• Romantický

Světová invaze (2011)

Videla som presne to, čo som očakávala, že uvidím. Názov je skutočne výstižný (myslím ang.). V rámci žánru som už videla oveľa oveľa horšie snímky.

Pavouci z vesmíru (2010)

No podľa mňa to malo určite viac logiky ako Cloverfield.

Dr. House (2004) (seriál)

House je jednoducho House. Opísať sa nedá, treba vidieť:-)

Smallville (2001) (seriál)

Skutočne jeden z tých mála seriálov, ktorý sa každou ďalšou sériou zlepšoval. Prvé tri série - tri hviezdičky a ostatné to už vytiahli na štyri. No a deviata séria bola úplne skvelá:-) U mňa má jasných 5 hviezdičiek. Zod bol perfektný! Posledná časť (9x21) bola pre mňa najlepšia časť celého seriálu! Zatiaľ:-) Uvidíme, čo nám prinesie záverečná séria. A dodám, že ho pozerám v originálnom znení. Slovenský dabing ešte ujde, ale ten český tento seriál úplne zabíja.

Prokletý ostrov (2010)

Kto tvrdí, že po pol hodine mu bola jasná pointa, tak nepochopil tú pravú pointu. A tá má teda silu! Ale napriek tomu, u mňa to na plný počet nie je. Ale chýbalo naozaj málo:-) Je to fakt skvelý film a určite si ho pozriem ešte raz.

Smrt a život Charlieho St. Clouda (2010)

Filmy ako High school musical nepozerám, takže Efrona som z tohto hľadiska vôbec neriešila. Pre mňa to bol jednoducho neznámy herec. Príbeh sa mi páčil, len tomu chýbalo niečo, aby som Charlieho city viac prežívala. Lepší priemer.

Počátek (2010)

Tak toto bolo naozaj studené. Ani chvíľu som sa nenudila (čo je pri 148 minútach fakt úspech), ale emócie sú niečo, čo podľa mňa dokonalý film musí mať. Jednoducho som nič necítila, žiadne mrazenie, dojatie, radosť, smútok,... nič:-( Osudy postáv mi boli ukradnuté, pokojne mohli všetci zomrieť a vôbec by mi to nevadilo. Aj v závere mi bolo úplne jedno, či sa "dotočí" alebo nie. No a niektoré akčné scény si fakt mohli odpustiť. Scény, kde zo sto guliek vystrelených z desiatich metrov ani jedna nezasiahne cieľ ( a to nebolo v sne), u mňa tlačia film hlboko dolu. Jednoznačne má tento film ďaleko od priemernosti, ale rovnako ďaleko aj od dokonalosti.

Jedině ona (2010)

Keby bol hlavný hrdina niekto iný a nie Common, možno by som pridala jednu hviezdičku. Ale keď on mi tak strašne nesadol:-(

Frozen (2010)

Tak toto išlo úplne mimo mňa. Vďaka nepresvedčivým hereckým výkonom mi bolo úplne jedno ako hrdinovia skončia a vôbec som necítila ako mrznú. Okrem toho tam bolo toľko nelogických scén:-(... prestala som ich radšej počítať... Už len ten prvý skok, bože, veď každý normálny človek by sa snažil čo najviac zmenšiť vzdialenosť od zeme, už len keby sa chytil spodku sedačky, tak by jeho nohy boli o dva metre bližšie k zemi a ... jednoducho scenár mal viac dier, ako som dokázala zniesť:-(

Rebelka (2006)

Páčili sa mi jedine úvodné minúty. Scény s bicyklami a skatmi ma pekne naladili a potom prišlo sklamanie:-(