Mates Hradecky

filmově závislý

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 10.3.2014  19:10

Kdo nezažil, neuvěří aneb vzpomínáš, takys v tom žila a nedělej že si jiná... Adaptace kultovní knihy mého mládí. Atmošku to má, hereckých výkonů nikoliv. Je zde sice obsazeno hodně neherců, z herců vyčnívá nad ostatní pouze Miroslav Hanuš v roli kapítána SNB. Totožnou roli si střihnul ještě dokonaleji po sedmi letech v nyní uváděném serálu Případy I.oddělení.

• 14.5.2016  12:10

Ruský remake sovětské předlohy. Krásná příroda nasnímaná výbornou kamerou, vizuálně nabité scény, nahé ženy a hrdinný staršina...všechen potenciál využit.

• 1.2.2014  09:26

Film krutý, ba brutální, jak je již u pana režiséra zvykem, nicméně točený dle pravdy a skutečného příběhu. Silný příběh umocňuje dokonalé herectví Chiwetela Eiofora, kterého mám v merku od dob Špíny Londýna. Nedejte se odradit tématem, ani mě se do kina nechtělo a nyní jsem oblažen filmovým zážitkem.

• 22.4.2013  17:17
    127 hodin (2010)

Z tohoto filmu plyne jediné poučení - když už musíte přiblble skákat v pustině po skalách, nekupujte levné čínské výrobky-nemusí se to vyplatit.

• 23.8.2017  14:47

Michael Bay tentokrát natočil čistokrevný americký vlastenecký plakát. Byť řemeslně dobře zpracovaný. Pět agentů CIA odšpuntuje několik desítek džihádistů vyzbrojených RPG i minometem a to podržte se lidičky, pouze s dvěma oběťmi !!!

• 13.9.2016  07:58

Kudy se berou v Evropě uprchlíci.

• 23.1.2020  13:46
    1917 (2019)

Z přehlídky filmů nominovaných na Oscara, které jsou na webu k vidění, je tohle jasná jednička. Jednoduchý, nekomplikovaný příběh ve válečných kulisách 1.světové války, přibije empatického diváka do křesla jako sběratelského motýla. Někteří uživatelé vyčítají scénáristovi nedostatek bojových scén. Myslím, že bitvy odehrávající se někde v dáli a přece tak blízko, mají daleko těžší údernost na psychiku. U mě se při projekci objevil syndrom spánkové apnoe, ovšem při bdělém stavu, zkrátka jsem v některých místech zapomněl dýchat. Sam Mendes mě opět nezklamal.

• 3.6.2012  17:17

Stokrát omleté téma "zabili jste mi strejčka,tak tady máte přes držku!" A malá kvízová otázka: jaký je rozdíl mezi mafiánem a normálním mužem?Normální muž má v těle 2 kulky, Charly Mattei (Jean Reno) jich má 22!!! (Tedy možná 24...)

• 18.11.2014  09:09
    23 (1998)

uvedeno na 34.MFF Karlovy Vary

• 11.3.2018  10:34
    25. Český lev (TV pořad) (2018)

Suché česko-slovenské předávání, bez nápadu, vtipu nebo emocí.

• 15.6.2014  10:57

Zastav se, vypni se a bav se! Besson napsal další vcelku vtipný scénář ve stylu megahitu Leon. Implantovaný Costner působí ve francouzském prostředí kupodivu celkem nenásilně. Ideální film do letního kina k dobře vychlazené desítce.

• 13.10.2019  13:09

Sakra práce, tuhle profesi bych nedal!

• 14.6.2020  13:24
    365 dní (2020)

Erotický film? Tak pro jeptišky nebo děti od deseti let. K smíchu.

• 19.2.2016  17:10
    45 let (2015)

Sonda do života bohatých penzistů západního světa, kteří mají vše, tak mají i roupy rýpat se v minulosti. Zatímco český důchodce tráví konec života bojem o levné potraviny v Tescu, cestuje emhádéčkem z panelákového kotce do přeplněné čekárny na polikliniku a vyplňuje papíry na sociálce, ten britský bydlí v krásném domě za městem, má nádherného psa, drahý automobil a pořádá pompézní oslavu 45 let manželství. Ale britská babička zjistí, že dědeček před jejich seznámením měl jinou lásku, která tragicky zahynula a začne se tím užírat. K tomuto zjištění ovšem dojde až po hodině snímku vyplněné pouze popisem všedních dnů těchto penzistů vyplněných poflakováním, nákupy a hlavně vzpomínáním. Bohužel jsme svědky i nepodařeného pokusu o stařecký sex. Nebýt výborného Courtenaye a Ramplingové, dopadl by film v hodnocení mnohem hůře a byl odsouzen k promítání ve Filmovém klubu seniorů.

• 3.6.2012  11:09
    50/50 (2011)

Dá se o léčbě zhoubného nádoru natočit komedie s kapkou romantiky? Dá a ještě velmi dobrá. Hvězda plus za scénu z první chemoterapie. Doporučují tři z pěti onkologů.

• 11.11.2012  17:07

Ano, ruka střihačova měla by zatančit na naroubovaném konci, poplatný snad jen vkusu amerického mozkuprostého diváka, kterýž jest zvyklý na šablonovité thrillery. Po dramatickém začátku malý sál multikina se zatajeným dechem sledoval lesníkovo napínavé pátrání po krásné manželce. Pak prudký zlom a vše šlo do kopru.Ale jinak musím chválit. Především výborně volený casting. Filmu bez pochyb vévodí výkon MISTRA Vetchého, ale i Vica plní úlohu femme fatale. Nejvíce na mě ovšem zapůsobil -byť v krátkých vstupech, však o to výrazněji - Fjodor Bondarčuk coby sovětský major Uvarov. Jako akční hrdina utáhnul by bez problémů celý film. A když k tomu přidáme nádherně nasnímané sudetské scenérie s dobře padnoucí hudbou, máme tu kvalitní filmový zážitek z české dílny.

