flawi.f

flawi.f

okres Praha

• 19.5.2014  11:34

Naprostá špička, dokonalost mezi českými pohádkami!

• 7.5.2014  22:33
    Mučedníci (2008)

No doprdele............prostě nemám slov, fakt ne.

• 27.4.2014  12:06
    Kdo přežije: Cagayan (TV pořad) (2014)

Jde o 28.řadu, takže se to zdá až neuvěřitelné, ale je to tak - Survivor: Cagayan je jednou z absolutně nejlepších sérií! Osobně u mě předčila i dosud nepřekonanou Survivor: Heroes vs. Villians.

• 5.4.2014  20:20
    Kmotr (1972)

Dokonalost, které se nejde nabažit. Kmotr je nabídka, kterou divák nemůže odmítnout

• 4.4.2014  21:57
    Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)

Skutečně bych ani ve snu nevěřila, že v dnešní době řeknu o nějakém českém, novodobém seriálu, že je zatraceně dobrý. Ale nemožné se stalo skutečností - Případy 1. oddělení je po dlouhé době dílo, na které se dá koukat, aniž by divákovi bylo trapně nebo fyzicky nevolno (zdravím tvůrce a protagonisty Ordinace v růžové zahradě). Skvěle napsaný, perfektně a přirozeně odehraný, napínavý a celkově solidně zpracovaný seriál - to jsou Případy 1. oddělení. Tleskám!

• 20.2.2014  23:58
    Falešné přátelství (TV film) (2011)

Čert vem slabší zpracování. Námět je skvělý a z filmu, i přes jeho zjevné chyby, opravdu mrazí.

• 20.1.2014  09:01

Hodně drsné a syrové drama o rozervané rodině, kterému doslova kraluje Meryl Streep v roli děsivé a husí kůži nahánějící Violet.

• 20.1.2014  07:42

Jak už zde někdo napsal - když film o otrokářství, tak Djanga. Tohle je totiž pouze skvěle zrežírovaná kolosální nuda.

• 16.1.2014  02:07

Dallas Buyers Club je pro mě velkým překvapením hlavně z toho důvodu, že to v žádném případě není laciná citová vydíračka, kterou jsem očekávala. Představovala jsem si trpícího muže, který na smrtelné posteli polemizuje o životě, Bohu, s flashbacky z radostného dětství, vše doprovázené tklivými melodiemi symfonického orchestru. Opak je však pravdou. Klub poslední naděje se dostane pod kůži a tak moc silně zapůsobí právě tím, že nic z toho v něm není. Každá emotivní scéna je maximálně uvěřitelná, přirozená a skoro až syrová, že její sledování se může stát až nepříjemným, s absencí jakékoliv hudby. Obrovský podíl na tom samozřejmě má výborné herecké obsazení. Je radost vidět, jak se McConaughey vymanil ze škatulky hrdinů romantických komedií a vyrostl ve skvělého charakterního herce. Zde ztvárnil roli, o které bych ještě před pár lety věřila, že jí nemá šanci zvládnout. Jareda považuji za skvělého herce už dlouho, tady to jen potvrdil. Jsem ráda, že jeho výkon nesklouzával k parodii, ale byl naprosto přirozený. Přála bych si, aby se zase vrátil do filmového průmyslu.

• 15.1.2014  11:00

Jestli se ještě vůbec najde nějaký pochybovač o DiCapriově výjimečném herectví, tak jeho výkon ve Wolf of Wall Street je tím nejpádnějším argumentem, jak jim zavřít hubu. To, co prakticky celé tři hodiny předvádí ,je naprosto neskutečné a sledovat ho je čirá radost. Jestli mu Akademie ZASE!!!, OPĚT!!! nedá toho zpropadeného Oscara, není svět v pořádku....Scorsese dovedl ve svých 71 letech natočit film, který dost možná i v lecčems překoná jeho nejlepší a nejslavnější díla - klobouk dolů. Wolf of Wall Street - Ďábelský tandem Scorsese&DiCaprio servíruje tříhodinovou bláznivou, strhující, fascinující a živelnou jízdu, při které zaplesá srdce každého filmového fanouška. Rozhodně jeden z nejlepších filmů roku! ......Scéna Lea plazícího se do auta, věřím, že vstoupí do dějin :-)

• 9.1.2014  20:29

Možná, že až budu příště dostávat stupidní otázky a přednášky na téma mého vegetariánství, odkážu dotyčného na tenhle dokument....."do krmení se jim (kuřatům) přidávají antibiotika, která se samozřejmě dostávají do masa" - Dobrou chuť!

• 9.1.2014  16:15

Všem požíračům McDonalda, KFC, Burger Kingu apod. přeji do budoucna hlavně teda pevné zdraví. Opravdu poutavý, naučný a přínosný dokument, který mě jen utvrdil v tom stát si za svým vegetariánstvím, než do sebe ládovat tyhle - s prominutím - sračky! Při sledování Super Size Me ve mě každá Spurlockova návštěva fast-foodu evokovala takovou malou, pomalou sebevraždu, protože 48 lžiček cukru v nápoji pro jednoho člověka???!! WTF??!!!! Jediná věc, která mi na celé té "mekáčové dietě" vadila a příčila se mi, tak bylo to hazardování se svým zdravím, ale to je čistě můj osobní problém.

• 9.1.2014  06:51

Dokument, který ukazuje otřesná zvěrstva, jichž se nacisté dopustili na lidských bytostech. Mučení, bití, trápení žízní a hladem, který vězně nutil jíst vlastní výkaly, pokusy, experimenty a mnoho dalšího, co není prostě moje hlava schopná pobrat.

