flawi.f

flawi.f

okres Praha

• 18.11.2013  08:32
    Česko Slovensko má talent 4 (TV pořad) (2013)

Klasika jako předchozí řady - pár skvělých talentů a vystoupení, několik kreatur a exotů, upištěný diblík Bílá a všeználek Slávik. Jediný důvod, proč stojí za to tuto sérii sledovat, tak je Leoš Mareš, který umí neskutečně pobavit. A mě navíc sedí dvojice Prachař&Pyco, na kterého se tak krááááásně kouká :-)

• 16.11.2013  19:25

"Zkuste se zamyslet nad tím, jak by se dala naše škola nějak vylepšit" - "Dynamit, dynamit" :-)

• 11.11.2013  08:16
    Kytice (2000)

Film má úžasnou atmosféru, takovou tu správně depresivní, tísnivou, strašidelnou a poetickou. Vizuálně je Kytice naprosto bezchybná, plus navíc s nádhernou hudbou. Trošičku mi vadila jistá nevyrovnanost mezi baladami a poslední zhruba tři se mi už tolik nelíbily. Každopádně, Kytice je jedna z mých nejoblíbenějších knih a jsem ráda, že nebyla zprzněna. Oblíbené balady: Vodník, Svatební košile.

• 20.10.2013  22:34

Ujetá šílenost, ale zatraceně skvělá!!!! Počínaje herci, na kterých bylo vidět, že je to prostě baví, konče povedenými hláškami, slovními přestřelkami a humorem, který mi fakt sedl. Výborně jsem se bavila, což je přesně to, co chci od komedie....hvězdička navíc je za Backstreet Boys, které jsem jako malá neskutečně zbožňovala :-)

• 19.10.2013  20:41
    Dallas (TV seriál) (2012)

Tohle se fakt nedá......

• 13.10.2013  21:52

Z počátku slibně vypadající a rozjeté psychologické drama se v půlce zlomilo jen v průměrný, ničím zajímavý thriller o "děsně" drsném mstícím se chlápkovi, tentokrát v podání ne příliš přesvědčivého Kevina Bacona. Slabší tři hvězdy, dopadnout to mohlo přeci jen hůř. Každopádně je dobře, že se James Wan v poslední době drží spíše na poli hororů.

• 13.10.2013  17:46

Jsou filmy, které třeba nejsou ve všech směrech perfektní, nejsou žádnou mega velebombou, ale prostě v sobě mají to NĚCO a vy se do nich jednoduše zamilujete - a takovým filmem je pro mě Little Miss Sunshine. Srdeční záležitost, lék na depresi, záruka příjemně strávené hodinky a půl.....Úvodní melodii od Devotchky řadím mezi ty nejpodařenější, které jsem slyšela a stejně tak postava dědečka je jednou z mých nejoblíbenějších.

• 13.10.2013  10:10
    Okresní přebor (TV seriál) (2010)

Na české poměry mimořádně vydařený seriál! Všichni herci naprosto excelují a Ondřej Vetchý - ten je na Oscara. Za Okresní přebor velký palec nahoru

• 13.10.2013  07:46
    Pearl Harbor (2001)

Když pominu opravdu výborné akční scény, zůstává mi jen přeslazená limonáda.

• 11.10.2013  23:43
    Rivalové (2013)

Strhující, fascinující příběh o dvou "nesmiřitelných" rivalech v bezchybné režii Rona Howarda a za hudebního doprovodu geniálního Hanse Zimmera.....myslím, že v případě Rivalů bude Akademie hodně štědrá.

• 9.10.2013  21:40
    Pot a krev (2013)

Drsné, bláznivé, zábavné, akční, sexy, cool. Michael Bay nezklamal a u mě rozhodně tímto nabušeným kouskem zabodoval. Po sérii Transformers opravdu příjemná změna.

• 23.7.2013  20:40

Skutečně mrazivý dokument mapující jeden z nejstrašnějších, nejšílenějších a nejnepochopitelnějších masakrů

• 23.7.2013  09:43

Haunted House je parodie a tak jsem k tomu přistupovala - vypla jsem mozek, nečekala nic inteligentního a byla připravená na trapný, až fekální humor. Nakonec jsem byla mile překvapená a beze studu říkám, že až pár trapných momentů jsem se většinu času bavila. Pokud jde o Marlona, tak o něm si myslím, že je to dobrý herec, protože i v parodiích podává poměrně dobré výkony a přála bych si ho vidět i v nějaké charakternější roli. V Requiem za sen ukázal, že to zvládne.

