flawi.f

flawi.f

okres Praha

• 31.3.2013  06:44
    Na vlásku (2010)

Půvabný, kouzelný pohádkový příběh, během kterého mi ani na minutu nezmizel úsměv z tváře. Na vlásku je sice vyloženě pohádka, ale je tolik plná vtípků, fórků, bláznivých a ztřeštěných nápadů, akce, romantiky, bezvadných hlavních postav, že ani dospělí se nebudou nudit. Nehledě na to, že kdo z nás, dospělých, by se rád nevrátil do dětských let a zrovna Na vlásku je tou nejlepší možnou vstupenkou do dětství. A teď se přiznejte, kdo u scény s lampiony uronil slzu? :-)

• 13.10.2013  10:10
    Okresní přebor (TV seriál) (2010)

Na české poměry mimořádně vydařený seriál! Všichni herci naprosto excelují a Ondřej Vetchý - ten je na Oscara. Za Okresní přebor velký palec nahoru

• 5.6.2012  21:56

Někdy je mým jediným kritériem, podle kterého hodnotím film pouze to, jestli mě prostě bavil nebo ne. A je to třeba případ Opravdové kuráže. Vzhledem k poměrně nízkému hodnocení jsem měla strach, že mě bude nudit třeba jako Bratříčku, kde jsi? , takže jsem do něj nešla s přehnaným očekáváním. Ale ve finále musím uznat, že jsem byla opravdu mile překvapena! I když po scénáristické stránce trošku pokulhává, tak tento drobný nedostatek plně vyváží herecké výkony. Opravdová kuráž není kdovíjakým veledílem, ale mě jednoduše hrozně bavil, takže nemám důvod proč tomuto snímku neloupnout 5 hvězd.

• 27.8.2012  15:32
    Počátek (2010)

Děkuji, pane Nolane!

• 23.6.2011  09:11

Když jsem Prokletý ostrov viděla poprvé, tak jsem měla opravdu jen hodně hrubou představu o čem že ten film je a odcházela jsem z kina rozladěná. Po roce jsem se přemohla a zkusila ho shlédnout ještě jednou a teprve při druhém promítání jsem konečně plně Prokletý ostrov pochopila a samozřejmě tím pádem si ho maximálně užila. Scorsese obdivuhodným způsobem tahá diváky za nos, aby pak závěrečně rozuzlení bylo co možná nejintenzivnější. Nemůžu opomenout ani jako vždycky perfektního Leonarda!

• 29.10.2012  12:19
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

Ona když se sejde parta, kde je buď naprostý idiot, 150kilová slečna, která "nic nejí", věčný rejpal nebo nějaký intrikán, tak musím nechat, že mě Prostřeno fakt baví. Jediné dvě věci, které trvale na tomto pořadu nenávidím, tak je šmejdění po bytě a pak komentáře Vydry a Bouškové.

• 2.1.2012  10:03

Ulítlé a ujeté filmy mi zase kdovíjak nevadí, ale tohle bylo na můj vkus až moc. Příběh sám o sobě se mi líbil a kdyby se snímek obešel bez těch všech komiksových aranží, tak bych rozhodně dala větší hodnocení. Michael Cera se totiž na postavu Scotta neskutečně hodil a byl jednou z mála věcí, která mě na této komedii bavila. A další příjemné překvapení bylo v podobě Kierana Culkina...no a tím s výčtem kladů pomalu, ale jistě končím.

• 13.6.2011  07:12
    Česko Slovensko má talent (TV pořad) (2010)

Pyco - nejvíc sexy chlap, kterého jsem kdy na televizních obrazovkách viděla :-) .... jinak co se týče pořadu, tak divadelní kola měla šťávu a já se opravdu bavila. Zlom nastal s příchodem semifinálových kol, která jsem vnímala jako nepovedená a mnohokrát i nudná. Čas od času to zachránili někteří účinkující (Richard Nedvěd, The Pastels).