• 13.7.2012  18:31

Boj o oheň to není, pravda, ale taky to není žádná americká sračka. Konspirační teorie o tom,proč vlastně na naší matičce vyhynuli neandrtálci.Mám sice podezření,že jich pár přežilo,minimálně se jich pár vyskytuje na mém pracovišti...Pěkná kamera,sedící hudba,sympatický AO i jeho převážně neoděná nová známost-svobodná matka.Snímek určitě působivý,neboť jsme s kolegou ještě týden po shlédnutí na sebe hrdelně pokřikovali...

• 12.12.2019  18:59
    Ad Astra (2019)

Synek hledá papí. Papí je zlej a nechce domů. Synek pláče a letí najít papí. Papí najde, ale je porád zlej a nechce domů. A tak synek zase pláče a lítá... Vizuálně pěkné, však scénáristicky unylé až mdlé...

• 21.1.2015  14:01

Na VHS vyšlo pod názvem Sen o hvězdě.

• 7.12.2013  17:44

A vor pluje a pluje a cestujících zvolna ubývá-toť stručný nástin děje aneb řečeno s klasikem "nikdo to tu nepřežije". Kinski nemusí nic hrát, je tu prostě sám sebou. Občas probleskne jinak temným snímkem stopa černého humoru - umírající voják proklat šípem zvolá: "Dlouhé šípy jsou teď v módě..." Jen jsem nepostřehl, kam se ztratil onen hudbymilovný indián, který stále do děje zasahoval foukáním do Panovy flétny - najednou tam nebyl. Patrně odplaval a odjel na turné před českými hypermarkety.

• 1.3.2014  18:50
    Ahoj, Mario! (1994)

Dojemný příběh ze života dětských žebráků na Madeiře, uvedeno v TV.

• 20.7.2016  13:24

Životní role již téměř zapomenuté herečky, kterou vystřihla jak se patří.

• 25.6.2016  19:17

A zase ti Mupeti! To takhle jednou přišli producenti za Burtonem, aby jim natočil pokračování Alenky. Tim, jsa inteligentní a talentovaný tvůrce, odmítnul znovu ždímat již vytěžené téma. To produkci ovšem nezastavilo. Najali si režiséra (co chcete od člověka, který se jmenuje Bobin!), jehož jediným uměleckým počinem jsou celovečerní Mupeti a vrhli se na scénář. Splácali dohromady co se dalo. Vykradli krom jiného i Piráty z Karibiku, Transformers, ba i seriál Primeval. Alenka nám o šest let zestárla, tatam je Wasikowské typická křehkost, teď je z ní akční hrdinka- námořní kapitán cestující časem. Johnny Depp má oranžový účes stejný jako Iva Janžurová ve filmu Marečku podejte mi pero a jeho postava Kloboučníka zcela postrádá obvyklé vtipné repliky. Na tom přece nezáleží, hlavně je to barevné a není to komplikované, Alenka pořád před něčím utíká a obsahuje to i morální ponaučení- když sežereš vdolek- přiznej se! Na závěrečné titulky s podivnou animací nasadili tvůrci řvoucí hit Pink, aby probudily diváky, kteří v křeslech multiplexů usnuli na hromadě rozsypaného popkornu polití kolovým nápojem. A tak se podepisuji pod petici se žádostí, kterou ve filmu vyslovil Sacha Baron Cohen jako všemocný Čas: "Už se prosím Alenko nikdy nevracej...!"

• 2.3.2014  12:17
    Amatér (1979)

Projekce na 30. MFF Karlovy Vary.

• 10.7.2015  07:37
    Americké dopisy (TV film) (2015)

Osudový vztah Dvořáka ke své múze aneb Kuneš a Modrava se platonicky milují.

• 25.1.2015  12:06

Drsný Clint zabrnkal na vlasteneckou strunu a natočil plakátově propagační snímek na americkou armádu a neušetřil nás ani obvyklého úvodu s tvrdým armádním výcvikem (kolikrát už jsme toto viděli!). Záběry na americké symboly či tradice to tu doslova přetéká, což mi zkazilo celkově dobrý dojem z technicky dobře natočených bojových scén. Celý film připomíná sovětské propagační válečné snímky z 50.let, kdy jeden geroj všechny pobije za cenu minimálních ztrát. Zde je to podobné - konečné skóre zabitých v utkání je 2 : 950 ve prospěch United States of America! Kdo vydrží až na závěrečné titulky, čeká ho odměna v podobě fotografií skutečné legendy a závěru jeho života. Ovšem není zde jediný záběr bez všudypřítomné americké vlajky. Z filmu plyne jasné poselství celému světu : sáhněte nám na naše hodnoty a dostanete přes držku!

• 6.5.2020  16:55
    Anatomie zrady (TV film) (2020)

Kdy už nám dabingoví "umělci z Prahy" přestanou prznit vše, co jim přijde pod ruku?

• 2.3.2014  12:24

Projekce na 32. MFF Karlovy Vary.

• 20.2.2015  16:50

Bolek Polívka opět dokázal, že není malých rolí a stvořil dokonale živoucí umírající postavu.

• 2.4.2016  20:38
    Anomalisa (2015)

Podivné postavy v podivném filmu s podivnou animací. Charlie Kaufman musí být reinkarnovaný Franta Kafků, jinak to nevidím. Něco jsem ještě pochopil, něco vůbec ne - např. proč měly všechny postavy vyndavací ksicht? Zlatý Pat a Mat!

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28