Mates Hradecky

filmově závislý

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 6.4.2020  05:34

Tak to je hustá záležitost. Syrové sociální drama skvěle zahrané i zrežírované. Cítím stejnou beznaděj jako filmové postavy. Ovšem hranice filmu a skutečného života se zde stírají. Nic lepšího na téma narušená mládež jsem neviděl.

• 3.4.2020  17:01
    Proti zdi (2004)

Film může být zábava nebo umění. Nebo oboje. Umožní tak vnímavému divákovi film vidět a prožít. Tenhle příběh mohl být odvysílán v rámci sběrných dokumentů Manželské etudy, zvláštní turecké vydání. Nikoho by nenapadlo, že tohle jsou jen herci. Velmi silný příběh.

• 8.3.2020  06:06

Morální facka jen to mlasklo!

• 23.1.2020  13:46
    1917 (2019)

Z přehlídky filmů nominovaných na Oscara, které jsou na webu k vidění, je tohle jasná jednička. Jednoduchý, nekomplikovaný příběh ve válečných kulisách 1.světové války, přibije empatického diváka do křesla jako sběratelského motýla. Někteří uživatelé vyčítají scénáristovi nedostatek bojových scén. Myslím, že bitvy odehrávající se někde v dáli a přece tak blízko, mají daleko těžší údernost na psychiku. U mě se při projekci objevil syndrom spánkové apnoe, ovšem při bdělém stavu, zkrátka jsem v některých místech zapomněl dýchat. Sam Mendes mě opět nezklamal.

• 21.1.2020  19:59

Děkuji mistře Eastwoode, že jste mě opět nezklamal. Dík že jste si vybral jako hlavního hrdinu vlastně antihrdinu a já jako lidový divák mohl jsem film nejen shlédnout, ale i prožít. Přeji Vám hodně zdraví a aby Vám Stvořitel ještě hodně plodných let naděliti ráčil a mohl ještě natočit pár dokonalých filmů.

• 2.12.2019  19:18

Hřebejk ve své vrcholné formě. Velmi vtipné dialogy, vymazlený scénář a dokonalý retro soundtrack. Úžasná barová taneční scéna. Už musím jít, dostal jsem chuť na pochoutkáč.

• 30.11.2019  17:11

Perla černobílé pohádkové tvorby, Filipovský by vyléčil každou anorektičku.

• 19.10.2019  05:20
    Joker (2019)

Joaquin Phoenix nehraje Jokera, Joker je Joaquin Phoenix !!!

• 29.9.2019  10:31
    Parazit (2019)

Velmi ulítlý příběh rodinky ze suterénu. Strhující finále jak od Tarantina.

• 5.9.2019  18:12
    Potvora - Série 2 (série) (2019)

Poprvé se setkávám s faktem, že je druhá série mnohem lepší než první. Dokonalý koktejl humoru, cynična i trágy. Phoebe je dokonalá!

• 28.8.2019  20:50
    Láska (TV film) (1977)

Tady už Dietl dokazuje sílu svého scénáře za herecké podpory výborného Vinkláře, který se zde rozcvičoval na doktora Cvacha.

• 20.5.2019  08:05
    Klec (TV film) (2019)

Pouze spojení výborného režiséra s výborným scénáristou může v plné výši na triviálním příběhu ukázat plnou hloubku herectví Jiřiny Bohdalové. Naprosto vtažen do děje nestačil jsem ani konzumovat slané pečivo (jako obvykle). Bravo MISTŘI !

• 22.12.2018  18:25
    Roma (2018)

Hodnocení filmu u mě závisí na faktu, zda si hrdinu/y/ odnesu v sobě domů, nebo mi v hlavě zůstanou tak silné scény, že je nemohu jen tak vytřást. Jelikož si pan režisér dal opravdu záležet a psal si i scénář a vše natočil sám, notabene z vlastního dětství, jedná se o neobyčejně silný zážitek. Po pozvolném začátku, který měl navodit idylu středostavovské rodiny, se vše změní v sérii dramatických scén, jako dramatický porod na pozadí politických bouří, které vrcholí v dechberoucí scéně v mořských vlnách. Bravo Alfonsi!

• 15.12.2018  14:15
    Vánoce (TV film) (1977)

To nejlepší od Dietla a Dudka. Velký malý příběh plný emocí nedotčený dobou.

• 10.6.2018  10:15
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Vynikající perla z tvorby ČT. Pro nás, pamětníky oněch časů, je to další zpracování dějinné události, o níž nás ve škole neučili. Všechny scény působí hodně autenticky, pracovní i v soukromí hrdinů. Můj otec byl sice jen strojní zámečník, ale doma si hrál na "havyřa", tak jsem si je opravdu vychutnal. Režisér obsadil do filmu i řadu hereckých hvězd. Nevím, zda to byl jeho záměr, ale někteří působili až parodicky - Myšička, Žáčková....nebo i Marek Taclík, který je výborný komediální herec a role horníka mu moc nesedla. Tam by lépe seděl herec typu Vlado Mullera. Ani se nesnažil mluvit místním dialektem na rozdíl od vynikající Marthy Issové, která svým výkonem zcela dominovala. Rozhodně se jedná o jeden z nejlepších počinů naší televizní tvorby vůbec.