• 28.10.2012  07:40
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Z Walking Dead mám ten pocit zklamání z nevyužitého potenciálu. Seriál mohl překypovat akčními scénami, vyhrocenými momenty, mega hustou atmosférou, hádkami mezi hlavními postavami, dále bych pak očekávala - vzhledem k situaci, ve které všichni jsou - lépe vyjádřený pocit naprosté beznaděje, deprese, zoufalství. Ale bohužel toto vše dá se říci naléhavě postrádám. Walking Dead sestává pouze z přemisťování se hlavních hrdinů z místa na místo a z nudné, občas nesmyslné komunikace mezi nimi. A že je to teda všechno o zombie, tak čas od času s nimi dojde ke konfrontaci. Ale vzhledem k tomu,že už jsme ubitá předešlými cca 20 minutami, kdy se nic neděje, tak mě těch pár zombíků nevytrhne. Dalším problémem, který se seriálem mám a vidím ho jako zásadní, tak jsou šíleně nesympatické postavy - a to jak scénáristicky, tak i herecky. Žádná postava není napsána tak, aby si k ní divák mohl vytvořit vztah, po 2 sezónách o nikom nic nevíme - kromě toho, že všichni jako zázrakem umí bojovat jak ninjové - jejich chování je mnohdy nelogické, jejich problémy hloupé a divácky neatraktivní. Herecké obsazení je stejně tak nesympatické, jako jejich postavy. Pro mě postrádají jakékoliv charisma, chybí výrazná postava, je tam pár týpků, kteří se o vůdcovství snaží, ale mě to připadá umělé a nucené. A abych našla i nějaké klady, tak jsou to rozhodně masky zombíků, které působí nesmírně reálně a jde o skutečně poctivě odvedenou práci. Co říci závěrem - z Walking Dead jsem byla po prvních dílech nadšená, ale nadšení s každým dalším dílem opadalo. Každopádně neházím flintu do žita a ještě dám seriálu šanci a budu doufat, že už se tam konečně něco zásadního změní a hlavně stane.

• 30.1.2012  09:46
    Ano, šéfe! (TV pořad) (2009)

Ano, šéfe! je asi jediným televizním pořadem, kvůli kterému zapnu televizi a oželím dvd. Zdeněk Pohlreich je sympaťák a výborný "hláškař" a v pohodě celý pořad utáhne. Sice je pravda, že Gordon Ramsay má větší charisma a Kitchen Nightmares mě baví o něco víc, tak Ano,šéfe! je zdařilou českou mutací a vůbec se za sebe nemusí stydět.

• 21.1.2013  07:22
    Apokalypsa: 2. světová válka (TV seriál) (2009)

Rozhodně nejlepší dokument o 2.světová válce, jaký jsem viděla. Spousta informací, dosud nezveřejněných záběrů a bohužel i momentů, které jsou naprosto zdrcující.

• 4.11.2012  07:36
    Avatar (2009)

Avatar je pro mě pouze vizuální nádhera, hraničící s naprostou dokonalostí. Příběhově mě film bohužel úplně minul. Ať si myslí kdo chce, co chce Cameronovým majstrštykem pro mě stále zůstává Titanic.

• 13.6.2012  01:26
    Cesta (2009)

Ryzí deprese..........

• 6.6.2012  09:16
    Fakta Barbory Tachecí (TV pořad) (2009)

Tuhle jedinou hvězdičku dávám za díl s Janem Budařem, který byl jednoduše geniální :-D

• 19.4.2013  21:51

Nikdy v životě jsem na někoho, kdo jedl štrúdl, tak fascinovaně nezírala, jako když se jím krmil Christoph Waltz a nikdy v životě jsem se nezalykala smíchy, když někdo řekl "arrivederci", jako když to řekl Brad Pitt. Tarantino - opět - naservíroval opojný a mimořádný filmový zážitek, jak už tak bývá jeho zvykem :-)

• 31.5.2012  22:52
    Mary a Max (2009)

