Caminzind

Caminzind

Česko
Jako netopýr trhám porcelán přítmí svou stopou

• 14.9.2014  10:51

Předvídatelnost. To je to, co mi zaručeně otráví celý film. U horrorů, thrillerů a konkrétně gialla je to už takový nešvar, že vždycky doufám, že se tam neobjeví nějaký profesor, kněz nebo podobná postava, která je tou poslední, kterou by někdo podezíral. Místy až dětinsky naivní podsouvání falešných pachatelů, na které prostě dospělý příčetný člověk nemůže nikdy naletět. Tady bylo vymalováno do 25 minut, co je i docela obvyklá doba, kdy prokouknu tvůrce a odhalím vraha.

• 7.9.2014  12:29
    Pod kůží (2013)

Metascore 78% Nenudil jsem se byť jen jedinou vteřinu. 81%

• 11.6.2014  12:21
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Ta tíha, vážnost a emocemi nabitá atmosféra nemá v seriálové historii obdoby. / Update (23.8.2015): Po první unikátní temné sérii přišla konspirační oldschoolovka s řadou klišé a provařenými charaktery. Herecké obsazení bylo velice příjemé (v tomto směru si seriál drží laťku vysoko), nicméně finále druhé série dokázali tvůrci projet způsobem, který mě nedokázal příliš dojmout. Byť se o to vehementně snažili. Bohužel i atmosféra z prvního případu se ukázala býti neopakovatelnou.

• 11.6.2014  12:14
    NON-STOP (2014)

Non-Stop je dost nadhodnocená akční podívaná, scénáristické béčko bez uspokojivého závěru. Když místo Liama dosadíte Seagala nebo Lundgrena a z hodnocení umažete 15% uděláte si reálnější představu o kvalitě tohoto snímku. 56%

• 27.5.2014  01:31
    Tenký led (2011)

Škoda, po většinu stopáže měl snímek našlápnuto na čtyři hvězdy, ale ten závěr (byť podobný zvrat visel celou dobu ve vzduchu) to téměř pohřbil. To překombinované rozuzlení příběh překroutilo v tak absurdní konspiraci, že jsem si vzpomněl dokonce i na Truman Show.

• 19.4.2014  01:09

Bacha, potenciálně s p o i l e r o i d n í komentář. Dá se tomu vytýkat sto a jedna věc. Většina výtek by však mířila k jednomu kamenu úrazu, a tím je nepraktičnost v uspořádání vlaku. Ta je navíc ještě umocněna hrou na efekt, na které je tento film zákonitě (jak jinak, má-li nás bavit a překvapovat svým dějem) postaven. Nedokážu si představit ten pohyb mezi jednotlivými vagóny (školka, bazén...), zvlášť když dojde k mobilizaci sil. Lidé v první třídě se věnují svým každodenním kratochvílím (kávička, vínko, návštěva zubaře) a jen tak kolem nich zakmitá kohorta revolucionářů, žádné emoce, žádné štráchy, jen račte vstoupit. To všechno je ve prospěch jakéhosi matrix efektu, ale hlavně divácké atraktivity, o kterou tu jde především. Záleží na každém zvlášť, jak k tomu přistoupí a zda-li toto bizarní (až tarantinovské) divadlo skousne. Tohle je navíc komiks (ne sci-fi drama, jak se může zdát), a zřejmě ne každý bude správně naladěn. Mě dokonce tento snímek zprvu ani moc nelákal, i proto mi připravil obrovské překvapení od začátku skoro až do konce téměř v každé scéně. 74%

• 12.4.2014  00:20

Celý film jsem si říkal: Hlavně ať to tvůrci nezabijou nějakou tou chobotnicí v závěru. 67%

• 13.8.2013  00:53

• 7.8.2013  01:26
    Očista (2013)

The Purge je sice originální, ale absolutně nereálná a ze kteréhokoliv ekonomického, politického, sociálního, psychologického, filosofického a morálního hlediska nejspíš i neobhajitelná a nesmyslná premisa zasazená do obyčejného exploitation horroru. Akční klišé a teatrálnost záporných postav kazí už tak nijaký dojem z celého filmu.

