Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Krimi
  • Thriller

Sociální dilema (2020)

Manipulace bla bla algoritmy bla bla... Však to znáte, alarmismus, patos, rozmáchlá gesta a ubíjející americká nuda.

No Safe Spaces (2019)

Poměrně chaoticky zpracované téma, které dnes patří mezi ta nejpalčivější v západním světě.

plakát

Americká vražda: Rodina od vedle (2020)

Málo podrobný, málo investigativní dokument, kterému chybí jakýkoliv psychologický vhled nebo alespoň ambice být něčím víc, než jen roztahanou reportáží o jednom americkém psychopatovi, který chtěl začít odznovu.

Ďábel (2020)

Unce upon the time in the midwest.

plakát

The Stalker (2020) odpad!

Kdyby si producent prachama vytřel prdel a dal to na YT, zanechal by, bez nadsázky, hodnotnější odkaz než tímto šitem.

plakát

You Should Have Left (2020)

Koepp s Baconem did it again. Po jednadvaceti letech se sešli, aby se pokusili o nové Stir of Echoes. Takový byl alespoň můj dojem, a taky proto jsem doufal v solidní horror. Ale bohužel, jen napínavá atmosféra na dobrý film nestačí. 🎬 50%

plakát

Defending Jacob (2020) (TV seriál)

Jsou prospasti, které ani bezpodmínečná láska neumí zaplnit. Ačkoliv se tahle minisérie v závěru odklání od (asi méně stravitelné) literární předlohy Williama Landaye, jedná se i tak o velice depresivní záležitost, ve které nakonec nejde ani tak o vraždu. Veškerou jeho temnotu totiž definuje odcizení a existenciální nejistota matky v konjunkci s citovou zamlklostí jejího jediného syna. Po technické stránce tady nechybí nic, atmosféra výborná, herci jsou dobří až velmi dobří. Co ale nepěkně bije do očí jsou všudypřítomná klišé, která si tvůrci vzhledem k omezené délce jednotlivých dílů mohli odpustit.

Chata (2019)

Tak myslím, že tohle by stačilo. Po svojí debutové polosračce se Fiala s Franzovou zmátořili, podojili svoji tvůrčí neschopnost a chrstli na nás tuhle kýčovitou psychedelii o magorech a dětech. Artové klišé bez obsahu, bez nápadu, bez atmosféry (což po jejich prvotině není nikterak překvapivé), zato s hudbou tak neoriginální, že byste si ji nasamplovali za večer klidně sami. Vlastně celé byste si to mohli napsat, natočit, nasnímat a zahrát sami. Stačí nakoukat něco od Hanekeho, Lanthimose, Eggerse a dalších, co umějí, akorát před použitím trochu protřepat. 🎬 41%

plakát

Too Hot to Handle (2020) (TV pořad)

Ok, chápu záměr Netflixu, předhodit obecenstvu bandu idiotů, abychom se mohli u každého dílu pořádně vyzvracet, případně se škodolibě zasmát nad lidskou ubohostí. Ale pořád to nemění nic na tom, že se jedná o krystalický odpad!, který možná nabídne pár podnětů k zamyšlení, ovšem na dobu ne delší, než činí stopáž prvního dílu. Tohle nikdy nemůže uspět, námět je slabý, formát okoukaný, obsazení tuctové, komentář rádoby ironický a vůbec celá ta stylizace je tak přepálená, že mám občas problém uvěřit, že nejde do velké míry o účelovou přetvářku. Nehledě na to, že to, jak snadné je před kamerou udělat ze sebe většího blba, než jakým jste, už dávno víme.