To poslední, co bych o tomto filmu řekla je to, že jde o komedii. Na první pohled je snímek plný humorných momentů, situací nebo postřehů, ale když jsem si je převedla do reálného života, tak jsem se donutila maximálně k tomu, že jsem se jen hořce pousmála. Mary a Max je poutavou sondou do života dvou osamělých a v podstatě nešťastných lidí, kteří našli svůj kousek štěstí právě v tom, že se našli. Neobyčejně obyčejný příběh o zvláštním, ale krásném přátelství mě zkrátka dostal! Sice je depresivní, ale pro mě je to na tu depresi spíše lék, protože díky tomuto filmu si tak nějak člověk řekne, že jsou "lidé" kteří na tom můžou být hůř....a na závěr co mě tak napadá - život je prostě někdy opravdu svi*ě

• 25.6.2013  07:21
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

Dlouho jsem se zdráhala na Misfits podívat, žánr sci-fi není můj kdovíjaký oblíbenec, ale jelikož skoro každý vychvaloval postavu Nathana a protože Robert Sheehan je fakt fešák, dala jsem Misfits šanci. A hned po prvním díle jsem seriálu propadla! Drsný humor, násilí, sex, svěží, akční děj a k tomu všemu ještě nepřekonatelná postava Nathana, která dělá z Misfits téměř kultovní záležitost. Takže 1. a 2. série je bombastická. 3. a 4. sérii pořád řadím k nadprůměru, protože seriál je sám o sobě výborně napsán a skvěle zpracován, ale bohužel postava Nathana citelně chybí a i přes sebevětší snahu ho nic nenahradí, on byl opravdu velký tahoun. To, že odešel je to samé jako kdyby odešel Sheldon z TBBT - seriál pořád bude dobrý, ale už to nikdy nebude ono.

• 8.11.2012  07:13
    Proroctví (2009)

Dokonalá ukázka promrhaného potenciálu, plus navíc okořeněná naprosto stupidním koncem. Velká škoda, první polovina filmu je luxusní, ale pak.....škoda slov

• 10.9.2012  22:36
    Taková moderní rodinka (TV seriál) (2009)

Taková moderní rodinka je po dlouhé době záležitost, která mě chytla hned od prvních minut. Konkrétně to byl moment, kdy Phil referuje o tom, že je "cool dad" :-D To, že je seriál natáčen dokumentární formou beru jako příjemné oživení a celku dodává na vtipu. Pokud jde o příběh, tak jde o klasický sitcom, který se točí kolem životů hlavních představitelů, takže tím se zase tolik nevymyká. Ale v případě Modern Family jsou charaktery postav napsány skutečně výborně, takže náhled do života kteréhokoliv člena rodiny baví a hlavně diváka zajímá. Výběru herců můžu snad jedině zatleskat, protože se jak pro role hodí, tak i je vidět vzájemná chemie mezi nimi a souhra. Taková moderní rodinka pro mě bylo jedním z nejhezčích překvapení a každý další díl doslova hltám! Oblíbené postavy: Phil, Manny, Cameron.

• 10.6.2012  17:28

Když jsem Nový měsíc sledovala, tak se mi stále honily hlavou dvě otázky: 1) Když jsou do sebe tedy Bella a Edward zamilovaní a nemůžou bez sebe být, tak proč se pořád tváří tak utrápeně? 2) Je debilní scénárista nebo už sama předloha?

• 29.12.2013  09:46

Nuda k posrání!!!!! Ze které nevytrhne ani Depp, Bale, Cotillard....zkrátka vůbec nic. Jo vlastně jedna věc ano - závěrečné titulky.

• 22.12.2012  20:40

Takové to, když forma zvítězí nad obsahem. Po vizuální stránce je film skvělý, příběhově je to nuuuuuuudaaaaaa!

