• Thriller

Vrahoun přiznavač (2019) (seriál)

Z diváckého hlediska si to sice nejvyšší hodnocení nezaslouží, nicméně z hlediska faktografického ano. Lucasův případ patří mezi ty největší v dějinách amerického zločinu, a o to větší váhu mají informace, které tento dokument přináší. Nevím o jiném snímku, který by zkoumal Lucasovo a Tooleho řádění zevrubněji. Ne, že by tento zevrubností nějak zvlášť oplýval, nicméně odhaluje tento případ v úplně jiném světle, než by divák očekával.

Neuvěřitelná (2019) (seriál)

Absolutní špička. A příběh hodně podle skutečnosti, žádná agitka.

Haunt (2019)

Proč to všechno?

Jsem matka (2019)

Těžkopádný příspěvek k polemice nad Kantovou etickou metafyzikou. Ačkoliv zprvu jde o napínavý kousek, poměrně rychle klekne, ztratí sílu debatovat a zdrhne k akčnímu balastu. Nelogičností je tu taky dost. 🎬 51%

Zlo s lidskou tváří (2019)

Joe Berlingera neprovází zrovna pověst zkušeného a kvalitního filmového režiséra. Přesto se mu povedlo převést příběh Teda Bundyho na plátno způsobem, který kromě atraktivního obsazení, nabízí zajímavou kombinaci dramatického přednesu s prvky rekonstrukce. To je něco, co nezaujatý divák asi nedokáže plně docenit. Životopisná poctivost, která zcela pohltila scénář, je pochopitelně na úkor diváckému zážitku, ovšem to nijak nesnižuje kvalitu snímku jako takového. Zajímavostí je, že emocionální hloubku příběhu zde obstarává vedlejší postava Liz Kendall (Kloepfer), na níž stojí i samotné vyvrcholení filmu. Největší rozpaky tak u mě vyvolává pojetí hlavní postavy, jejíž romantizace a démonizace tady působí triviálně. Celkově je její psychologické uchopení velice subjektivní, a byť Zac Efron i díky úlisnému vzhledu svoji roli zvládl skvěle, obávám se že to není tak úplně role skutečného Teda Bundyho. 🎬 73%

Třeba jsi vrah (2018)

Do půlky jsem ještě zvládl přetáčet, pak jsem to utnul. Tohle se nedalo.

Leaving Neverland (2019)

Hluboké, psychologicky poučné, bez důkazů. Netroufám si se v tom pitvat. Dokument je to konsistentní, ale moc dlouhý.

Pledge (2018)

To teda byla píčovina. Zrovna, když se to začalo rozplétat, tak je konec.

Ve spárech ďábla (2018)

Je to špatně napsané, zrežírované i sestříhané. Za delší komentář to určitě nestojí. 42%