• 17.8.2017  12:37
    King Jack (2015)

Nečekané překvapení. Obyčejný příběh o šikaně s dokonalým a uvěřitelným hereckým ztvárněním obou hlavních i vedlejších postav.

• 3.8.2017  09:01
    Dunkerk (2017)

Nolan opět nezklamal své fanoušky - tentokrát se vydal do vod válečného velkofilmu a vytvořil tam jeden z nejlepších filmů z období 2.světové války. Chytře napsaný scénář, dynamický střih i kamera nedovolí divákovi chvíli vydechnout. Co naprosto chybí je národní patos, falešné vlastenectví nebo nudné dialogové scény, kterých jsme si především u amerických snímků v minulosti užili nadbytek. Na Nolanově tvorbě lze demonstrovat sílu filmového umění - na 106 minut se zcela ponořit do zobrazovaných událostí a zapomenout na vše ostatní.

• 2.8.2017  08:34
    Tanečník (2016)

Kdo je Sergej Polunin? O existenci tohoto ukrajinského tanečníka a baleťáka jsem se poprvé dozvěděl z bezchybně nastříhaného a ozvučeného trajleru z plátna Bia Centrál. Donutil mne ke shlédnutí, ač mě tento obor vůbec nezajímá (a Harapese přímo nesnáším). Takže kdo? Neuvěřitelně nadaný člověk, který tanci obětoval vše důležité ve svém životě. K baletu ho dovedla dominantní matka za podpory celé rodiny. Když bylo potřeba vydělat na zahraniční studia, rodina obětovala vše. Otec odjel pracovat do Portugalska, babička do Řecka a matka se stěhovala spolu se synem, aby mu pomáhala. Výsledek se brzy dostavil - rodina se rozpadla, což Sergeje trápí celý život. A tak divák fascinovaně sleduje strmý úspěch i pád tanečníka, který miloval tanec natolik, že přišel zcela o osobní život, rodinu a stal se drogově závislým. Dokument nenudí, je dynamicky natočený a emočně nabitý, jako Sergejův "poslední tanec".

• 28.7.2017  20:58
    Zlodějka (TV film) (1975)

To nejlepší z bakalářské dílny tvůrců Dietl + Dudek.

• 26.6.2017  07:18

Hodně uvěřitelných emocí na malém prostoru. Vynikající!

• 30.5.2017  14:18
    Bába z ledu (2017)

Generační výpověď klouzající volným letem z komedie do sociálního dramatu. Vynikající Zuza Krónerová jako vždy, překvapil Pavel Nový svým civilním projevem bez přehrávání.

• 22.5.2017  12:34

Maroš Kuffa je anděl spadlý na Zem z nebeských výšin.

• 15.5.2017  20:56
    Marie (1964)

Proč se vlastně Blažena Holišová nestala filmovou hvězdou? Našlápnuto na to rozhodně měla. Takhle ji mám zafixovanou pouze z její nejslavnější role: To je dost dědku, že nás taky někam vemeš! O existenci tohoto snímku jsem neměl tušení a je příjemným překvapením a nadčasovým diváckým zážitkem.

• 8.5.2017  17:30
    Návštěvy u pana Greena (divadelní záznam) (2016)

Škoda, že se titul národní umělec minulým režimem zprofanoval, neboť MISTR Zindulka jest bezpochyby českým národním pokladem. --- Poprvé se mi stalo, že jsem se dojal u divadelní hry...Díky i Vám, režisére Michálku!

• 26.4.2017  09:11

Nádherný relax, krásná hudba, magický příběh...BRAVO!

• 8.4.2017  17:17

Nejvtipnější dárek, který jsem kdy dostal a mám ho dvacet let schovaný, je plyšový Pan Hankey. Díky kolego Mareši!

• 13.3.2017  09:44
    Maškin zabil Koškina (studentský film) (1995)

Tak to je pecka s dokonalou ruštinou.

• 1.3.2017  09:55

Další severský majstrštyk, který mě zcela dostal. Nejprve mě pobavil a rozesmál a nakonec dojmul. Nádherný příběh.

• 19.2.2017  12:19

Hluboce lidský jednoduchý příběh. Vše co mám rád na severské tvorbě.

• 10.1.2017  11:13
    Pustina (TV seriál) (2016)

Dokonalé po všech stránkách. Skvělý scénář, skvělá režie, kamera, hudební soundtrack (laděný do retra), volba exteriérů... Výborně zvolení herci - nadpozemsky dobrá Stivínová a opět příjemně překvapil Jaroslav Dušek. Typově velmi výrazní byli i nezletilí představitelé obyvatel "polepšovny". Jedná se o jeden z nejlepších seriálů domácí tvorby - a že jich je!

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28