• Thriller

Chata (2019)

Tak myslím, že tohle by stačilo. Po svojí debutové polosračce se Fiala s Franzovou zmátořili, podojili svoji tvůrčí neschopnost a chrstli na nás tuhle kýčovitou psychedelii o magorech a dětech. Artové klišé bez obsahu, bez nápadu, bez atmosféry (což po jejich prvotině není nikterak překvapivé), zato s hudbou tak neoriginální, že byste si ji nasamplovali za večer klidně sami. Vlastně celé byste si to mohli napsat, natočit, nasnímat a zahrát sami. Stačí nakoukat něco od Hanekeho, Lanthimose, Eggerse a dalších, co umějí, akorát před použitím trochu protřepat. 🎬 41%

Too Hot to Handle (2020) (pořad)

Ok, chápu záměr Netflixu, předhodit obecenstvu bandu idiotů, abychom se mohli u každého dílu pořádně vyzvracet, případně se škodolibě zasmát nad lidskou ubohostí. Ale pořád to nemění nic na tom, že se jedná o krystalický odpad!, který možná nabídne pár podnětů k zamyšlení, ovšem na dobu ne delší, než činí stopáž prvního dílu. Tohle nikdy nemůže uspět, námět je slabý, formát okoukaný, obsazení tuctové, komentář rádoby ironický a vůbec celá ta stylizace je tak přepálená, že mám občas problém uvěřit, že nejde do velké míry o účelovou přetvářku. Nehledě na to, že to, jak snadné je před kamerou udělat ze sebe většího blba, než jakým jste, už dávno víme.

Devs (2020) (seriál)

Měl jsem vizi budoucnosti. Viděl jsem, jak tomuto seriálu dávám 4 hvězdy. Jelikož jsem se ale nedokázal smířit s jednáním postav v posledních dílech, které bylo zcela tendenčně v souladu s předpovědmi Devs, rozhodl jsem se potrestat Garlanda hodnocením nižším. Ovšem nedokážu to! Chci tomuhle dát míň, vzepřít se determinismu, chci hřešit jako Lily. Ale jak?! Nejde mi to, až je to divné. Taková blbost! Jsem přece svobodná bytost ! ! !

Hříšnice - Jamie (2020) (série)

O poznání tajemnější než dvojka, ovšem postupem času se vám nepochopitelný sentiment kolem ústředního psychopata naprosto znechutí, a pak už jen opět vyhlížíte finále, ve kterém zase (jako u dvojky) půjde o hovno.

Lov (2020)

Libtards vs. far-right rednecks splatter. Toliko k definici. A napočátku toho jeden zdánlivě neškodný hoax. Mám-li být kritický, vytkl bych až přílišnou odlehčenost, okatou snahu o nevšednost a vskutku mysteriozní zmizení Supleeho postavy kdesi v půlce filmu (to je ten brácha od Earla, Randy?). Na druhou stranu, snímek je opravdu svůj, dějově svižný a nepředvídatelný a žádná z postav mu není svatá. Tedy až na tu hlavní, která se stane hlavní jaksi nazdařbůh kdesi ve dvacáté minutě. A o koho vůbec šlo? Podle scenáristů to sral pes. Příjemné osvěžení. 🎬 64%

Neviditelný (2020)

Budu svině a shodím to na tři fíky. Prozatím. První hvězda musela dolů apriori už pro ten béčkový námět, protože kdo kdy slyšel o nějaké neviditelnosti, že? To je prostě příliš velké sci-fi. Ovšem minimálně pvní polovinu si snímek navzdory očekávání udržel asi po všech stránkách mimořádně vysokou úroveň. Vtažení do děje, žádná vata, klišé, nebo snad úmorné ploužení po domě, kdy jen čekáte až vyskočí sousedovic kočka na parapet; žádné půlhodinové zamrzávání na okraji černé díry s baterkou v ruce. Naopak originální psychodrama, které kdyby si dokázalo diváka povodit až do úplného závěru s otevřeným koncem, bylo by to naprosté zjevení. Ale ne, zpět k horroru. Prostě je to, jak to je a to tak, že měšec nelogičností a ..... spoiler. A ta druhá hvězda? O tu se připravil film svým závěrem, který je už naprosto dutý. 🎬 70% (Zvyšuji na 4.)

Outsider (2020) (seriál)

Ach jo... člověk musí být hodně shovívavý, aby tomu nedal nižší hodnocení, protože místy to byla těžká vata. Padesátkou po americké dálnici, klábosení nad smaženými kuřaty, však o co jde, že? Temná atmosféra postupně omrzí, stejně jako skvělý hudební doprovod a postavy, které vykrádají samy sebe. Nadpřirozeno mi do tak seriózního světa příliš nesedí, ale je to King, takže s tím nijak nehnete. No a na konci nejste o nic moudřejší než na začátku. Takže slabé čtyři hvězdy alespoň za herce a hudbu, ale můj výsledný dojem nejlépe vystihuje Mendelsohnův unavený výraz, který si tak hýčkal po celý seriál. 🎬 66%

Vynálezkyně: Z kapky krve (2019)

Elizabeth Holmes je něco mezi Hitlerem a Boratem. Megalomanka a fanatička, která dokázala strhnout davy, stáhnout je s sebou na dno, zcela bezděčně je vytrollit a nastavit tak zrcadlo jejich naivitě. Stačil jí k tomu černý rolák, ampulka krve a pár motivačních frází.