flawi.f

flawi.f

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 28.3.2018  20:10
    Tohle jsme my (TV seriál) (2016)

Seriál, který vás chytne za srdce ať chcete nebo ne. Uvěřitelné, lidské, hřejivé, dojemné, vtipné, dramatické, smutné......a to hodně.

• 4.12.2017  17:56

Jak už někdo napsal v komentáři k jiné epizodě - dejte tam ještě Madse Mikkelsena a bude to naprostá extáze. Třetí epizoda plynula zatím nejpomalejším tempem, nicméně už lze tušit, že nás čekají velké věci!

• 20.11.2017  19:28

Naprosté mistrovské dílo! Jiné označení mě nenapadá....Co se týče seriálové tvorby v posledních letech, tak dle mého názoru naprosto válcuje tvorbu filmovou. Protože jsou to hlavně seriály, které divákovi dávají původní, originální, silné příběhy, s výbornými herci a mnohdy neuvěřitelnou výpravou. Kina jsou plná sequelů, prequelů, remaků, dalších a dalších pokračování anebo slaboduchých, pitomoučkých filmů, za které by byl hřích vyhodit peníze. Samozřejmě se najdou i výjimky, ale už to zkrátka není to, co bývalo. Proto jsem neskonale ráda, jaká péče se věnuje právě seriálům. A pokud bych měla vybrat jednoho seriálového zástupce, který filmům ve všech směrech naprosto nakopává zadek, řeknu Peaky Blinders. Komplexní, dokonale vystavěný příběh s bezkonkurenční dobovou atmosférou, plný krve, zbraní, špíny, cigaret, whisky, intrik, mordů, zvratů, šokujících okamžiků, umocněný výtečným soundtrackem a zabalený ve fascinujícím vizuálu. Připočtěme geniální herecké výkony a dostaneme prvotřídní divácký zážitek. Který na rozdíl od filmů trvá X-desítek hodin :-) Peaky Blinders mají pozvolnější začátek, který by mohl někoho odradit - i když tomu moc nevěřím :-) - ale v určitý moment příběh šlápne na plyn a jede pořád a pořád dál a je to čím dál tím víc divočejší jízda. Jsem aktuálně po shlednutí S04E01 a můžu říct, že kvalita se drží pořád na špičce a troufnu si říct, že nás čeká mimořádně kvalitní série. Velký podíl na celém úspěchu a uvěřitelnosti mají výše zmíněné geniální herecké výkony. Paul Anderson jako Arthur, Joe Cole jako John - konkrétně tyhle dva si užívám kdykoliv se objeví na scéně. No a pak samozřejmě přichází ten větší kalibr, což je Tom Hardy a Cillian Murphy. A pokud jde o Murphyho, tak si fakt troufnu říct, že bez něj by Peaky Blinders nebyly Peaky Blinders. Cillian dal postavě Tommyho Shelbyho obrovský kus svého gigantického charismatu a tato postava si vás omotá kolem prstu ani nebudete vědět jak! Co píšu tenhle komentář, tak se třepu nedočkavostí na další díly čtvrté řady a už teď chrochtám blahem, když si představím ten koncert, který nastane - Murphy, Hardy, Brody, Gillen, Anderson, Cole,.....Peaky "Fokin" Blinders :-)

• 10.10.2017  10:14
    Narcos (TV seriál) (2015)

Výčet superlativů na tenhle seriál by byl nekonečný - takže stručně, jasně. Narcos je absolutní seriálovou bombou a jeden z nejlepších seriálů, který kdy vznikl. Kdo neviděl, nechť napraví - přicházíte o hodně :-)

• 12.8.2017  16:37

Běžně jednotlivé díly seriálu nehodnotí, ale tady jsem nemohla jinak. Tenhle díl je skutečně jedním z nejlepších za celých sedm sezón a závěrečná epická bitva je naprosto dechberoucí. Je neuvěřitelné, na jaké úrovni dokážou současné seriály být. Pevně doufám, že Game of Thrones až do konce série pojede v tempu, které nasadila v závěru téhle epizody.