• 25.6.2013  22:07
    Vegas, Baby! (2011)

Bez Nathana už nikdy nebudou Misfits jako dřív :-(

• 25.6.2013  07:21
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

Dlouho jsem se zdráhala na Misfits podívat, žánr sci-fi není můj kdovíjaký oblíbenec, ale jelikož skoro každý vychvaloval postavu Nathana a protože Robert Sheehan je fakt fešák, dala jsem Misfits šanci. A hned po prvním díle jsem seriálu propadla! Drsný humor, násilí, sex, svěží, akční děj a k tomu všemu ještě nepřekonatelná postava Nathana, která dělá z Misfits téměř kultovní záležitost. Takže 1. a 2. série je bombastická. 3. a 4. sérii pořád řadím k nadprůměru, protože seriál je sám o sobě výborně napsán a skvěle zpracován, ale bohužel postava Nathana citelně chybí a i přes sebevětší snahu ho nic nenahradí, on byl opravdu velký tahoun. To, že odešel je to samé jako kdyby odešel Sheldon z TBBT - seriál pořád bude dobrý, ale už to nikdy nebude ono.

• 22.6.2013  05:42
    Hatfieldovi a McCoyovi (TV seriál) (2012)

Nejlépe investovaných 5 hodin života.

• 22.6.2013  05:29
    Ils (2006)

Tak tohle byla bomba! Ils si vystačil opravdu s málem. Má jednoduchý, přímočarý děj, odehrává se na minimu prostoru a přesto jsem napětím ani nedýchala a taky jsem se - konečně! - jednou u nějakého hororu regulérně bála. Scéna, kdy je hlavní hrdinka sama v noci v lese, a s ní tam jsou pouze ONI a obklopují jí jen šílené a divné zvuky, to u mě bylo až na infarkt, kam se hrabe Záhada Blair Witch :-) To nejlepší ovšem přinese závěrečná pointa, ze které mě zamrazilo a víc než co jiného mě na delší dobu nepříjemně rozhodila.

• 24.5.2013  20:40
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Po osmi zhlédnutých sériích musím říct, že jsem byla svědkem neskutečného kvalitativního propadu. Z původně svěžího, vtipného, moderního seriálu se stala trapná a nastavovaná fraška. Původně sympatická partička v čele s bezkonkurenčním Barney se změnila v bandu protivných newyorských trapáků zralých na facku. Posledních pár sérií mě u HIMYMu drželo pouze to, že jsem chtěla vidět "tu matku" no a když jsem jí spatřila, tak jsem jen mohla s otrávených obličejem říct, že to utrpné sledování za to nestálo. 1.,2.,3. řada super a zbytek.....no, snad radši nic.

• 24.5.2013  20:27
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Charisma Travise Fimmela mě dostává do kolen

• 8.5.2013  00:32
    Zabiják Joe (2011)

Tak tohle........bylo teda něco! Zabiják Joe není filmem, jehož děj a zápletka by člověka posadila na zadek. Ale to ostatní, co dominuje svojí zvráceností, brutalitou, mrazivou atmosférou a zatraceně silným závěrem, mi zalezlo pod kůži tak hrozně moc, že jsem ze sebe stěží dostala půl slova.......na závěr jen dvě věci - můj pohled na Matthewa McConaugheyho už nikdy nebude jako dřív a to, že jsem vegetarián, už od teď nebude jediný důvod, proč se na křidýlka z KFC ani nepodívám.

• 5.5.2013  06:42

Pokud jde o Pána prstenů, tak jsem jeho obrovskou fanynkou, i když žánr fantasy nepatří mezi ty, které bych ve velkém vyhledávala. Ke shlédnutí Hobita jsem se přemlouvala docela dlouho, z obavy, že ho v každé minutě budu srovnávat s Pánem prstenů a nedokážu si ho patřičně užít. Přiznám, že chvílemi mi blesklo hlavou "Pán prstenů byl lepší" , "v Pánovi prstenů byly lepší masky, efekty" nebo "Pán prstenů byl temnější, kdežto Hobit rozvernější" atd.atd., ale krom těchto pár myšlenek mě Hobit okouzlil a pohltil. Velkolepé a nádherné záběry jsou dechberoucí, postavy baví, skřeti jsou, jak se patří, správně odporní a zapomenout nelze ani překrásná hudba. Jak jsem už zmínila, knihu jsem nečetla, takže jak se Jackson vypořádal s přenesením příběhu na plátno, nemůžu hodnotit. Určitě to neberu jako mínus, možná jsem i ráda, aspoň jsem nemusela prskat "ale tohle v knize není" nebo "v knížce to bylo jinak" , jako jsem měla tendenci u Harryho Pottera :-) Ukazatelem, že to Jackson zvládl, je pro mě zkrátka pouze to, že jsem hltala každou minutu. V hodnocení si nechávám rezervu a uvidím, jak se vydaří další díly.

• 26.4.2013  11:19

Tohle nebylo dobrý.........

