flawi.f

flawi.f

okres Praha

1 3 5 6 7 8 následující >>
    • 21.11.2011  10:42

Tohle byl po dlouhé době seriál, který mě chytl prakticky po pár minutách. Shlédla jsem zatím 7. dílů a můžu konstatovat, že American Horror Story je neuvěřitelně zábavná a ujetá psychárna. Přiznám se, že přehnaně bizarní a "divné" seriály nebo filmy moc v lásce nemám, ale tohle mě baví. Postavy jsou výborně napsané a zahrané, atmosféra je skvělá a korunu tomu všemu dává Jessica Lange, ze které jde opravdu strach. Pokud si seriál udrží stejnou kvalitu, budu jedině ráda.

• 15.11.2011  09:45
    Sabrina - mladá čarodějnice (TV seriál) (1996)

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů na SuperMaxu. Samozřejmě, že seriál sám o sobě kvalitou neoplývá, ale hanět ho nebudu. Mám na něj opravdu moc hezký vzpomínky.

• 2.11.2011  08:09

Nevěřím, že Anthony Hopkins není brutální a podlý vrah a po nocích nejí lidská játra s fazolemi a nezapíjí je dobrým Chianti......Mlčení jehňátek mě děsilo pomalu každou scénou a napětí bylo chvílemi až nesnesitelné, k tomu se přidal dr.Lecter se svým slizko-milým-hypnotizujícím pohledem a usoudila jsem, že pouštět si tenhle film večer před spaním nebyl dobrý nápad. Sice jsem byla vydeptaná skoro až do bezvědomí, ale přesto se mi dostalo silného filmového zážitku. Perfect!!!

• 28.10.2011  18:32

Jeden z nejlepších dílů, dost možná i nejlepší. Nezapomenutelné Tomovo "dont you believe it" a jeho zabijácký příčesek :-)

• 24.10.2011  09:22

Nebýt Edwarda Nortona, jehož výkon mě přímo hypnotizoval, tak by v podstatě nešlo o kdovíjak extra výjimečný film. Richard Gere sice není vyloženě špatný herec, ale můj problém s ním je ten, že mě poměrně dost nudí. Takže první třetina filmu, která stála na něm, mě spíš ubíjela, než abych nedočkavě čekala co bude dál. Co se týče závěrečného zvratu, tak - pravda - spadla mi brada, ale s odstupem času musím uznat, že existují více šokující konce. Sečteno podtrženo, z průměrného snímku dělá nadprůměrný jen a pouze famózní Norton.

• 25.8.2011  07:40

Tak tohle bylo lepší, dokonce mnohem lepší! Oproti minulému dílu je zde hned několik věcí, které stojí za to vyzdvihnout - počínaje temnou atmosférou, skvělými akčními scénami, konče neskutečnými výkony Jasona Isaacsa a Kennetha Branagha. A i když Dobby není po digitální stránce tak vyvedený jako Glum z Pána prstenů, tak stejně se na něj dalo koukat a moc mě bavil. Co se týče herců, tak dospělým hercům není co vytknout, navíc ten úžasný anglický přízvuk :-) jen s těmi dětskými mám problém. Rupert Grint a Emma Watson ještě budiž, ale Daniel Radcliffe? Ať se na mě nikdo nezlobí, ale ten kluk fakt hrát neumí (a bude hůř). Divákům, kterým na hereckých výkonech záleží, bude Radcliffovo (ne)hraní dojem z filmu hodně srážet. Jediný dětský herec, který má vyloženě talent, tak je Tom Felton. Troufnu si říct, že z dětských herců je tím nejlepším. Jinak je Tajemná komnata opět solidním rodinným filmem a myslím, že je dobře, že Columbus opustil post režiséra, protože on jako tvůrce převážně rodinných komedií se k Harrymu moc nehodí - ale to je jen můj skromný názor :-)

• 25.8.2011  07:12

Když jsem se na první díl Harryho podívala, tak jsem četla už snad čtvrtý díl, takže jsem měla utvořenou vlastní představu Bradavic, Velké síně, Zapovězeného lesa, Brumbála, Hagrida, Snapea a samozřejmě hlavních hrdinů. Film mě v tomto směru nezklamal, zklamal mě spíš tím, že neměl téměř žádnou atmosféru - tedy alespoň pro mě. Kámen mudrců je téměř až otrocky přenesená kniha na plátno, s jakžtakž efekty, výbornými dospělými herci, špatnými dětskými herci s nulovou atmosférou. Jako rodinný film je to naprosto ideální záležitost, děti snesou téměř všechno :-) a dospělí se nudit taky nebudou, tvůrci si solidně napakujou kapsy, takže myslím, že film svůj účel splnil. Jen na zaryté Potterovské fanoušky se nějak zapomnělo, protože myslím, že by si zasloužili něco lepšího, než průměrnou fantasy pohádku. Samotný film je u mě tak za 3,5* , ale dám 4* a to hlavně za skutečně nádherný soundtrack.