• 3.8.2017  20:04
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Dlouho jsem váhala, jestli dát 4* nebo 5*. Na jedné straně je tu příběh, který v několika momentech a dílech zabředl do stereotypu, točil se na místě a nějakou dobu trvalo, než se zase posunul o kousek dál. Ovšem ale na straně druhé je tu něco, co tomu seriálu drtivě dominuje. A to je atmosféra! Mrazivá, depresivní, nevyzpytatelná, děsivá, napětí by se dalo doslova krájet - a naštěstí tohle všechno funguje i ve chvílích, kdy příběh trochu vázne. Herecké výkony na jedničku, Joseph Fiennes je ďábel a Elisabeth Moss je úžasná. Příběh služebnice uvidíme i další sezóně a moc bych si přála, aby tvůrci trošku přitlačili na pilu. Za mě více vyhrocených a dramatických scén, větší spád a budu spokojená. Protože pouze a jenom atmosféra nemůže jeden seriál utáhnout dvě a více sezón.

• 27.7.2017  21:45

Typická akční jednohubka - nic proti, mám tenhle typ filmů vesměs ráda. Neměla bych vlastně ani nic proti Kongovi, kdyby to ve finále nebyla jen monstrózně natočená nuda. Film bez špetky šmrncu, charismatu, s bandou protivných herců - a to tě mám, Samueli, jinak fakt ráda! 2* za monstra a těch pár akčních scén.

• 22.7.2017  18:03
    Dunkerk (2017)

Mrzí mě, že to musím říct, ale....bylo to zklamání. Co se týče vizuální stránky, tomu nejde vytknout nic, veškeré záběry byly pastvou pro oči. Co mi ale citelně chybělo, tak byl jakýkoliv příběh. Bylo to vlastně pořád jedno a to samé pořád dokola. Záběr na bandu vojáků běžící/plavoucí na nějakou loď - střih - záběr na Hardyho v masce - střih - záběr na Marka Rylance v jeho jachtě - střih - záběr na Kennetha Branagha chodícího po molu sem a tam - střih - bombardování lodi s vojáky, akce, úprk - střih - Hardy v masce - střih - a takhle pořád dokola. Za začátku jsem pořád tak nějak čekala, kdy "to přijde", ale poté, co se tenhle vzorec zopakoval asi po 3x jsem nějaké čekání na "to něco" vzdala. O postavách se nedozvíte absolutně nic a to včetně jejich jmen. Možná by stačila jediná dějová linka, která by byla zaměřená na konkrétního vojáka/y, se kterými by mohl divák soucítit a vytvořit si k nim vztah. V podobě, v jaké ten film je, tam jsou herci pouhými komparzisty. Střídání dějových a časových linek mi tady přišlo úplně zbytečné a ničemu to nepomohlo, jen to diváka mátlo. Pokud jde o zvuk je pravda taková, že si člověk skutečně připadal jako by byl uprostřed válečné vřavy. Bohužel, na moje uši to byl, hlavně ke konci,už skutečně nápor na hraně snesitelnosti a asi nikdy jsem si ticho u závěrečných titulků tak nevychutnávala.

• 8.7.2017  17:49
    Making a Murderer (TV seriál) (2015)

Už dlouho mě něco takhle nesebralo. Jsem pár minut po shlédnutí, je mi fyzicky zle a nejsem ze sebe schopná vyplodit kloudnou větu.....podívejte se na tento dokument a pochopíte.

• 13.3.2017  21:18
    Zákon gangu (TV seriál) (2008)

Sons of Anarchy považuji za svojí srdeční záležitost - a to i přesto, že rozhodně to nebyla láska na první pohled :-) Přiznám, že skrz první tři řady jsem se musela občas až prokousávat. Pamatuji chvíli, kdy jsem "synáčky" snad na měsíc úplně položila k ledu s tím, že tohle není můj šálek čaje a zřejmě se k tomu nevrátím. Ale prostě nějak mi to nedalo a dala jim druhou šanci. Díky bohu, že jsem to udělala! Úderem prvního dílu čtvrté řady se spustí tak neskutečná smršť, že jsem se nestačila divit a jela jeden díl za druhým. Když to vezmu zpětně, tak Sons of Anarchy na to jde pomaloučku, polehoučku. O dramatické chvíle není nouze ani v těch prvních sériích, ale rozhodně se to nedá srovnat s tím, co přijde. Zákon gangu - ačkoliv by se mohlo zdát - není seriálem, který by primárně stavěl na akci, je to hodně (možná hlavně) o vývoji téměř všech postav, které se v seriálu objeví. Nikdo nezůstal takový, jaký byl na začátku. Sledovat přerod postav - na pozadí gangsterských válek, půtek, intrik, zrad, krveprolití, rodinných sporů, nenávisti, lásky - to je pastva pro oči! Sons of Anarchy - seriál, který gradoval a gradoval, vyloženě až do posledních vteřin posledního dílu, kdy jsme naposledy s Jaxem sedli na tu vymazlenou motorku, za zvuků písničky Come join the murder , se vydali vstříc fantastickému finále.....