• 6.8.2013  16:37

He he, jestli chcete prožít naprosto nečekané a nepochopitelné haldy a nechce se vám čekat, až vám nějaký dobrý kamarád hodí do pití tripa, pusťte si tento incident a vyčkejte do finále. Poslední půlhodinka je fakt neuvěřitelná (bez nadsázky) slátanina, pro kterou úplně hodíte za hlavu předchozí děj. Do té doby jde o solidní a docela napínavé found footage v atraktivním prostředí, rozhodně ne horší než většina žánrovek.

• 6.8.2013  16:15

Dialogový survival, který se ve svém úplném závěru naprosto nečekaně přesune na tak těžkou existenciální rovinu, že se mi z toho usínalo opravdu těžko. Jako celek přesto hodnotím přísnou trojkou.

• 25.7.2013  23:23
    Static (2012)

Docela předvídatelná noční honička, ve které se neprolévá krev, a jejíž mysteriózní pointa se dá taky dopředu vycítit.

• 16.7.2013  23:48
    Temné nebe (2013)

I am ready to believe. Tak málem jsem se nechal znechutit dehonestujícími komentáři, které jsou teda hoooodně mimo. U Dark Skies jsem se často zachvěl, jako už dlouho u žádného horroru ne. Dokonce jsem začínal mít obavu, nestává-li se ze mě cynik, anebo zda mi partnerka nepodsouvá na večer nějaká anxiolytika. Stewartovy předchozí snímky neznám, protože co vypadá od pohledu jako ptákovina, to ignoruji. Tento snímek mne však svým námětem i díky fotogalerii již pár týdnů přitahoval. Nutno přiznat, že scénář je místy nehorázné klišé, ale obraz, zvuk a dokonalý timing lekaček mě vrátil o dobrých 20 let zpátky, kdy jsem ještě věřil a kdy můj svět byl ještě tak krásně dětský, intenzivní a magický.

• 16.7.2013  21:50

Odd Thomas, to je taková odlehčená rodinná fantasy. To je asi všechno. Jde jen o to, abyste nečekali další Šestý smysl. Uvedené žánry (Mysteriózní / Thriller) jsou v tomto případě totiž příliš zavádějící.

• 12.7.2013  21:12
    Door, The (2013)

Pointa tohoto duchařského příběhu zpětně zesměšnila celý scénář a docela znehodnotila i celý film.

• 12.7.2013  20:49
    Trans (2013)

Danny Boyle asi nikdy vyloženě nezklame. Jestli někdo dokáže uplésti z hovna bič, pak je to právě Boyle. Vždyť dokázal i z opičky Rosarie vykouzlit na 101 minut fakt až magicky přitažlivou bytost. A historku, která by šla shrnout do třech jednoduchých vět, dokáže svojí bohatou režií rozmáznout do epického lejna s tak tragickým prdem na konci, že kdyby to nebyla tak strašná kokotina, plakal bych ještě dnes.

• 10.7.2013  19:03

Světová válka Zombies. Těžký průser pro nás všechny. Jenže Američané opět jednou spasili svět. A Brad Pitt byl u toho.    A já se jen ptám, kdepak se poděl Santa Claus s Coca Colou a kde je Michael a jeho Heal the World..........

• 6.7.2013  03:03

Retrospektivně multiperspektivní skládačková krimipodivnost s jakýmsi mysteriózním přesahem, která mně osobně příliš nesedla a s největší pravděpodobností nesedne ani vám. Ale jednomu z deseti sedne určitě, tak si sedněte a zkuste to.

• 4.7.2013  02:03

Inspirativní návod pro Severokorejce. Stačí dostatek nafty pro přelet Pacifiku a Washington je váš. Já nevím, jestli tenhle scénář měl uklidnit Američany tím, že prezident bude v bezpečí, zatímco ulice D.C. jsou kropeny kulomety. Ale tenhle snímek funguje na obě strany. Primitivové v něm najdou svůj kulturní zenit a my neblahoslavení nadhled a parodii. 53%

• 3.7.2013  02:55

• 2.7.2013  23:16
    Crazy Joe (2013)

Příběh Stathamova dezertéra bez domova, který se přidá k mafii, zamiluje se do jeptišky a zároveň pátrá po vrahovi své kamarádky mi zde nepřišel příliš zajímavý. Snad bylo na vině pomalejší tempo, protože unylé konverzační scény, kdy snímek najednou vyloženě zamrzne, mne doslova ubíjely a já je musel přetáčet. Tak tohle by se Van Dammovi nestalo.