• 18.8.2011  10:09
    Spider-Man 3 (2007)

I když má film poměrně nízké hodnocení, tak právě třetí pokračování pro mě bylo to nejlepší. Možná je to dáno tím, že odjakživa jsem milovnice záporáků, takže fakt, že zde jich bylo hned několik jsem uvítala. Třetímu dílu nemůžu vytknout absolutně nic - počínaje akcí, konče hereckými výkony. Dokonce i Kirsten mi tolik nevadila jako v předešlých dílech. Jediné, co by možná zasloužilo drobnou kosmetickou úpravu, byl ten na můj vkus až moc hollywoodsky "dojemný" závěr, ale tak s něčím takovým se musí počítat...a jen tak mimochodem, dodatek na závěr - černý Spider-man byl neskutečně sexy :-))

• 18.8.2011  07:07
    Spider-Man 2 (2004)

Druhé pokračování hodnotím jako jednu velkou nudu, ze které mě nevytrhlo i těch pár akčních scén, které byly oproti minulému dílu propracovanější, akčnější a originálnější. A i když komiksovou předlohu neznám, tak přesto se mi Alfred Molina na hlavního záporáka nehodil. Vzbuzoval u mě spíš lehký úsměv, než cokoliv jiného. Jinak ostatní herecké osazenstvo bylo stejně dobré jako v minulého dílu, tedy až na Kirsten Dunst - né a né tý holce přijít na chuť. Vzhledem k tomu, že na první díl jsem se podívala čistě kvůli Francovi a byla jsem nesmírně mile překvapená, do druhého dílu jsem se pustila už hlavně kvůli samotnému filmu a bohužel jsem se nemohla ubránit tomu pocitu, že jsem ze snímku zklamaná.

• 16.8.2011  11:54
    Spider-Man (2002)

Můj stále se zvyšující zájem o Jamese Franca byl důvodem, proč jsem se na Spider-mana chtěla podívat :-) Film plynul, Jamese tam moc nebylo - škoda - ale přesto mě film hrozně bavil. Solidní akční oddechovka se skvělými efekty a výborným Tobey Maguirem, který mě jako herec velmi mile překvapil. Willem Dafoe jako vyšinutý záporák byl trefa do černého. Jen ta Kirsten Dunst.....nevím,no...trochu mi připadala , že je něčím sjetá...ale jinak nemám Spider-manovi víceméně co vytknout.

• 2.8.2011  17:07

Nejlepší je ten moment, kdy Tom vystřízlivěl a teď - slepená huba, bolehlav, svět se točí - jak já mu rozumim :-D

• 1.8.2011  22:18

Myslím, že k tomu lze říct jen jediné - GENIÁLNÍ!!! "Nirvana Unplugged in New York" řadím mezi to nejhezčí, co jsem kdy slyšela a Cobainovo charisma vše dotahuje k naprosté dokonalosti.

• 29.7.2011  21:08

Myslím, že k tomuto filmu už bylo řečeno naprosto vše. Za sebe jen dodám, že Requiem za sen je filmem, který mě psychicky rozložil jak lego. Snímek, který jsem zpočátku vnímala jen jako mírně depresivní se v závěru změnil v neskutečně emočně silnou podívanou, kterou jsem rozdýchávala ještě několik dní po shlédnutí. Vidět snímek beze zvuku, tak bych byla přesvědčena o tom, že nic už ho nemůže ještě více vyhrotit - ale omyl. Fenomenální hudba Clinta Mansella prožitek - zejména tedy závěr - několikanásobně umocnila. Requiem za sen - jeden z nejdepresivnějších filmů, které jsem kdy viděla a i kdyby Darren Aronofsky už nikdy nenatočil žádný pořádný film, tak stejně bude mít mou úctu a to právě díky tomuto excelentnímu filmu......Ellen Burstyn by si bývala toho Oscara zasloužila!