• 4.3.2017  09:06
    Taboo (TV seriál) (2017)

Odzbrojující atmosféra v té nejčistší podobě - to je Taboo. Všudypřítomná drsnost, špína, krev, zkažené zuby,děvky, rádoby naškrobenost "těch vyšších", bezohlednost, intriky, nepředvídatelnost, tajemno, očekávání co bude následovat - geniální! Na pozadí toho všeho se odehrává příběh, který je výborně napsaný, má hlavu a patu, není nouze o šokující momenty, ale nedokážu ho považovat za to hlavní, co seriál táhne. Přála bych si dozvědět se více o hlavních postavách, jejich osud, proč jednají tak, jak jednají, proč se dostali tam, kde jsou. A co bych chtěla vědět úplně ze všechno nejvíc, tak detaily Delaneyho afrického dobrodružství. Můžeme se jen pídit a domnívat, co všechno zažil, v seriálu nám to bylo prezentováno jen formou pár vteřinových flashbacků a snových vizí. Doufám, že tuto roušku tajemství nám tvůrci odkryjí v druhé řadě. Ale buď jak buď, i přesto je ten příběh skvělý. Jen ho zastiňuje již zmíněná atmosféra a pak herecké výkony. Tom Hardy je ďábel, který dal vyjádření slovem "hmm" naprosto jiný rozměr.

• 27.2.2017  19:10
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

Young Pope se mi strašně špatně hodnotí, protože jde o velice specifický, řekla bych až zvláštní seriál. Asi bych si to netroufla kdekomu ho doporučit, protože vím, že tohle je záležitost pro velice úzkou skupinku diváku. Tím se teď nechci stavět do pozice, že já patřím do té skupiny "vyvolených", kterou tento seriál oslovil. Protože se přiznám, že né jednou jsem si kladla otázku "proč na to vlastně vůbec koukám?" "co se to tam teď odehrává?" "co tím chtěl básník říci?" Seriál klade důraz především na vizuální stránku. A to je možná věc, která mě na tom tak fascinuje a hypnotizuje. Co záběr, to je jednoduše pastva pro oči. K tomu úžasná hudba a mě se tajil dech. Co se týče příběhu....ten je takový - opět mě napadá - zvláštní. Určitý vývoj ten příběh má, stejně tak postavy, ale není to asi to hlavní, co ten seriál táhne. Je tam dost skoků od něčeho k něčemu, kolikrát se nedozvíme proč došlo k tomu a tomu, ale prostě k tomu došlo, je tam spousta náznaků, nevyřčeného, proložené flashbacky, snovými sekvencemi, že dohromady je to holt mišmaš :-) A je - opět řeknu zvláštní - že u Young Pope mi to absolutně nevadilo a hltala jsem každou scénu, každý záběr, každý díl. Ani ty debaty o Bohu mi nevadily....Co nesmím opomenout - herecké výkony. Jude Law se pro tuto roli vyloženě narodil! Co jsem též hltala jak malinu, tak tu nevyzpytatelnou a nepředvídatelnou auru, kterou vyzařoval. Pokaždé, když se objevil na scéně, když začal mluvit, tak jsem jen s napětím očekávala, co se stane...a vždycky se stalo to, co jsem absolutně nečekala. Scéna jeho slovního "souboje" s italským premiérem je už teď pro mě legendární a patří mezi nejvíc wtf momenty v historii seriálů :-) Na závěr - kdo si k Young Pope najde cestu, věřím, že bude okouzlen. P.S. - Sexy and i know it - to byla scéna jak víno :-D

• 19.12.2016  20:07
    Pustina (TV seriál) (2016)

