Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Krimi
  • Animovaný

Recenze (70)

plakát

Náhradník (1975) 

Kdo má rád ztřeštěnosti, hurá do toho. U mě ale asi už takovýmto komediim odzvonilo. Nehrát tam P.R. tak na to znovu nekouknu. A že vzpomínky na ten film jsem mel petihvezdickové.

plakát

Stepující stonožka (1977) 

Ocekaval jsem vic. Za chvili si urcite budu pamatovat jen ze slo o sochu Venuse. Nejvetsi plus jsou asi hezká děvčata. Dávají zapomenout na ničím neoslnující dej. Spíš 2.5*

plakát

Seber si svých pět švestek (1983) 

Dávám 4*. Soucasných 57% mi prijde hodně málo, ač 3* by byly asi přesnější. O moc povedenější než Nevím nic a řeknu všechno. Prostě taková pohodička.

plakát

Perný den (1964) 

To se prostě musí vidět v kině :) Skvělá hudba, skvělé vzpomínky.

plakát

Nevím nic, ale řeknu všechno (1973) 

Téma je vážné a zpracování podle mě špatné. Na mě to bylo až moc divné. Škoda. Že i komedie může zpracovat dobře vážná témata, a být i dobrou komedií, svědčí třeba hračka. Tento film jako komedie dobrý není.

plakát

Odborník na banky (1974) odpad!

Další hezká knížka, která se dočkala hrozného zpracování. Jediné co zůstalo byla banka-přívěs. Těžko věřit, že tento film má s tímto http://www.csfd.cz/film/20945-ukradeny-diamant/ cokoliv společného, ale má. Hlavního hrdinu a autora předlohy. Nemylte se. Autor předlohy mezitím nezdegeneroval. Chyba je jinde. Chudák pan Westlake. Je sice uveden jako autor námětu, jenže z knihy téměř nic nezbylo a knižní vtip zde dostává řádně na zadek. Film totiž není vůbec vtipný. Takže těm, kterým se film líbil dobře, a těm, kterým se film nelíbil, nebo se na něj teprve chystají - přečtěte si raději knihu - Donald E. Westlake Ukradená banka.

plakát

Napříč Paříží (1956) 

Jasnejch 5*. Ale to kopání do psů a tu scénu v baru, kde byl Gabin pěkně hnusnej si mohli odpustit. Oni vůbec asi francouzove radi kopou do psů viz. Mzda strachu. Ale jinak film výborný po všech stránkách a i ta malá role de Funese je vlastně 4. největší v celém filmu. A ač Bourvila zase tolik nemusím, zde je výborný o Gabinovi ani nemluvě.

plakát

Never Let Go (1960) 

Tak vykony hercu celkem nic moc v porovnání s Peterem Sellersem. To je extratrida. Cisté zlo. To je supervýkon který přidává mému hodnocení 2*. A nevím, jestli podobnost se Zloději kol je pouze čistě náhodná, kazdopadne to oslabuje originalitu filmu.

plakát

Louis Pasteur (1977) (TV film) 

Já tyhle životopisné seriály miluju. Herecké výkony a scénář jsou špičkové. Kam se ty serialy tohoto typu poděli ?

plakát

Ohrožení Britannicu (1974) 

Film výborný. Ackoliv jakoby se mi chvilemi zdalo ze uz jsem nektere sceny videl v Dobrodruzství Poseidonu. A ackoliv ostatni za zaverecnou scenu bod přidávají, tak já jej za ni naopak ubírám. Bylo to takové negovani celeho systemu prace pyrotechniku tak jak byla ve filmu peclive popsána.

Ovládací panel
9 bodů

Reklama

Reklama