• 8.1.2014  20:27

Dokument, který skutečně chytne za srdce. Pan Winton si zaslouží bezmezný obdiv a úctu!

• 31.12.2013  18:47

Myslím si, že když se na to dneska Rudolf Hrušínský podívá, tak mu musí být strašně trapně.....

• 31.12.2013  07:29

"Komedie století"? Upřímně - taková hitparáda to zase není :-)

• 29.12.2013  22:25
    Kdo přežije: Krev není voda (TV pořad) (2013)

Nápad postavit proti sobě bývalé soutěžící a jejich blízké byl skvělý a bývalo by se z toho dalo vytlouct hrozně moc. Bohužel ale příliš nevyšel casting a tím pádem chyběly výrazné osobnosti jako byly v minulých řadách např. Boston Rob, Johnny Fairplay, Richard Hatch, Ozzy, James, Parvati a nesmí se zapomenout na legendárního Russella Hantze. Ono by se pár kandidátů našlo i v této sérii, ale neměli to štěstí se dostat dál. Redemption island bych už opravdu zrušila, jelikož na úkor něho se přicházelo o soutěže o odměnu. A co si budeme povídat - nic člověku nedělalo takovou tu škodolibou radost víc, než když někdo vyhrál tunu jídla a zbylým vyhladovělým soutěžícím nezbylo nic jiného, než jít louskat kokosy :-) .....Survivor: Blood vs. Water řadím spíše k těm lepším řadám, jen jí bohužel chyběly nezapomenutelné momenty (srdceryvné scény mě zrovna v Trosečníkovi neberou), šokující vyloučení a výrazné osobnosti.

• 29.12.2013  09:58

Přiznám se, že jsem téměř po celou dobu zažívala pocity nefalšovaného strachu. Bohužel přišla pointa, která celý film zazdila.

• 29.12.2013  09:46

Nuda k posrání!!!!! Ze které nevytrhne ani Depp, Bale, Cotillard....zkrátka vůbec nic. Jo vlastně jedna věc ano - závěrečné titulky.

• 29.12.2013  09:42

"Zuzanko, dýchej zhluboka, ať se ti roztáhne hrudní košíček" ......Na samotě u lesa je právem jedním z nejlepších českých filmů.

• 27.12.2013  20:35

Co žere Gilberta Grapea je skutečně krásný, svým způsobem vtipný a dojemný film. Pokud na podobně laděný snímek narazím, užiji si ho na 100%, ono by to bylo i v tomto případě, kdyby ovšem jednu z hlavních rolí neztvárnil Leonardo. Ten svojí roli vystřihl takovým způsobem, že jsem vlastně dokázala jen fascinovaně zírat na něj a to ostatní šlo kolem. Dávno před Titanicem, jedna z jeho prvních rolí a je jasné, že Leo není jen hezounek, ale pan herec - ale to myslím už pochopili všichni, tedy kromě pánů z Akademie

• 27.12.2013  19:46

Nenapadá mě lepšího označení, než že je to totální slátanina. Sem tam nějaká ta drsná, krvavá scéna, nahánění se po lese, všechno proložené žvásty o válce a bohu, no a pak debilní konec.....Kdyby se udělovala cena za nejhorší napodobení cizího přízvuku, byl by Travolta jasným, ne-li jediným kandidátem na výhru. Pokud jde o Roberta de Nira, tak ten mě - jak už se to v poslední době stává - opět nasral, že vzal roli v takové kravině.

• 27.12.2013  19:33

Stará, dobrá, česká komedie o partě puberťáků, která povinný školní výcvik pojala jaksi po svém :-) ....spousta nesmrtelných hlášek, legendární "držkopádný" sjezd ze svahu a v čele geniální Viki Cabadaj - "Prosíííím, jaký je přesný velitelský čas, pane profesore" :-D Jojo, to ještě Češi uměli točit komedie......

• 23.12.2013  06:53

Ta jedna hvězdička za Káju - aby se neřeklo :-)

• 22.12.2013  21:05

Dicapriova dechberoucí ukázka jeho výjimečného hereckého talentu.

• 10.12.2013  07:18

Fantastická černo-černá komedie, která mě děsí tím, jak snadno se může všechno stát i v reálném životě..... takže manželství? - děkuji, nechci :-)

• 1.12.2013  18:44

Pro mě osobně je Terapie láskou tím typem filmu, při jehož sledování mi čas příjemné plyne a baví mě, v podstatě mu moc věcí vytknout nejde, pak skončí.....a nic. Pokud jde o herecké obsazení, tak potěšil Robert De Niro, po dlouhé době v pořádné roli. Bradley i Jennifer hráli skvěle, ale vůbec mi k sobě nepasovali a o chemii mezi nimi snad ani nemůže být řeč.

• 24.11.2013  00:44
    Únos (2012)

Dost možná byla veliká chyba koukat se na to až potom, co jsem viděla Kapitána Phillipse....

• 23.11.2013  13:15

Mrazivé a opravdu děsivě autentické.....

• 22.11.2013  19:19

Paul Greengrass ani v nejmenším nezklamal!!! Opět naservíroval absolutně strhující drama, kde se dá napětí doslova krájet a nenechá diváka ani na vteřinku vydechnout. Pro mě osobně je Kapitán Phillips filmem roku a závěrečná scéna by se měla promítat jako ukázka toho, jak má vypadat geniální herectví - Tome, třetí Oscar na tebe čeká :-)