Co se týče zpracování, vykreslení depresivní, bezvýchodné, "špinavé, hnusné" atmosféry a hereckých výkonů, nedá se Pustině vytknout absolutně nic. S klidným svědomím se může hrdě postavit mezi seriály světové produkce. Ovšem i přesto všechno se nemůžu ve finále ubránit menšímu zklamání a to z jediného důvodu a tím je příběh. Pustina měla fantastický nástup. První dva, tři díly mě uvedly v úžas. Musela jsem mít další a další díly. Bohužel, zhruba v polovině příběh ustrnul na mrtvém bodě. Některé díly byly prakticky o ničem, vyšetřování zmizení Míši nikam nevedlo. Tento zásek u mě způsobil, že už mi pak bylo snad i jedno, co se s Míšou stalo a kdo je pachatel. A finální rozuzlení mě už potom z té jakési letargie nevytrhlo. Buď jak buď - když člověk vezme v potaz českou seriálovou tvorbu, tak Pustina je absolutně jiná liga a obrovským krokem vpřed. Pustina a Případy 1. oddělení jsou bezesporu tím nejlepším, co mezi českými seriály za poslední roky vzniklo. P.S. - čeští tvůrci - umíte to, takže už žádné Ulice, Ordinace, Ohnivá kuřata atd. :-)

• 5.11.2016  23:20

Síla.....

• 29.9.2016  00:43
    Anthropoid (2016)

Naprostá spokojenost! Sice má film trochu rozvláčnější a rozpačitý začátek, ovšem tohle bohatě vynahradí druhá půlka. Závěrečnou, tísnivou, dechbberoucí a svým způsobem smutnou scénu v kostele budu mít v hlavě dlouho.....Pomyslná šestá hvězdička za Cilliana a Jamieho :-)

• 18.7.2016  20:35

Ten závěr, ta Durstova poslední věta....z toho mě bude tutově ještě pár dní mrazit! Takto strhujícím způsobem zpracovaný dokument se vidí málokdy a opravdu stojí za to ho vidět.

• 25.4.2016  19:04
    Tvoje tvář má známý hlas (TV pořad) (2016)

Ve světě, kde existuje Game of Thrones, Ray Donovan, House of Cards, 11.22.63, .... lidé tečou z tohohle.

• 14.3.2015  20:19
    Čtyři v tom (TV seriál) (2013)

Výborný dokument, který mě ovšem utvrdil v tom, že opravdu nikdy nechci rodit! :-)

• 19.2.2015  17:55

Matthew Vaughn nezklamal, ani v nejmenším a plus ještě přidal nejlepší ohňostroj v dějinách!!!!

• 16.2.2015  17:18
    Nákupní maniačky (TV pořad) (2013)

Něco jako naše Prostřeno, jen jde o oblékání. Žádnou hloubku nebo uměleckou hodnotu v tom člověk hledat nemůže, ale pro pobavení je to super. Nejlepší na celé show je Maroš Kočišík, jeho komentáře jsou na těch pomyslných 5*.

• 10.1.2015  21:04

Za geniální závěrečné titulky musím tu čtvrtou hvězdičku přihodit.

• 10.1.2015  00:00

Deprese......děsivého podivína v podání Carella chci co nejrychleji vymazat z hlavy

• 8.1.2015  14:42

Zpracování je na jedničku, o tom žádná. Bohužel pokud jde o samotný příběh, ten mě chvílemi až nudil. Stejně jako mě jednička posadila na zadek, dvojka mě nechala chladnou.

• 7.1.2015  04:32
    Slídil (2014)

Mrazivý a působivý thriller s vynikajícím Jakem Gyllenhaalem, který je na hereckém vrcholu.

• 15.12.2014  22:19
    Týden v ringu (TV pořad) (2014)

a není to třeba parodie na publicistické pořady?

• 9.12.2014  07:24
    Survivor: San Juan Del Sur (TV pořad) (2014)

Jedna z nejslabších řad, dost možná i ta vůbec nejslabší. Oproti fenomenální 28.sérii je San Juan del Sur propad o milion příček dolů.

• 19.8.2014  16:29
    Crazy Joe (2013)

Nevadilo mi ani pomalé tempo, ani Statham ve vážnější poloze (která mu opravdu sedí). Problém jsem měla ve vztahu Jason a jeptiška, který mi nesedl a byl pro mě těžko uvěřitelný. Za mě opravdu hodně silné 3*.

• 31.5.2014  20:16
    Most (TV seriál) (2011)

Bron/Broen je seriál, kterému k absolutní dokonalosti chybí (minimálně) ještě jedna série......Dala bych snad všechno za to, abych mohla být svědkem rozhovoru mezi Sagou a Sheldonem Cooperem :-)

• 19.5.2014  13:59
    Čas sluhů (1989)

Dana Ivany Chýlkové - největší a nejproradnější mrcha v dějinách českého filmu

• 19.5.2014  11:36

Pohádka, která k Vánocům patří víc, než řízek s bramborovým salátem :-)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8