• 26.6.2011  09:39
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Přátelé jsou jediným seriálem, který mi může v televizi hrát v podstatě pořád. Každý díl znám téměř nazpaměť, ale přesto mě baví stejně, jako když jsem ho viděla poprvé. Je to dáno skvělými hláškami, geniální postavou Rosse, vtipnými situacemi a chemií, která mezi hlavními protagonisty funguje. Myslím, že právě herecké obsazení a charaktery hlavních postav je na Přátelích to nejlepší. Nemohla jsem mít větší radost, než když jsem zjistila, že mi moji milovaní Přátelé začnou vycházet na dvd! Krom toho všeho ještě zmíním na české poměry nezvykle dokonalý dabing. Pokud bych měla jmenovat nějaký kultovní seriál, s naprostou samozřejmostí řeknu - Přátelé.

• 26.6.2011  07:55
    Kick-Ass (2010)

Nářez!!! - příhodnější označení pro tento film opravdu nenajdu. Bezvadná akční zábavná cool jízda, které naprosto kraluje neskutečná Chloe Moretz jako Hit-Girl. V neposlední řadě musím vyzdvihnout vynikající soundtrack.

• 23.6.2011  09:11

Když jsem Prokletý ostrov viděla poprvé, tak jsem měla opravdu jen hodně hrubou představu o čem že ten film je a odcházela jsem z kina rozladěná. Po roce jsem se přemohla a zkusila ho shlédnout ještě jednou a teprve při druhém promítání jsem konečně plně Prokletý ostrov pochopila a samozřejmě tím pádem si ho maximálně užila. Scorsese obdivuhodným způsobem tahá diváky za nos, aby pak závěrečně rozuzlení bylo co možná nejintenzivnější. Nemůžu opomenout ani jako vždycky perfektního Leonarda!

• 23.6.2011  07:47

Dokonalý trik na mě zapůsobil hlavně výbornou atmosférou a brilantní zápletkou. Ale přesto jsem se kolikrát nemohla ubránit dojmu, že se trochu nudím - možná trochu zkrátit stopáž? Nolana mám jako režiséra hrozně ráda, ale svým Dokonalým trikem mě zas až tak neokouzlil - což mi ale později bohatě vynahradil Temným rytířem a Počátkem.

• 18.6.2011  18:29
    Lidice (2011)

Co říci k Lidicím - jednoduše to, že Petr Nikolaev neměl na to, něco takového točit. Jedna z nejstrašnějších tragédií v našich dějinách a je natočena hlavně tak, aby se líbila a všechny scény byly náležitě efektní a velkolepé. Chápu film jako výsměch, protože Lidice si nezasloužili, aby se z nich někdo snažil udělat "český hollywoodský velkofilm" , film měl být důstojnou památkou těch, kteří prožili nepředstavitelné hrůzy a měl být podán divákovi s ohledem na fakt, že pro velkou spoustu lidí, je tato smutná historie stále citlivým tématem a né za každou cenu dokazovat, že se pracovalo se 70-ti milionovým rozpočtem.... Neubráním se určitému srovnání - ale několika minutová scéna z krakowského ghetta v Schindlerově seznamu mi dala víc emocí než celý tento 2-hodinový film...

• 13.6.2011  07:12
    Česko Slovensko má talent (TV pořad) (2010)

Pyco - nejvíc sexy chlap, kterého jsem kdy na televizních obrazovkách viděla :-) .... jinak co se týče pořadu, tak divadelní kola měla šťávu a já se opravdu bavila. Zlom nastal s příchodem semifinálových kol, která jsem vnímala jako nepovedená a mnohokrát i nudná. Čas od času to zachránili někteří účinkující (Richard Nedvěd, The Pastels).

• 8.6.2011  08:28
    Podraz (1973)

Podraz je tím typem filmu, který můžu vidět klidně stokrát a pořád mě bude bavit. Je to dáno nejen skvělým a chytrým příběhem a zápletkou, ale také nesmírně pohodovou hudbou a výbornými hereckými výkony. Sledovat Roberta Redforda a Paula Newmana je radost a pastva pro oči....

• 7.6.2011  06:54
    Frajer Luke (1967)

Film jsem bezprostředně po shlédnutí ohodnotila jako "hodně moc dobrý" ... ale o pár hodin později, když ve mě dozněl, musím říct "výborný!" ... Paul Newman Luka nehrál, ale on jím byl. Navždycky si ho už budu takhle pamatovat. Nejkrásnější moment pro mě bylo rozhodně, když Luke hrál na benjo a Tahounovo vyprávění o jeho úsměvu....Frajer Luke je skutečně jedním z nejlepších filmů z vězeňského prostředí a plus navíc s naprosto výborně napsanou a posléze zahranou hlavní postavou.

1 3 5 6 7 8 následující >>