• 1.7.2013  15:40

Útěk do divočiny. Tak tenhleten film mi to připomnělo. Je v tom ten samý žal, osamělost i hledání Boha.

• 28.6.2013  00:24
    Blood (2012)

Blood měl být temným thrillerem, mapujícím morální kolaps rodiny policajtů. Pominu-li fakt, že temným tento snímek je možná jen naoko, tak řeči o kolapsu něčeho, čím zdejší rodina zjevně nikdy neoplývala, jsou bohapustou frází. A bohapustým (nerozuměj temným) a koneckonců i tou frází je taky tento film.

• 27.6.2013  18:54
    V/H/S/2 (2013)

Jako ustrašení usoplení kluci, co dostali k patnáctinám první kameru, se choulí ve stínu makabrózní historky Safe Haven Tima Tjahjanta zbylí tvůrci projektu V/H/S/2. Indonéský počin, který se nezdráhá přivést na scénu snad i samotného Belzebuba, by si zasloužil celou stopáž a pořádný soundtrack k závěru. Třeba takový Dismember by nebyl vůbec od věci.  PHASE I CLINICAL TRIALS 20%                                                                                                                                                                  A RIDE IN THE PARK 45%                                                                                                                                                                           SAFE HAVEN 72%                                                                                                                                                                                 SLUMBER PARTY ALIEN ABDUCTION 50%

• 17.6.2013  22:50

Ken Jeong udělal z tohoto snímku nejlepší díl celé trilogie. Kenovi se dá věřit všechno. I love cocaine!

• 25.5.2013  02:21
    Tělo (2012)

Já tedy obecně španělské kino moc nemusím, nemám s ním až tak dobré zkušenosti. Ale jakože se ve vší skromnosti považuji za docela prozíravého co se týče kdejakým zvratů, dějů či kdo je a kdo není vrah, kdo dříve či později zemře, z koho se vyklube sketa a naopak, která postava je tichou vodou v tom pozitivním smyslu slova... tak tady mi dalo finálové rozuzlení pěkně přes hubu, za což jsem pochopitelně jakožto divák velice rád. A mé detektivní Ego klesá k normálu. Ikdyž....

• 12.5.2013  14:45

Do půlky filmu jsem se začínal bát, že bych začal mít Soderbergha rád. Konstantní minimalistická hudba v pomalém tempu podbarvující napětí a plížící subdepresivní stav diváka, který jen čeká, co že se začne s hlavní hrdinkou dít. A pak přijde ta druhé půle, půle pravdy a divák zjistí, že je svědkem příběhu vykradeném odkudsi z McBaina a červené knihovny. Tak plodná režie a tak všední béčkový scénář se k sobě ani nehodí. 54% (A Catherine tady vypadá dost divně.)

• 29.4.2013  12:31
    Lesní duch (2013)

Absťák je svinstvo. A když se k němu ještě přidají démoni Mirinda, Vanda či Kunda, tak už vás nezachrání ani Al Bunda. Já měl absťák po celý film, absťák po slušném horroru. No, nakonec se budu muset poohlédnout po své dávce scénáře někde jinde. Je libo trochu gore? - Ne! Raději myšlenku.

• 29.4.2013  12:13

Michael Eklund je ultimátní magor. Slizoun, co se už delší čas snaží vlísat do mojí herecké topky. Pokud bude za dvacet let někdo předělávat Mlčení jehňátek, Eklund musí být první volba do Hopkinsovy role. Co se týče samotného snímku, tak pochopitelně za moc nestojí. Je to takový mix Nebezpečné rychlosti, Telefonní budky a již zmíněných Jehňátek. Dostanete sice napětí a akci, ale v podobě typické instantní zábavy, kvůli které koneckonců vznikl samotný Hollywood. Nakonec i ten jindy skvělý Eklund je zde hodně zprůměrovaný. 58% A už tě mají, Brade, už jsi asi ztracen.

• 26.4.2013  21:00
    Tony (2009)

Tony je prostě kýč. Tichý kluk v brýlích, který vraždí lidi. No a to je nakonec jediné sdělení filmu. Its always the quiet ones, hlásá ostatně i plakát. Tak tedy asi bacha na všechny tichošlápky. Alespoň to syrové zpracování táhne tento film z průměru.