako samotní herci. Sleduješ, verbale? Jde to i do dvou řádků.

• 5.4.2013  03:45

Trapné béčko s trochu povědomými herci i neherci, ale s dětinským scénářem, který musel napsat nějaký nudný, zato hodně zakomplexovaný a ujetý kripl. Mrknu na imdb... Steffen Schlachtenhaufen, jak příznačně fekální jméno.

• 4.4.2013  02:21

Dovoluji si doporučit tento dietní krimithriller každému, komu vyhovuje Marky i Crowe, a kdo má rád brunetky i blondýnky. 62%

• 1.4.2013  01:10

Já tušil, že to asi bude pěkný magor. Ale hlavně je tam více logiky než smyslu, citu a lehkosti. Takový indonéský Inception. Atmosféru, která jediná stojí za zmínku, netřeba mimořádně chválit, protože s kamerou v noci v lese ani nemáte co zkazit.

• 28.3.2013  01:14
    Super 8 (2011)

Bez toho medajlónku by nevzlétl. Jak dojemné.

• 23.3.2013  02:26
    Hon (2012)

Já to tušil. Jedno z nejlacinějších a divácky nejvděčnějších klišé showbyznysu, téma lidské debility, davovosti a posedlosti vlastními dětmi Vinterbergovi vyšlo. Jelikož ti samí debilové, o kterých natočil tento film, mu teď houfně tleskají. Geniální. Přitom Jagten je jednoznačný (a pro dánská dramata tolik typický) kalkul, který je v klíčových scénách naprosto zkratkovitý, účelový a povrchní. Paradoxně však na tomto citlivém tématu ani nemáte co zkazit, zpracovat lze tisíci způsoby a žádný z nich nenechá diváka klidným. Bertrand Russell měl každopádně pravdu, my na toho Freuda jednou šeredně dojedeme. Vy si sežeňte raději tento skutečný případ, který má téměř totožný námět. Ovšem zde už byly dětské mozky vymyty opravdu neuvěřitelným způsobem.

• 22.3.2013  13:53
    Pekelná výzva (TV pořad) (2013)

Na můj vkus moc silná koncentrace průměrnosti a nevzdělanosti.

• 18.3.2013  01:52
    Antiviral (2012)

Já se ani tak moc nenudil, jako kolegové zde. Formálně je to film precizní se sugestivní atmosférou. Výhrady mám spíše k příběhu, který mě příliš neoslovil. Obzvlášť výchozí premisa mě nechala chladným. Motiv posedlosti něčí nemocí mi přišel od začátku naprosto nereálný a ryze účelový, ad hoc vycucaný. Během filmu jsem ho však dokázal víceméně zpracovat, byť jen čistě racionálně. A to tak, že jsem si k němu našel alespoň analogii ve skutečných posedlostech, úchylkách a perverzích, nejen sexuální povahy. S přimhouřenýma očima uděluji snímku tři hvězdy. 56%

• 17.3.2013  01:51
    Hypnotizér (2012)

• 7.3.2013  01:57

Zvláštní film. Forma se zde trochu míjí s obsahem, jelikož Åkerlund si s filmem pohrál asi více než by předloha vyžadovala. Ujetá komedie se navzdory očekávání nekoná, což je nejspíš i dobře, protože od pohledu jsem měl z filmu trochu obavy. Dominuje mu však dramatická linka okolo ústřední postavy v nijak brilantním, leč standardním podání britského komika Matta Lucase. Skvěle ho ovšem doplňuje plejáda slavných jmen, která zde k mému překvapení vůbec neplní roli camea, nýbrž naopak jde o plnohodnotné a seriózně zahrané vedlejší úlohy. Bohužel film jako celek nepůsobí úplně konzistentně, ale na druhou stranu má pak člověk pocit, že sleduje více snímků na jednou. Opravdu neobvyklý film, ve kterém vás každý slavný herec svou účastí stejně překvapí. Tedy i přesto, že o jeho učinkování již dopředu víte. 72%

• 4.3.2013  02:34
    Počátek (2010)

To ale muselo dát práce. A přitom je to taková blbost, viďte? Pokus o dokonalý logický kalkul, který je ale až narcisticky posedlý sám sebou a takto zůstává zakletý v jednodimenzionálním světě obsedantní ruminace. Je to plochý, ryze racionální svět, ze kterého se nelze probudit. Kde není myšlenka, víra, duch či srdce, tam není žádné východisko. 50%

• 26.2.2013  02:42
    Let (2012)

Nekonzistentní Gatins, patetický Zemeckis a slušný Washington.

• 24.2.2013  23:12

Chtělo by to hezčí baby.

• 13.2.2013  00:19

Bezpečnější je fetovat o samotě.