• 12.11.2012  07:48
    Úlovek (TV seriál) (2009)

Brilantní gangsterská minisérie, která se pyšní geniálně napsanými postavami a strhujícím příběhem. Když už jsem si myslela, že to nemůže být lepší, tak rozehrál Tom Hardy neskutečný herecký koncert, který mě doslova přikovával k sedačce. Z každého jeho pohledu, gesta, pohybu vyzařovalo čiré šílenství a maniakálnost. Žádný The Dark Knight Rises, Warrior, Lawless, ale The Take naplno ukázalo, co tenhle charismatický chlapík dokáže. Další věc, kterou musím opravdu ocenit, tak že tvůrci se řídili heslem "V nejlepším se má přestat" a na úkor kvality seriál nenatahovali do 10 sérií po 25 dílech. K The Take já nemám sebemenších výhrad. Skvělá práce!

• 7.6.2012  06:46
    96 hodin (2008)

I přes opravdu jednoduchý a poměrně předvídatelný děj, patří 96 hodin mezi nejlepší akční filmy, které jsem viděla. Co zejména oceňuji, tak je naprosto adekvátní stopáž. Protože neznám nic horšího, než když je přímočarý film roztažen do 2 a více hodin. Co se týče Liama Neesona, tak asi nikdy nebude prototypem akčního hrdiny, ale sem tak nějak pasoval. 96 hodin pro mě bylo velkým překvapením a pokud jde o výpovědní hodnotu, tak radši sedět doma na zadnici, než se na vlastní pěst vydat někam do zahraničí.

• 15.5.2012  11:06
    Babicovy dobroty (TV pořad) (2008)

„Kdo nemá žampiony, tak ať si tam dá nějaký jiný houby. A teď důležitý, kdo nemá žádný houby, tak ať si tam nedává vůbec žádný houby.“ - co se musí nechat, tak Jirka Babica umí pobavit :-)

• 7.5.2014  22:33
    Mučedníci (2008)

No doprdele............prostě nemám slov, fakt ne.

• 11.3.2013  10:35
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

Hlavně fascinující proměna hlavního hrdiny, kdy se z uťáplého, vystrašeného učitele chemie stane megalomanský, arogantní a bestiální drogový boss, dělá z Perníkového táty super-luxusní seriálový nářez a rozhodně jeden z nejlepších seriálů na pokračování, který byl kdy natočen. Seriál se dále pyšní vygradovaným a vypointovaným příběhem, skvěle napsanými charaktery všech postav, včetně těch vedlejších a co nebývá tolik u seriálů zvykem, tak i povedeným soundtrackem. A ještě další věc, která stojí za zmínku, tak je to mimořádná chemie mezi B.Cranstonem a A.Paulem, jejich herecká souhra je něco, co se tak často nevidí. Aaron Paul a jeho Jesse je pak kapitola sama o sobě :-) Pro mě je Jesse Pinkman jednou z nejlépe napsaných a zahraných seriálových postav. Co říci závěrem - to nejlepší, co můžete udělat, je Perníkového tátu shlédnout. Litovat určitě nebudete, yo!

• 9.1.2014  20:29

Možná, že až budu příště dostávat stupidní otázky a přednášky na téma mého vegetariánství, odkážu dotyčného na tenhle dokument....."do krmení se jim (kuřatům) přidávají antibiotika, která se samozřejmě dostávají do masa" - Dobrou chuť!

• 16.1.2013  07:47
    Stalo se (2008)

Co si budeme povídat, tohle Shyamalan vyloženě dosral

• 8.6.2012  21:38
    Stmívání (2008)

Co nakonec musím uznat, tak ono to Stmívání není zase tak úplně příšerný, jak jsem si myslela. Ano, scénář balancuje na hranici podprůměru, o dialozích ani nemluvě, ale jinak všechno ostatní celkem funguje. Kristen Stewart a Robert Pattinson se na role opravdu hodí a hlavně chemii, která mezi nimi funguje, by jim mohli leckteré herecké milenecké dvojice závidět, film má solidní atmosféru a scéna baseballu je vyloženě skvělá.