Karolína (2021) (TV film)

Nechápu. Jak to ta Třeštíková dává, objevit potenciál v rebelující zdravotní sestře....Zmijovky smeknout!

Narušitel systému (2019)

Tak to je hustá záležitost. Syrové sociální drama skvěle zahrané i zrežírované. Cítím stejnou beznaděj jako filmové postavy. Ovšem hranice filmu a skutečného života se zde stírají. Nic lepšího na téma narušená mládež jsem neviděl.

Proti zdi (2004)

Film může být zábava nebo umění. Nebo oboje. Umožní tak vnímavému divákovi film vidět a prožít. Tenhle příběh mohl být odvysílán v rámci sběrných dokumentů Manželské etudy, zvláštní turecké vydání. Nikoho by nenapadlo, že tohle jsou jen herci. Velmi silný příběh.

1917 (2019)

Z přehlídky filmů nominovaných na Oscara, které jsou na webu k vidění, je tohle jasná jednička. Jednoduchý, nekomplikovaný příběh ve válečných kulisách 1.světové války, přibije empatického diváka do křesla jako sběratelského motýla. Někteří uživatelé vyčítají scénáristovi nedostatek bojových scén. Myslím, že bitvy odehrávající se někde v dáli a přece tak blízko, mají daleko těžší údernost na psychiku. U mě se při projekci objevil syndrom spánkové apnoe, ovšem při bdělém stavu, zkrátka jsem v některých místech zapomněl dýchat. Sam Mendes mě opět nezklamal.

Richard Jewell (2019)

Děkuji mistře Eastwoode, že jste mě opět nezklamal. Dík že jste si vybral jako hlavního hrdinu vlastně antihrdinu a já jako lidový divák mohl jsem film nejen shlédnout, ale i prožít. Přeji Vám hodně zdraví a aby Vám Stvořitel ještě hodně plodných let naděliti ráčil a mohl ještě natočit pár dokonalých filmů.

Jak si nepodělat život - Nonstop lahůdky (2019) (epizoda)

Hřebejk ve své vrcholné formě. Velmi vtipné dialogy, vymazlený scénář a dokonalý retro soundtrack. Úžasná barová taneční scéna. Už musím jít, dostal jsem chuť na pochoutkáč.

Joker (2019)

Joaquin Phoenix nehraje Jokera, Joker je Joaquin Phoenix !!!

Parazit (2019)

Velmi ulítlý příběh rodinky ze suterénu. Strhující finále jak od Tarantina.