• 20.4.2013  21:41
    Megamysl (2010)

Naprosto skvěle vyvedený animák, bourající zavedená klišé o superhrdinech, má snad ten nejnabušenější soundtrack jaký jsem kdy v animovaných filmech slyšela. Krom toho rozhodně doporučuji pustit si film v originálním znění, protože slyšet, jak Metro Man s hlasem Brada Pitta zpívá, je fakt zážitek :-)

• 19.4.2013  21:51

Nikdy v životě jsem na někoho, kdo jedl štrúdl, tak fascinovaně nezírala, jako když se jím krmil Christoph Waltz a nikdy v životě jsem se nezalykala smíchy, když někdo řekl "arrivederci", jako když to řekl Brad Pitt. Tarantino - opět - naservíroval opojný a mimořádný filmový zážitek, jak už tak bývá jeho zvykem :-)

• 19.4.2013  17:27

Vždycky, když se mě někdo ptal na můj nejoblíbenější/nejmilovanější film, řekla jsem, že jich mám hodně a vypíchnout jeden konkrétní nedokážu. Ale čím vícekrát jsem viděla tenhle kinematografický skvost, jsem definitivně utvrzená v tom, že příště na výše zmíněnou otázku budu odpovídat dvěma slovy - Pulp Fiction. Ani všechny superlativy světa nedokážou pořádně vyjádřit, jak je tento film geniální! Počínaje příběhem, postavami, hláškami, dialogy, konče soundtrackem, všechno šlape na 150%. Je to právě Pulp Fiction, potažmo Quentin Tarantino, kdo mě naučil milovat filmy! - A protože vyšel snímek na blu- ray jdu si ho teď vychutnat v té nejlepší kvalitě :-)

• 14.4.2013  04:24

V první řadě chci říct, že zrovna Doba ledová, ač první díl je skvělý, tak v sobě nemá natolik velký potenciál nebo neoplývá kdovíjakou zajímavostí, že by se daly točit další a další díly. V pořadí už čtvrtý díl (!) je toho zářným důkazem. Nemá v sobě nic, co by extra stálo za zmínku, nebo utkvělo v paměti. Je tu sice pár vcelku vtipných momentů a hlášek, akčních scén, potěší i spousta nových postav, ale bohužel to všechno je postaveno na velice slabém scénáři. No a pokud se pouhých 94 minut vleče jak hodina matematiky, tak prostě něco není v pořádku.

• 13.4.2013  07:27

Jeden z nejlepších, nejoriginálnějších, nejzábavnějších a prostě nejúžasnějších animáků! Myslím, že si ho maximálně užijí i ti, kteří nejsou tolik znalí všemožných videoher, patřím mezi ně totiž taky, a určitě jsem v tom nespatřovala nějaký handicap. A rozhodně nemůžu nezmínit mega boží akční scénu z Hero´s Duty a překvapivě povedený český dabing.

• 11.4.2013  22:36
    Hon (2012)

Ten moment, když skončí závěrečné titulky a vy několik minut v tichosti sedíte a snažíte se vstřebat, co jste právě shlédli....přesně tohle se mi stalo po shlédnutí mimořádně skličujícího Honu. I přes všechny napjaté a vyhrocené momenty, které ve filmu jsou, jsem pociťovala především strašnou lítost. Lítost nad tím, jak jedna "roztomilá holčička, která nikdy nelže" zničila život nevinnému člověku, jak se Lucas musel potýkat se zrůdnou nenávistí a v neposlední řadě nad tím, jaké jsou lidi vyloženě svině. Už samo o sobě bezchybné zpracování posunul o level výš naprosto fenomenální výkon Madse Mikkelsena, jehož jediný pohled řekl více, než tisíc slov.

• 31.3.2013  06:44
    Na vlásku (2010)

Půvabný, kouzelný pohádkový příběh, během kterého mi ani na minutu nezmizel úsměv z tváře. Na vlásku je sice vyloženě pohádka, ale je tolik plná vtípků, fórků, bláznivých a ztřeštěných nápadů, akce, romantiky, bezvadných hlavních postav, že ani dospělí se nebudou nudit. Nehledě na to, že kdo z nás, dospělých, by se rád nevrátil do dětských let a zrovna Na vlásku je tou nejlepší možnou vstupenkou do dětství. A teď se přiznejte, kdo u scény s lampiony uronil slzu? :-)

• 23.3.2013  22:32

I s vědomím, že jde o pseudo-dokument, tak jsem zažívala chvíle nefalšovaného strachu a hrůzy. Přispělo k tomu nejen samotné zpracování, ale zejména fakt, že všechny ty věci se skutečně dějí, zvrácených a úchylných vrahů je totiž bohužel plný svět.