Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Horor
  • Krimi
  • Thriller

Recenze (623)

plakát

Schodiště (2022) (seriál) 

Béčkový pisálek brutálně umlátí svoji ženskou, a pak už jen zatvrzele opakuje, že to byla nehoda. Porota ho odsoudí, ale díky procesní vadě je po pár letech na svobodě. Když máš scénář, dobré herce i režii, tak nakonec i ten bič upleteš. 🎬 70% Jo, abych nezapomněl: Sovy nejsou, čím se zdají být. :D

plakát

Úplně cizí lidé (2021) (seriál) 

Ten typ seriálu, který namísto gradace rozbředává, až nakonec zůstane jen úleva, že jste to konečně dokoukali. Na začátku se zajímavě profilují postavy, utvářejí vztahy a buduje napětí, přičemž už od poloviny je třeba přeskakovat, jak jsou scény roztahané. Ve výsledku pak nezůstává žádný zajímavý motiv a jen pramálo sympatií  pro jednotlivé postavy.

plakát

Úniková hra: Turnaj šampiónů (2021) odpad!

Nevím, co říct. Tady jsem si připadal jako ta hlavní postava v Mechanickém pomeranči, anebo jako po výslechu u státní bezpečnosti. Bylo mi z tohohle prostě fyzicky nevolno. Nejhorší možné hodnocení a půlka neurolu kupodivu přinesly určitou katarzi.

plakát

Voyagers - Vesmírná mise (2021) 

Píše se tu, že film je nevhodný pro děti. To mi teda vysvětlete pro koho vhodný je, protože takovouhle triviální a předvídatelnou připitomělost bych si příště fakt rád odpustil.

plakát

Pěreval Ďatlova (2020) (seriál) 

Vynikající (až hollywodsky kvalitní) zpracování jedné z největších záhad moderních dějin. Hudba, scénář, výprava, kamera, herci i režie je na vysoké úrovni. Realita se mísí s fikcí tak naivní, že k jejich rozlišení stačí i povrchní znalosti případu. Nicméně právě velké množství fikce na úkor dokumentární hodnoty vidím osobně jako nedostatek. Byť z čistě diváckého hlediska to není ku škodě (spíš naopak). Co se týče teorie o zániku Djatlovovy výpravy, se kterou se zde pracuje jako s definitivní, tak zde je třeba mít na paměti, že ačkoliv má vysokou míru pravděpodobnosti, tak má i brutální nedostatky. Těžko se připouští tak zásadní míra iracionality u tak velkého množství osob v tak kritické situaci. 🎬 80%

plakát

Sociální dilema (2020) 

Manipulace bla bla algoritmy bla bla... Však to znáte, alarmismus, patos, rozmáchlá gesta a ubíjející americká nuda.

plakát

No Safe Spaces (2019) 

Poměrně chaoticky zpracované téma, které dnes patří mezi ta nejpalčivější v západním světě.

plakát

Americká vražda: Rodina od vedle (2020) 

Málo podrobný, málo investigativní dokument, kterému chybí jakýkoliv psychologický vhled nebo alespoň ambice být něčím víc, než jen roztahanou reportáží o jednom americkém psychopatovi, který chtěl začít odznovu.

plakát

Ďábel (2020) 

Unce upon the time in the midwest.

Reklama

Reklama